Povežite se s nama

CityLIGHTS

FOTO Za Velikogoričankom Marinom Jakšić poludjeli su u Turskoj, ali ona se ne da

„Velika Gorica je odličan grad za život“

Objavljeno

na

Marina Jakšić, Velikogoričanka koju svako malo viđate u tv reklamama, jumbo plakatima ili katalozima, a tekstove njezinih pjesama slušate na radio postajama, zapravo je magistrica nutricionizma, koja osim što daje savjete o prehrani, odlično i kuha. Ljubav prema orijentalnoj kuhinji Marinu je usmjerila prema turskom tržištu gdje pred tv kamerama priprema kulinarske specijalitete. Obišla je gotovo cijelu Tursku i aktivno se služi turskim jezikom.

„Tursku posjećujem redovno budući da volim taj orijentalni duh, veselje, lijepo gostoprimstvo, pozitivnu energiju, a najviše njihovu hranu. Spletom okolnosti i sasvim  neplanirano dogodile su se mnoge stvari koje su me usmjerile prema turskom tržištu. Ekipa iz managementa u Turskoj prepoznala je moje kvalitete obrazovanja, kuhanja i televizijskog iskustva i sve spojila u jedno kao potencijalni idejni projekt za tursko tržište. Za sada ne smijem previše o tome govoriti, no jako se veselim budućim radovima na turskom tržištu. Spojili smo sve u jedno: nutricionizam, prehranu, TV i voditeljstvo. Riječ je o velikom projektu na kojem radi veći broj ljudi i bez kojih sve ovo što radimo ne bi imalo smisla. Svatko je odgovoran za jedan dio i nitko se ne petlja drugom u njegovo polje stručnosti tako da sve odlično za sada funkcionira“, kaže Marina. Iako se već ukorijenila u Turskoj, obožava svoju Veliku Goricu u kojoj želi otvoriti nutricionistički centar.

„Iz iskustva ne volim previše govoriti o budućim planovima jer budući da uvijek na to mogu utjecati neki neplanirani faktori sa strane. Bit će kako treba biti no realna je činjenica da se ništa neće napraviti samo od sebe ako se čovjek sam ne pokrene. Kako na poslovnom tako i u privatnom životu. Otkrit ću vam da dovršavam pisanje jedne knjige i da mi je želja otvoriti nutricionistički centar u Velikoj Gorici za koju smatram da je odličan grad za život“, ističe Marina.

 

CityLIGHTS

Popularna gastronomska manifestacija se vraća! 7. Turopoljski Chill & Grill

Najbolje tri ekipe osvajaju vrijedne nagrade, dok će dodatna priznanja biti dodijeljena najbrojnijoj i najveselijoj ekipi te ekipi s najljepše uređenim stolom.

Objavljeno

na

Objavio/la

U nedjelju 11. svibnja., vraća se jedna od najomiljenijih gastronomskih manifestacija u Turopolju – Turopoljski Chill & Grill. Sedmo izdanje ovog popularnog događaja održat će se na već poznatoj lokaciji, u Etno naselju Novo Čiče, a organizator, KUD “ČIČE” iz Novog Čiča, najavljuje bogat program uz podršku Grada Velika Gorica i Turističke zajednice grada.

Ljubitelji roštilja i dobre zabave ponovno će imati priliku sudjelovati u natjecanju u pripremi jela s roštilja, a ekipe od 5 do 15 članova mogu se prijaviti i odmjeriti snage u kulinarskim vještinama. Najbolje tri ekipe osvajaju vrijedne nagrade, dok će dodatna priznanja biti dodijeljena najbrojnijoj i najveselijoj ekipi te ekipi s najljepše uređenim stolom. Cijena po ekipi iznosi 10 € te se plaća na mjestu događaja. Također, već treću godinu za redom održat će se i natjecanje za „Najbolja gibanicu“.

Prošlogodišnje izdanje privuklo je 33 natjecatelja u ovoj kategoriji, a organizatori se nadaju još većem odazivu ove godine.Manifestacija će biti popraćena i kulturno-umjetničkim programom, čime se dodatno naglašava važnost očuvanja turopoljske tradicije. Ako je suditi prema dosadašnjem interesu, i ovogodišnji Turopoljski Chill & Grill privući će brojne ljubitelje dobre hrane i ugodne atmosfere.

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da se prijave putem Google obrasca za natjecanje u roštilju i najboljoj gibanici te uživaju u gastronomiji, druženju i zabavi.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Uskrsna atmosfera u Kravarskom, vrijedne žene uljepšale centar

Radi se o već tradicionalnim pothvatu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Središte Kravarskog ovih je dana zablistalo u blagdanskom duhu zahvaljujući članicama Udruge žena općine Kravarsko, koje su svojim trudom i kreativnošću uredile javne prostore povodom nadolazećeg Uskrsa.

Radi se o već tradicionalnim pothvatu vrijednih žena iz udruge koje su ukrasile prostor oko lipe u središtu mjesta te prostor ispred općinske zgrade.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Petek na Gorice! Zabavite se uz domaće proizvode, glazbu i kreativne radionice

Program će se održavati u dva termina.

Objavljeno

na

Objavio/la

http://www.tzvg.hr/

Velika Gorica spremna je za još jedno izdanje omiljene manifestacije „Petek na Gorice”. U petak, 4. travnja, ispred Muzeja Turopolja očekuje vas bogata ponuda domaćih proizvoda, rukotvorina, glazbeno-scenski nastupi te besplatni zdravstveni pregledi.

Program će se održavati u dva termina. Jutarnjem, od 11:00 do 13:30 sati, te popodnevnom, od 16:30 do 18:30 sati, a prostor ispred Muzeja Turopolja ponovno će postati središte druženja, dobre hrane i kreativnog izražavanja.

Jutarnji program donosi tradicionalnu tržnicu domaćih proizvoda, gdje će posjetitelji moći uživati u raznim delicijama poput meda, turopoljskih štrukli, prirodnih namaza i kolača. Također, bit će dostupna ponuda svježe pripremljene ribe.

Nadalje, u kreativnom kutku moći ćete pronaći unikatne rukotvorine i dekoracije poput uskrsnih košarica, pisanica, drvenih ukrasa i ručno izrađenog nakita.

Posebna kulinarska atrakcija bit će kućica s ponudom jela s roštilja, gdje će se cijeli dan pripremati sočni burgeri i mesna jela pripremljena prema američkoj BBQ filozofiji.

U popodnevnim satima manifestacija se nastavlja uz nastupe tamburaša i plesnih skupina.

Uz zabavni dio, organizirana je i besplatna javnozdravstvena akcija u suradnji sa stručnjacima, gdje će građani imati priliku izmjeriti krvni tlak, razinu šećera i kolesterola te dobiti savjete nutricionista.

Jedna od glavnih atrakcija ovogodišnjeg izdanja je kreativna radionica „Izradi svog zeku“. Zbog velikog interesa, nakon što je prvi termin rasprodan, otvoren je dodatni termin u subotu, 5. travnja u 11:00 sati. Radionica je namijenjena odraslima, a sudionici će imati priliku izraditi vlastitu uskrsnu dekoraciju koristeći posebne umjetničke tehnike.

Organizatori pozivaju sve građane da se pridruže manifestaciji, bilo ujutro, bilo poslijepodne, i uživaju u bogatom programu koji spaja hranu, umjetnost i zajedništvo.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Pitali smo ChatGPT što misli o Velikoj Gorici, evo što je rekao!

Bogata povijest, odlična pozicija, ali i svijetla budućnost?

Objavljeno

na

Objavio/la

Premda umjetna inteligencija (AI) nije novost, još uvijek ostaje jedna od najaktualnijih tema. Alati poput popularnog ChatGPT-a, koriste se za savjete, pronalazak informacija, recepte, a mi smo ga pitali da nam opiše Veliku Goricu.

Njegov odgovor je:

„Velika Gorica je najveći grad Zagrebačke županije i šesti po veličini grad u Hrvatskoj. Nalazi se južno od Zagreba i administrativno pripada Turopolju, povijesnoj regiji poznatoj po drvenim kapelama, plemenitaškim obiteljima i bogatoj kulturnoj baštini. Grad ima oko 60.000 stanovnika i važan je prometni, gospodarski i obrazovni centar.

