Povežite se s nama

Sport

Dvostruki trijumf za USPON, Lučić i Sečenj briljirale u Podgorici

Članice parastolnoteniskog kluba Uspon, Mirjana Lučić i Marija Sečenj, ostvarile su zapažene rezultate na turniru ITTF Para Challenger.

Objavljeno

na

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/Facebook

Na međunarodnom stolnoteniskom turniru ITTF World Para Challenger, održanom u Podgorici, članice parastolnoteniskog kluba Uspon iz Velike Gorice, Mirjana Lučić i Marija Sečenj, osvojile su srebrnu i brončanu medalju, ostvarivši tako izniman uspjeh za svoj klub.

Mirjana Lučić dominirala je turnirom, upisavši tri uvjerljive pobjede. Vrhunac njezina nastupa bila je pobjeda rezultatom 3:0 protiv Mađarice Alexe Szvitacs, aktualne broj 1 na svjetskoj rang ljestvici. U finalu se susrela s Poljakinjom Pek, zlatnom paraolimpijkom iz Pariza, protiv koje je izgubila rezultatom 1:3, čime je natjecanje zaključila na visokom drugom mjestu.

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/Facebook.com

Marija Sečenj također je ostvarila zapažen rezultat. Nakon što je prošla grupnu fazu kao drugoplasirana, u polufinalu ju je rezultatom 3:0 svladala Helena Dretar Karić, njezina kolegica iz reprezentacije. Time je Sečenj osvojila brončanu medalju.

Ovaj sjajan nastup u Podgorici potvrđuje ne samo njihovu individualnu kvalitetu, već i snagu cijelog tima. Pobjeda protiv najbolje svjetske igračice i dvije medalje s jakog međunarodnog turnira snažna su poruka da ovaj klub ima ozbiljne adute za najveća svjetska natjecanja.

Sport

Najbolji u travnju kod najboljih u HNL-u: Kako opet postati crna mačka…

Nogometaši Gorice u nedjelju od 18.15 sati gostuju kod Rijeke na Rujevici, u utakmici koja je domaćinu presudno važna, ali i u utakmici koja dolazi u trenutku kad je Gorica u najboljoj, a Rijeka u najlošijoj formi ove sezone…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ogledom Varaždina i Šibenika u petak poslijepodne otvoreno je 33. runda SuperSport HNL-a, jedne od najluđih liga u europskom nogometu u ovome trenutku. Liga je to u kojoj se sve više čini kao da nitko ne želi biti prvak, liga u kojoj posljednji bez problema “mazne” prvoga, liga u kojoj je naša Gorica, donedavno aktivni sudionik teške borba za ostanak – najbolja momčad u državi! Uvjetno rečeno, naravno, jer to se odnosi samo na posljednjih pet kola, u kojima je Gorica uzela 11 od 15 raspoloživih bodova.

U tih pet posljednjih utakmica ulaze pobjede protiv Dinama, Osijeka i Istre, zajedno s remijima kod Varaždina i Šibenika, a niz neporaženosti još je jednu utakmicu duži, jer počeo je remijem kod Lokomotive. Goričani u tom razdoblju možda i nisu oduševljavali svojim prezentacijama u smislu lepršavosti i atraktivnosti, ali trener Mario Carević pronašao je način kako mijenjati trendove. Kako biti pragmatičan, čvrst, agresivan, kako skupljati ozbiljan broj bodova iz kolo u kolo.

S obzirom na situaciju u kojoj je naša momčad bila cijele ove sezone, to je apsolutno najvažniji segment, to je ono što je donijelo određenu razinu mira i spokoja uoči posljednja četiri kola ove prvenstvene kampanje. Situacija u kojoj se golovi ne primaju, ili se primaju vrlo rijetko, u kojoj se skupljaju pobjede i bodovi, donosi i lijepu količinu samopouzdanja, a kad je tako, nema razloga da se ne vjeruje u to da ovakav niz može potrajati…

A da bi potrajao, bit će potreban novi pothvat. U nedjelju od 18.15 sati, naime, Gorica gostuje na Rujevici kod vodeće Rijeke, po bodovnom učinku trenutačno najbolje momčadi u državi. Ispada tako da najbolja momčad u posljednjih pet kola gostuje kod najbolje momčadi u ova 32 kola, pa ćemo se okršaj Riječana i Goričana usuditi nazvati i nekom vrstom derbija. U vikendu u kojem nas očekuje veliki okršaj Hajduka i Dinama na Poljudu takva terminologija zvuči u najmanju ruku pretenciozno, ali da će na Rujevici biti vatreno, sigurno hoće.

Iako, gledajući recentnu povijest, kao i položaj na tablici, ovo bi morala biti utakmica u kojoj će Rijeka biti izraziti favorit. Gorica je, kaže statistika, u posljednjih 12 međusobnih ogleda samo jedanput uspjela pobijediti Rijeku, i to u onom ludom proljeću 2023., pod vodstvom “ludog” Željka Sopića. Uz to, prije remija (0-0) koji se dogodio 1. ožujka na Gradskom stadionu, Rijeka je povezala šest uzastopnih pobjeda nad Goricom, što će puno reći o odnosu snaga.

Međutim, ne treba pritom zaboraviti ni logičnu tezu koja kaže da statistika ne mora ništa značiti, da je svaka utakmica priča za sebe. I da ovu utakmicu Rijeka dočekuje ozbiljno poljuljana, s tri poraza u nizu, s tri utakmice bez postignutoga gola, a uz to će momčad Radomira Đalovića ovoga puta biti i bez Tonija Fruka, svog daleko najboljeg igrača. U prijevodu, Gorica je u najboljoj formi ove sezone, Rijeka u najlošijoj…

I zato, imamo se pravo nadati. I vjerovati da niz neporaženosti može dobiti svoju novu epizodu. I da se u nedjelju navečer možemo sjetiti onih vremena kad je Gorica redovito “mazala” Rijeku… Upravo na Rujevici Goričani su odigrali svoju povijesnu prvu utakmicu u najvišem rangu hrvatskog nogometa i izgubili 2-0, da bi u sljedećih devet međusobnih sudara Gorica upisala sedam pobjeda, od toga tri na Rujevici, uz dva remija. Nakon poraza od Gorice, primjerice, s klupe Rijeke otišao je Matjaž Kek, a problema su nakon toga imali i Igor Bišćan, i Simon Rožman.

Gorica je u to vrijeme bila nazivana “riječkom crnom mačkom”, jer na Rujevici su se ježili na sam spomen kluba iz Turopolja, što je okončano početkom travnja 2021., kad je Rijeka na Gradskom stadionu vodila 4-0, pa jedva sačuvala pobjedu 4-3. Ukratko, svega je bilo u povijesti ogleda Rijeke i Gorice, događali su se tu brojni preokreti i iznenađenja, što će reći da imamo dovoljno razloga vjerovati da je sve moguće i ove nedjelje.

Ajmo, crne mačke!

Nastavite čitati

HOTNEWS

Nova ulaganja u sportsku infrastrukturu: Stigla nova rasvjeta na Udarnik

Grad je financirao investiciju u vrijednosti oko 40 tisuća eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Najnoviji projekt Grada Velike Gorice vezan uz ulaganja u sportsku infrastrukturu, unaprjedit će uvjete treniranja na SRC-u Udarnik.

Naime, na pomoćnom terenu Nogometnog kluba Kurilovec postavljena je nova, moderna rasvjeta vrijedna oko 40 tisuća eura, koja će omogućiti kvalitetnije održavanje treninga i sportskih aktivnosti u večernjim satima, posebno tijekom zimskih mjeseci.

–Nastavljamo s ulaganjem u sportsku infrastrukturu kako bi našim sportašima omogućili što bolje uvjete rada. NK Kurilovec je klub s bogatom tradicijom i snažnom bazom mladih igrača, a nova rasvjeta omogućit će im bolje uvjete za rad i napredak. Nova rasvjeta znači više treninga, više nogometa i ono najvažnije više djece na terenu – poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nova rasvjeta omogućit će i veću dostupnost terena sportašima tijekom cijelog dana, čime se dodatno povećava iskorištenost sportske infrastrukture.

–Imamo više od 300 mladih nogometaša koji svakodnevno treniraju na našim terenima, a sada kada imamo reflektore možemo raditi na unaprjeđenju rada nogometne škole, ali time su nam se otvorila vrata za nove projekte poput razvoja amaterskog nogometa u Velikoj Gorici. Ova investicija za nas znači jako puno i zato  zahvaljujem Gradu na čelu s gradonačelnikom Ačkarom što je prepoznao naš rad s djecom – komentirao je trener i sportski direktor NK Kurilovca, Senad Harambašić.

Još jedno u nizu ulaganje Grada Velike Gorice u sportsku infrastrukturu, stvara kvalitetnije uvjete iza sportaše ali i za građane koji žele aktivno provoditi slobodno vrijeme na otvorenom.

Podsjetimo da je nedavno otvoreno i novo igralište s umjetnom travom u Mraclinu, a u tijeku je i izgradnja nove polivalentne dvorane u Rakarju.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas izgubio od Save iz Drenja

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas je u 26. kolu Premier lige NSZŽ-e izgubio rezultatom 0:2 od Save iz Drenja, strijelac oba pogotka bio je Matija Šoštarić.

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Gosti, trećeplasirana momčad Lige, došli su u vodstvo u uvodnoj fazi utakmice nakon što je zadnji čovjek u obrani domaćih grubo pogriješio, a hitri Šoštarić je sigurno realizirao veliku prigodu za 0:1. Sava je otraga igrala vrlo oprezno, a napadala je preko bočnih pozicija.

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Domaći su teško povezivali akcije i obrana Save je lako rješavala visoko ubačene lopte pred njena vrata. Samo je dva puta Leonardo Mikić imao izglednu situaciju za realizaciju, jednom je blokiran, a drugi put vratar Leon Suljić je izbacio loptu za udarac iz kuta.

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Mičevec, 30.04.2025. Premier liga-26.kolo: NK Klas-NK Sava (Drenje) 0:2. Foto: David Jolić/cityportal

Kada je u nastavku susreta u 64. minuti Šoštarić poentirao za 0:2 bilo je očito da su gosti usmjerili utakmicu prema pobjedonosnom završetku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ 2024./2025., 26. kolo

NK Klas – NK Sava (Drenje) 0:2 (0:1)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Gledatelja: 40. Srijeda, 30.04.2025., 17:30 sati. Glavni sudac: Ante Capan. Pomoćni suci: Srećko Jantoljak i Blaž Crnoja (svi iz Vrbovca). Delegat: Tomislav Šabić (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 – Šoštarić (4), 0:2 – Šoštarić (64).

KLAS: Mujkić, Kovačić, Perša (od 75. Gusak), Petir (cap.), Mikić, Jambrišak (od 27. Derbuc), M.Tadić (od 75. Matić), Kulušić (od 51. Orlović), Zirdum, Maričević, Celčić. Trener: Josip Tadić.

SAVA: Suljić, Matejaš, M.Šoštarić (od 84. Bašimamović), Lenić, Brezni (od 46. Brezni), Frkanec (od 87. Jozić), Devunić, Preskar (cap.), T.Šoštarić, Fistrić, Kurtanjek (od 46. Jurić). Trener: Davor Bagarić.

Nastavite čitati

Sport

Kurilovec preokrenuo Petrinju na Udarniku: ‘A kaj ako uspijemo?’

Tajna je u tortici…, tajnovito poručuju iz Kurilovca nakon pobjede 3-1 protiv petrinjske Mladosti na domaćem terenu, u ranije odgođenoj utakmici. U subotu je u Kurilovcu Sava iz Strmca, a Lučko ide kod Ravnica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Samo četiri dana nakon bolnog poraza u Lučkom, bolnog prije svega zbog načina na koji je stigao, jer gosti s Udarnika zaslužili su puno više, nogometaši Kurilovca imali su pred sobom novi zadatak. Dan uoči Praznika rada trebalo je raditi za nova tri boda, i to u ranije odgođenoj utakmici protiv petrinjske Mladosti. I dalje su živjele uspomene na jesenski ogled u Petrinji, na utakmicu koja je bila sve prije nego ugodan sportski događaj, ali malo je tko razmišljao o tome.

U prvom je planu, naime, bilo ono što je stajalo i u objavi na društvenim mrežama kad je sve završilo:

“A kaj ako uspijemo?”

Fora je odlična, poveznica i više nego jasna, a i situacija je bila slična onoj u kojoj je donedavno bio klub iz Maksimira. Kurilovčani su, naime, uoči ove utakmice imali jednu utakmicu i čak sedam bodova manje od vodećeg Lučkog, pa je osnovni preduvjet za početak bio – pobijediti Petrinju! Zaboraviti sve što se događalo u Lučkom, ostaviti to iza sebe i odigrati još jednu pravu utakmicu, kakvih je Kurilovec ove sezone već odigrao jako puno.

Iako, bila je ovo za Kurilovčane neobična utakmica. Iz njihove perspektive, ispalo je da je ovo bio pravi festival golova, jer odavno već nisu pala četiri gola u utakmici u kojoj je nastupao sastav kojeg vodi Senad Harambašić. Trener koji izvlači maksimum iz ove momčadi, čovjek koji je ovu momčad i slagao i sjajno vodio cijele sezone, strateg koji je ovoga puta čak i uspio napuniti klupu…

A onda je, kad se sve činilo idealno za povratak na pobjedničke staze, već u četvrtoj minuti stigao – šok. Petrinjac Marin Gulin umaknuo je pažnji kurilovečke obrane i poslao loptu iza leđa Leona Išeka. Nije bilo lako vratiti se nakon toga, ali Kurilovčani su već toliko puta pokazali da ne odustaju tek tako, pa nisu odustali ni ovoga puta. Gradili su put do izjednačenja sljedećih pola sata, pa ga u 36. minuti i izgradili. Kad je najteže, tu je obično kapetan, pa je i ovoga puta stvari na početak vratio Stjepan Završki.

Na tih 1-1 ostalo je sve do posljednjih 15-ak minuta, kad su konačno stigli trenuci za odluku. U 76. minuti dosuđen je jedanaesterac za Kurilovec, kojeg je za svoj jedanaesti gol u sezoni realizirao prvi klupski topnik Luka Sedlaček. Dovelo je to do promjene u pristupu gostiju, što su Kurilovčani iskoristili već nakon tri minute. Dario Banić u toj je 79. minuti pogodio za konačnih 3-1, odnosno za već 14. pobjedu kluba s Udarnika ove sezone.

Već u subotu slijedi novi izazov, na Udarnik dolazi Sava Strmec, a istoga dana Ravnice će na svom travnjaku dočekati Lučko. I, bilo bi lijepo, pomoći Kurilovcu da još malo smanji zaostatak za vodećim klubom… Opet će se igrati i sljedeće srijede, kad je na redu gostovanje kod Vrapča.

Stvarno, kaj ako uspiju?

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Treba li Gorica reagirati? Kiki Lovrić raskinuo s Turcima i slobodan je igrač…

Nešto više od tri godine nakon što je u bogatom transferu napustio Gradski stadion, Kristijan Lovrić (29) u potrazi je za novom destinacijom. Turska epizoda neslavno je završila, bit će zanimljivo vidjeti što slijedi…

Objavljeno

na

Objavio/la

Cijeli je niz igrača koji su ostavili dubok trag u prvoligaškim godinama HNK Gorice, puno je onih koje navijači našega kluba pamte i dugo nakon njihova odlaska iz srca Turopolja, ali učinak na terenu govori da je Kristijan Lovrić – nešto posebno! Kad je odlazio iz Gorice u Osijek, iza sebe je ostavio 120 nastupa, čudesna 54 gola i jednako impresivnih 28 asistencija, što ga čini najučinkovitijim igračem “ponosa grada” u prvoligaškoj povijesti. Bez konkurencije.

Međutim, nakon što je sredinom veljače 2022. godine otišao iz goričke svlačionice, u lukrativnom transferu, malo se toga u njegovoj karijeri razvijalo onako kako je želio i zamišljao. Epizoda u Osijeku nije protekla u skladu s očekivanjima, kumovale su tome i ozljede, i promjene koje su se događale u klubu u to vrijeme, pa je rastanak s Osijekom nakon završetka prošle sezone djelovao kao najbolja moguća opcija i za klub i za igrača.

Sreću je Kiki tako otišao potražiti u Tursku, na svoju prvu “pravu” inozemnu destinaciju, jer imao je kratku epizodu u slovenskoj Beloj Krajini i još kraću u talijanskoj Bologni, još tamo u tinejdžerskim godinama. Odabrao je ponudu ambicioznog drugoligaša Amed SK, kluba koji je mogao platiti ozbiljan novac za igrača u najboljim godinama, što je nudilo nadu da će ovoga puta upaliti.

Međutim, ništa od toga…

Lovrić je s Turcima potpisao dvogodišnji ugovor, no on je raskinut već tijekom prve sezone suradnje. Posljednji put Kiki je nastupio u dresu svoga kluba još 25. siječnja, odigrao je posljednjih pola sata u porazu 1-0 od Istanbulspora, nakon čega je – prekrižen. Nikad više nakon toga nije bio ni na klupi, pa je njegova turska epizoda zapela na 13 nastupa i tri gola. Pritom niti jedanput nije odigrao svih 90 minuta, da bi krajem prošlog tjedna objavio emotivnu oproštajnu poruku:

“Zaljubio sam se u ove časne ljude. Hvala na svemu i sretno.”

Kristijan Lovrić, dakle, opet je na svome novom početku. S navršenih 29 godinama, spreman ponuditi još jako puno toga, krenuo je u potragu za novim klubom, a prva nagađanja kažu da bi se mogao vratiti u hrvatski nogomet. Za neslužbena šuškanja nisu ga povezali niti s jednim našim konkretnim klubom, ali logičnim se čini zaključiti da bi i Gorica mogla biti zainteresirana. Riječ je o igraču koji je klupska legenda, koji je ostavio iznimno dubok trag u ovome klubu, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će struka razmišljati kad se i ako se pokrene ova tema.

Određenih opcija da se Lovrić vrati u Goricu bilo je i ove zime, jer već tad je bujalo nezadovoljstvo statusom i razvojem situacije u Turskoj, ali to nije bilo moguće realizirati. Sad je to puno realnije, no sve će u tom smislu ovisiti o planovima kluba, kao i igrača. Hoće li se želje i ambicije preklopiti, ostaje da vidimo u naredim tjednima i mjesecima, ali svakako zanimljivo zvuči mogućnost da Kiki opet navuče dres s brojem 44 i zauzme svoju poziciju na lijevome krilu.

Naravno, važno je u svemu tome i u kakvom je Lovrić psihofizičkom stanju, može li i od ljeta 2025. biti barem približno onakav kakav je bio u razdoblju od ljeta 2018. do zime 2022… Gorica je njegovo mjesto sreće, možda ne bi bilo loše pokušati?

Nastavite čitati

Reporter 447 - 17.04.2025.

Facebook

Izdvojeno