FOTO Posavec uvjerljivom pobjedom prekinuo seriju poraza

06.10.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga skupina Istok, 08. kolo: NK Posavec – NK Milka Trnina (Vezišće). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je konačno prekinuo niz od pet uzastopnih poraza uvjerljivom pobjedom protiv favorizirane, i do danas, trećeplasirane momčadi Milke Trnine! Vratar domaćih Kučan načinio je u 5. minuti posve nekontrolirano kazneni udarac, ali se i iskupio obranivši udarac Karadže sa 11m po sredini vrata. Promašaj je imao dvostruki učinak: domaći su preuzeli igru na sredini terena i posve nadigrali vrlo lošu obranu gostujuće momčadi iz Vezišća.

Posavec je došao u vodstvo pogotkom Smolka u 18. minuti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio stoper Petković. Ubrzo je Vranek povisio na 2:0 iz polukontre i sigurne realizacije pored istrčalog vratara, a na 3:0 podigao je Horvat iz blizine na ubačaj J. Breščakovića.

Odmah nas početku drugog poluvremena Vranek je sa 30-ak metara iz slobodnog udarca pogodio mrežu preko ispruženog Moguljaka za 4:0! Peti pogodak su totalno ‘izgubljeni gosti’ zabili sebi sami, tako što je lagano vraćenu loptu od Karamatića promašio Moguljak i ona se otkotrljala u prazna vrata?! Gosti su počasni pogodak postigli preko Karadže, koji je ubačaj Kanceljaka iz blizine sproveo u bliži kut.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 08. kolo

NK Posavec – NK Milka Trnina (Vezišće) 5:1 (3:0)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 06.10.2019., 16 sati. Sudac: Nikola Meić (Velika Gorica). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Željko Dolibašić (Velika Gorica). Delegat: Željko Medved (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Smolko (18-11m), 2:0 – Vranek (22), 3:0 – Horvat (43), 4:0 – Vranek (47), 5:0 – Karamatić (61-ag), 5:1 – Karadža (68).

POSAVEC: M. Kučan, J. Breščaković (od 77. Darko Kučan), Lacković, S. Budinski, Mirenić (cap.), Bencek, M. Breščaković, Benkovčić (od 56. Denis Kučan), Horvat (od 46. Radman), Vranek (od 62. Novosel), Smolko (od 82. Andrišević). Trener: Mario Črljenec.

MILKA TRNINA: Moguljak, Karadža, Stuparić (od 46. Pajk), Zorbas, Petković (cap.) (od 46. Lukačević), Božić, Karamatić, Kanceljak, Fešta, Čičević, Broz. Trener: Tihomir Tičak.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Iva Mišković. Foto: TK iTeam

Prošlog vikenda članovi Teniskog kluba iTeam nastavili su s nizom uspjeha te je osvojeno prvo mjesto i izborena  dva polufinala. Iva Mišković se opet ‘pozlatila’, ovaj put na turniru do 16 godina. Ona je na turniru ”Dvoransko OP TK Ogulin” glatko u polufinalu, u dva seta (6:2, 6:0) pobijedila Leu Gojmerec. Finalni susret s drugom nositeljicom Enom Poljan (VAR) bio je mnogo zahtjevniji, ali Iva je u tri seta 6:1, 6:7(5) i 6:4 pronašla put do pobjede i još jednog turnirskog uspjeha u seriji.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Abbas Nazar. Foto: TK iTeam

Na Velesajmu je održan turnir za uzrast do 12 godina, ”Dvoranski Babolat Zagi kup”, igrali su odlično Lili Kordić i Jan Markan. Lili je u mečevima do polufinala izgubila ukupno 4 gema, ali je u poluzavršnici s prvom nositeljicom Nikom Sunarom u neizvjesnom susretu ipak tijesno izgubila u dva seta, 6:7(3) i 5:7.

19.10.2020. Velika Gorica. Članovi Teniskog kluba iTeam osvajaju trofeje na vikend turnirima. Lucija Turčić. Foto: TK iTeam

Jan Markan se za turnir ”spremao” u samoizolaciji?! Naime, njegov razred je bio u samoizolaciji i Jan je bez uobičajenog treninga izravno krenuo s turnirom i došao do polufinala u kojem je izgubio (2:6, 1:6) od prvog nositelja Ivana Dumbovića.

Pretprošlog vikenda članovi iTeama osvojili su dva turnira u Zagrebu:  Abbas Nazar(2005.) otvorio je dvoransku sezonu pobjedom u konkurenciji U-16, a  Lucija Turčić (2007.) bila je prva u konkurenciji djevojčica U-14.

17.10.2020. Velika Gorica. 2. odbojkaška liga (m) Regija Sjever – 2. kolo: OK Gorica – OK Daruvar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u drugom kolu 2. lige pobijedili momčad Daruvara i tako zabilježili, nakon dugo vremena, pobjedu u službenom natjecanju. Naime, gorički odbojkaši su u prošlom prvenstvu 2019./2020., prekinutom zbog pandemije korona virusa, odigrali 12 utakmica bez pobjede, osvojili su dva boda. Sada ova liga u konkurenciji ima 10 klubova.

Iskusnija momčad Gorice nije imala težak put do pobjede u srazu s podmlađenim sastavom Daruvara i za 70 minuta su osvojili tri boda. Prvi set je bio nešto neizvjesniji zbog stalnih obrata (8:3, 12:15, 20:18) i trajao je 24 minute (25:22). Drugi set je bio turbulentniji (0:6, 1:8, 8:10, 14:10,14:16, 16:16) koji su domaći okončali serijom 9:2 (25:18).

Treći set je bio mirniji i izvjesniji (8:8, 15:8, 19:13, 21:14) za konačnu maksimalnu pobjedu u tri seta.

Druga odbojkaška liga Regija Sjever (m) 2020./2021. – 2. kolo

OK Gorica – OK Daruvar 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 17.10.2020., 12:30 sati. Sutkinje: Petra Vizner i Azra Šarčević. Zapisničarka: Martina Matijević (sve iz Zagreba).

GORICA: Aldo Tolić, Genti Martinaj, Mario Baltić, Robert Strnić, Saša Somek, Matija Klasnić, Dario Rukavina, Damjan Šprem, Marko Stipić, Marko Barunović, Martin Perić, David Buđak, Nikola Štanfel. Trener: Nikola Sabolić.

DARUVAR: Marko Kepčija, Sven Jakopec, Filip Bubnjić, Tibor Verasto, Luka Bartol, Sven Hartl, Karlo Rožić, Jan Štefanac, Luka Klečka, Ivan Brletić, Paolo Brković, Leo Dakić Marelja. Trener: Mario Salopek.

Rezultati 02. kola (17./18.10.2020.): OK Gorica – OK Daruvar 3:0, OK Plavi (Peklenica) – OK Kitro Varaždin II 3:0, OK Sheeft (Zagreb) – OK Croatia (Zagreb) 0:3, OK Petrinja – OK Quirin Sisak 0:3, OK Medicinar Trnje (Zagreb) – MOK Čazma.

Turopoljci bez vodeće pozicije

Kurilovec konkurira s utakmicom manje

Nogometni vikend 17. i 18. listopada 2020. godine za klubove iz Turopolja neće se dugo pamtiti. Priželjkivali smo iznenađenje u Maksimiru, ali lider ostaje lider. Osvoji tri boda i kad doma primi dva pogotka od Gorice za 2:2. Tako to radi Dinamo i zbog toga niže osvojena prvenstva. Uspješnija je bila filijala Gorice trećeligaš Kurilovec. Dečki trenera Vidaka također su gubili 0:1 od HAŠK-a i onda u nastavku preokrenuli na 1:3. Perica je opet pogodio s izmjenama. Poslao je na teren Filipa Hodaka, a ovaj je ubrzo sprašio dva komada za nova tri boda i prometnuo se u igrača utakmice. Kurilovec ima bod manje od vodećeg Jaruna, ali i odgođenu utakmicu kontra Mladosti iz Petrinje doma.

Marin Matoš. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Lukavec u četvrtom rangu očekivano je u gostima dobio Banovac i drži priključak vodećim Ravnicama iz Zagreba, koje su također osvojile tri boda. Dinamovci iz Obreža minimalno su izgubili u Bedekovčini, a Odra u Humu na Sutli popila je četiri komada. Gradići nisu igrali zbog odgode Zeline.

Turopoljski petoligaši imali su međusobne okršaje. Još u subotu Jelačić iz Vukovine deklasirao je u Mičevcu Klas s 4:0, pa je novi trener Stefan Rajić povezao dvije pobjede i sada diše punim plućima. Zanimljivo, zabile su ljetošnje prinove Mihanović, Harambašić, Nezirović i Petar Krasnić. U Jelačiću su odlučili pomladiti kadar i čini se da su na dobrom putu. Lomnica nastavlja sjajan niz, a momčad trenera Romana Župetić najbolja je što se tiče petoligaša iz Turopolja. U nedjelju je to osjetio i Polet iz Buševca. Turopoljac je izgubio doma od Mraclina koji solidno prati Lomnicu.

U 1. županijskoj ligi istok mora se izdvojiti golijada u Pokupskom gdje je Kupa deklasirala Meštricu 6:3. Buna je slavila kontra Dinamo Hidrela, a Mladost je u Obrezini očekivano dobila Zvekovac. U najnižem rangu Turopolje je u derbiju svladalo Brcko pa je i dalje kandidat za čelnu poziciju.

RASPORED UTAKMICA:
1. HNL, 8. kolo
Subota, 17. listopada 2020.:
Dinamo – HNK Gorica 3:2 (Gavranović 3/Mudrinski, Hamad)

3. HNL središte, 11. kolo
HAŠK 1903 – Kurilovec 1:3 (za Kurilovec zabili Sedlaček i Hodak 2)

4. HNL središte, 11. kolo
Subota, 17. listopada:
Tondach – Dinamo Obrež 1:0
Banovac – Lukavec 1:4 (za Lukavec strijelci J. Grdenić 2, Humeljak, Cimeša)
Straža – Odra 4:0
Gradići – Zelina—odgođeno

JŽNL, 11. kolo
Klas – Jelačić Vukovina 0:4 (Mihanović, Harambašić, Nezirović, Krasnić)
Nedjelja, 18. listopada:
Turopoljac – Mraclin 1:2 (Martinić/Ivan Kos 2)
Lomnica – Polet 2:0 (Bedeković, Arbanas)

1. ŽNL istok, 9. kolo
Nedelja, 18. listopada 2020.:
Ban Jelačić – Posavec 3:3 (za Posavec strijelci Igor Mostarlić 2, Buzov)
Mladost – Zvekovac 2:0 (Pejak, Hadžijabdić)
Buna – Dinamo Hidrel 2:0 (Ivan Rak, Tomislav Novosel)
Kupa – Meštrica 6:3 (Ruklić 2, Šandor, Poturica, Šestak, Blažinčić/Hanžek, Hanachi, Galović)