FOTO Odbojkaši Gorice dobro započeli i ipak izgubili od Rovinja

na

DSC 1179
DSC 1150

26.03.2022. Velika Gorica. Superliga odbojkaša – 21. kolo: OK Gorica – OK Rovinj 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u 21. kolu Superlige izgubili susret rezultatom 1:3 protiv momčadi Rovinja te su tako i dalje bez pobjede u prvenstvu. U prvom setu domaći su početno vodstvo gostiju 1:3, okrenuli na 6:3 i imali kontrolu tijekom cijelog seta (9:4, 13:7, 20:14) te ga, zahvaljujući i pogreškama gostiju, lako osvojili.

DSC 1160

Ravnopravna igra viđena je i početkom drugog seta, ali gosti su se posložili (6:8, 10:15, 11:21) i glatko osvojili ovu dionicu za izjednačenje u setovima. Treći set bio je skoro identičan drugom (5:9, 11:16, 13:19, 15:22) i gosti iz Rovinja su ga rutinirano riješili u svoju korist.

DSC 1165

DSC 1167

Gorica se grčevito borila u zaključnom setu želeći osvojiti bar jedan bod i odvesti utakmicu u 5. set. Nisu uspjeli ni u jednom ni u drugom te su ipak poraženi.

DSC 1171

Goričani u posljednjem 22. kolu prvog kruga natjecanja igraju protiv Marsonije u Slavonskom Brodu (utorak, 29. ožujka 2022. godine).

Superliga odbojkaša 2021./2022., 21. kolo

OK Gorica – OK Rovinj 1:3 (25:22, 16:25, 17:25, 28:30)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 30. Subota, 26.03.2022., 14 sati. Suci: Damir Horvat i Anto Mijić. Zapisničarka: Tea Marušić. Delegat: Zdravko Hranić (svi iz Zagreba). Granične sutkinje: Hana Josić i Marta Kitarović (obje iz Velike Gorice).

GORICA: Tomo Dumić, Matej Šakota, Luka Perić, Gabrijel Cindrić, Matija Klsnić, Adam Novalić, Filip Azinović, Dominik Delić (cap.), Luka Jovović, Aldo Tolić, David Buđak (L). Trener: Marko Barunović.

ROVINJ: Boris Despotović, Maurizio Matić (cap.), Manuel Hinić, Sergio Riccardo Preden, Aleksandar Fatorić, Toni Šetić, Jan Luka Pamić (L), Antonio Degrassi, Ivan Matijević. Trener: Aleksandar Gavrilov.

Šiljakovini prvi naslov

na

Objavio/la

breska kraj 01

19. MNL “VUKOMERIČKE GORICE 2022.”

Tradicionalno u Dubrancu uoči Blagdana Velike Gospe spustio se zastor 19. po redu breške malonogometne karavane. U  zadnjem kolu bilo je nekoliko izuzetno interesantnih dvoboja koji su odličivali o konačnom poretku. Prva od takvih bila je Novo Brdo – Donji Hruševec, neriješeno je rezultat koji ni jednoj momčadi puno nije značio, završilo je 1:1. Takvim ishodom Šiljakovina je postala novi prvak lige, ali pobjedom protiv Lučelnice 3:2 igrači prvaka samo su podebljali bodovni skor.

Odigrana je još jedna bitna utakmica za 3. mjesto, samo pobjeda garantirala je treću poziciju zahuktalom Dubrancu, igrači domaćina to su i ostvarili uvjerljivo deklasiravši Veliku Bunu 8:3. Takvim raspletom momčad Donjeg Hruševca pala je na nezgodnu četvrtu poziciju koja ne donosi ni pehar, a Gorencovi dečki bili su jedni od ovogodišnjih favorita.

breska kraj 04

breska kraj 03

Nakon igračkog dijela nekoliko stotina igrača i ljubitelja Breške lige s nogometnog igrališta preselilo nekoliko desetaka metara više, pred Društveni dom, gdje je započela narodna veselica i podjela nagrada. Mrak se tek spustio na Dubrancem, a meštar ceremonije Zlatko Petrac – osnivač i sudac natjecanja te voditelj dodjele nagrada u njemu svojstvenom stilu odradio je podjelu. Svakako da uz Zlatka Petraca treba spomenuti Darka Brajkovića, također jednog od osnivača i suca prvenstva te još jednog od osnivača ovog nadaleko poznatog natjecanja Franju Kovačića Peveca koji se vrlo emotivno obratio nazočnima. Glavne nagrade, pehare, predstavnicima pobjedničke momčadi Šiljakovine uručili su Darko Blažinčić – tajnik ZŠU GVG i dožupan Zagrebačke županije Ervin Kolarec.

Proglašeni su i najbolji pojedinci prvenstva – najbolji igrač je Dražen Vuković (Šiljakovina), najbolji strijelac s 34 postignuta pogotka Pavao Galović (Dubranec) i najbolji golman Antonio Mikša (Lučelnica). Spomenuta trojica igrača su također u najboljoj šestorki lige uz Nikolu Lovrića (Novo Brdo), Marka Jelekovca (Strezojevo) i Andriju Forjana (Donji Hruševec).

Najbolji domaćini prvenstva su dečki iz Kozjače, nagrada za Fair play pripala je momčadi Kravarskog.

DSC 0319

14.08.2022. Novo Čiče. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – finalni dan. Vukovina-2.mjesto. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče je po sedmi put osvojilo naslov najbolje momčadi u Malonogometnoj ligi Turopolja i Posavine, a 1. mjesto potvrdili su pobjedom 5:0 kontra Veleševca u posljednjem 15. kolu. Vukovina je s bodom manje zauzela 2. mjesto, a Gornje Podotočje se plasiralo na 3. mjesto.

DSC 0289

14.08.2022. Novo Čiče. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – finalni dan. Dream team. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završnica 8. Malonogometne lige Turopolja i Posavine odigrana je na igralištu Dinamo Hidrela u Novom Čiču. Odziv gledatelja odnosno posjetitelja bio je vrlo velik, tako da se činilo, tijekom poslijepodneva i večeri, kao da se radi o tradicionalnom proštenju, a ne o finalnom danu malonogometne lige.

DSC 0239

14.08.2022. Novo Čiče. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – finalni dan. Foto: David Jolić/cityportal.hr

DSC 0270

DSC 0261

Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su peharima i poklon bonovima, najbolji pojedinci plaketama, statuama i poklon bonovima. Nagrade su uručivali Neven Karas, zamjenik gradonačelnika Grada Velike Gorice i Tihomir Čunčić Zeko, glavni organizator natjecanja i sudac, asistirali su Dario Kučan i Ivan Kos Čapa.

DSC 0134

Dream team: Lovro Karaula (Vukovina), Mislav Čunčić, Petar Milatović (oba Kuče), Filip Harambašić, Fran Milatović (oba Gornje Podotočje) i Jurica Brdek (Lazina Čička). Najbolji igrač: Mislav Čunčić. Najbolji vratar: Lovro Karaula. Najbolji strijelac: Filip Harambašić.

DSC 0160

Najbolji gost: Poljana Čička. Najbolji domaćin: Okuje. Fair play: Lazina Čička.

Nakon podjele nagrada fešta je uz svirku i pjesmu benda ‘Zakon šutnje’ nastavljena do kasnih noćnih sati.

8.Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2022., 15.kolo

NOVO ČIČE – 15.kolo (14.08.2022.): Rakitovec – Novo Čiče 2:5, Veleševec – Kuče 0:5, Drnek – Lazina Čička 2:3, Ribnica – Bukevje, Gornje Podotočje – Okuje 6:2, Vukovina – Turopolje 3:0, Jagodno – Mraclin 2:3, Poljana Čička slobodna.

Konačni redoslijed: 1. Kuče 38 (14 12 2 0 53:7), 2. Vukovina 37 (14 12 1 1 46:11), 3. Gornje Podotočje 33 (14 11 0 3 47:19), 4. Lazina Čička 27 (14 9 0 5 43:25), 5. Novo Čiče 27 (14 9 0 5 32:20), 6. Mraclin 26 (14 8 2 4 34:21), 7. Ribnica 19 (13 5 1 7 19:35), 8. Drnek 18 (14 5 3 6 23:17), 9. Jagodno 17 (14 5 1 7 12:21), 10. Poljana Čička 16 (14 5 1 8 26:37), 11. Okuje 15 (14 4 3 7 16:33), 12. Turopolje 12 (14 4 0 10 19:27), 13. Bukevje 9 (14 3 0 11 14:54), 14. Veleševec 7 (14 2 1 11 11:41), 15. Rakitovec 5 (14 1 2 11 12:39).

Pripremna utakmica / Mraclin – Kurilovec 2:2

na

Objavio/la

mraclin kurilovec 1

MRACLIN – KURILOVEC 2:2

SRC Nova graba. Sudac: Čunčić.

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (19), 1:1 – Bakula (28), 1:2 – Stojaković (52), 2:2 – Maglaić (72).

MRACLIN: Crnolatec, Marjanović, Krznarić, J. Domitrović, B. Dandić, Đebro, Maglaić, Vidović, Hajduk, Jurić, Milatović (još su igrali Dražić, V. Lučić, Debijađi i I. Kos). TRENER: Marijan Dužić.

KURILOVEC: Išek, Alili, Čurek, Ćosić, Završki, Kušec, Pezo, Matoš, Bakula, Crnov, Ivković (II. poluvrijeme: Halilić, Caganić, Drezga, Radoš, Ugbede, Đuđić, Stojaković, Saiti, Badrić, Pušić, Župetić). TRENER: Senad Harambašić.

mraclin kurilovec 3

U vrlodobroj pripremnoj utakmici između Mraclina i Kurilovca nije bilo pobjednika. Domaćin bez dosta odsutnih igrača, a Kurilovec u svakom poluvremenu s jednom postavom. Gosti su ozbiljno zaprijetili u 14. minuti preko Crnova čija je lopta završila na prečki domaćeg gola. Pet minuta kasnije domaće vodstvo kada Jurić jednu povratnu loptu Đebre s nekih 12 metara sprema pod prečku. Kurilovec je nivelirao rezultat u 28. minuti, ubačaj Peze s desne strane pred gol, na drugoj vratnici nečuvani Bakula lagano loptu sprema u mrežu. Već na samom početku drugog dijela utakmice Kurilovec je preko Stojakovića došao u vodstvo, njegov odmjeren udarac s distance završio je u lijevom kutu Dražića. U 66. minuti Kos nakon podužeg driblinga pogađa vratnicu. Mraclin je poravnao sredinom druge dionice prekrasnim golom Maglaića. Prvo je loptom potegnuo Ivan Kos, podvalio je za Milatovića koji povratnom loptom proigrava Maglaića, njegov udarac s nekih osamnaest metara neobranjivo završava u gornjem lijevom kutu kurilovečkog golmana Halilića.

mraclin kurilovec 4

FOTO Rakarje slavi svoje malonogometne junake

na

Objavio/la

DSC 0091
DSC 0084 1

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Rakarje – pobjednik Lige. Foto: David Jolić/cityportal.hr

DSC 0076

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad Rakarja pobjednik je 2.malonogometne lige VG Sjever! Igrači iz Rakarja minimalnom pobjedom protiv Kurilovca u posljednjem kolu potvrdili su svoju prednost od dva boda i zasluženo postali pobjednici drugog izdanja MNL VG Sjever. Kosnica je viceprvak (kao i prošle godine), a Velika Mlaka zauzela je 3. mjesto.

DSC 0108

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Kosnica-2.mjesto. Foto: David Jolić/cityportal.hr

DSC 0106

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Velika Mlaka-3.mjesto. Foto: David Jolić/cityportal.hr

DSC 0061

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Dream team. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su peharima i medaljama, a pobjednici su dobili i veliki prijelazni pehar. Najboljim momčadima i pojedincima nagrade su uručivali Neven Karas, zamjenik gradonačelnika i Josip Vlašić – organizator, promotor i moderator.

DSC 0040

13.08.2022. Velika Gorica, Kurilovec. Malonogometna liga VG Sjever-finalni dan. Zahvalnice za sve sudionike Lige. Foto: David Jolić/cityportal.hr

DSC 0044

Finalni dan održan je na ŠRC Udarnik, društvo iz Rakarja slavilo je svoju titulu na najjače. Za odličan ugođaj zaslužna je Grupa Sjaj, koja je sjajnom svirkom i pjesmom podigla raspoloženje malonogometnog društva i posjetitelja na najviše.

DSC 0015

Najbolji igrač: Mato Barišić (Rakarje). Najbolji vratar: Stjepan Beđić (Kosnica). Najbolji strijelac (14 pogodaka): Marko Klafurić (Kurilovec). Dream team: Stjepan Beđić, Marko Ivančić (oba Kosnica), Mato Barišić, Petar Krasnić (oba Rakarje), Marko Klafurić (Kurilovec) i Dario Banić (Velika Mlaka).

2.malonogometna liga VG Sjever – 10.kolo

KURILOVEC – (subota, 13.08.2022.): Pleso – Obrezina 1:3, Mičevec – Šćitarjevo 0:3 (b.b.), Kosnica – Črnkovec 3:0 (b.b.), Velika Mlaka – Selnica 4:1, Rakarje – Kurilovec 1:0 (M.Župetić).

Konačni redoslijed: 1. Rakarje 24 (10 8 0 2 31:13), 2. Kosnica 22 (10 7 1 2 26:8), 3. Velika Mlaka 22 (10 7 1 2 24:7), 4. Gradići 20 (10 6 2 2 24:15), 5. Šćitarjevo 17 (10 5 2 3 23:19), 6. Pleso 17 (10 5 2 3 17:17), 7. Kurilovec 12 (10 3 3 4 28:16), 8. Mičevec 10 (10 3 1 6 14:30), 9. Obrezina 6 (10 2 0 8 8:24), 10. Črnkovec 6 (10 2 0 8 9:30), 11. Selnica 3 (10 1 0 9 6:31).

VIDEO Preokret Gorice u nogometnoj poslastici s dodatkom drame za kraj!

Nogometaši Gorice pobijedili su Lokomotivu 3-2 golovima Kalika, Fruka i Cruza u 5. kolu HNL-a. Gosti su poveli, Goričani okrenuli na 3-1, pa primili gol i zahvaljivali čudesnom golmanu Ivanu Baniću…

na

Objavio/la

PXL 130822 95110498

S velikim respektom govorio je trener Samir Toplak o Lokomotivi u najavi utakmice, s velikim respektom je i pripremao momčad za ogled s društvom s Kajzerice, a sve to skupa pokazalo se itekako opravdanim. I, puno važnije, uspješnim.

Gorica je do prve pobjede u sezoni i bijega s nerealnog posljednjeg mjesta na tablici došla u 90 minuta nogometne poslastice, utakmice u kojoj nije nedostajalo ni ritma, ni agresivnosti, ni prilika, a na kraju ni golova. Palo ih je ukupno pet, pri čemu je njihov raspored bio takav da su tri boda, na kraju zasluženo, ostala u Velikoj Gorici.

Iako, nije počelo dobro, jer Lokomotiva je u prvom poluvremenu zaista pokazala da je ozbiljna momčad, a posao je gostima olakšao i rani gol za vodstvo. Jakov Vasilj je u 9. minuti tražio prostor za udarac s 20-ak metara, nije ga pošteno ni pronašao, ali zato je pogodio – u milimetar. Čak i ne toliko snažan udarac završio je u stativi, pa se u čudnom efeu odbio u gol…

Morao je na poluvremenu reagirati trener Toplak, a to je i učinio na najbolji mogući način. Uveo je Joeya Suka. Iako izmučen ozljedama, iako se tek vratio nakon još jedne pauze, iako su mu već 33… Suk je i dalje sjajan! Svojom je agresivnošću, trkom i borbenošću donio puno toga dobroga, a to se počelo i naplaćivati nakon sat vremena igre.

Kombinacija po desnoj strani u toj 60. minuti završila je loptom u nogama Mousse Waguea, koji je prvi put startao u dresu Gorice, a Senegalac je ušao u šesnaesterac i – dobio po nogama. Silvio Goričan očito ga je zakačio u duelu i sudac Kolarić pokazao je na bijelu točku. Loptu je na nju namjestio Anthony Kalik i pogodio “u 90”. Same rašlje.

A onda, već u 66. minuti, potpuni preokret! Bila je to fonetsko-nogometna kombinacija Suk-Fruk. Prvi je glavom išao na jednu loptu na centru i lijepo vidio drugog, koji je izbjegao zaleđe, izašao na golmana i mirno poentirao za 2-1.

Pet minuta poslije, Gorica je već na dva razlike, ponovno na sličan način. Ispucavanje golmana Lokomotive snažno je odbio Aleksandar Jovičić, lopta je preskočila stopera Lokomotive, a to je iskoristio Caio Cruz, koji je odjurio u matnu situaciju i sigurno pogodio.

Međutim, nije tu priči bio kraj. Prijetila je Lokomotiva, u tri navrata čudesno je spašavao Ivan Banić, ali doslovno fantastičnim reakcijama, da bi obrana pukla u 84. minuti. Indrid Tuci zabio je za 3-2 i zapovijed koja je glasila – čuvaj prednost!

Gorica je prednost na kraju i sačuvala, na veliko zadovoljstvo svoga trenera.

Sljedeći izazov za Goricu je gostovanje kod Slaven Belupa u petak, osam dana nakon toga slijedi domaći ogled s Istrom, pa gostovanje kod Varaždina… Sve odreda nagazne mine, ali i potencijalno dobre prilike da se bodovni konto još malo podeblja.