Zahvaljujući blizini glavnog grada i Zračne luke Franjo Tuđman, Velika Gorica ima strateški povoljan položaj. U njoj se nalaze brojne škole, Veleučilište Velika Gorica te razne kulturne ustanove poput Muzeja Turopolja. Grad je poznat po manifestacijama poput Turopoljskog fašnika i Gastro Turopolja.

Prirodne ljepote okružuju Veliku Goricu – šume Turopoljskog luga i rijeka Odra nude mogućnosti za rekreaciju. Nogometni klub Gorica uspješno nastupa u Prvoj HNL, a grad ulaže u sportske i infrastrukturne projekte.

Velika Gorica brzo se razvija i nudi kvalitetan život svojim stanovnicima, uz spoj tradicije i modernih sadržaja. Sve više privlači ljude zbog dobre prometne povezanosti, povoljnog stanovanja i mogućnosti zapošljavanja”.

Nadalje, zatražili smo njegovu procjenu o budućem razvoju Velike Gorice. Ovdje je također imao riječi hvale te je predvidio svjetlu budućnost našeg grada:

„Velika Gorica ima svijetlu budućnost zahvaljujući svojoj blizini Zagrebu, strateškom položaju i kontinuiranom razvoju infrastrukture. Očekuje se daljnji gospodarski rast, posebno u sektorima logistike, IT-a, proizvodnje i turizma. Blizina Zračne luke Franjo Tuđman čini je atraktivnom za ulaganja, a proširenje prometne mreže, poput planirane željezničke veze sa Zagrebom, dodatno će poboljšati povezanost i kvalitetu života.

Demografski, Velika Gorica bi mogla nastaviti rasti jer nudi povoljnije stanovanje od Zagreba uz istovremeno zadržavanje urbanih sadržaja. Povećanje broja stanovnika moglo bi potaknuti ulaganja u školstvo, zdravstvo i sportske objekte.

Ekološka održivost postaje važna tema, pa će grad morati ulagati u zelene površine, obnovljive izvore energije i modernizaciju komunalne infrastrukture. Očuvanje turopoljske kulturne baštine također će biti izazov uz urbanizaciju.

Uz pametno planiranje i privlačenje investicija, Velika Gorica ima potencijal postati jedan od najdinamičnijih gradova Hrvatske, s visokom kvalitetom života i uravnoteženim razvojem između tradicije i modernosti”.

Slažete li se s ovim predviđanjima? Što mislite, je li ChatGPT točno opisao Veliku Goricu ili ima nešto za dodati?

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO DV Čarobna šuma pobjednik Dječjeg fašnika s koreografijom ”Put u čarobni svemir”

Objavljeno

na

Objavio/la

Na 116.Turopoljskom fašniku – Dječji fašnik u kategoriji Predškolske grupe u organizaciji Turističke zajednice Grada Velike Gorice  u velikom fašničkom šatoru u Parku dr. Franje Tuđmana jučer (petak, 21. veljače 2025., početak u 17 sati) su se djeca iz Dječjih vrtića, 14 grupa, natjecala za vrijedne nagrade.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrtićanci su pokazali svoju kreativnost, smjelost u nastupu, visoki stupanj uvježbane koreografije i sve to na ponos svojih roditelja, teta u vrtiću, baka i deda. Kroz program vodio ih je voditeljski par Princeza i Gusar. Svi sudionici su pri silasku s pozornice posluženi krafnama i čokoladnim mlijekom.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prema prosudbi četveročlanog žirija konačne odluke bilo je tešklo donijeti, jer su sve kreacije bile odlične. Dodijeljena je prva nagrada (1. mjesto) i dvije druge nagrade (2. mjesto), a sve ostale grupe plasirale su se na 3. mjesto.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Poredak: 1.mjesto: DV Čarobna šuma – ”Put u čarobni svemir”, 2. mjesto: DV Lojtrica (Skupina Slonići) – ”Plesna čarolija 50-ih Mini Briljantin”, 2.mjesto: DV Didi – ”Slatkiši’, 3.mjesto: sve ostale predškolske grupe.

Galerija fotografija

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Djeèji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.