Povežite se s nama

Sport

Gorica bez sportskog direktora: Mario Brkljača odlazi u Šibenik?!

Prema više dostupnih izvora, iako i dalje neslužbenih, Mario Brkljača završio je svoj posao u HNK Gorici i nastavit će karijeru na funkciji sportskog direktora HNK Šibenika, kojeg je s Goricom u svojoj prvoj polusezoni prestigao i izbacio iz lige

Objavljeno

na

Ono o čemu se u nogometnim krugovima potiho pričalo već neko vrijeme i dalje nije postalo službeno, ali u javnost je procurila informacija kako Mario Brkljača nakon godinu i pol dana završava svoj mandat na funkciji sportskog direktora HNK Gorice. Ugovor s našim klubom Brkljači je istekao sa završetkom prošle sezone, novi mu nije ponuđen, a Sportske novosti, kao i neki drugi izvori, donose vijest kako će bivši igrač Zagreba, Hajduka, Cagliarija te Sibira iz Novosibirska na istoj funkciji biti na novoj adresi – u novom prvoligašu Šibeniku!

Službena potvrda i dalje se čeka, što znači da je zasad pametnije ostaviti upitnike uz takvu informaciju, no s više strana može se doznati kako će tako i biti, odnosno da će Brkljača postati prvi čovjek sportske politike u klubu sa Šubićevca. Gorica je tako, barem zasad, ostala bez čovjeka na toj funkciji, što nije prvi takav slučaj, budući da sportskog direktora nije imala ni u razdoblju od zime 2020. do zime 2022., kad je Brkljača preuzeo vođenje sportskog sektora.

Ostat će zapisano da je bio jedan od kreatora onog čudesnog “povratka iz mrtvih” odmah po dolasku. Prvi potez koji je povukao bio je dovođenje Željka Sopića na klupu, a zatim i igrača kao što su Filip Mrzljak, Dino Štiglec, Tim Matavž, Valentino Majstorović, Božidar Radošević, Slavko Bralić, Kristian Fućak, Vinko Petković… S tim je kadrom Sopić u fenomenalnom proljetnom “maršu” prestigao upravo Šibenik, koji je vjerojatna nova Brkljačina destinacija, i sačuvao Gorici prvoligaški status u uvjerljivo najtežoj sezoni našega kluba u najvišem rangu natjecanja.

Prošlog ljeta sportski direktor Brkljača momčad je pojačao dovođenjem Marija Maloče, Marka Solde, Matea Leša, Svena Blumella, Alexandra Munksgaarda, Lennyja Ilečića i Martina Šrolera, da bi u kasnijoj fazi sezone stigli još i Andrej Lazarov te Gabriel Rukavina. Dio tih igrača pokazao se kao pogodak, dio baš i ne, a u svemu tome treba spomenuti i odluke o angažiranju trenera Dinka Jeličića, nakon Sopićeva odlaska u Rijeku, te Rajka Vidovića za završnu četvrtinu sezone.

Prometa je, naravno, bilo i u suprotnome smjeru, cijeli niz igrača je u Brkljačinoj eri napustio klub, počevši od Steenvoordena i Suka, preko Jovičića i Keite, sve do Momčila Raspopovića, Ivana Tomečaka i još brojnih drugih igrača. Svima njima zajedničko je to što klub njihovim odlascima nije uspio ostvariti nikakav prihod, odnosno nitko od njih nije otišao u transferu za kojeg je klub dobio odštetu. Uz sve pluseve koje je ostavio iza sebe, u prvom redu taj rezultat u prvoj polusezoni, taj je detalj svakako najistaknutiji minus.

Svoju viziju Brkljača će tako odsad provoditi u redovima kluba koji bi trebao biti jedan od rivala Gorice u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, barem su takva predviđanja sa svih strana, a Gorica će se okrenuti nekim drugim rješenjima, nekim drugim modelima. Postoje unutarnje opcije, jer kao kandidati za ulogu prvog čovjeka sportskog sektora mogu figurirati i team manager Matija Dvorneković, i glavni skaut Filip Šelendić, i voditelj omladinske škole Slavko Perković, a ne treba odbaciti ni opciju po kojoj bi najveći dio posla u tom smislu na sebe opet preuzeo predsjednik Nenad Črnko.

