Povežite se s nama

HOTNEWS

FOTO Otvorena mala vrtićka knjižnica u Cicibanu

U knjižnici su, za sada, samo knjige namijenjene dječjem uzrastu, no uskoro bi se na policama mogle naći i knjige za roditelje koje će im pomoći u odgoju djece.

Objavljeno

na

U područnom objektu Dječjeg vrtića Ciciban u Kolarevoj, uz djecu iz odgojne skupine Patkice, danas je otvorena Dječja knjižnica. Inicijativu za ovaj projekt pokrenula je odgojiteljica Anamarije Mlinarić.

– Svi smo objeručke prihvatili ideju, jer takve pozitivne ideje treba njegovati i podržavati. Tu su još ubile uključene i sobne kolegice Vesna Jozić Kozina i Jasminka Jerleković. Također i odgajateljice koje provode program na engleskom jeziku Koraljka Vasić i Maria Linger, imaju dodir sa slikovnicama na engleskom jeziku, a u susjednom objektu imamo i na njemačkom jeziku. Njegujemo vokabular i hrvatskog, ali i na stranim jezicima – rekla nam je ravnateljica Tatjana Karlović Oslaković i dodala kako je krajnji cilj osvijestiti čitanje od samih jaslica pa sve do kraja života.

07.11.2023. – Velika Gorica – Otvorena vrtićka knjižnica u područnom objektu u Dječjem vrtiću Ciciban – Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Inače, kroz redovan program u vrtiću njeguju čitanje, pričanje i pripovijedanje.

– Osim toga sa starijom djecom organiziramo i posjet knjižnicama. S obzirom na tehnologiju koja je danas djeci dostupna, tim više smo potaknuti čitanjem slikovnica kako bi što više obogatili njihov vokabular i odmaknuli ih od ekrana. Ujedno želimo podsjetiti i roditelje koliko je to kvalitetno vrijeme provedeno s djecom – dodala je ravnateljica.

07.11.2023. – Velika Gorica – Otvorena vrtićka knjižnica u područnom objektu u Dječjem vrtiću Ciciban – Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Knjižnicu je svečano otvorila Petra Gotal, savjetnica za predškolski odgoj Upravnog odjela za predškolski odgoj, školsko i društvene djelatnosti Grada Velike Gorice, uz asistenciju djevojčice Nike Lorber.

– Kroz naše podcaste u sklopu Dječjeg tjedna uvidjeli smo da je sve veća potreba roditelja za logopedom. Prate se teškoće u razvoju jezika i govora, a upravo poticanjem čitanja od najranije dobi najbolji je odgovor na to. Stoga moram pohvaliti inicijativu odgajateljica koje su zapravo pratile potrebe djece i njihov interes te je tako i nastao cijeli projekt – istaknula je Gotal.

07.11.2023. – Velika Gorica – Otvorena vrtićka knjižnica u područnom objektu u Dječjem vrtiću Ciciban – Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

S obzirom da vrtić ima Eko status, sav namještaj i police su reciklirani, a napravili su ih domari Renato Balen i Zvonimir Santini dok je vrtićka švelja Zdenka Rak sašila navlake za stolce.

Slikovnice su prikupljala djeca i roditelji, sam vrtić je nešto donirao, a posebno im je drago kada njihov fundus obogate i neki bivši polaznici vrtića sa slikovnicama koje su prerasli i više im ne trebaju.

07.11.2023. – Velika Gorica – Otvorena vrtićka knjižnica u područnom objektu u Dječjem vrtiću Ciciban – Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

U knjižnici su, za sada, samo knjige namijenjene dječjem uzrastu, no uskoro bi se na policama mogle naći i knjige za roditelje koje će im pomoći u odgoju djece. Djeca i roditelji će moći i posuđivati knjige, kao i u svakoj drugoj knjižnici.

07.11.2023. – Velika Gorica – Otvorena vrtićka knjižnica u područnom objektu u Dječjem vrtiću Ciciban – Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

HOTNEWS

FOTO Ačkar poželio sreću Vatrenima na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska repka okupila se u budućem domu hrvatskog nogometa u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Kao domaćin posjeta hrvatske nogometne reprezentacije gradilištu Nacionalnog nogometnog kampa u Velikoj Gorici, gradonačelnik Krešimir Ačkar poželio je Vatrenima uspješan nastup na Svjetskom prvenstvu!

Iznimna je čast u našem gradu imati velikane sportskih rezultata koji ujedinjuju cijelu Hrvatsku, a dobrodošlicu je poželio i predsjedniku Hrvatskog nogometnog saveza Marijanu Kustiću.

