Povežite se s nama

Vijesti

FOTO Ivan Bekavac MOST-ov kandidat za gradonačelnika

MOST je prvi od goričkih stranaka objavio svog kandidata

Objavljeno

na

MOST Velike Gorice, u subotu pet minuta do 12 sati, predstavio je svog kandidata za gradonačelnika na lokalnim izborima 2021. godine. Ivan Bekavac je liječnik specijalist koji radi kao anesteziolog u bolnici u Klaićevoj, a trenutno je angažiran u COVID bolnici u Dubravi. Osim toga, Bekavac je i zastupnik u Županijskoj skupštini Zagrebačke županije te povjerenik MOST-a za Zagrebačku županiju.

– Gorica je za mene grad brojnih neiskorištenih infrastrukturnih i ljudskih potencijala. Nažalost, Gradska uprava ne živi život naših sugrađana, živi neki paralelni svijet sigurnosti i uhljebništva. To nije svijet koji podržava MOST, to nije svijet koji podržava HSP niti građanska inicijativa koja daje potporu mojoj kandidaturi. Mi želimo ravnomjerno i pravedno raspolaganje javnim sredstvima, odgovorno vođenje grada i Gradsku upravu koja će slušati i procijeniti potrebe grada. Mi želimo vratiti povjerenje građana u politiku i zato sam se kandidirao za gradonačelnika. Ja sam uvjeren da se može bolje i da možemo pretvoriti Veliku Goricu iz 50-godišnje spavaonice Zagreba u jedan suvremeni grad u srcu Europe – kazao je Bekavac.

Autobusni kolodvor i prometna povezanost sa željezničkom stanicom samo su neki od problema za koje, kaže Bekavac, rješenja već postoje, ali stoje neiskorištena.

12.12.2020. Velika Gorica – Ivan Bekavac kandidat MOST-a Velike Gorice za gradonačelnika. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

Goričani su Ivana Bekavca upoznali još prošle godine kada se našao na drugom mjestu liste za šestu izbornu jedinicu, odmah nakon Nikole Grmoje koji je i danas došao podržati kandidata goričkih MOST-ovaca.

– Ovo je grad na koji ozbiljno računamo. Uvjereni smo, s obzirom na dobre rezultate MOST-a ovdje u Gorici, gdje smo najjača oporba i u Gradskom vijeću, ali i gdje smo i na parlamentarnim izborima ostvarili fantastičan rezultat od preko 12 posto, da uz potporu nezavisnih građanskih inicijativa, ali i drugih političkih stranaka, da će naš Ivan doći do drugog kruga. A, kada uđe u drugi krug, očekujemo pobjedu – poručio je ispred Muzeja Turopolja saborski zastupnik i politički tajnik MOST-a Nikola Grmoja.

Već na predstavljanju MOST-ovog kandidata za gradonačelnika, potporu su mu dali i gorički HSP te Inicijativa za bolju Goricu, čiji je član Alan Šembera također bio MOST-ov kandidat za gradonačelnika na prošlim lokalnim izborima.

– Vjerujemo da je konačno došlo vrijeme da s pravim i poštenim ljudima Velika Gorica krene u novom smjeru. Vjerujemo da je, s obzirom da su oni koji su godinama vodili ovaj grad sijali metastaze, ovom gradu potreban liječnik. HSP je donio odluku jer vjeruje da je doktor Ivan Bekavac čovjek koji može riješiti te metastaze i povesti Goricu u novom smjeru, dati  priliku ljudima, ne samo po podobnosti, već isključivo po stručnosti i da konačno počnemo društvo okrupnjavati, a ne raslojavati kako se radilo godinama – kazao je predsjednik goričkog HSP-a Lucijan Maslać.

Na kraju, Ivan Bekavac je kazao kako će voditi afirmativnu kampanju, ali će ukazivati i na probleme s kojima žive Goričani.

– Svi se moramo uključiti u promjenu. Nadam se da će i oni koji u ovih 10 godina nisu sudjelovali u izbornom procesu shvatiti da je potrebno uključiti se. Računam na podršku MOST-ovih glasača, a potpora MOST-u raste, i nadam se da ćemo kroz naredno vrijeme zadobiti povjerenje svih građana – zaključio je Ivan Bekavac.

Galerija fotografija

Vijesti

Tri medalje za Centar na Zagreb Cupu! Klupski dvoboj obilježio turnir

Dvije mlade karatistice Centra susrele su se u finalu svoje kategorije, a odličan nastup ekipe zaokružio je uspješnu sezonu kluba.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Centar vratio se s tri medalje sa Zagreb Karate Cupa, jednog od najvećih turnira u Hrvatskoj, održanog 29. studenoga. U konkurenciji više od 600 natjecatelja posebno se istaknule učenice Sara Brletić i Dora Paić, koje su u kategoriji U12 -39 kg izborile klupsko finale.

U finalnom dvoboju bolja je bila Sara Brletić, osvojivši zlato, dok je Dora Paić uzela srebro. Treću medalju za klub donio je Patrik Jeromić među mlađim kadetima U14 -60 kg, gdje je borbenim nastupima osvojio broncu. U Zagrebu je nastupila i Lara Dugonjić, no unatoč dobrom otvaranju turnira nije imala priliku boriti se za medalju nakon poraza od riječke natjecateljice koja nije dospjela do finala, čime je izostao repasaž.

Ovo je ujedno bio i posljednji turnir za klub u 2025. godini, kojom se mogu pohvaliti kao jednom od najuspješnijih do sada. Pod vodstvom trenerice Ines Grdenić, Karate klub Centar završava godinu u visokom ritmu i ulazi u novu sezonu s jasnim ambicijama, nastaviti napredovati i razvijati mlade natjecatelje koji sve češće osvajaju najveće turnire.

“Pogled unatrag otkriva iznimno uspješnu sezonu obilježenu velikim brojem osvojenih medalja na domaćim natjecanjima i međunarodnim turnirima. Posebno se ističe uspjeh s Prvenstva Hrvatske, gdje je klub osvojio čak pet medalja, potvrdivši status kluba koji rapidno raste”, poručuju iz Kluba.

Nastavite čitati

Vijesti

Patronažna služba organizira edukacije koje mogu olakšati prve dane s bebom

Dva besplatna tečaja, za mame, ali i buduće mame.

Objavljeno

na

Objavio/la

Idući tjedan će biti održana dva besplatna susreta namijenjena trudnicama i majkama. Grupa za potporu dojenju u utorak, 9. prosinca, u 11 sati te trudnički tečaj u četvrtak, 11. prosinca u 10 sati. Oba tečaja održat će se u dvorani za sastanke Doma zdravlja Velika Gorica, a vodit će ih patronažna sestra i IBCLC savjetnica Marica Čardžić.

Grupa za potporu dojenju otvorena je svim majkama, kao i trudnicama koje žele unaprijed doznati kako izgleda početak dojenja i što mogu očekivati. Sudionice će moći razmijeniti iskustva te dobiti stručne savjete koji im mogu olakšati prve dane s bebom.

Dva dana kasnije održat će se trudnički tečaj, namijenjen trudnicama i njihovoj pratnji, a obuhvatit će praktične teme poput tehnika disanja i položaja tijekom trudova te organizacije prvih dana s novorođenčetom, dojenja, hranjenja, njege i pripreme za odlazak u rodilište.

Oba susreta osmišljena su kao konkretna podrška ženama u razdoblju trudnoće i ranog majčinstva, uz provjerene informacije i mogućnost neposrednog razgovora sa stručnom osobom. Sudjelovanje je besplatno, a iz Patronažne službe poručuju da su svi dobrodošli.

Foto: Patronažna služba Velika Gorica/ FB

Nastavite čitati

Moja županija

Marina Golemac: Sad kad sam u penziji, kupila sam 10 kila gline a putovat ću i na more u suprugov rodni kraj!

Županija darivala učitelje i nastavnike koji su otišli u mirovinu – tijekom ove godine njih 67

Objavljeno

na

Objavio/la

Zagrebačka županija pred kraj svake godine, a povodom Svjetskog dana učitelja, okupi učitelje i nastavnike koji su tijekom godine odradili posljednje sate u učionicama i otišli u mirovinu, kako bi im zahvalila i prigodno ih nagradila.

Riječ je o 67 prosvjetnih djelatnika kojima su u Hotelu Sport u Ivanić Gradu uručene darovne kartice u iznosu 220 eura, a koju mogu iskoristiti u prodajnoj mreži Konzuma.  

Želim vam zdrave umirovljeničke dane ispunjene aktivnostima za koje do sada niste imali vremena – poručio je u ime grada domaćina zamjenik gradonačelnika Ivanić Grada Tomislav Cuvaj. 

Od velikih kapitalnih investicija pa do izdašnih stipendija i ovakvih prijema, način je na koji Županija dugi niz godina posvećuje veliku pažnju ulaganju u obrazovanje – naglasio je zamjenik župana Ervin Kolarec. 

-Hvala vam jer ste cijeli svoj životni i radni vijek usmjerili na odgajanje i obrazovanje djece i mladih. Uz znanje koje ste prenosili na čitave generacije ništa manje nisu bitne ni one ljudske vrijednosti i vrline bez kojih nema razvoja društva, a to su poštovanje, odgovornost, solidarnost i tolerancija – dodao je Kolarec i naveo kako Zagrebačka županija niz godina najveći dio svog proračuna ulaže u školstvo, a zahvaljujući osiguranim sredstvima iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti gradnjom novih i dogradnjom postojećih škola stvorit će se uvjeti za jednosmjensku nastavu. Tako je ovom trenutku Zagrebačkoj županiji za 13 projekata vrijednih 95 milijuna eura iz NPOO-a do sada odobreno bespovratno 81 milijun eura. 

U ime svih umirovljenih učitelja obratio se Ivo Karača, koji je radni vijek završio kao ravnatelj u Osnovnoj školi Klinča Sela. 

Više puta imao sam čast biti na ovakvim prijemima kada su u mirovinu išle kolegice iz moje škole, a sada je red došao i na mene. Tijekom mojih tridesetak godina rada u školi, mogu reći da je rad s djecom neprocjenjiv i najljepši period radnog vijeka – rekao je Karača. 

Iz Velike Gorice i okolice ove je godine u zasluženu mirovinu otišlo 18 učiteljica i učitelja, nastavnika i nastavnica: vjeroučiteljica iz OŠ Nikole Hribara Antonija Mande Crnoja, učiteljica glazbene kulture u OŠ Jurja Habdelića Marina Dean Zebec, učiteljica matematike u OŠ Nikole Hribara Željka Gabud, učiteljica razredne nastave u OŠ Nikole Hribara Vlasta Godinić, učiteljica razredne nastave u OŠ Novo Čiče Braka Hemen, nastavnica engleskog i francuskog jezika u Srednjoj strukovnoj školi Velika Gorica Marija Huzjak Šaban, nastavnica ekonomske grupe predmeta u Ekonomskoj školi Jelica Kelava, učiteljica razredne nastave u OŠ Eugena Kumičića Darija Kotrman, učiteljica razredne nastave u OŠ Šćitarjevo Vesela Lešina, učitelj razredne nastave u OŠ Novo Čiče Stjepan Lončar, učitelj tehničke kulture i informatike u OŠ Eugena Kvaternika Vinko Lujić, učiteljica razredne nastave u OŠ Vukovina Marina Novosel, učiteljica biologije u OŠ Nikole Hribara Jasnica Odrčić Sertić, učiteljica engleskog jezika u OŠ Eugena Kumičića Lidija Orsag, učitelj razredne nastave u OŠ Eugena Kvaternika Zdenko Tonković, učiteljica biologije i kemije OŠ Nikole Hribara Branka Vican, ravnatelj OŠ Jurja Habdelića Davor Vidović i učiteljica razredne nastave u OŠ Eugena Kvaternika Marina Golemac, koja nam je ispričala kako je sve 44 godine radnoga staža odradila u istoj školi! 

-Ja sam čak i bila učenica te škole, koja se nekada zvala Antun Cvetković, a godine koje su iza mene pamtim po najljepšem – ne bih to mijenjala ni sa čime. Vrijeme se mijenja, no djeca su ostala ista – draga, iskrena, topla. S djecom je lijepo raditi uvijek, mada zna biti malko teže kada se previše uključe roditelji koji ističu silna prava, koja im na koncu nisu ni potrebna, jer mi učitelji smo normalni, divni ljudi. Naš posao se radi s ljubavlju – ispričala je Golemac, a od koje smo doznali i što će raditi u mirovini, a za što prije nije imala vremena. 

-Jučer sam si kupila 10 kila gline, volim pisati pjesme i šetati, napokon ću se baviti više članovima svoje obitelji, putovati na more u suprugov rodni kraj, i uživat ću – vrijeme je da se odmorim – priznala je Marina. 

Zasluženo, za njih sada počinje poduži veliki odmor, koji će nadamo se, provesti u zdravlju i planiranju slobodnog vremena.  

Nastavite čitati

Vijesti

Sajam knjiga u POUVG-u! Idealno mjesto za božićne poklone

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG

Božićni sajam knjiga Biblioteke Albatros održava se od 1. do 31. prosinca 2025. u predvorju Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, gdje posjetitelje čekaju naslovi po sniženim cijenama.

Sajam je zamišljen kao prilika da građani tijekom prosinca na jednom mjestu pronađu knjige spomenute biblioteke koje mogu darovati svojim najbližima. Stoga, za one koji traže jednostavan, a trajan poklon, knjiga ostaje siguran izbor s kojim nema pogreške.

Nastavite čitati

Vijesti

U Kučama edukacija o raku dojke – naučite prepoznati rane znakove

Sudionici će imati priliku naučiti osnovne korake prevencije i pravilnog samopregleda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pexels/Anna Tarazevich

Udruga žena Kuče, zajedno s Udrugom edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije, organizira predavanje o prevenciji raka dojke koje će se održati 7. prosinca u 18 sati u Društvenom domu Kuče. Posjetitelji će na jednostavan način naučiti kako pravilno napraviti samopregled dojki te čuti koje promjene i rizike treba pratiti.

Tijekom edukacije govorit će se o tome zašto je redoviti samopregled važan i što se sve može otkriti pravovremenim pregledom. Bit će predstavljeni i specijalistički pregledi dojki koji se preporučuju kao dio preventivne rutine.

Sudionici će moći vidjeti tehniku samopregleda te čuti na koje promjene treba obratiti pozornost. Naglasit će se i koji čimbenici mogu povećati rizik od razvoja karcinoma, kako bi svatko mogao bolje pratiti svoje zdravlje. Iz Udruge žena Kuče poručuju da je cilj educirati što veći broj građana i potaknuti ih da ne odgađaju brigu o sebi.

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno