ktc
Povežite se s nama

Vijesti

FOTO/VIDEO Nogometaš, a sprinter: Devetogodišnji Niko Novosel, jedini predstavnik Velike Gorice na međunarodnom finalu Sportskih igara mladih u Splitu!

Niko se plasirao zahvaljujući osvojenom 3. mjestu u sprintu na 60 metara na državnom natjecanju, a njegov uspjeh dodatno fascinira, jer je, doslovno, ‘prešišao’ konkurenciju koja se od malih nogu bavi atletikom, za razliku od njega – nogometaša od glave do pete!

Objavljeno

na

Naš grad se doista može ponositi brojnim uspjesima svojih najmlađih stanovnika, koji nas svake godine razvesele izvanrednim rezultatima bilo iz znanja, umjetnosti ili sporta na državnim, ali i međunarodnim natjecanjima. Upravo je u toj kategoriji i priča o Niki Novoselu, devetogodišnjaku iz Kurilovca, jedinom predstavniku iz čitave naše Velike Gorice koji će, kao treći u državi u sprintu na 60 metara, sudjelovati u međunarodnom finalu ovogodišnjih Plazma Sportskih igara mladih idućeg tjedna u Splitu. Njegov uspjeh dodatno fascinira, jer je, doslovno, prešišao konkurenciju koja se od malih nogu bavi atletikom, za razliku od njega – nogometaša od glave do pete! Pa, krenimo redom.

Foto: Niko Novosel (9), treći u državi u sprintu na 60 metara/privatni album

Prije samo tri mjeseca upravo su nogomet i opet malo nogometa bili 24 sata u fokusu našeg Nike. Kako i ne bi, kad se tim globalno najpopularnijim sportom ‘zarazio’ već s prvim samostalnim koracima, što je ubrzo ušlo u malo ozbiljnije vode. Već sa četiri godine mali je Kurilovčan krenuo na redovite treninge u Nogometnoj školi našeg prvoligaša, HNK Gorica. A onda su početkom lipnja u naš grad stigle 27. Plazma Sportske igre mladih! Upravo je našoj Gorici, kao ovogodišnjem europskom gradu sporta, i pripala titula grada domaćina svečanosti otvorenja ove najmasovnije sportske amaterske manifestacije u Europi. I tada se Niki iz naše priče dogodila – atletika, odnosno kategorija sprinta na 60 metara.

Foto: Niko Novosel (9) jedini učenik iz Velike Gorice koji se natječe na međ.finalu Sportskih igara mladih u Splitu, od 22.do 26.kolovoza/privatni album

Na Igrama su održane i prve razine natjecanja, ona gradska, a Niko je najbrže istrčao od svih prvašića i drugašića goričkih škola. Pobjedom je izborio sudjelovanje na državnoj razini natjecanja koje je  krajem srpnja održano u Rijeci. I tada je ovaj friški ‘trećaš’ iz Kvaternika, u još većoj konkurenciji, osvojio treće mjesto i osim još jedne medalje i nagrade osvojio prolazak u međunarodno finale, koje  se održava u Splitu, od 22-26.kolovoza.

– Tamo će Niko pokušati doći do još boljeg rezultata, a natjecat će se protiv dječaka iz svih zemalja regije. Oduševljen je svime time, a inače je prilično flegma tip, ali sad ga je malo i trema uhvatila. Malo je na startu zakasnio pa mu je sudac rekao da to popravi i sad jedva čeka, tjera me da svaki dan treniramo, pa radimo na dobrom startu, vidi se da mu je jako stalo. Velika je to konkurencija, od početka natjecanja u lipnju, pa do ove završnice sigurno je preko tisuću djece sudjelovalo. To što je treći u državi u sprintu na 60 metara je fantastičan rezultat s obzirom na broj djece koji se natjecao, a od kojih se neki baš bave atletikom – kaže nam ponosni tata Tomislav.