FOTO galerija:

Nastavite čitati

CityLIGHTS

TOP 5! Izabrali smo najbolje snimke s koncerta Hanke Paldum

Prvim nastupom pred velikogoričkom publikom Hanka Paldum još je jednom potvrdila status jedne od najcjenjenijih regionalnih glazbenih umjetnica, pretvorivši kišnu večer u događaj ispunjen emocijama i dobrom energijom.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička publika sinoć je prvi put imala priliku uživo poslušati Hanku Paldum, jednu od najprepoznatljivijih izvođačica sevdaha i umjetnicu koja je svojim pjesmama obilježila brojne generacije.

Iako su koncert pratili kišni oblaci, to nije spriječilo okupljene da uživaju u glazbenoj večeri. Posjetitelji su pod kišobranima pjevali zajedno s glazbenom legendom, a njezini bezvremenski hitovi stvorili su atmosferu koja je nadjačala nepovoljne vremenske prilike.

Prvim nastupom pred velikogoričkom publikom Hanka Paldum još je jednom potvrdila status jedne od najcjenjenijih regionalnih glazbenih umjetnica, pretvorivši kišnu večer u događaj ispunjen emocijama i dobrom energijom.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Zagrebačka županija ponovno uz svoje branitelje: Održane 24. sportske igre HVIDRA-e

Ovogodišnje igre još su jednom pokazale kako sport, uz natjecateljski duh, predstavlja i važan način očuvanja zajedništva među hrvatskim braniteljima, što su sudionici tijekom cijelog dana posebno isticali.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

U Velikoj Gorici održane su 24. Županijske sportske igre Hrvatskih ratnih vojnih invalida Zagrebačke županije, koje je ove godine ugostila HVIDRA Velika Gorica.

Na sportskom susretu okupilo se oko 200 sudionika iz cijele županije, a natjecanja su poslužila kao kvalifikacije za državno natjecanje koje organizira HVIDRA Republike Hrvatske.

Sudionici su se od ranih jutarnjih sati okupljali na igralištu pokraj Osnovne škole Jurja Habdelića, gdje su prije početka natjecanja imali organiziranu okrjepu.

Natjecanja su obuhvatila osam sportskih disciplina. Ribičija je prethodno održana 31. svibnja u Dugom Selu, dok su se dvoranska kuglana, stolni tenis i pikado igrali u Velikoj Gorici. Šah se igrao u Buševcu, streljaštvo i boćanje u Zagrebu, a među disciplinama bila je i viseća kuglana.

Predsjednik HVIDRA-e Zagrebačke županije Đuro Đurić istaknuo je važnost ovakvih susreta za braniteljsku populaciju.

– Danas smo se ovdje okupili u provođenju 24. sportskih igara Zagrebačke županije. To je natjecanje kroz koje se ljudi kvalificiraju za središnje državno natjecanje koje provodi HVIDRA Republike Hrvatske. Atmosfera je dobra, vrijeme nas je poslužilo.

Da rezultat nije bio u prvom planu naglasio je predsjednik HVIDRA-e Velika Gorica Željko Klasnić.

– Atmosfera je super. Došlo nas je oko 200 ljudi. Sve je veselo, zabavljamo se. Cilj nije vilo osvajanje prvog mjesta i na to sam dečkima skrenuo pažnju. Između prijateljstva i rezultata, uvijek odaberite prijateljstvo.

Osim sportskog natjecanja, igre su bile prilika za druženje i povezivanje hrvatskih branitelja iz različitih dijelova Zagrebačke županije. To je potvrdio i jedan od sudionika, Davor Župančić.

– Danas sam bio strastveni navijač za sve koji su igrali, upoznao sam mnoge naše branitelje. Lijepo je, ugodno je druženje“.

U poslijepodnevnim satima održana je dodjela nagrada, kojoj su nazočili zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec i zamjenik gradonačelnika Velike Gorice Neven Karas.

Ovogodišnje igre još su jednom pokazale kako sport, uz natjecateljski duh, predstavlja i važan način očuvanja zajedništva među hrvatskim braniteljima, što su sudionici tijekom cijelog dana posebno isticali.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Fotogalerija: Morena Martinović/Cityportal

 

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Novo autobusno ugibalište u Velikoj Gorici preuzima dvije linije

Riječ je o ZET-ovoj brzoj liniji 330 koja povezuje Veliku Goricu i zagrebački Glavni kolodvor te o Arrivinoj lokalnoj liniji broj 2 na relaciji Velika Gorica – Željeznički kolodvor.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gorica.hr

Značajan rast opsega javnog prijevoza u Velikoj Gorici, potaknut uvođenjem besplatnog lokalnog prijevoza i povećanjem broja autobusnih linija, doveo je do potrebe za daljnjim proširenjem prometne infrastrukture.

Od danas je zato u funkciji novo autobusno ugibalište na Trgu kralja Petra Krešimira IV. Posljednjih godina mreža autobusnih linija na području grada proširena je s 11 na 16 linija, što je povećalo prometno opterećenje terminala. Novo ugibalište predstavlja dio rješenja kojim se nastoji osigurati protočniji i pouzdaniji rad javnog prijevoza, posebno tijekom razdoblja pojačanog prometa.

Na novu lokaciju premještene su dvije autobusne linije. Riječ je o ZET-ovoj brzoj liniji 330 koja povezuje Veliku Goricu i zagrebački Glavni kolodvor te o Arrivinoj lokalnoj liniji broj 2 na relaciji Velika Gorica – Željeznički kolodvor. Putnici će od petka, 5. lipnja 2026. godine, upravo na novom ugibalištu čekati autobuse tih linija.

Razlozi premještanja nisu isti za oba prijevoznika. Linija 330 izmještena je zbog planirane gradnje pantografa, odnosno punionice za električne autobuse, na stajalištu koje je dosad koristila. Taj projekt nastavak je procesa elektrifikacije voznog parka, u sklopu kojeg je nedavno na lokalnim linijama uvedeno pet novih električnih autobusa. Kod Arrive odluka je donesena s ciljem bolje organizacije prometa. Prijevoznik je sam odabrao liniju broj 2 za korištenje novog ugibališta kako bi se olakšalo usklađivanje voznog reda s ostalim linijama.

Novoizgrađeni prostor predviđen je za prihvat dvaju autobusa istovremeno, čime se povećava operativni kapacitet terminala. Očekuje se smanjenje zastoja, učinkovitije upravljanje dolascima i odlascima vozila te bolja organizacija prometa unutar terminala.

Uz optimizaciju prometnih tokova, dodatni prostor za autobuse trebao bi pridonijeti i većoj sigurnosti te kvalitetnijim uvjetima za putnike i vozače. Projekt je dio kontinuiranih ulaganja usmjerenih prema stvaranju dostupnijeg, učinkovitijeg i održivijeg sustava javnog prijevoza u Velikoj Gorici.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Kraljica sevdaha ostavila nas bez daha

Kako se zaljubljivalo nekada, koliko se teško zavoljeti pa rastati, zašto joj novac ne predstavlja ništa te što joj je draže – burek ili ćevapi? Samo su neka od pitanja na koje nam je dala odgovore u videu.

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Piše: Matko Mihaljević

Znate one ljude koji uđu u prostoriju i isijavaju pozitivom i nekom, pomalo i zaraznom mirnoćom? E upravo takva je Hanka Paldum.

Kraljica Sevdaha bila je gošća ove srijede u jutarnjem showu našeg City radija. Povod je bio njezin koncert koji će se održati sutra, u parku dr.Franje Tuđmana s početkom u 20 sati.
“Pamtim još”, “Zelene oči”, “Voljela sam, voljela”, “Što svaka žena sanja”, “Ja te pjesmom zovem”…samo su neki od hitova koje je ova legendarna pjevačica otpjevala.
U razgovoru, kao i u pjesmama, bila je otvorena, iskrena, spontana i dala nam taj luksuz pa je naše slušatelje obogatila ogromnom dozom mudrosti koju posjeduje.
Osobno, dajem si za pravo napisati da kad’ bi svi pjevači, a i ljudi općenito bili poput Hanke, estrada bi neosporno bila kvalitetnija, a svijet bi bio ljepše mjesto.

Postoje razni intervjui: formalni, zanimljivi i manje zanimljivi, a postoje i razgovori koji vas nose. Upravo takav razgovor imali smo s Velikom Hankom Paldum u našem studiju.
Topla preporuka da u ovom videu poslušate i pogledate što je to Hanka otkrila o svojem privatnom i poslovnom životu.
Kako se zaljubljivalo nekada, koliko se teško zavoljeti pa rastati, zašto joj novac ne predstavlja ništa te što joj je draže – burek ili ćevapi? Samo su neka od pitanja na koje nam je dala odgovore.
Ekipa City radija i Cityportala vas poziva da sutra dođete na koncert ove hodajuće legende i uživate u njezinim bezvremenskim pjesmama s dušom.
Hanki naravno, želimo puno sreće sutra na koncertu, a i u daljoj budućnosti.

Velika Gorica bit će sutra od 20 sati svjetski centar Sevdaha.
Vidimo se na “Tuđmancu”.

 

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno