Punih 30. minuta Gorica je opsjedala vrata Lučkog, a najveću priliku gostiju Škvorc sa 7-8 metara nije uspio pretvoriti u pogodak već je loptu zaustavila vratnica. Škvorc je još jednom bio u prilici ali je pao u šesnaestercu domaćih nakon prodora između dva domaća igrača, no Jelenčić mu je dodijelio žuti karton za simuliranje. Domaći su pokušavali kontranapadima a danas vrlo indisponirana lijeva strana gostiju (Vinković – Žutić) im je to i olakšavala. U 5 crnih minuta Gorice i dvije velike pogreške Vinkovića Lučko je iz dva protunapada okrenulo utakmicu i preko Husinca i Raka povelo 2:0. Hajduk je imao veliku priliku smanjiti rezultat no pao je preko lopte u prodoru i prilika je otišla u nepovrat. U nastavku prvo su domaći nakon opet loše reakcije obrane Gorice povećali vodstvo da bi u posljednjih desetak minuta Gorica smanjila nakon kaznenog udarca i prekršaja nad Dvornekovićem. Sigurno je da je utakmica protiv Šibenika u srijedu umorila igrače Gorice no neki to opravdanje i nemaju (prvenstveno mislimo na Hajduka, Vinkovića i Dvornekovića – koji u toj utakmici nisu ili jesu igrali vrlo malo). I dok se Vinkoviću i može pripisivati mladost i neiskustvo Hajduk i Dvorneković za svoju neefikasnost opravdanja nemaju gdje tražiti i krajnje je vrijeme za momčad iz Velike Gorice da se probude. Trener Gorice Damir Milinović sigurno nekim dijelovima utakmice može biti i više nego zadovoljan, a u tim periodima izostala je samo realizacija iako smo od 39. minute igrali sa četvoricom izrazitih napadača (Dvorneković, Škvorc, Hajduk i Lemondzhava), no pogreške koje su se događale i koje su u konačnici i uzrokovale primljenim golovima će sigurno biti fokus razgovora trenera s igračima u slijedećem tjednu.
Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.
Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.
Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.
Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.
Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport stiglo je do završnice.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što su odigrane utakmice po skupinama, slijede utakmice za konačni plasman. Prema rasporedu na programu su 22 utakmice. Početak je u 08:30 sati. Finalni dan je subota, 21.02.2026.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Dvodnevna sudačka škola u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) i Europske asocijacije mažoret timova (EMTA) održana je prošlog vikenda (14.-15. veljače 2026.) u Velikoj Mlaki. Sudjelovalo je 6 polaznica, četiri iz Hrvatske te po jedna iz Njemačke i Poljske.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Apsolvirana su tri sudačka seminara u dva dana. Polaznice su uspješno položile praktični dio ispita – ocjenjivanje koreografija na video snimkama. Zaokružen sudački ispit slijedi tek nakon što suci imaju dva probna suđenja uživo, uz mentora. Nakon toga suci stažiraju dva turnira, isto pod paskom mentora. Ako zadovolje standarde postaju mlađi nacionalni suci HUMT-a, a internacionalne polaznice postaju mlađe internacionalne sutkinje EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Instruktori su bile Milosava Katić, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a i Lucija Palac, licencirani senior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija HUMT-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Katarina Ahel, licencirani junior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija EMTA-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Vlado Palac, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Čelnici HUMT-a odnosno EMTA-a započeli su 2026. godinu vrlo ozbiljnom akcijom, osposobljavanjem novih sutkinja, jer ova godina bit će bogata mažoret natjecanjima. Izdvajaju se, kao i uvijek, regionalna natjecanja i državno prvenstvo. Međunarodni program će ove godine prvi put odvesti mažoretkinje iz HUMT-a odnosno EMTA-a na natjecanja u Njemačku (Grand Prix) odnosno Francusku (Europsko prvenstvo).
Dok većina u veljači još uživa u zimskom ritmu i krafnama, mladi atletičari AK Maraton VG Velika Gorica pomiču granice i postavljaju nove osobne rekorde.
Na jučerašnjem Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje sva tri natjecatelja pokazala su da upravo borbenost, ustrajnost i hrabrost čine temelj svakog uspjeha.
U disciplini 60 m mlađih kadeta Vigo Šušnjić postavio je osobni rekord ostvarivši izvanredan rezultat od 9,65 sekundi.
U utrci 55 m prepone kod mlađih kadetkinja Ema Glija istrčala je 9,86 sekundi i time također srušila već fenomenalni osobni rekord.
Disciplinu skok u dalj (zona) Nelli Komljenović odradila je vrhunski i ostvarila rezultat 4,60 m, što je ujedno i njezin novi osobni rekord.
Natjecanje tradicionalno organizira Hrvatski atletski savez na Zagrebačkom velesajmu, a detalje o natjecanju pročitajte OVDJE.
Mladi hrvači i hrvačice Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 vratili su se s velikog međunarodnog turnira Herkul Open 2026 u Zagrebu s ukupno osam medalja. Na turniru je nastupilo 507 sportaša iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a Velika Gorica bila je zastupljena s 31 natjecateljem. Njih 25 borilo se na Herkul Openu, dok je šestero istodobno nastupilo u prvom krugu međunarodne lige za kadete.
Do zlatnih medalja stigli su Mato Margit (U-11, 30 kg), Josip Kirinčić (U-11, 59 kg) i Gabriel Ivatović (U-13, 59 kg). Srebra su osvojili Marko Ivelj (limači, 36 kg) i Jakov Ključar (U-15, 38 kg), dok su brončani bili Jakov Gašparac (U-13, 65 kg), Egon Borilović (limači, 36 kg) i Katarina Ivatović (U-13 djevojčice početnice, 40 kg).
Natjecatelje su vodili treneri Anri Targuš Targa, Emanuel Odak, Dario Dašić, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.