Foto: Niko Novosel od četvrte godine trenira u Nogometnoj školi HNK Gorica/HNK Gorica

Foto: Niko, nogometna ekipa i trenerom Davor Modlic /privatni album

Nagrade u svijetu nogometnih natjecanja nisu nepoznanica za ovog mladog sportaša, no to nimalo ne utječe na njegove školske rezultate, dapače.

– U svojoj nogometnoj ekipi je i kapetan momčadi, a upravo su i oni i trener Davor Modlic uvelike pomogli da bude kakav je. U školi ima sve petice i predsjednik je razreda, a najdraži mu je predmet – matematika. Već je osvojio dosta tih nogometnih individualnih nagrada, ima trofej za najboljeg igrača turnira u Sigetu, bio je među šest najboljih igrača Lige doberman, u kojoj se natječu klubovi poput Ponikva, Zagreba, Hrvatskog dragovoljca, Rudeša i ostalih – otkriva nam Nikin tata.

Foto: Niko Novosel, igrač turnira Siget/privatni album

Foto: Foto: Niko Novosel (9) u društvu učiteljice Lidije Detelić/privatni album

Također je prilično siguran kako će Niko ostati na nogometnom putu do daljnjeg. Jer, dvojbe nema. Kad odraste Niko bi htio igrati u Real Madridu.

– Neće se preorijentirat na atletiku jer mu je nogomet sve, 24 sata na dan ga živi i diše. Svakodnevno trenira, a trčanje, tehnika i brzina igranja su isto velika prednost. Mbappé mu je idol, on mu je sve u nogometnom svijetu, a od naših naravno Luka Modrić, to mu samo oči zasjaje kad ga gleda – ispričao nam je.

Foto: Niko sa sestrama Lanom i Elenom/privatni album

Foto: Niko s obitelji/privatni album

Dodaje i kako su kao roditelji, on i supruga Kristina, izuzetno ponosni na svu svoju djecu, jer i Nikine seke, 12-godišnja Lana i 7-godišnja Elena su u sportu, pa su sretni što većinu vremena ne provode uz mobitele i plejke, već na sportskim terenima. Tata Tomislav ističe i kako osim podrške svoje, ali i nogometne obitelji, Niko ima i veliku podršku svoje učiteljice razredne nastave, Lidije Detelić.

– Na ovim natjecanjima Sportskih igara mladih Niku u stopu prati i čuva njegova najdraža učiteljica, Lidija Detelić, koja je ponosna na sva njegova ostvarenja, a mi smo joj izuzetno zahvalni na svemu. Nažalost, ispucali smo sve od godišnjeg odmora, pa će u Splitu uz Niku biti učiteljica Lidija – kaže tata Tomislav, koji će uz suprugu i kćeri biti uz njega u srcu i mislima iduće srijede, 23.kolovoza u 17 sati, kad će na ponos Gorice, Niko Novosel, startati na međunarodnom finalu utrke u sprintu na 60 metara. Bravo, Niko!

CityLIGHTS

VIDEO Kraj smrada: Moderni pročistač donosi rješenje, prvi korisnici uskoro spojeni

Vrijednost projekta Aglomeracije je 104 milijuna eura, dok je vrijednost izgradnje samog pročistača 37 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Velika Gorica ulazi u završnu fazu velikog infrastrukturnog ciklusa kojim se dodatno podiže razina komunalnih usluga i zaštite okoliša, a jedan od ključnih projekata je izgradnja novog postrojenja za pročišćavanje otpadnih voda.

U sklopu šireg zahvata već je izvedeno više od 145 kilometara kanalizacijske mreže te više od 5.000 priključaka, dok će građani do kraja godine dobiti obavijesti o mogućnosti spajanja. Detalje o radovima koje su obišli gradonačelnik Ačkar i predsjednik uprave Vodoopskrbe Ivan Rak, pogledajte u videu:

FOTO galerija:

 

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Sova je sletjela! U Veliku Goricu stigao KTC centar

Zavirite na otvorenje👇

Objavljeno

na

Objavio/la

Sova je sletjela, a kupci napokon dočekali KTC centar!

U Veliku Goricu stigla 15 milijuna vrijedna investicija koja je objedinila sve na jednom mjestu –  zavirite na otvorenje👇

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Dobrodošao Petek na Gorice! Danas hrana ‘po domaći’, gljive na tanjuru i Donat drift

Na jutarnjem izdanju popularnog događanja posjetitelji su obilazili štandove lokalnih proizvođača, a u Centru za posjetitelje obavljala su se i preventivna mjerenja u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Od jutarnjih sati, građani imaju priliku prošetati jednom od omiljenih manifestacija našeg grada, Petek na Gorice. Posjetitelji su mogli obići MLJAC i ART plac, gdje su lokalni proizvođači i kreativci ponudili raznovrsne proizvode, od svježeg kruha, meda i štrukli do gljiva i ručno rađenih predmeta.

Osim kupovine i razgledavanja, dio programa bio je posvećen i zdravlju. U Centru za posjetitelje organizirano je preventivno mjerenje dostupno svim posjetiteljima, u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije.

Kako je pojasnila Maja Glamuzina, magistrica farmacije iz Ljekarni Zagrebačke županije u Velikoj Gorici, cilj njihova dolaska bio je omogućiti građanima brzu provjeru osnovnih zdravstvenih pokazatelja.

“I ovaj put smo se odazvali na poziv Turističke zajednice grada Velike Gorice. Nama je uvijek drago da možemo izaći iz svojih prostora i družiti se s građanima. Radimo ono što je nekako najbrži screening općeg stanja građana, mjerimo šećer u krvi, određujemo kolesterol, mjerimo krvni tlak. Imamo kolegicu nutricionisticu koja određuje indeks tjelesne mase i sastav tijela. Zanimljivo je uvijek čuti koliki su nam masa mišića i masa kostiju. Imamo i oftalmologinju koja mjeri očni tlak. Također, radimo i savjetovanje o dodacima prehrani koji su korisni u nekakvim zdravstvenim tegobama, za energiju, povišen kolesterol i tako dalje”, pojasnila je.

Popodnevni dio programa nastavlja se u 16 sati k sa sajmom „Gljive na Gorice”, DONUT drift showom te raznim sportskim aktivnostima.

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

Moja županija

Županijsko natjecanje u atletici – cure iz AK Maraton VG pokupile medalje

Četiri medalje za mlade Goričanke.

Objavljeno

na

Objavio/la

Na stadionu Mladost održano je županijsko natjecanje osnovnih škola u atletici, na kojem su nastupili učenici i učenice iz cijele županije, a među njima i predstavnice Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Ana Trčak, koja je osvojila 2. mjesto u disciplini vortex. Do medalje je stigla i Ema Gilja, koja je u utrci na 60 metara osvojila 3. mjesto.

Odličan nastup imala je i Tia Weihnacht, koja je također osvojila 2. mjesto u svojoj disciplini, dok je Lea Šepčić upotpunila uspješan dan kluba osvajanjem još jedne medalje.

Nadomak postolja ostala je Sara Fabečić, koja je natjecanje završila na 4. mjestu.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji s Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Vijesti

Policija objavila rezultate pojačanih kontrola na dva kotača

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica proveli su preventivno-represivnu akciju nadzora vozača motocikala, mopeda, bicikala i osobnih prijevoznih sredstava, a rezultati su, barem kada je riječ o toj skupini sudionika, iznenađujuće pozitivni. Kako je priopćila policija, akcija je provedena od 8 do 16 sati na području Velike Gorice, a tijekom nadzora nije utvrđen nijedan prekršaj vozača motocikala, mopeda, bicikala i osobnih prijevoznih sredstava.

Policijski službenici su, međutim, tijekom postupanja na terenu evidentirali četiri druga prometna prekršaja, koja nisu vezana uz skupinu sudionika koja je bila u fokusu akcije.

Bez obzira na to, podsjećaju i da prema zakonu djeca mlađa od 14 godina ne smiju upravljati električnim romobilima te apeliraju na roditelje da to imaju na umu.

 

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno