Povežite se s nama

Sport

FOTO Ban Jelačić 1 i Buna s 20 bodova vodeći dvojac u konkurenciji pionira

Objavljeno

na

27.01.2024. Velika Gorica. 17.velikogorička malonogometna liga 2023./2024., 8.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicama 08. kola (subota, 27.01.2024.) na terenu Panadić Sporta 17. velikogorička malonogometna liga za mladež 2023./2024., za sve tri dobne kategorije: pioniri – 2009.-2010.godište, mlađi pioniri – 2011.-2012.godište, početnici –  2013.-2014.godište) ušla je u završni dio (4 kola) u kojem će početnici i mlađi pioniri igrati u ”gornjem” domu (najboljih 6) i ”donjem domu” (od 7. do 12. mjesta).

27.01.2024. Velika Gorica. 17.velikogorička malonogometna liga 2023./2024., 8.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

27.01.2024. Velika Gorica. 17.velikogorička malonogometna liga 2023./2024., 8.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ostalo je još da se odigra tri kola do kraja Lige, odnosno do finalnog dana (24. veljače 2024.).

27.01.2024. Velika Gorica. 17.velikogorička malonogometna liga 2023./2024., 8.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Organizator Lige je Zajednica športskih udruga Grada Velike Gorice, a pokrovitelj je Nogometni savez Velika Gorica (NSVG). Voditelji natjecanja su Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Galerija fotografija

17.velikogorička malonogometna liga 2023./2024., 08.kolo

REZULTATI  Pioniri  Vatrogasac – Lomnica 8:1, Ban Jelačić 2 – Polet 1:2, Ban Jelačić 1 – Velika Mlaka 1947 2:1, Buna – Mladost 5:2, Dinamo Hidrel – Mraclin 5:0, Gradići – Kurilovec 2:0.  Redoslijed: 1. Ban Jelačić 1 20, 2. Buna 20, 3. Gradići 19, 4. Mladost 15, 5. Velika Mlaka 1947 13, 6. Kurilovec 13, 7. Polet 12, 8. Ban Jelačić 2 9, 9. Vatrogasac 9, 10. Dinamo Hidrel 6, 11. Mraclin 4, 12. Lomnica 0.

Mlađi pioniri ”gornji dom” Gorica – Buna 2 8:1, Buna 1 – Polet 11:0, Ban Jelačić 1 –  Lomnica 6:0, Dinamo Hidrel –  Vatrogasac 2:2. Redoslijed: 1. Buna 1 24, 2. Dinamo Hidrel 22, 3. Ban Jelačić 1 21, 4. Gorica 19, 5. Buna 2 12, 6. Polet 12, 7. Lomnica 11, 8. Vatrogasac 9.

Mlađi pioniri ”donji dom”  Mladost – Kurilovec 1:0, Ban Jelačić 2 – Velika Mlaka 1947 2:3, Gradići – Lukavec 6:1, Mraclin – Turopoljac 6:5. Redoslijed: 1. Gradići 12, 2. Mladost 12, 3. Mraclin 10, 4. Ban Jelačić 8, 5. Kurilovec 6, 6. Velika Mlaka 1947 4, 7. Lukavec 2, 8. Turopoljac 1.

Početnici ”gornji dom”  Gorica – Mraclin 7:0, Buna – Vatrogasac 9:0, Velika Mlaka 1947 – Turopoljac 2:1, Gradići – Ban Jelačić 1:6.  Redoslijed: 1. Buna 24, 2. Gorica 22, 3. Velika Mlaka 1947 21, 4. Ban Jelačić 19, 5. Gradići 16, 6. Turopoljac 14, 7. Mraclin 10, 8. Vatrogasac 10.

Početnici ”donji dom”  Mladost – Klas 9:0, Lukavec – Kurilovec 6:1, Lomnica – Polet 0:8, Dinamo Hidrel – Turopolje 6:1. Redoslijed: 1. Lukavec 12, 2. Mladost 11, 3. Polet 9, 4. Dinamo Hidrel 9, 5. Lomnica 6, 6. Turopolje 4, 7. Kurilovec 0, 8. Klas 0.

Sport

Sjajni nastupi Karate Cluba Centar – čak 16 medalja na kraju sezone!

Zvijezda natjecanja – Sara Brletić!

Objavljeno

na

Karate Club Centar iz Velike Gorice zaključio je natjecateljsku sezonu s odličnim rezultatima na dva velika natjecanja, čime je potvrdio kvalitetu rada i pokazao da ima perspektivne mlade borce spremne za najveće izazove.

Naime, prvo natjecanje je održano 30. svibnja u Sisku, gdje je u sportskoj dvorani Zeleni Brijeg organiziran Sisak Cup. Na turniru je sudjelovalo 208 natjecatelja iz 27 klubova iz cijele Hrvatske. Karate Club Centar nastupio je sa sedam natjecatelja, a kući su se vratili s impresivnih šest medalja: tri zlata, jedno srebro i dvije bronce. U ukupnom poretku svih klubova u konkureniciji borbi zauzeli su visoko četvrto mjesto.

Sara Brletić bila je prava zvijezda natjecanja s dvije zlatne medalje u konkurenciji učenica (U12 godina, -39 kg) i mlađih kadetkinja (U14 godina, -37 kg).

Zlatom se okitio i Patrik Jeromić u kategoriji mlađih kadeta (U14 godina, -50 kg).

Srebrnu medalju osvojila je Dora Paić (učenice -39 kg), dok su bronce pripale također Dori Paić (mlađe kadetkinje -37 kg) i Kim Kumic (mlađe kadetkinje -42 kg).

Samo dva tjedna kasnije, 14. lipnja, održano je Prvenstvo Zagrebačke županije u Križu, među deset klubova, Centar je nastupio s 13 natjecatelja i osvojio čak deset medalja: četiri zlata, četiri srebra i dvije bronce, čime su zauzeli šesto mjesto u ukupnom poretku klubova.

Ponovo je briljirala Sara Brletić osvojivši dva zlata: među učenicama (-44 kg) i mlađim kadetkinjama (-37 kg). Zlatne medalje donijeli su i Patrik Jeromić (mlađi kadeti -55 kg) te Mihaela Pavlečić (učenice -34 kg).

Srebrne medalje osvojili su:

  • Toma Novosel (mlađi kadeti -50 kg),
  • Dora Paić (učenice -44 kg),
  • Mihaela Pavlečić (mlađe kadetkinje -37 kg),
  • Mihael Jurlina (učenici -39 kg).

Brončane medalje osvojili su Dora Paić (mlađe kadetkinje -37 kg) i Patrik Jeromić (kadeti -52 kg).

–Broj medalja mogao je biti i veći, no dio članova nije mogao nastupiti zbog školskih obveza pred kraj nastavne godine te zbog bolesti. Ovim dvama natjecanjima zatvorili smo još jednu iznimno uspješnu sezonu. Već sada s nestrpljenjem iščekujemo nove izazove na jesen, s time da se treninzi nastavljaju krajem kolovoza, a svi zainteresirani pozvani su da im se pridruže u maloj dvorani Osnovne škole Nikole Hribara i postanu dio naše sve brojnije i uspješnije karate obitelji – poručila je Ines Grdenić, predsjednica kluba.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lijepe slike Alpasa: ‘Ponosni smo što njegujemo istinsku bit nogometa!’

Iza nas je ostalo 14. izdanje Alpas Cupa Grada Velike Gorice, koje je i ovoga puta okupilo 40 klubova iz cijele Europe, ali i šire. Naše kamere bile su na Udarniku ovih dana…

Objavljeno

na

Odrađeno je 14. izdanje Alpas Cupa, odrađeno je i pospremanje na Udarniku, a nakon svega toga došlo je vrijeme sabiranje dojmova. Iz Kurilovca su to učinili objavom s porukom svima…

“Kad su se malo slegli dojmovi, kada su svi stigli svojim kućama, organizatori oživjeli, ovim putem se želimo zahvaliti svim akterima našeg Alpas Cup-a 2025.; od klinaca, trenera, voditelja, sudaca, organizatora, sponzora, donatora, roditelja, apsolutno svih koji su se utkali u ovaj jedan praznik nogometa!

Veoma smo ponosni što imamo ovakvo jedno bogatstvo i zajedništvo kojim njegujemo onu istinsku bit nogometa, a to je druženje i respekt! Preponosni smo na činjenicu da su nam na ovom našem turniru ponovili i istaknuli to naši najmlađi a najveći nogometaši!

Čestitke idu FK Crvena zvezda na zasluženo osvojenom glavnom turniru, nadamo se da je sve prošlo u najboljem redu i da ste osim rezultatski, zadovoljni i svim ostalim segmentima Alpas Cup-a 2025.

Kao domaćini, dati ćemo si za pravo i istaknuti kako smo najviše ponosni na naše male Kurilovčane koji su nas sve zajedno zbližili u jednom veselju i ponosu, osvojili Utješni turnir, te nam pokazali kakve male španere imamo u najmlađim kategorijama, i da za budućnost i kvalitetu našeg Kurilovca ne moramo brinuti!

Osim nogometa, te male igračine, kao i svi sudionici Alpas Cup-a, pokazali su i jedno ogromno srce pruživši podršku našem Ivanu Šćepini koji je mogao vidjet da smo svi zajedno tu za njega i da ćemo uvijek biti podrška u njegovom oporavku!

Još jednom ogromno hvala svima te se nadamo da je svima bilo ugodno i lijepo na našem Udarniku, da se vidimo ponovo, a u komentarima možete ostaviti dojmove ili podijeliti slike sa turnira!

Hvala i sportski pozdrav!”, poručili su iz kluba.

A mi smo sve skupa obuhvatili u jedan video uradak…

Nastavite čitati

Najave

FOTO 10.Memorijalni malonogometni turnir Nikole Gmižića u Poljani Čičkoj

Objavljeno

na

Objavio/la

Udruga mladih Frajer iz Poljane Čičke i DVD Čička Poljana organiziraju 10. memorijalni malonogometni turnir Nikole Gmižića na uobičajenoj lokaciji, na travnatom igralištu u Poljani. Turnir će biti održan u nedjelju, 29. lipnja 2025. Broj ekipa je ograničen na 15! Požurite s prijavama! Prijave na mob. 091/5698-359.

Velika Gorica, 24.06.2025. Najava 10.Memorijal Nikole Gmižžića. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pojedinosti organizacije: maksimalni broj ekipa 15; rok za prijavu 28.6.2025. do 12 sati; kotizacija 100 eura (osiguran ručak za sudionike); igra se po sistemu 5+1, lopta 5; utakmice traju 2×10 ili 2×12 min (ovisno o broju prijavljenih ekipa); pauze u poluvremenu i između utakmica 5 min. Prijave na mob. 091/5698-359.
Nagrade: 1. mjesto 50% uplate, 2. mjesto 30% uplate, 3. mjesto 20% uplate.

Velika Gorica, 24.06.2025. Najava 10.Memorijal Nikole Gmižžića. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Od 17 sati velika zabava uz Exotic band. Ceremonijal proglašenja pobjednika očekuje se između 19 i 20 sati.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Predstavili se Matijaš i Pelko: ‘Gorica je naša prilika, došli smo pomoći’

Nakon što su odradili prvi trening, službeno su kao novi igrači HNK Gorice predstavljeni 25-godišnji golman Davor Matijaš i dvije godine mlađi napadač Vanja Pelko

Objavljeno

na

Objavio/la

S obzirom na okolnosti, ipak je malo predugo Stefan Perić bio jedini novi igrač u kadru HNK Gorice. Sve do prvog dana priprema osluškivali smo novosti, kojih uporno nije bilo, da bi se na prvom treningu postalo jasno da su u kadru još dvojica novih. Jedan napadač koji je nedavno iz druge hrvatske ušao u prvu ligu i jedan vratar koji je iz prve belgijske lige nedavno ispao u drugu.

Rješenje za nasljednika Ivana Banića, za čovjeka koji bi trebao nastaviti impresivan golmanski niz u Gorici, odabran je još jedan produkt Hajdukove Akademije. Davor Matijaš ima 25 godina, svoj nogometni put počeo je u RNK Splitu, ali vrlo rano je preselio u Hajduk i na Poljudu prošao sve mlađe selekcije. Skupio je i 24 utakmice za Hajdukovu drugu momčad, u vrijeme kad je svlačionicu Hajduka dijelio s Juricom Prširom, a u zimu 2020. otišao je u Belgiju.

Prva postaja u Belgiji bio je rastući Royal Antwerp, da bi potom prešao u Beerschot, u kojem je proveo posljednje tri sezone. U ovoj posljednjoj skupio je 13 nastupa i Matijaš je shvatio da je vrijeme za promjenu.

– Gorica je ozbiljan i ambiciozan klub koji je od početka igranja u HNL-u imao vrhunske vratare poput Kahline, Kotarskog, Radoševića i Banića. U trenutku kada se otvorila mogućnost za potpis, nisam dvoumio ni sekunde. Zadovoljan sam što se sve realiziralo i jedva čekam da krenemo s radom – rekao je Matijaš nakon potpisa ugovora do ljeta 2028. godine.

Uz Matijaša, potpis na trogodišnji ugovor s Goricom stavio je i Vanja Pelko. Gorica je nakon rastanka sa Šlogarom tako opet dobila svog Zagorca, budući da 23-godišnji napadač dolazi iz Zlatar Bistrice. Došao je iz redova novog prvoligaša Vukovara 1991 koji nam je stigao nakon tri sezone u redovima Vukovara, u čijem je dresu u protekle tri godine odigrao 91 utakmicu i zabio 28 golova.

– Sretan sam zbog dolaska u Goricu i očekujem da ću opravdati povjerenje svog novog kluba. Pokušat ću se nametnuti za što više minuta na terenu u nadolazećoj sezoni i nadam se da ću svojim doprinosom kroz golove i asistencije pomoći ekipi da ostvarimo što bolji plasman na tablici – rekao je Pelko.

Već u kadetskim danima iz Zagorja je stigao u zagrebački HAŠK, prošao je i zaprešićki Inter i Lokomotivu, bio i u Hrvatskom dragovoljcu, pa se preko Zagorca dokopao Vukovara. Tamo je pokazao zanimljive kvalitete, no bit će mu ovo prvi izazov na ovoj razini.

Nastavite čitati

Sport

Deset puta “hvala”: Gorica prvi dan pošteno ispraznila svlačionicu!

Objavljeno

na

Objavio/la

Puno toga bilo je jasno već neko vrijeme, ali određeni razgovori očito su se otegnuli, činilo se da su neke opcije otvorene i za nastavak suradnje, ali prvog dana priprema puno je toga postalo jasnije. Za početak, sve je jasno bilo kad smo vidjeli društvo koje se pojavilo na prvom treningu, a službena potvrda iz kluba stigla je u poslijepodnevnim satima.

Dakle, desetorica igrača iz prošlosezonskoga kadra završila su svoju velikogoričku priču. U svlačionici kojom upravlja Mario Carević više neće biti sljedeći igrači: Dino Štiglec, Valentino Majstorović, Marko Kolar, Mateo Bašić, Adrion Pajaziti, Mario Matković, Nikola Jojić, Gregor Sikošek, Matar Sagna i Matthew Steenvoorden.

Svi su oni dobili ono “Hvala” na rastanku, pri čemu je nešto više pažnje posvećeno dvojcu koji je ostavio dubok trag u posljednjim godinama našega kluba.

“Dino Štiglec više nije igrač HNK Gorica. U nešto manje od dvije i pol godine koliko je proveo na Gradskom stadionu, Dino je upisao 70 službenih nastupa u dresu Gorice, od čega četiri u Kupu. Osim toga, bio je jedan od ključnih igrača u sezoni 23/24 kada je podijelio šest asistencija i postigao dva pogotka. Dragi Štigla, hvala ti na svemu i želimo ti puno sreće dalje!”, glasio je pozdrav sa 33-godišnjim lijevim bekom, a zaslužen pozdrav dobio je i desni bek.

“Nakon dvije i pol godine provedene na Gradskom stadionu, Valentino Majstorović istekom ugovora napušta goričku svlačionicu. U Goricu je došao u prosincu 2022. godine, u trenutku kada je bilo najteže i kada je našu momčad čekao težak zadatak i borba za ostanak. U drugom dijelu te sezone upisao je 19 nastupa i podijelio tri asistencije, a do kraja svoje epizode u dresu našeg kluba, odigrao je još 51 utakmicu i postigao tri pogotka. Majs, hvala ti na svemu. Od srca ti želimo puno uspjeha u nastavku tvog nogometnog puta!”

Dodaju li se cijelom ovom nizu igrača još i Krešimir Krizmanić i Ivan Banić, kao i Agon Elezi, Slavko Bralić, Anton Krešić i Martin Šlogar od prije koji dan, dolazimo do brojke od 16 igrača! Postoji mogućnost da ostanu i Jakov Gurlica te Darjan Žarkov, nadaju se u klubu da će ostati i Tibor Halilović, ali kako god se te tri priče rasplele, ovo je već sad prava, temeljita, vrlo konkretna rekonstrukcija kadra.

Na tih 16 dosadašnjih odlazaka s druge strane zasad imamo samo tri dolaska, pa je zato i razumljiva poruka trenera Carevića.

– Moramo dovesti još desetak igrača…

Sad je očito, idemo u novu eru u životu “ponosa grada”.

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno