Povežite se s nama

Najave

FOTO/VIDEO Gorica sutra s Hajdukom u Splitu: ”Moramo se izboriti za bodove”

Objavljeno

na

Trener HNK Gorica Igor Angelovski i vratar Ivan Banić najavili su jučer (ponedjeljak, 24.10.2022.) zaostalu utakmicu iz 04. kola SuperSport HNL između HNK Hajduk i HNK Gorica, koja se igra u Splitu (Poljud, srijeda, 26.10.2022., 16:30 sati).

24.10.2022. Velika Gorica. Konferencija za medije uoči utakmice iz 4.kola HNK Hajduk – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

– Dobro znamo u kakvoj smo situaciji. Utakmica protiv Lokomotive je bila prilika da dođemo do tri boda i što prije uhvatimo korak s ostalim ekipama. Nažalost, odigrali smo dva različita poluvremena, prvo je bilo dosta loše, a u drugom smo mi bili bliže da okrenemo utakmicu na svoju stranu, ali dogodio se njihov drugi pogodak, koji su uspjeli sačuvati do kraja – osvrnuo se trener Angelovski na posljednji prvenstveni dvoboj pa nastavio:

24.10.2022. Velika Gorica. Konferencija za medije uoči utakmice iz 4.kola HNK Hajduk – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 Iz profesionalne i moralne obaveze osjetio sam da moram otići do predsjednika Črnka i ponuditi ostavku. Međutim, predsjednik to nije prihvatio te smo dogovorili kako riješiti neke stvari i izvući se iz ove situacije, a vjerujem da možemo – iskren je bio trener.

Novi međusobni susret igrat će se samo 11 dana nakon prošlog u Velikoj Gorici, koji je završio minimalnom pobjedom Hajduka u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

24.10.2022. Velika Gorica. Konferencija za medije uoči utakmice iz 4.kola HNK Hajduk – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

– Ta utakmica je pokazala da je Gorica ekipa koja može parirati svakome jer smo se držali dobro sve do 98. minute. Očekuje nas sasvim nova utakmica i ne volim reći da ‘nemamo što izgubiti’ već da imamo puno za dobiti – istaknuo je Angelovski.

24.10.2022. Velika Gorica. Konferencija za medije uoči utakmice iz 4.kola HNK Hajduk – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

– Neće biti lagana utakmica, kao što nije niti jednoj ekipi koja dođe na Poljud. Na početku uvijek naprave presing uz pomoć navijača, ali neke prijašnje ekipe su bile blizu pobjede. Istra je uspjela uzeti bod i vjerujem da ćemo i mi uspjeti pronaći formulu da dođemo do bodova – kazao je vratar Banić. (Izvor: HNK Gorica – klupska stranica)

Moderatorica konferencije za medije bila je Larisa Trošić.

Galerija fotografija

 

Najave

Gradski zbor “Franjo pl. Lučić” priprema koncert u crkvi Svetog Petra i Pavla

Objavljeno

na

Objavio/la

FOTO:Gradski zbor "Franjo pl. Lučić"/FB

Božićni koncert zbora “Franjo pl. Lučić” održat će se sutra, 6. siječnja, na blagdan Sveta tri kralja, u crkvi svetih Petra i Pavla u Velikoj Gorici, neposredno nakon večernje mise koja započinje u 18.30 sati.

Koncert je namijenjen svim građanima koji žele blagdansko razdoblje zaključiti glazbom i zajedničkim okupljanjem.

“Uživajmo i dalje u božićnoj čaroliji. Pridružite nam se”, pozivaju iz Zbora.

Nastavite čitati

Najave

KUD Slavuj Bukevje donosi božićne pjesme u Kravarsko

Objavljeno

na

Objavio/la

FOTO: KUD Slavuj Bukevje/FB

Kravarsko će u utorak, 6. siječnja, na blagdan Sveta tri kralja, biti domaćin Božićnog koncerta KUD-a “Slavuj” iz Bukevja.

Program počinje u 18:00 sati u Župnoj crkvi uzvišenja Svetog Križa, a publika će moći uživati u izvedbama božićnih pjesama i napjeva.

“Pjevajmo i veselimo se Božiću zajedno”, poručuju iz KUD-a.

Nastavite čitati

Najave

U Goricu stiže ptičja elita, bradate agame i društvo najomiljenijih kućnih ljubimaca na svijetu!

Udruga uzgajatelja malih životinja poziva na dvije izložbe: malih životinja i elegantnih golubova gušana

Objavljeno

na

Početak godine bit će izuzetno zanimljiv za ljubitelje malih životinja i specijalnih golubova koji osvajaju izlože diljem svijeta. 

Naime, od 09. do 11. siječnja Udruga uzgajatelja malih životinja Turopolje bit će domaćin izložbi malih životinja, te pomeranskih i engleskih golubova gušana. 

U osnovnoj školi Nikole Hribara ne propustite priliku pogledati zanimljive primjerke životinja, poput kunića, peradi, ptica i “napuhanih” golubova poput  pomeranskih gušana koji imaju titulu najvećih golubova na svijetu i impozantnih engleskih golubova gušana. 

“Golubovi gušani su golubovi koji imaju onaj veliki ‘balon’ ispod vrata koji napuhuju sa zrakom. Imamo 10 tipova gušana i taj balon je njihova glavna karakteristika i po tome se one razlikuju od drugih pasmina golubova. Osim njih, posjetitelji će moći vidjeti i perad, veliku i malu u više pasmina, moći će vidjeti jedno 15-20 pasmina, velike, male i srednje. Jedna od atrakcija će biti i velik broj papiga svih vrsta”, objašnjava Miroslav Svekrić, predsjednik Udruge malih životinja Turopolje”.

Kroz tri dana Velika Gorica će biti destinacija vrhunskih izložbi s više od 350 malih životinja, uzgajivača iz gotovo cijele Hrvatske, a posjetitelji će moći pogledati i primjerke bradatih agami – čudesnih australskih guštera!

   

Sve skupa će biti oko 600 životinja i oko 40 uzgajatelja koji će izložiti svoje eksponate na našoj izložbi”, dodaje Svekrić.

Izložba će trajati tri dana. U petak od 15 do 20 sati, u subotu od 8 do 20, a u nedjelju od 8 do 13. U nedjelju će se održati i podjela nagrada, pehara i plaketa, nakon čega će izložba biti privedena kraju, a životinje će se krenuti u pripremu za sezonu parenja.

Nastavite čitati

Najave

Prijave za HVIDR-in turnir pri kraju: Kad se spoje tradicija i aplikacija…

Najpoznatiji i najdugovječniji malonogometni turnir u našem gradu došao je do svog 33. izdanja. Prijave traju do subote u 18 sati, a izvlačenje skupina bit će u prostorijama županijskog nogometnog saveza

Objavljeno

na

Samostalna Hrvatska tek se rađala, borba za slobodu trajala je i dalje, kad je početkom devedesetih velikogorička HVIDR-a odlučila pokušati nogometom pomoći svima kojima je pomoć potrebna. Prvi koraci bili su komplicirani i zahtjevni, pogotovo s obzirom na okolnosti, ali HVIDR-in turnir vrlo brzo je narastao do statusa jednog od najpopularnijih na području Zagreba i okolice.

Tijekom godina rastao je i broj prijavljenih, i nagradni fond, i količina prestiža u lovu na titulu pobjednika, pa su parket “bakarića” gazila i neka od najvažnijih imena malog nogometa u Hrvata. Usporedno su dijelom turnira namijenjenom mlađim kategorijama prolazili praktički svi gorički klinci koji su voljeli naganjati loptu, a na tribinama se okupljalo “pola grada”, pogotovo na onim završnim danima.

Imao je turnir, dakle, i svoje uspone, ali i svoje padove, da bi posljednjih godina organizatori ponovno krenuli u ozbiljnu akciju povratka turnira na svoje najviše razine. Neće to biti laka borba, velikih turnira s bogatim nagradnim fondovima ima nekoliko u Zagrebu i okolici, ali i ova bi godina mogla biti korak u tom smjeru…

Turnir je, eto, došao do svog 33. izdanja, počet će 28. prosinca, a potrajati sve do 11. siječnja. Igrat će se u “bakariću” istovremeno i U-13 Winter Cup, u svome drugom izdanju, a sve skupa djeluje kao sportsko druženje koje vrijedi ispratiti. Ili se prijaviti, zaigrati, okušati se u ozbiljnom malom nogometu…

Prijave su otvorene do subote, 27. prosinca, u 18 sati. Nakon toga se “zaključavaju” i tog trenutka turnir će dobiti svoj konačni oblik. U prijevodu, i dalje je moguće prijaviti se za sudjelovanje, što se može učiniti putem online obrasca ili telefonskim pozivom na jedan od brojeva organizatora: 099 4260 505 (Branko) ili 098 8219 33 (Slavko). Kotizacija iznosi 150 eura za seniorski turnir, odnosno 100 eura za U-13 Winter Cup, a uplate se vrše na račun HR2823600001101278308.

Velika Gorica, 10.12.2025. Najava 33. Kup HVIDR-a. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

U formatu 5+1 prijavljene momčadi borit će se za nagradni fond koji ukupno iznosi 10.000 eura. Pobjedniku će pripasti 5500 eura, drugoplasiranom će pripasti 3000 eura, trećeplasiranom 1000, a četvrtoplasiranom 500 eura. Uz to, i ove godine će se tradicionalno birati najbolji igrač i vratar turnira, kao i Dream Team, a nagrađen će biti i najbolji strijelac.

Prošle godine najbolja je bila momčad pod nazivom Max autodijelovi, a koliko će dobro ići branitelju naslova, kao i svima ostalima, osim s tribina “bakarića” može se pratiti i na aplikaciji SofaScore.

Nastavite čitati

Najave

Božićni koncert zbora “Franjo pl. Lučić” nakon večernje mise

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gradski zbor "Franjo pl. Lučić"/FB

Gradski zbor “Franjo pl. Lučić” održat će božićni koncert u ponedjeljak, 29. prosinca, u crkvi Blaženog Alojzija Stepinca u Velikoj Gorici.

Koncert će se održati odmah nakon večernje mise koja počinje u 18:30 sati.

“Uživajmo zajedno u duhu Božića”, poručuju iz Zbora.

 

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno