Iz članova Karate kluba Velika Gorica jedan je od najjačih svjetskih turnira za mlađe kadete, kadete, juniore i U21. Šest goričkih karatista nastupilo je na Youth league Venecija, natjecanju koje je okupilo rekordan broj natjecatelja, njih 4020 iz 81 države.
Velikogoričani su nastupili u uzrastu kadetkinja, kadeta i juniora, a nastupili su članovi koji prate plan i program reprezentacije i “hvataju” svoje mjesto za Europsko prvenstvo koje se održava u veljači 2024. u Gruziji.
– Možemo se pohvaliti da imamo dvije predstavnice na tom velikom natjecanju. Juniorke Ema Filković i Lucija Kirinić izborile su mjesto kao najbolje u svojim kategorijama kroz 5 bodovnih turnira koje je odredila stručno trenerska komisija i stručni stožer reprezentacije. Cure su skupile najviše bodova i izborile nastup na ovom velikom natjecanju – ističu iz Karate kluba Velika Gorica.
Foto: Karate klub Velika Gorica u Veneciji
YOUTH LEAGUE VENECIJA je bio posljednji bodovni turnir nakon kojeg je poznat konačni popis reprezentativaca.
– Ema je zaustavljena u prvom kolu od odlične turske predstavnice, no već je u dosadašnjem izbornom postupku osigurala svoje mjesto. Dok je Lucija u Veneciji osigurala prvu poziciju odradivši odlične mečeve i pobijedila predstavnice Italije, Danske i Venezuele, no gubi u četvrtfinalu od Njemice – dodaju iz kluba.
Osim naših novih reprezentativki nastupili su i drugi članovi Karate kluba Velika Gorica.
– Najveći trag ostavila je Katja Braica u kategoriji kadetkinja +61kg koja nakon četiri pobijeđene borbe gubi u polufinalu od predstavnice BiH, te kasnije u meču za broncu od predstavnice Alžira čime osvaja peto mjesto. Na žalost, nije upala u ždrijeb svoje kategorije -61kg zbog prebrzo popunjene kvote natjecateljica, najviše ih može biti 96 po kategoriji – pojašnjavaju iz kluba.
Foto: Karate klub Velika Gorica u Veneciji
Ema Jukić je nastupila u kadetkinjama -47kg, no nažalost nakon gotovo dobivenog meča protiv predstavnice Latvije, gubi u zadnjim sekundama meča. Dva gorička kadeta Nikola Huzjak i David Lovrinović nastupili su u kategoriji -70kg. Nikola je izgubio u prvom kolu od predstavnika Poljske, a David pobjeđuje u tri borbe predstavnike Ukrajine, Poljske i Španjolske, no gubi u 4. kolu od grka tijesnim rezultatom 2:1 i time završava svoj nastup.
– Naši karataši i karatašice iz Velike Gorice su odradili odlične borbe, pokazali da se mogu nositi s najboljima u svijetu, a najviše nas veseli plasman naše dvije Goričanke na europsko prvenstvo u Gruziji, Tbilisi koje će se održati u veljači 2024. godine – zaključuju iz Karate kluba Velika Gorica.
Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.
Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.
Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.
Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.
Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport stiglo je do završnice.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što su odigrane utakmice po skupinama, slijede utakmice za konačni plasman. Prema rasporedu na programu su 22 utakmice. Početak je u 08:30 sati. Finalni dan je subota, 21.02.2026.
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.02.2026. 19.velikogorička malonogometna liga. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Dvodnevna sudačka škola u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) i Europske asocijacije mažoret timova (EMTA) održana je prošlog vikenda (14.-15. veljače 2026.) u Velikoj Mlaki. Sudjelovalo je 6 polaznica, četiri iz Hrvatske te po jedna iz Njemačke i Poljske.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Apsolvirana su tri sudačka seminara u dva dana. Polaznice su uspješno položile praktični dio ispita – ocjenjivanje koreografija na video snimkama. Zaokružen sudački ispit slijedi tek nakon što suci imaju dva probna suđenja uživo, uz mentora. Nakon toga suci stažiraju dva turnira, isto pod paskom mentora. Ako zadovolje standarde postaju mlađi nacionalni suci HUMT-a, a internacionalne polaznice postaju mlađe internacionalne sutkinje EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Instruktori su bile Milosava Katić, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a i Lucija Palac, licencirani senior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija HUMT-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Katarina Ahel, licencirani junior sudac HUMT-a i EMTA-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ispitna komisija EMTA-a: Milosava Katić, Lucija Palac i Vlado Palac, licencirani senior sudac HUMT-a, EMTA-a, IFMS-a.
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 14.-15.02.2026. kola za suce HUMT-a i EMTA-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Čelnici HUMT-a odnosno EMTA-a započeli su 2026. godinu vrlo ozbiljnom akcijom, osposobljavanjem novih sutkinja, jer ova godina bit će bogata mažoret natjecanjima. Izdvajaju se, kao i uvijek, regionalna natjecanja i državno prvenstvo. Međunarodni program će ove godine prvi put odvesti mažoretkinje iz HUMT-a odnosno EMTA-a na natjecanja u Njemačku (Grand Prix) odnosno Francusku (Europsko prvenstvo).
Dok većina u veljači još uživa u zimskom ritmu i krafnama, mladi atletičari AK Maraton VG Velika Gorica pomiču granice i postavljaju nove osobne rekorde.
Na jučerašnjem Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje sva tri natjecatelja pokazala su da upravo borbenost, ustrajnost i hrabrost čine temelj svakog uspjeha.
U disciplini 60 m mlađih kadeta Vigo Šušnjić postavio je osobni rekord ostvarivši izvanredan rezultat od 9,65 sekundi.
U utrci 55 m prepone kod mlađih kadetkinja Ema Glija istrčala je 9,86 sekundi i time također srušila već fenomenalni osobni rekord.
Disciplinu skok u dalj (zona) Nelli Komljenović odradila je vrhunski i ostvarila rezultat 4,60 m, što je ujedno i njezin novi osobni rekord.
Natjecanje tradicionalno organizira Hrvatski atletski savez na Zagrebačkom velesajmu, a detalje o natjecanju pročitajte OVDJE.
Mladi hrvači i hrvačice Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 vratili su se s velikog međunarodnog turnira Herkul Open 2026 u Zagrebu s ukupno osam medalja. Na turniru je nastupilo 507 sportaša iz Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a Velika Gorica bila je zastupljena s 31 natjecateljem. Njih 25 borilo se na Herkul Openu, dok je šestero istodobno nastupilo u prvom krugu međunarodne lige za kadete.
Do zlatnih medalja stigli su Mato Margit (U-11, 30 kg), Josip Kirinčić (U-11, 59 kg) i Gabriel Ivatović (U-13, 59 kg). Srebra su osvojili Marko Ivelj (limači, 36 kg) i Jakov Ključar (U-15, 38 kg), dok su brončani bili Jakov Gašparac (U-13, 65 kg), Egon Borilović (limači, 36 kg) i Katarina Ivatović (U-13 djevojčice početnice, 40 kg).
Natjecatelje su vodili treneri Anri Targuš Targa, Emanuel Odak, Dario Dašić, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.