Gorica je nakon samo tri dana i dobre igre protiv Dugopolja, zaigrala u susretu s momčadi Imotskog još bolje i, što je najvažnije, efikasno i zabilježila vrijednu pobjedu. Ozlijeđenog Matiju Dvornekovića i dvojicu požutjelih Damira Milanovića i Nermina Hodžića uspješno su nadomjestili Dinko Matošević, Petar Lela i Dino Lihić.
Pogodak iz kaznenog udarca
Gorički sastav na terenu izgledao je raspoloženo i rastrčano, brze i efektne akcije su se nastavljale jedna na drugu, čekalo se na pogodak u mreži gostujućeg vratara.Velike prigode prije nego li se lopta zakoprcala u mreži Adriana Bečića nisu realizirali Hrvoje Štrok (2.) i dva puta Filip Škvorc (18. i 20.). Domaća momčad došlas je u vodstvo nakon silovitog prodora i ubačaja Igora Hajduka u 39., Štrok je loptu zahvatio punom nogom i pucao ravno u vratara, odbijanac je ponovo došao do Štroka kojeg opasnim startom u visini glave Mate Paponja ruši za kazneni udarac i izravni crveni karton. Škvorc je bio siguran realizator s 11m, vratar je otišao lijevo, a lopta je završila u desnom donjem kutu. Minutu kasnije došlo je do ozljede Dinka Matoševića tako da je intervenirala i ekipa Hitne pomoći.
Efektni pogoci za zasluženu pobjedu
Početkom drugog poluvremena u 48. Štrokov udarac iz kuta zahvatio je visoki Veli Zenuni glavom i gađao donji kut za dobru obranu Bečića. Gorica je udvostručila prednost u 66. nakon poduže akcije i duplog pasa Hrvoja Jančetića i Hajduka kada je Jančetić niskim udarcem pogodio mrežu uz vratnicu. Isti igrač je u 72.prošao po desnoj strani i ubacio na peterac gdje je loptu u naletu glavom zahvatio Apollon Lemondzhava i pogodio bliži kut za 3:0. Taj pogodak otklonio je bilo kakvu sumnju o konačnom pobjedniku, gosti su odigrali pristojno do kraja i pogotkom Ante Serdarušića ublažili poraz.
Ugodan dojam
foto: Dora Črnko
Gorica je u prve četiri utakmice aktualnog prvenstva imala negativan score (4 1 0 3 3:5 3), u posljednje četiri vidljiv je pozitivan trend (4 2 2 0 5:2 8). Dva vezana susreta na domaćem terenu bila su vrlo ‘gledljiva’, što je žargonska oznaka za utakmice koje su sadržajno bogate akcijama, efektnim potezima i očitom željom da se igra napadački. Sadašnja postava (13-14 igrača) velikogoričkog drugoligaša brzo je usvojila napadačku verziju trenera Damira Milinovića i tako aktivirala skrivene (dosad) kreativne potencijale čija realizacija obogaćuje nogomet kao igru. Dodjeljivanjem Štroku centralne uloge u momčadi trener Milinović je učinio najmanje dvije dobre stvari: ‘do daske’ je aktivirao sve najpozitivnije odlike kod iskusnog nogometaša, a njegova kreacija pokrenula je iz letargije cijeli tim. Da bi sve bilo zaokruženo na najbolji način sada treneru predstoji da apsolvira (uspješno) najteži dio ispita: zadržati dostignuti razinu i vjerovati sustavu (i sastavu) koji je donio rezultatski preokret.
Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.
Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.
U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.
Nogometašice Gorice su u 09. posljednjem kolu Magenta lige 2025./2026. – Play out izgubile od Osijeka 0:3. Golove za gostujuću ekipu postigle su kapetanica Katarina Đukić, Lucy Elizabeth Stefenelli i autogol Nike Tokić.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out – 09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaće su se dobro držale do 27. minute i onda je nakon ubačaja s lijeve strane lopta pogodila Tokić i završila u mreži za 0:1. Velika gužva u sudačkoj nadoknadi rezultirala je pogotkom Đukić, a domaće su prosvjedovale zbog navodnog prekršaja, sutkinja je pokazala na centar.
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.05.2026. Magenta liga 2025./2026. Play out -09.kolo: HNK Gorica – ŽNK Osijek 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Osijek je i u drugom poluvremenu imao veći posjed lopte te je povisio vodstvo golom snažne Von Stefenelli na konačnih – 0:3!
Galerija fotografija
Magenta liga 2025./2026. Play out – 09. kolo
HNK Gorica s.d.d. – ŽNK Osijek 0:3 (0:2)
Velika Gorica. Gradski stadion (glavni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 17.05.2026., 17:30 sati. Glavna sutkinja: Elizabeta Rengel (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Maja Brozović i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Andrija Korenika (Vrbovec). Strijelci: 0:1 – Tokić (27-ag), 0:2 – Đukić (45+1), 0:3 – Von Stefenelli (78).
GORICA: Vidrih, Belajsa (od 78. Cvetković), Godinić (cap.), Ožbolt (od 78. Šagovac), Tokić, Crnković (od 46. Stipetić), Pernar Curić, Resanović (od 81. Rimac), Perić, Vrdoljak, Ćurić. Trener: Marko Biljan.
OSIJEK: Ivanova, Žuljević (od 81. Sičaja), Alajbegović, Von Stefenelli, Đukić (cap.), Popić, Ereš, Krunić (od 62. Michieli Tomić), Barišić, Korimova, Unal. Trener: Robert Špehar. Pomoćni trener: Igor Kovačević.
Velikogorički Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” vratio se iz Sarajeva s velikim rezultatom, dvije natjecateljice, Petra i Sanja, osvojile su srebrnu medalju na Europskom kata prvenstvu održanom ovog vikenda u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.
Goričke predstavnice nastupile su u kategoriji Adapted Nage no Kata 1B Ne shisei, u kojoj su odličnim nastupom izborile drugo mjesto i tako Hrvatskoj donijele još jedno europsku medalju.
Lider Kloštar napravio je veliki korak prema naslovu prvaka Premier lige NSZŽ uvjerljivom 1:4 pobjedom na gostovanju kod Bune u 29. kolu prvenstva. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i poveo već u 8. minuti kada je Matija Čumpek glavom pogodio nakon kornera za 1:0. Ipak, vodstvo Bune trajalo je kratko. U 16. minuti Kristian Uzelac, također nakon ubačaja iz kuta, glavom poravnava rezultat na 1:1.
Ključni trenuci dogodili su se početkom drugog poluvremena. Uzelac je u 48. minuti preciznim udarcem s lijeve strane pogodio dalji kut domaćeg vratara Vidovića za preokret i vodstvo Kloštra 1:2. Samo tri minute kasnije isti igrač ponovno se upisao među strijelce i kompletirao hat-trick za 1:3 gostiju. Konačnih 1:4 postavio je Sandi Zulić u 75. minuti nakon asistencije s lijeve strane.
Kloštar je do kraja kontrolirao susret i zasluženo stigao do nove pobjede. Pet kola prije kraja prvenstva Kloštar se tako učvrstio na vrhu ljestvice s četiri boda prednosti ispred drugoplasirane Sutle-Laduč.
PREMIER LIGA NSZŽ, 29. kolo
BUNA – KLOŠTAR 1:4
Igralište u Maloj Buni. Gledatelja 100.
Sudac: Mihael Krvarić (Vrbovec). Pomoćnici: Juraj Mikšec i Vito Baša.
BUNA: Vidović, Jukić (od 80. J. Čumpek), Žlebečić, Stipančić (od 74. Zlodi), Đurašin, Gorenc (od 64. Kalisar), Huđber, Đuretić, M. Čumpek (od 60. Justin), Đurašić (od 60. Mrkonjić), Vukašinec (od 74. Škojc). Trener: Mario Đuretić.
KLOŠTAR: Tokić, Bukvašević, Mosković, Jagodin (od 72. R. Agatić), Dodić, Brkić (od 77. Jelavić), Zulić (od 77. Pagadur), Uzelac (od 61. Prelec), Pavlović (od 77. Zelić), Čačić, I. Agatić. Trener: Emanuel Benković.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
Gorički mat u dva poteza, oproštaj od kapetana i pozdrav novom klincu
Nogometaši Gorice pobijedili su Osijek 2-0 u posljednjoj domaćoj utakmici ove sezone, ujedno i posljednjoj utakmici kapetana Jurice Pršira u dresu njegova kluba. Debitirao je 16-godišnji Mihael Kelava…
Vremenske prilike bile su puno više jesenske nego proljetne, kiša je pljuštala cijeli dan, pa je ispalo da posljednja domaća utakmica nogometaša Gorice u ovoj sezoni nije imala prikladan dekor. Ono malo gledatelja okupljenih ispod krova zapadne tribine imalo je tako priliku u miru vidjeti koliko se novi travnjak dobro nosi s velikom količinom padalina, ali i koliko dobro Gorica može igrati samo tjedan dana nakon možda i najlošije partije u sezoni.
Pobjeda protiv Osijeka može se promatrati na taj način, kao potvrda logičnog, da Goričani mogu puno bolje nego u prošlom kolu u Koprivnici, kao pokazatelj vrijednosti ovoga kadra, ali i kao nova potvrda da Osijek definitivno nije što je nekad bio. Možda i nikad lakše razigrani i motivirani Goričani došli su do pobjede u sudaru s klubom sa Opus Arene, pri čemu je sve bilo gotovo – brzopotezno.
Trener Carević najavio je uoči utakmice kako na raspolaganju neće imati Leša, Filipovića i Perića, kako mu iz uže obrane preostaje jedino Čabraja, a na kraju je ispalo da je ispred Matijaša postavio upravo Perića, dok je Čabija ostavio na klupi. U zadnji red gurnuo je tako debitanta Issu Moustaphu, kamerunskog debitanta, ali i veznog igrača Antu Kavelja, koji je dobio prednost ispred mladog stopera Zvonimira Josića. Trontelj i Bogojević držali su bokove, Bakić i Pozo sredinu igrališta zajedno s Prširom i Pavičićem, dok je Ante Erceg zauzeo svoje mjesto u vrhu napada.
I bila je to – dobitna kombinacija. Već u petoj minuti Trontelj je ubacio iz kornera, a Bruno Bogojević lijepo je reagirao na vrhu peterca. Lopta se odbila od Vrbančića, prevarila Malenicu i Gorica je ekspresno povela 1-0.
Već u 12. minuti bilo je i 2-0, i to nakon još jedne sjajne partiture dobrog starog Ante Ercega. Ostalo je puno prostora za njega u jednoj polukontri, a Erca je to mirno i rutinirano pretvorio u povećanje prednosti na, pokazalo se, konačnih 2-0.
Moglo je u nastavku utakmice biti i promjena na semaforu, najbliže smo joj došli u završnici prvog poluvremena, kad je Jelenić pogodio za smanjenje goričke prednosti, no taj je gol poništen nakon intervencije iz VAR sobe. Realno gledajući, ni dan poslije nije potpuno jasno zbog čega je taj gol točno poništen, ali za Goricu je ispalo jako dobro…
U nastavku je Gorica čuvala svoju prednost s velikom razinom sigurnosti i mirnoće, pa je prostora bilo i za neka nova lica, za nekolicinu mladih igrača, počevši od Luke Vrzića, koji je ušao u 64. minuti. U posljednjih desetak minuta priliku je konačno dobio i Josić, koji je u igru ušao zajedno sa svojim najboljim prijateljem Stjepanom Kučišem, i to zamijenivši – Juricu Pršira! Bio je to poseban trenutak, jer sve govori da je to bio posljednji put kad smo kapetana Juru, sad već klupsku legendu, vidjeli u dresu Gorice. Dobio je, naime, četvrti žuti karton, pa će gostovanje na Rujevici u zadnjem kolu propustiti, a zatim će Goricu napustiti… Ugovor istječe, Jura ide dalje.
Jedna priča tako je završila, a druga je malo potom počela. U 89. minuti, naime, uz Francuza Epaillyja ušao je i Mihael Kelava. Klinac kojem je tek 16 godina, dečko koji je nekoliko dana ranije doživio veliko razočaranje nakon što nije pozvan u U-17 reprezentaciju za Euro u Estoniji, ali i talent o kojem će se još pričati. Njegov vršnjak Juraj Frigan debitirao je godinu dana ranije, sad je došao red i na Kelavu.
– Što se tiče mentaliteta i karaktera izgledali smo puno bolje nego u Koprivnici. Teško je, pogotovo u završnoj fazi prvenstva, motivirati ekipu kad se praktički ne boriš za nešto više. Jako dobro prvo poluvrijeme, zabili smo dva pogotka, ali imali smo situacija za povećati vodstvo – rekao je Carević.
Ostalo je, dakle, još 90 minuta ove sezone, još treba odraditi gostovanje kod Rijeke, pa će doći vrijeme za odmor.