– Tražimo investitora u klub, radimo na tome, ali teško je reći hoće li se i kad će se to ostvariti – kazao je predsjednik Črnko u jednom nedavnom medijskom istupu, a upravo bi taj detalj mogao biti usko povezan s eventualnim novim rješenjem za upražnjenu poziciju.

Pripreme za novu sezonu u svakom slučaju počinju 24. lipnja, roster za sljedeću sezonu do tad bi velikim dijelom mogao biti i riješen, no treba pritom biti i svjestan da je to proces koji može potrajati sve do kraja prijelaznog roka, koji završava i istekom kolovoza.

Sport

FOTO Poraz Mladosti nakon promašenog kaznenog udarca

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladost je u 19. kolu Jedinstvene 1. ŽNL izgubila rezultatom 1:2 od momčadi Velike Mlake 1947, za goste strijelci su bili Ante Knežević i Niko Milanović, za domaće Franko Budin.

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicu su gosti prelomili u svoju korist u pet minuta. Kod vodstva 1:0 domaći su imali priložnost povećati vodstvo iz kaznenog udarca u 56. minuti. Međutim, od toga nije bilo ništa, jer je Adis Smajić loptu s bijele točke poslao iznad grede. Šok za domaće.

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Samo dvije minute kasnije gostujuća momčad je efektnim pogotkom Kneževića izjednačila na 1:1, a iznenađeni domaćini nisu se stigli ni oporaviti od dvostrukog šoka, uslijedio je nokaut u 62. minuti. Milanović je iskosa s desne strane silovito zabio loptu pod gredu za 1:2!

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pritisak domaćih za izjednačenje nije uspio, jer je u najkritičnijim situacijama odlično reagirao vratar Vladimir Bedeković.

Obrezina, 29.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-19.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Velika Mlaka 1947 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost Obrezina (19 7 3 9 29:37 24) je s 24 boda na 12. mjestu u trenutačnom poretku, a Velika Mlaka 1947 (19 9 2 8 43:38 29) je s 29 bodova na 5. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 19. kolo

NK Mladost Obrezina – Velika Mlaka 1947 1:2 (1:0)

Obrezina. Stadion: ŠRC Obrezina. Gledatelja: 70. Nedjelja, 29.03.2026., 17 sati. Sudac: Mateo Mikulčić. Pomoćni suci: Tihomir Batković i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Budin (27), 1:1 – Knežević (58), 1:2 – Milanović (62).

MLADOST: Kerkez, Ćurić, Caganić, Matić, Đurašin, Smajić, Kunić (cap.), Lucin (od 77. Memić), Lacković, Groznica (od 64. Jurišić), Budin (od 64. Filipčić). Trener: Goran Klipa.

VELIKA MLAKA: Bedeković, Cundeković, Batur, Knežević (od 70. Zagorac), Orešković (od 39. Gusak), Jelovčić (od 39. Jurić), Cerovski (od 56. Plepelić), Milanović, Vidović (od 75. Lončarević), Rendulić, Jantol (od 46. Marđetko). Trener: Stjepan Đuračić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gradići iznenadili pobjedom protiv Turopoljca

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradići su u 21. kolu Premier lige pobijedili Turopoljac rezultatom 2:1 golovima Ivana Matanića i Hrvoja Krstanovića, pogodak za goste Ivan Domić. Momčad domaćih odlično je otvorila utakmicu iznenadnim pogotkom Matanića.

Gradiæi, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradiæi – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Gradiæi, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradiæi – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Gosti su izjednačili u 19. minuti kada je Domić s desne strane iskosa s desetak metara prizemnim udarcem pogodio suprotnu malu mrežicu. Pogotku je prethodila velika pogreška obrane domaćih. Turopoljac je do kraja poluvremena imao više od igre, ali izostala je realizacija za eventualno vodstvo.

Gradići, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradići – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradići – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići su do polovice drugog poluvremena efikasno otklonili sve prijetnje suparnika i u 73. minuti kapetan Krstanović je doveo domaće u vodstvo – 2:1. Borbenom igrom sačuvali su prednost, a zadnjih desetak minuta imali su igrača više, nakon isključenja Davida Gogića. Ovo je, što je iznenađujuće, treći vezani poraz Turopoljca (19. kolo Klas -Turopoljac 2:0, 20. kolo Turopoljac – Lomnica 2:4, 21. kolo Gradići – Turopoljac 2:1).

Gradići, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradići – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 29.03.2026. Premier liga-21.kolo: NK Gradići – NK Turopoljac 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići (21 6 2 13 28:55 20) su s 20 bodova na 17. mjestu u trenutačnom poretku, a Turopoljac (21 8 3 10 29:34 27) je s 27 bodova na 13. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 21.kolo

NK Gradići – NK Turopoljac (Kuče) 2:1 (1:1)

Gradići. Stadion: ŠRC Gradići. Gledatelja: 60. Nedjelja, 29.03.2026., 17 sati. Sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Filip Krznarić i Dario Aščić (svi Velika Gorica). Delegat: Marko Slivak (Bukevje). Strijelci: 1:0 – Matanić (6), 1:1 – Domić (19), 2:1 – Krstanović (73). Isključenje: David Gogić (81. izravni crveni karton).

GRADIĆI: Kovačić, Vojnić, Lovrić, Krstanović, Matanić, Župetić, Premec, Belić, Božić (od 62. Budimir), Koleš (od 62. Pralas), Meštrović (od 46. Plećaš). Trener: Marko Rajić.

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Đuđić (od 62. Gogić), Blažičko, Bogović, Horvat, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 65. F.Saraf), Blažev. Trener: Romano Župetić.

Nastavite čitati

Moja županija

FOTO Kadetkinje OK Nebo pobjednice na Prvenstvu Zagrebačke županije u odbojci

Objavljeno

na

Objavio/la

Završnica Prvenstva Zagrebačke županije u odbojci za kadetkinje u organizaciji Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije održana je jučer (nedjelja, 29.03.2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Natjecalo se 7 ekipa u Prvoj ligi i dvije ekipe u 2. ligi.

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odigrano je sedam utakmica na dva dobivena seta: OK Velika Gorica – OK Samobor, HOK Gorica – OK Dugo Selo, OK Samobor – OK Brcko, OK Ivanić Grad – HOK Gorica, OK Dugo Selo – OK Velika Gorica, OK Nebo – OK Ivanić Grad (sve prva liga), HOK Gorica II – OK Nebo II (druga liga – dvije utakmice).

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Konačni poredak 1. lige nakon 3. okupljanja: 1. OK Nebo, 2. HOK Gorica, 3. OK Velika Gorica, 4. OK Ivanić Grad, 5. OK Dugo Selo, 6. OK Brdsko, 7. OK Samobor. Druga liga: 1. OK Nebo II, 2. HOK Gorica II.

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. ŽŽupanijsko natjecanje u odbojci za kadetkinje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima i medaljama te obje ekipe 2. lige.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO OK Velika Gorica pobijedila ŽOK Vrbovec u dramatičnoj završnici

Objavljeno

na

Objavio/la

OK Velika Gorica je u 21. kolu, pretposljednjem kolu ‘Prve B lige Skupina Sjever’, pobijedila ekipu ŽOK Vrbovec rezultatom 3:2 te tako zabilježila osmu prvenstvenu pobjedu za 9. mjesto u trenutačnom poretku.

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon što je iznenađujuće izgubila prvi set, ekipa domaćih je dobila sljedeća dva i izgledalo je da će utakmicu riješiti u četiri seta. Međutim, Vrbovec je u četvrtom setu iz izgubljene pozicije dobio set i odveo susret u peti set.

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U petom setu gostujuća ekipa je nakon promjene strana, imala vodstvo 6:9, ali domaće su izjednačile na 11:11. Uslijedila su izjednačenja (13:13, 13:14 14:14, 14:15, 15:15), Vrbovec nije realizirao dvije set-meč lopte i izgubio. Gorica je iskoristila prvu set meč loptu za svoju osmu pobjedu.

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje utakmice 2 sata i 16 minuta, poeni 117:109.

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (21 8 13 33:40 16) je sa 16 bodova na 9. mjestu prije posljednjeg kola.

Galerija fotografija

Prva B liga Skupina Sjever 2025./2026., 21. kolo

OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2 (23:25, 25:18, 25:22, 27:29, 17:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Nedjelja, 29.03.2026., 14:30 sati. Sutkinje: Nika Novak-Stanko i Josipa Jugo. Zapisničarka: Dora Ivanković. Delegat: Predrag Dilberović.

VELIKA GORICA: Vita Pavlović (L1), Eleonora Sapunar, Petra Predrijevac, Paulina Mašek (L2), Mia Rebić, Ena Milišić, Dorotea Cestarić, Antonija Jozepović (cap.), Nina Butina, Nika Ban, Dea Bradić, Dora Radočaj, Viktorija Levak, Marta Prskalo. Trener: Dražen Uzelac. Pomoćni trener: Vinko Ivelj.
VRBOVEC: Marta Klemeš, Ana Marija Štimac Mostovac, Antonija Ožanić, Sara Remenarić, Iva Diabalo, Marija Popović, Dora Klemeš (cap.), Nina Margetić, Iva Ožanić, Irena Jakić, Paola Tomanovski (L). Trener: Žarko Popović.

Poredak nakon 21. kola: … 8. OK Kelteks II (21 9 12 33:45 18), 9. OK Velika Gorica (21 8 13 38:45 16), 10. HAOK Mladost III (20 7 13 29:49 14), 11. HAOK Dubrava (21 5 16 33:50 10), 12. ŽOK Vrbovec (21 3 18 22:57 6).

Nastavite čitati

Sport

Naftaš slavio na Novoj Grabi, Mraclin bez odgovora

Objavljeno

na

Objavio/la

Susret na Novoj Grabi započeo je u ritmu koji je više odgovarao gostima. Mraclin je djelovao oprezno i teško dolazio do posjeda u opasnijim zonama terena, dok je Naftaš od početka nametnuo inicijativu. Takav odnos snaga konkretiziran je u 22. minuti kada je nakon prodora Ćalića po desnoj strani i oštre lopte u peterac, Belavić iskoristio neodlučnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Primljeni pogodak dodatno je otežao situaciju za Mraclin, koji je do kraja prvog dijela ostao bez ozbiljnije prilike za izjednačenje.

Nedostajalo je protočnosti u veznom redu i konkretnosti u završnici, pa gostujući vratar nije bio pod većim pritiskom. U nastavku susreta domaći trener Pancirov pokušao je promijeniti tijek utakmice izmjenama, no slika na terenu nije se bitnije promijenila. Mraclin je imao više inicijative nego u prvom dijelu, ali bez jasnih i izrađenih prilika.

S druge strane, Naftaš je kontrolirao igru i čekao priliku za potvrdu pobjede. Najveća šansa za goste stigla je u 80. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, no vratar Zagorac pročitao je namjeru Džolana i obranio udarac s bijele točke, zadržavši nadu domaćinu. Ipak, do kraja susreta Mraclin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju. Mraclin tako ostaje bez bodova u susretu u kojem je nedostajalo ideje i konkretnosti u napadu, dok će u sljedećim kolima morati pronaći bolja rješenja kako bi se vratio na bodovni učinak.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 19. kolo

MRACLIN – NAFTAŠ IVANIĆ 0:1

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Šoufek (Novska). Pomoćnici: Lalić i Križe.

STRIJELAC: 0:1 – Belavić (22).

MRACLIN: Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Smolković (od 46. Borovac), Rajić, Brdek, Tokić (od 65. Đurašić), Rakas (od 87. Jančić), Krilić (od 75. I. Kos), N. Kos (od 46. Kaurin), Hajduk. TRENER: Marko Pancirov.

NAFTAŠ IVANIĆ: Platužić, Petković, Ivanković (od 68. Šepak), Marić, Starčić, Džolan (od 90. Spudić), Krsnik (od 68. Hadaš), Belavić, Ćalić, Čuni, Vrdoljak (od 88. Kirin). TRENER: Ivica Blažević.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno