FOTO Maslowski i Ljubisavljević su se vratili i treniraju punom snagom

na

Prošle godine u kolovozu, unutar tri tjedna, dva igrača HNK Gorice zbog teških ozljeda (potrgani križni ligamenti) bili su ‘izbrisani’ iz klupskog igračkog kadra. Igrač veznog reda Michal Adam Maslowski i stoper Nemanja Ljubisavljević hitno su operirani i podvrgnuti višemjesečnoj rehabilitaciji. Poznato je da ta vrsta ozljeda uzrokuje 6 do 8 mjeseci izbivanja s nogometnih terena, tako je bilo i kod njih dvojice.

19.02.2019. Velika Gorica – Maslowski i Ljubisavljević su sanirali ozljede i treniraju normalnim ritmom

Ugodno je bilo vidjeti ta dva igrača danas na treningu Gorice, koja se žestoko priprema za slijedeću  utakmicu protiv Hajduka u Splitu (subota, 23. veljače). Oba su ravnopravno s ostalim igračima (kompletan igrački kadar bio je na pomoćnom terenu) odrađivali sve vježbe koje su im postavljali treneri Sergej Jakirović i Marin Ivančić. Stječe se dojam da su posve zdravi, ali će vjerojatno biti potpuno fit i na dispoziciji treneru Jakiroviću kroz dva-tri tjedna.

HOTNEWS

FOTO OK Gorica osvojila 2. mjesto na Regionalnom natjecanju U13 mala odbojka

na

Objavio/la

Velika Gorica, 13.04.2024. Regionalno natjecanje U13 mala odbojka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo okupljanje natjecanja ‘Regije – Sjever U13 mala odbojka sezona 2023./2024.’ održano je u organizaciji OK Gorica u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, u subotu, 13. travnja 2024. godine.

Natjecalo se 6 ekipa, utakmice su igrane na dva dobivena seta. Sve ekipe nagrađene su medaljama, a tri prvoplasirane ekipe su dobile i pehare. Najboljim igračem, MVP, proglašen je Niko Kanoti iz pobjedničke ekipe i dobio je posebno priznanje.

REZULTATI  OK Daruvar – OK Gorica 0:2 (19:25, 9:25), MOK Čazma – OKM Centrometal 2:0 (25.21, 25:14), OK Čazma 2 – OK Cratis Varaždin 0:2 (2:25, 2:25), MOK Čazma – OK Gorica 0:2 (10:25, 22:25), OK Cratis Varaždin – OK Daruvar 2:0 (25:8), 25:5), OK Centrometal – OK Čazma 2 2:0 (25:12, 25:16).

Za 5. mjesto OK Daruvar – OK Čazma 2 2:1 (25:14, 23:25, 15:12).  Za 3. mjesto MOK Čazma – OKM Centrometal 2:1 (23:25, „5:15, 15:8).  Finale OK Cratis Varaždin – OK Gorica 2:0 (25:17, 25:23).

Nastavite čitati

FOTO Vatrogasac i Posavec odigrali neodlučeno u drami sudačke nadoknade

na

Objavio/la

Kobilić, 14.04.2024. 1.ŽNL Skupina Jug-18.kolo: Vatrogasac – Posavec 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac i Posavec su odigrali neodlučeno 3:3 u 18. kolu 1.ŽNL Skupina Jug, nakon početnog vodstva Posavca (0:1), rezultatskog obrata domaćih u prvom poluvremenu (3:1) i dramatične završnice koja je pripala gostujućoj momčadi za konačni ishod 3:3!

Bolji početak susreta imali su gosti koji su rano došli u vodstvo pogotkom Ivana Lucina u 5. minuti na ubačaj Pere Milatovića. Domaći su se do polovice prvog poluvremena uspjeli dobro posložiti i u samo pet minuta okrenuti rezultat u svoju korist.

Barišić je iz okreta izjednačio (22.), a na visoki ubačaj Josipa Grilca u 27. odlično je reagirao Marko Paradžik i glavom proslijedio loptu pod gredu za 2:1. Na sličan način je Ivan Paradžik u 39. efektno pogodio za 3:1!

Zadovoljan vodstvom Vatrogasac je u drugom poluvremenu prepustio inicijativu Posavcu i samo je sporadično napadao suparnička vrata. Gosti su u 85. smanjili golom Domagoja Desputa na 3:2, a u dugoj sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac za Posavec. Šok za domaće igrače i njihove navijače, pritisak na suca, jurnjava po terenu. Kazneni udarac je ipak izveden, Karlo Lihtar zabio je loptu pod gredu za konačnih – 3:3.

Prva županijska nogometna liga Skupina Jug 2023./2024., 18. kolo

NK Vatrogasac – NK Posavec (Orle) 3:3 (3:1)

Velika Gorica, Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 80. Nedjelja, 14.04.2024., 17 sati. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec). Pomoćni suci: Katarina Ćulumović (Velika Gorica) i Ivan Smolčić (Odranski Obrež). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Lucin (5), 1:1 – Barišić (22), 2:1 – M.Paradžik (27), 3:1 – I.Paradžik (39), 3:2 – Desput (85), 3:3 – Lihtar (90.+5 KU).

VATROGASAC: B.Grilec, Šošić (cap.), M.Paradžik, I.Paradžik, Krasnić, Matanović, Antunović, Kirinić (od 55. Sambol), Haraminčić (od 75. Hrženjak), J.Grilec, Barišić (od 75. Andrišević). Trener: Vjekoslav Čavar.

POSAVEC: Zagorac, A.Breščaković (cap.), M.Breščaković, Lucin (od 46. Bencek), Lihtar, Milatović, Joveš, Curić (od 85. Koljević), Desput, Škrtić (od 46. Musolli), Đurašić. Trener: Nino Matković.

HOTNEWS

Udarnik se vratio pobjedama: Karlovac pao kao uvertira za Trešnjevku

Rukometašice Udarnika pobijedile su Karlovac 28-27 na domaćem parketu, uz osam golova Magdalene Jurić i pet Bernarde Mostarlić. Do kraja sezone još su preostale dvije utakmice

na

Objavio/la

Nakon dva vezana poraza, domaćeg od Lokomotive II i gostujućeg kod opatijske Liburnije, rukometašice Udarnika su povratak u pobjednički ritam tražile u drugoj polovici rukometne nedjelje. S druge strane bio je neugodni Karlovac, a kao takve su se gostujuće igračice predstavile i ovoga puta.

Teškom mukom uspio je Udarnik izboriti novu pobjedu, trebalo je “orati i kopati” za nova dva boda, ali cure koje vodi Martina Vugrinović na to su bile spremne. Iako stvari nisu funkcionirale idealno od prve minute, jer Udarnik je već u startu upao i minus i sve do završnice prvog poluvremena lovio zaostatak za gošćama. Minimalan, doduše, ali tek u 27. minuti, golom Nere Butković, konačno su domaće rukometašice prvi put povele.

Na predah se na kraju otišlo “na nuli”, s izjednačenih 18-18, što je značilo da će se u nastavak krenuti praktički ispočetka. I nije se puno toga mijenjalo u prvih desetak minuta, tek nakon toga uspio se Udarnik prvi put značajnije odvojiti, na “čak” tri gola razlike, ali u 55. minuti opet se sve vratilo na početak: 25-25!

I tu je krenula dramatična završnica, u kojoj su Diana Vincek i Magdalena Jurić vraćale Udarniku minimalnu prednost, no Karlovčanke su se oba puta uspjele vratiti. Kad je Bernarda Mostarlić zabila za 28-27 minutu i 50 sekundi prije kraja, teško je bilo naslutiti da je to i posljednji gol na utakmici. S igračicom manje, u sljedećem napadu golmanica Stela Hrnčić zaustavila je pokušaj Karlovčanki, nakon čega su “udarnice” uspjele sačuvati loptu, pobjedu, bodove…

I zadržale odlično četvrto mjesto na tablici, vratile se pobjedama uoči ogleda koji se dugo iščekuje. U sljedećem kolu, naime, slijedi gostovanje kod prvaka Trešnjevke, za koju igraju tri dojučerašnje igračice Udarnika, koje su zimus promijenile dres, Lena Durđenović, Nikolina Laco i Ella Bajkuša.

Tri puta osam, Dubrava na minus osam! Sjajni trojac za novu pobjedu Gorice

Rukometaši Gorice pobijedili su Dubravu 34-26 na domaćem parketu, uz 24 ravnomjerno raspoređena gola Cekovića, Laljeka i Dujića. Četvrta je to pobjeda Gorice zaredom, kojom je naša momčad ostala na vrhu Lige za ostanak

na

Objavio/la

U jednom trenutku činilo se da bi završnica sezone mogla biti dramatična za rukometaše Gorice, jer potencijalno dramatično izgledala je u tim trenucima tablica Lige za ostanak. Međutim, nova promjena na klupi, dolazak Mateja Miškovića, trećeg trenera ove sezone, pokrenula je stvari u željenom smjeru. Seriju pobjeda na svom je oproštaju u Kaštelima započeo bivši trener, klupska legenda Tomo Mesarov, a nastavio 36-godišnji Mišković.

U prve dvije svoje utakmice u ulozi trenera ostvario je dvije uvjerljive pobjede, Gorica je sredila križevački KTC s devet golova razlike, a onda protutnjala kroz Rude, pobijedivši sa čak 15 golova viška! U tjednu iza nas smjestio se i ogled protiv moćnog Nexea u četvrtfinalu Kupa, u kojem je Gorica očekivano morala čestitati boljem (31-38), no već četiri dana poslije Miško i njegova družina vratili su se pobjedničkim navikama. I nastavili u stilu u kojem su zajedno i krenuli.

Otvorila je tako njegova momčad rukometno nedjeljno poslijepodne u našem gradu ogledom protiv Dubrave. U bizarnom trenutku, u kojem su prvu i osmu momčad Lige za ostanak dijelila samo dva boda, Gorica je igrala protiv momčadi s kojom je dijelila tu vodeću poziciju, što je značilo da pobjeda u toj utakmici donosi samostalnost za vrhu poretka. Shvatili su to i igrači, pogotovo oni od kojih se najviše očekuje, pa onda i isporučili na terenu. Opet sigurno i uvjerljivo, ovoga puta završilo je 34-26, lijepih osam razlike.

Iako, nije u prvoj polovici utakmice izgledalo da će tako završiti. Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u neizvjesnoj borbi, pri čemu nitko nije uspio otići na više od dva gola razlike. S plus dva, i to u korist Gorice, okončano je tih prvih 30 minuta, i to nakon gola Svržnjaka s istekom vremena. Kapetan Ceković već u prvih 20-ak minuta zabio je šest komada, vukao Goricu, ali Dubrava nije odustajala…

Nastavilo se u istom ritmu i u dvije trećine drugog poluvremena. Iako je Gorica uspjela probiti tu barijeru i povesti tri razlike, na ulasku u posljednjih deset minuta i dalje su mlađahni i opasni gosti bili na dva gola zaostatka (26-24). Tad su stvari u svoje ruke preuzela tri najbolja igrača Gorice, s po jednim golom Hrvoja Cekovića, Ivana Laljeka i Jakova Dujića razlika je otišla na plus pet u samo dvije i pol minute. I povratka za Dubravu više nije bilo.

U tih posljednjih deset minuta Gorica je napravila seriju 8-2, došla do pobjede od osam razlike, a to je i prikladno s obzirom na učinak trojca koji je predvodio goričke strijelce: Ceković osam, Laljek osam, Dujić osam! Po tri gola dodali su Čakarić, Svržnjak i Cikatić, deset lopti zaustavio je golman Sorić, a sve to bilo je dovoljno da se Gorica lansira na prvo mjesto, s dva boda više od najbliže pratnje.

Sljedeće kolo donosi najudaljenije gostovanje u sezoni, putovanje u Metković, nakon čega slijedi domaći oproštaj od sezone protiv već otpisane Kaštele, a na kraju i gostovanje u Križevcima kod KTC-a. Udaljenost od sedmoga mjesta, koje vodi u dodatne kvalifikacije, sad je značajna četiri boda, što će reći da je ovom pobjedom Gorica prebrinula najveći dio svojih briga. I može u miru završavati sezonu.

FOTO Poraz nogometašica Gorice u susretu s Međimurjem

na

Objavio/la

Velika Gorica,14.04.2024. 1.HNLŽ-13.kolo: HNK Gorica-ŽNK Međimurje Čakovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nogometašice Gorice izgubile su u 13. kolu Prve hrvatske nogometne lige rezultatom 1:2 od ekipe Međimurje Čakovec. Ekipa iz Čakovca djelovala je od početka utakmice poletnije, razigranije i konkretnije te je već u 7. minuti došla u vodstvo. Brzu akciju završila je Ayuri Terawaki, koja je iskosa s desne strane snažnim udarcem pogodila suprotnu malu mrežicu.

Tek od polovice prvog poluvremena domaće su uspostavile ravnotežu i izvele nekoliko obećavajućih napadačkih akcija. Sutkinja je u 37. minuti vidjela igranje rukom pred vratima Međimurja za kazneni udarac. Siguran izvođač bila je kapetanica domaćih Perica Cicijelj i izjednačila na 1:1.

Događanja na terenu u drugom poluvremenu nisu se znatno razlikovala u usporedbi s onima u prvom dijelu. Pobjedu gostujućoj ekipi donijela je Terawaki svojim drugim pogotkom u 65. minuti. Pored nje u pobjedničkoj ekipi svidjela se hitra i prodorna Vera Domenica Salome Rodriguez.

Supersport Prva HNLŽ 2023./2024. – 13. kolo

HNK Gorica – ŽNK Međimurje Čakovec 1:2 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Gledatelja: 50. Nedjelja, 14.04.2024., 16 sati. Sutkinja: Sabina Bolić. Pomoćne sutkinje: Ivona Pejić i Maja Petravić (sve iz Zagreba). Delegat: Željko Podrug (Zagreb)). Strijelci: 0:1 – Terawaki (7), 1:1 – Cicijelj (37-KU), 1:2 – Terawaki (65).

GORICA: Ban, Klarić, Cicijelj (cap.), Godinić, Rendulić (od 79. Dizdar), Štimac, Miočinović (od 72. Cvetković), Gačić, Đukić, Vinetić (od 56. Hansen), Franulić (od 79. Crnković). Trener: Stefan Rajić.

MEĐIMURJE: Bartolić, Fujio, Sedmak, Damjanović (cap.), Županić (od 46. Višnjić), Vujević (od 88. Katalenić), Fot, Rodriguez, Škrlec, Varga, Terawaki. Trener: Ivan Dizdar.

Rezultati (14./15.04.2024.): ŽNK Dinamo – ŽNK Osijek 1:4, ŽNK Split – ŽNK Agram, ŽNK Hajduk – ŽNK Donat.

Redoslijed: 1. ŽNK Osijek 39 (13 13 0 0 84:4), 2. ŽNK Hajduk Split 28 (12 9 1 2 37:9), 3. ŽNK Split 24 (12 8 0 4 30:13), 4. ŽNK Dinamo 18 (13 5 3 5 21:16), 5. ŽNK Agram 15 (12 4 3 5 13:20), 6. HNK Gorica 11 (13 3 2 8 13:49), 7. ŽNK Međimurje Čakovec 8 (13 2 2 9 9:56), 8. ŽNK Donat 1 (12 0 1 11 7:47).