Sinoć u četvrtak 27. siječnja u nogometnom domu petoligaša Jelačića u Vukovina održana je 11. izvanredna Skupština kluba u trajanju od možda jednog sata pred pedesetak članova. U vrlo pozitivom ozračju uz strogo pridržavanje epidemioloških mjera, sve je započelo himnom lijepe naše i minutom šutnje za stradale u Domovinskom ratu, a predloženi i usvojen dnevni red sugerirao je i promjene u najužem vodstvu Jelačića i biranje nove rukovodeće garniture. Dosadašnji predsjednik Saša Matejčić uspješno je kormilario klubom dvije i pol godine a potvrdila su to i usvojena izvješća za 2021. godinu. Za novog predsjednika izabran je Ervin Kolarec, stanovnik Velike Gorice i dožupan Zagrebačke županije. Saša Matejčić je istaknuo da je do promjena došlo u cilju još boljeg rukovođenja u Jelačiću, a poučeni ranijom odličnom suradnom s Ervinom Kolarec dok je tri mandata bio dogradonačelnik Velike Gorice zadužen za društvene djelatnosti pa tako i za sport te nogomet.
A što piše u biografiji Ervina Kolarca, a nije vezano za politiku koja s novom funkcijom ne bi trebala imati nikakve veze? Kao vrlo mlad vratar počeo je Njemačkoj, kasnije imao stipendijski ugovor s Dinamom, branio boje reprezentacije Hrvatske U-18, imao ugovor s prvoligašem Segestom pa bio posuđivan Metalcu, branio za Veliku Mlaku dok je imala vrlo visok rajting, pa onda za Radnik Veliku Goricu u Drugoj ligi, Samobor, Turopoljac iz trećeligaških dana, Dinamo Hidrel, Mraclin. Ima nacionalnu trenersku B licencu, a oko devet godina pisao je i za Sportske novosti, a šest godina je bio predsjednik Skupštine sada prvoligaša Gorice. Kao dogradonačelnik Velike Gorice ima zasluge što je Grad prepoznat kao sportski, a minule godine proglašen je Europski grad sporta. Upravo zbog svega navedenog, Kolarec je odlučio uključiti se u rad uzornog nogometnog kolektiva iz Vukovine i pokušati tu dopuniti svoju bogatu sportsku karijeru. Dobro poznaje sve članove dosadašnje Uprave, s nekima je i prijatelj, a posebno je istaknuo oko 140 mladih igračica i igrača iz škole nogometa čiji broj bi uskoro mogao biti i znatno veći. Cilj za seniore je rang više, ako ne ove, onda sljedeće sezone. Kolarec je posebno naglasio da angažmanom u Jelačiću ničim neće biti degradirani ostali klubovi u Velikoj Gorici i okolici, a spreman je dalje pomagati svima kao i do sada. Za dopredsjednike su izabrani Saša Matejčić i Krešo Petrnac, članovi Uprave su Josip Matejčić, Davor Kovačić, Darko Karapandžić, Mirko Ljubas, Dario Sučec, Danijel Zagorac i Nikola Komšić. U nadzornom odboru su Irina Karapandžić, Igor Vuksanović i Zlatko Juričić a sudu časti Ivan Matejčić, Justin Rajković i Ivica Brnić. Sportski direktor je Ivica Burić, a tajnica Monika Bilješković. Većina spomenutih su iz bivše Uprave.
– Nakon Gorice i Kurilovca Jelačić ima najbrojniju školu nogometa od turopoljskih klubova i to je velika perpektiva za budučniost ovog kluba. Dolazim na mjesto predsjednika s velikim planovima i ambicijama, čeka nas mnogo rada, ali samo tako možemo do uspjeha koje želimo -kazao je novi predsjednik Kolarec.
Za Jelačić smo nedavno napisali da je klub za uzor, nema potrebe sumnjati da će ovako pojačan i dalje uzlaznom putanjom.
Funkcionalnim treningom pod vodstvom iskusnih trenera kineziologa i instruktora funkcionalnog fitnesa, usvajaju se i razvijaju motoričke sposobnosti, poput snage, koordinacije, ravnoteže, brzine i fleksibilnosti, ali i na poboljšanju kardiovaskularnog, aerobnog i anaerobnog kapaciteta, posebice kada je riječ o tinejdžerima čija tijela, zbog sjedilačkog načina života, vape za pokretom.
Treninzi VG teen fitness održavat će se kroz mjesec travanj u prostoru na katu Gradskog bazena svake subote u 10.30 sati, a namijenjen je djeci i mladima u dobi od 12 do 16 godina.
Broj sudionika je ograničen, stoga su potrebne prijave (ime i prezime sudionika, dob i kontakt broj) putem maila: [email protected].
Rukometašice Gorice su u 17. kolu 3. HRL Središte odigrale neodlučeno s vodećom ekipom Sesvete 2 rezultatom 28:28 te tako osvojile bod za plasman na 6. mjesto.
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon izjednačenog rezultata (4:4) na početku susreta, Sesvete 2 je u prvom poluvremenu bilo u stalnom vodstvu (1 do 3 gola) do 27. minute (11:12). Serijom 4:0 gostujuća ekipa je na kraju prve dionice imala 5 pogodaka prednosti – 11:16.
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kada su Sesvete 2 početkom drugog poluvremena povisile svoju prednost na 7 golova (11:18), činilo se da se rezultat lomi u njihovu korist. Ipak, domaće su iskoristile ležernost suparnica i s nekoliko kontranapada izjednačile rezultat u 46. minuti (21:21) pogotkom Maje Đuričić, koja je serijom od 4 gola bila najzaslužnija za veliki obrat, uz nekoliko obrana Lukrecije Čurek. Pogotkom Danijele Mihaljević domaće su u 48. prešle u vodstvo – 22:21!
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaća ekipa je u završnici uspjela četiri puta izjednačiti rezultat (23:23, 24:24, 27:27, 28:28), propustila je posljednji napad za pobjedu.
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Sredite – 17.kolo: ŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Gorica (15 7 2 6 408:383 16) je sa 16 bodova na 6. mjestu u trenutačnom redoslijedu, a Sesvete 2 (16 13 1 2 470:414 27) su s 27 bodova na 1. mjestu.
Galerija fotografija
3.HRL Središte – Žene 2024./2025., 17. kolo
ŽRK Gorica – RK Sesvete 2 28:28 (11:16)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Nedjelja, 30.03.2025., 14:30 sati. Suci: Leon Babić i Patrik Cipriš (oba Dubrava). Delegat: Marijo Zečević (Zagreb).
Karate klub Centar tijekom ove godine već je nastupio na pet turnira na kojima je zabilježio odlične rezultate. Mjesec ožujak bio je također plodonosan i to na dva jaka turnira.
Zagreb karate fun turnir okupio je gotovo 500 karatista iz 51 kluba, a Centar je nastupio s 5 natjecatelja koji su osvojili isto toliko medalja. Lara Dugonjić u uzrastima učenica i mlađih kadetkinja osvojila je zlato i srebro, a Sara Brletić u istim uzrastima srebro i broncu. Uz Laru i Saru, medalju je osvojila i Dora Paić u uzrastu mlađih učenica.
Na karate turniru u Križu bilo je gotovo 350 natjecatelja iz 35 klubova, a Centar je imao 5 natjecateljica koje su postigle najbolje uspjehe u godini. Naime, okitile su se sa 7 medalja, od čega čak 4 zlatne, 2 srebrne i 1 broncom.
Foto: Karate klub Centar Velika Gorica
Zlata su osvojile Lara Dugonjić, Dora Paić i Kim Kumic, srebro Sara Brletić i Kim Kumic, a broncu Sara Brletić u starijem uzrastu mlađih kadetkinja.
Ponovno se Lara Dugonjić istaknula kao najbolja pojedinka, osvojivši u Križu dva zlata!
–Lara Dugonjić je aktualna prvakinja Hrvatske i veliki potencijal karate kluba Centar, ali i ostale cure koje zaista osvajaju puno medalja i dominiraju u svojim kategorijama. U travnju naše borce očekuje Kup Hrvatske u Zagrebu za koji su u tijeku aktivne pripreme u klubu – istaknula je predsjednica kluba Ines Grdenić.
Još jedno veliko priznanje za parastolni tenis i našu Mirjanu Lučić koja je ostvarila izuzetan uspjeh u paru s Bornom Zohilom, a zlato oko vrata donijela im je izuzetna borbenost i nevjerojatna koordinacija na ITTF World Para Challenger Wladyslawowo 2025 turniru u Poljskoj, čime su dokazali svoju međunarodnu prepoznatljivost i kvalitetu u parastolnom tenisu.
Naime, na ovom prestižnom sportskom natjecanju pobijelili su najprije britanski par u četiri seta, zatim brazilski bez izgubljenog seta, u polufinalu su bili bolji od Šveđana, a u finalu s drugim brazilskim parom, nakon velike borbe, uspjeli su izboriti zlato.
–Mirjana i Borna s razlogom su na Paraolimpijskim igrama u Parizu bili u top pet parova svijeta. Čestitke Mirjani i Borni na uspjehu – poručili su iz Mirjaninog Parastolnoteniskog kluba „Uspon“ Velika Gorica.
Jučerašnje Prvenstvo Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju grčko-rimskim načinom za mlađe dječake rođene od 2012. do 2014. godine, okupilo je 14 klubova i 118 mladih hrvača i hrvačica, a Hrvački klub Velika Gorica 1991 na natjecanju je imao sedam mladih hrvača.
Najveći uspjeh ostvarili su Alexandar Hrženjak u kategoriji do 65 kilograma i Fran Josić u kategoriji do 44 kilograma. Naime, obojica su ostvarili tri pobjede i jednu izgubljenu borbu te zasluženo osvojili srebrne medalje.
Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991
Blizu osvajanja brončanih medalja bili su i Vanja Grgić te Dario Hižar, koji su propustili priliku u borbi za treće mjesto u repasažu, ali su pokazali iznimnu borbenost i kvalitetu.
– Posebno smo ponosni na Vinka Zubeca i Brunu Matkovića, koji su hrabro nastupili po prvi put i stekli dragocjeno iskustvo u borbi na natjecateljskoj razini. Čestitamo svim natjecateljima na sjajnim borbama i veselimo se budućim uspjesima – izjavio je nakon natjecanja predsjednik kluba i trener Anri Targuš, uz kojeg je mlade hrvače trenirao i Emanuel Odak.