Povežite se s nama

Sport

FOTO Vatrogascu nisu pomogla ni dva penala

Objavljeno

na

Favorit iz Križa opravdao je svoju ulogu i u Kobiliću uvjerljivo osvojio tri boda koja su ga dovela na vrh prvenstvene ljestvice. Domaći su u 10. minuti propustili doći u vodstvo iz kaznenog udarca načinjenog na Novaku. Vratar Tičak pročitao je namjeru Kontića, bacio se u pravu stranu i odbio loptu u korner. U 21. kontranapad Slunjskog i pravovremeni ubačaj na desnu stranu do Bosankića koji iz trka tuče u suprotni kut za 0:1. Slunjski u 38. iz prekida pronalazi Kormana koji u skoku glavom šalje loptu pod gredu – 0:2.

Vrlu izglednu priliku nakon dubinske lopte Barišića u 68. propustio je Kadoić, koji se tom prilikom ozlijedio i izašao iz igre. Sloga u 73. propušta zicer za povećanje vodstva, a minutu kasnije drugi kazneni udarac za ‘vatrogasce’. Barišić je poluvisoko tukao u lijevu vratarevu stranu, Tičak se ispružio i loptu odbio u vratnicu, gosti su loptu izbacili daleko od gola. Prekid u 80. zbog prekršaja na Slunjskom na 18 metara koristi Ivanović i pored živog zida pogađa bliži kut za konačnih 0:3.

Galerija fotografija

1.županijska nogometna liga – skupina Istok, 18. kolo

NK Vatrogasac – NK Sloga (Križ) 0:3 (0:2)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 50. Nedjelja, 25.03.2018., 16 sati. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Bruno Geller i Nikola Dukarić (oba iz Zeline). Delegat: Dragutin Bobinec (Zelina). Strijelci: 0:1 – Bosankić (21), 0:2 – Korman (38), 0:3 – Ivanović (80).

VATROGASAC: Krvarić, Vuković (od 46. Šimek), Vodelšek, Šošić (od 76. Habijanec), Čavar, Mihinica, Lihtar (od 46. Kadoić, od 69. Lucin), Kontić (cap.), Novak (od 81. Fabečić), Barišić, Ivkić. Trener: Nino Matković.

SLOGA: Tičak, Ivoš (od 46. Crnogaj), Marić, Sokolić, Korman, Tupek (od 84. Broz), Bosankić (cap.) do Bos (od 90. Magdić), Hadaš, Slunjski, Ivanović, Poje (od 58. Đerek). Trener: Zoran Vorel.

Sjećanja

FOTO Održan 3.Memorijalni turnir Dražen Čurek

Objavljeno

na

Objavio/la

Ovogodišnji 3.memorijalni turnir Dražen Čurek održan je jučer (subota, 14.06.2015.) u organizaciji Ženskog rukometnog kluba Gorica u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mlade rukometašice natjecale su se u mini rukometu u dvije dobne kategorije: godište 2015 i mlađe, godište 2014 i mlađe. U konkurenciji kadetkinja igrale su ekipe Zaboka, Jamnice i Gorice; 2015: Bistra, Zagorica, Zagorec, Požega i Gorica; 2014: Samobor, Bistra, Mladost (Sv.Martin), Trešnjevka i Gorica.

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kadetkinje Gorice bile su uvjerljive u obje utakmice protiv Zaboka odnosno Jamnice i osvojile su prvo mjesto. Ekipe su nagrađene medaljama i peharima, a dodijeljene su i pojedinačne nagrade.

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Najbolja igračica je Karla Grdaković (RK Jamnica), najbolja vratarka Petra Rukavina (ŽRK Gorica) i najefikasniji strijelac Sara Cukrovečki (ŽRK Zabok).

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.06.2025. 3.memorijalni turnir Dražžen Čurek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Organizacija memorijala pod vodstvom Lukrecije Čurek odlična, uz potporu vodstva kluba, trenerica i seniorki.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

LC Gallina OPG Cvetnić zasluženo na tronu

Objavljeno

na

Objavio/la

10. MALONOGOMETNI TURNIR “BLAŽ, ŽINA I GALE”

Mraclin slavi svog zaštitnika Svetog Vida, a povodom toga čitav tjedan u mjestu se održavaju kulturno-sportski događaji. Tradicionalno je subota dan kada se odigrava sada već 10. jubilarni noćni turnir u malom nogometu, u sjećanje na rano preminule mraclinske dečke Blaža, Žinu i Galeta.


U natjecanje je krenulo 12 momčadi koje su razigravale u četiri skupine. Nakon razigravanja po skupinama četvrtfinala su izborile dvije prvoplasirane momčadi u skupini. U četvrtfinalnim dvobojima zabilježeni su slijedeći rezultati: Pit stop autoservis – Ilbu graditeljstvo 1:1 (6:5), Kos usluge & BT servis – Iličić mont 0:2, LC Gallina OPG Cvetnić – Chill VG 1:0 i NK Turopolje – Elektroluč solar 0:3.
Polufinalni dvoboji bili su izuzetno napeti i borbeni. Prva polufinalna utakmica između Pit stop autoservisa i LC Galline završila je bez pobjednika i golova, nepopularnim rezultatom 0:0. Raspucavali su se sedmerci u kojima su slavili igrači LC Galline pobjedom 4:3, za koju je sedmerce uspješnije od protivnika raspucavao Damir Matković. Drugo polufinale između Iličić monta i Elektroluč solara također neizvjesno i napeto do samo kraja. Elektroluč je poveo golom Škojca, poravnao je Perić, a pobjedu Elektroluču je iz kaznenonog udarca donio Josip Rovišan za konačnih 2:1.
Za 3. mjesto izvodili su se sedmerci, u tri serije postignut je samo jedan gol, vratari na nivou, a taj jedini ušao je u mrežu Pit stop autoservisa, a u korist momčadi Iličić monta za njihovo 3. mjesto.


Moramo priznati da se očekivalo neizvjesnije finale, ali bilo je suprotno jer u finalnoj utakmici momčad LC Galline je nakon samo šest minuta igre stvorila prednost od 3:0 golovima Matkovića i dva puta Matića, a u drugom dijelu rezultat je smanjio Petković za konačnih 3:1. Nagrade su bile novčane, ali i podijeljeni su pehari za tri prvoplasirane momčadi. Kipićima su nagrađeni također i najbolji pojedinci – najbolji vratar je Ivan Zagorac, najbolji igrač Domagoj Matić iz pobjedničke momčadi, a najbolji strijelac je Marjan Petković iz Elektroluča.


Nagrade su uručivane od strane najbliže rodbine pokojnih mladića po kojima turnir nosi ime. Organizaciju turnira i ove je godine sjajno odradio Nogometni klub Mraclin, uz večer punu uzbudljivog nogometa, dobre zabave, hrane i osvježenja – sve do nedjeljnih ranih jutarnjih sati.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO – Startala 11. MNL Turopolja i Posavine!

Objavljeno

na

Objavio/la

U Mraclinu je započela 11. sezona tradicionalne MNL Turopolja i Posavine. Ligu ove godine obogaćuje nova momčad Pešćenice iz Sisačko-moslavačke županije, čime se zemljopisni okvir natjecanja širi prema Lekeniku, na granici s Velikom Goricom. Prvo kolo prošlo je bez većih iznenađenja na terenu. Donosimo rezultate: Mraclin – Pešćenica 0:2, Jagodno – Čička Poljana 0:2, Kuče – Ribnica 4:2, Turopolje – Lazina 2:3, Novo Čiče – Okuje 0:3, Rakitovec – Drnek 1:2.
Sezona je otvorena uz dobru posjećenost i fer natjecateljski duh, a u narednim kolima očekuje se nastavak uzbudljivih susreta i lokalnog rivalstva.

 

Nastavite čitati

Sport

Kako se Vukovinom zaorilo “Ja sam Varaždinec”…

U Vukovini je održano 14. izdanje Trofeja Ban Jelačić, a bolji od ostalih na kraju su bili klinci iz NK Varaždina

Objavljeno

na

Na igralištu u Vukovinu, u domu NK Bana Jelačića, odigrano je 14. izdanje turnira za djecu koji nosi ime kluba – Trofej Ban Jelačić. Sustav je ponovno bio zanimljiv, ne samo po nazivima, jer u Vukovini se igra Liga prvaka, Europa liga i Konferencijska liga, nego i po uzbuđenjima na terenu.

Na kraju, pobjednik 14. po redu turnira Trofej Ban Jelačić bio je Varaždin! U napetom finalu Lige prvaka, u kojem su igrali Varaždin i Jarun, uvijek veseli Varaždinci su odnijeli pobjedu. Njihovoj sreći nije bilo kraja, a pjesma “Ja sem Varaždinec” je još dugo odjekivala Vukovinom, izvijestili su iz kluba.

U Europa ligi zlato su odnijeli Šibenčani iz Nk Mihovil, dok su u Konferencijoj ligi najbolji bili klinci iz zagrebačkog HAŠK-a.
– Čestitamo svim trenerima i ekipama na osvojenim odličjima, a svim natjecateljima čestitamo na sudjelovanju i doprinosu kako bi ova sportska manifestacija prošla u sportskom i prijateljskom ozračju! Zahvaljujemo našim volonterima – roditeljima i članovima obitelji naših igrača te prijateljima kluba – koji su kao i uvijek dali sve od sebe i danima pomagali u pripremama, a subotu i nedjelju doslovno ‘izgorili’ od posla! Svaka čast! – objavili su iz kluba, uz dodatak da su ponosni što se tradicija Trofeja i dalje nastavlja i što svake godine više od tisuću ljudi prođe Vukovinom i Velikom Goricom i ode kući zadovoljno!

Poredak:

Liga prvaka
1. Varaždin
2. ⁠Jarun
3. ⁠Hajduk i Gorica

Europa liga
1. Mihovil
2. ⁠Olimpija
3. ⁠Rijeka i Kustošija

Konferencijska liga
1. HAŠK 1903
2. ⁠Mladost Buzin
3. ⁠Gorica 2016. i Velika Mlaka 1947

Nastavite čitati

Sport

KAMP Plivanje za sve! – za djecu s teškoćama i osobama s invaliditetom

Plivački kamp: Prilika za učenje, druženje i osnaživanje!

Objavljeno

na

U želji da plivanje i sve njegove dobrobiti učine dostupnima svima, Parasportski savez grada Velike Gorice u suradnji s Paraplivačkim klubom Kai organizira plivački kamp namijenjen djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom.  

Kamp je besplatan i održavat će se u Velikoj Gorici, od 23. lipnja do 4. srpnja na Gradskom bazenu, a cilj mu je kroz stručno vođene aktivnosti pružiti sudionicima priliku za stjecanje plivačkih vještina, jačanje samopouzdanja i uživanje u sigurnom i inkluzivnom okruženju. 

Program će voditi educirani instruktori plivanja, treneri s iskustvom u radu s djecom i u parasportu, a program je prilagođen individualnim potrebama sudionika u kojem djecu čeka puno zabave i lijepih trenutaka u opuštenoj atmosferi. 

–Prema našem iskustvu, roditelji djece s teškoćama često su sramežljivi oko uključivanja u programe, ili ne znaju gdje bi se obratili i našli nešto prikladno za njihovu djecu, i zato smo mi tu za njih.  Nadam s da će javiti što više djece i mladih i otkriti cijeli jedan svijet za koji nisu znali da postoji, a koji im diže kvalitetu života na viši nivo. Ovim kampom želimo poslati jasnu poruku: sport je za sve, a zajednica postaje jača kada njeguje uključivost, razumijevanje i podršku. Poručila je Josipa Nuić, predsjednica kluba i jedna od trenerica. 

Prijavni obrazac ispunite OVDJE i omogućite vašoj djeci nezaboravnu plivačku avanturu! 

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno