Povežite se s nama

Sport

Dvije naše tenisačice i tri tenisača na lijepom turniru u Cvjetnom

U organizaciji teniskoga kluba iTeam VG ove je nedjelje odigran HTS-ov turnir za djevojčice i dječake do deset godina, na kojem su jako dobar dojam ostavili i članice i članovi našega kluba

Objavljeno

na

Velikogorički teniski klub iTeam VG u nedjelju je bio domaćin i organizator HTS-ova turnira za mlade tenisačice i tenisače do deset godina, na kojem su igrali djevojčice i dječaci iz Zagrebačke, Karlovačke i Krapinsko-zagorske županije, a nastupilo je i pet članova našega kluba; Lucija Ešegović (10), Nika Meštrović (10), Andro Trputec (9), Ivano Radočaj (10) i Jan Troha (9).

U konkurenciji djevojčica najviše su pokazale Eva Prebežić iz TK Ogulin, koja je u finalu bila bolja od Leone Pavković iz TK Karlovac. Kod dječaka, nabolji je bio Lovro Fabac Car iz TK Karlovac, dok je drugi mjesto zauzeo Teo Kleščić iz TK Samobor 1890.

Što se tiče naših malih Velikogoričana, bio im je ovo prvi službeni turnir u kategoriji do deset godina, pri čemu su ostvarili zapažene rezultate.

Kod djevojčica, do polufinala u “srebrnoj” skupini došla je Lucija Ešegović, dok je u “brončanoj” skupini Nika Meštrović osvojila prvo mjesto i pripadajući pehar.

Kod dječaka, dvojica su završila u “srebrnoj” skupini, u kojoj je najbolji bio Jan Troha, koji je također oko vrata stavio zlatnu medalju. U istoj skupini dobar je nastup u polufinalu završio Ivano Radočaj. Andro Trputec također je kući otišao zadovoljan, osvojivši drugo mjesto u “brončanoj” skupini.

– Hvala svim tenisačima gostima na dolasku, čestitke svima na odličnoj igri i pokazanom fair playu, a našima uz čestitke želimo da vrijedno nastave trenirati i skupljati iskustvo za još bolju igru! – poručili su iz TK iTeam VG.

Sport

Katja Braica i Nikola Huzjak osvojili zlato u Slavonskom Brodu

Karate klub Velika Gorica s međunarodnog turnira donio 9 medalja.

Objavljeno

na

27. Međunarodni memorijalni Karate Kup Slavonski Brod 2025. okupio je više od 500 natjecatelja iz 44 kluba iz BiH, Slovačke, Slovenije i Hrvatske, a boje naše zemlje predstavilo je i 8 goričkih karatista u 10 kategorija.

Najuspješniji su bili Katja Braica u seniorkama i Nikola Huzjak u juniorima koji su osvojili zlatne medalje. Srebro su osvojili Ema Jukić i David Lovrinović, a Luka Lukačić, Lucija Kirinić, Franka Jerkin, Ita Noršić i Katja Braica u juniorkama – brončana odličja.

Ovo natjecanje poslužilo je sportašima kao potvrda spremnosti pred nastup na prvenstvu Hrvatske koje se održava početkom lipnja u Zagrebu, te krajem lipnja na Youth ligi u Poreču na kojoj sudjeluje 11 članova kluba.

Nastavite čitati

Sport

HRK Gorica – kategorija U11 plasirala se na Prvenstvo Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Hrvatski rukometni klub Gorica poslao nam je obavijest koju objavljujemo u cijelosti:

Svibanj 2025. HRK Gorica-U11 se plasirala na Prvenstvo Hrvatske. Foto: HRK Gorica

”Dječaci Hrvatskog rukometnog kluba Gorica u kategoriji  U11 (rođeni 2013./2014.) osvojili su 3.mjesto u 1.HRL središte https://hrs.hr/natjecanje/?natjecanje=1352 . Tim rezultatom plasirali su se na završnicu prvenstva Hrvatske koja će se održati od 27.-30. svibnja 2025. u Poreču. U ligi su redom pobjeđivani najbolji klubovi, Sesvete, Metalac i Rudar, a Zagreb čak dva puta. Dečki iz HRK Gorice pokazali su veliko srce, zalaganje i znanje, te su ligu završili sa šest pobjeda u nizu. Kroz sezonu su ih vodili treneri Hrvoje Pekera i  Patrik Varjačić, koji će ih povesti i u Poreč do novih pobjeda.

Čestitamo svi dečkima na ostvarenom uspjehu.”

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Vatrogasac ugodno iznenadio pobjedom protiv Jamnice

Objavljeno

na

Objavio/la

Vatrogasac je u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedio Jamnicu rezultatom 6:4 i tako prekinuo niz poraza u proljetnoj polusezoni. Strijelci za pobjedu: Leon Badrić (2), Marko Haraminčić (2), Ivan Kontić (11m) i Mijo Jandriš.

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

”Vatrogasci” su od početka krenuli ambiciozno i s dva pogotka Badrića (6.) odnosno Haraminčića (14.) došli do 2:0 vodstva. Najbolji strijelac Lige Josip Pavek smanjio je na 2:1, ali je kapetan domaćih Kontić ubrzo realizirao kazneni udarac za 3:1. Do odlaska na odmor gosti su smanjili na 3:2 golom Silvestra Grčevića.

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jamnica je u 62. pogotkom Patrika Milatovića izjednačila na 3:3. Dvadesetak minuta rezultat se nije mijenjao, a onda su u dramatičnoj završnici domaći s tri pogotka zasluženo pobijedili. Jandriš je solo prodorom doveo domaće u novo vodstvo (4:3, 81′)), izjednačio je na 4:4 (85′) udarcem iz daljine Dominik Špišić. U sudačkoj nadoknadi na 5:4 (90+1) poentirao je neuhvatljivi Haraminčić, pobjedu je potvrdio Badrić prizemnim udarcem sa 7-8 metara – 6:4 (90+3)!!

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobiliæ, 18.05.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-27.kolo: Vatrogasac-Jamnica (Pisarovina) 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac (27 4 2 21 28:77 14) je s 14 bodova na posljednjem 16. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.županijska nogometna liga 2024./2025., 27. kolo

NK Vatrogasac – NK Jamnica (Pisarovina) 6:4 (3:2)

Kobilić. Stadion ŠRC Kobilić. Gledatelja: 40. Nedjelja, 18.05.2025., 17:30 sati. Glavni sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Darin Hošić i Davor Merkaš (svi iz Velike Gorice). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Badrić (6), 2:0 – Haraminčić (14), 2:1 – Pavek (29), 3:1 – Kontić (32-11m), 3:2 – Grčević (35), 3:3 – Milatović (62), 4:3 – Jandriš (81), 4:4 – Špišić (85), 5:4 – Haraminčić (90+1), 6:4 – Badrić (90+3).

VATROGASAC: Koš, Andrišević, Jandriš, Kontić (cap.), Badrić, Matošević, Vukadin (od 79. K.Kirinić), Berišić, L.Kirinić, Haraminčić, Krasnić. Trener: -.

JAMNICA: Z.Peršin, Žunec, Grčević, Čefko, Pavek, Milatović, Čačković, Špišić, L.Peršin (od 71. Živko), Lolić, Vujanić. Trener: Zvonimir Peršin.

Nastavite čitati

Sport

Zlato, srebro, bronca i osobni rekord, Maraton klub VG pokazao snagu u tri grada

Sportaši Maraton kluba Velika Gorica osvojili su šest medalja na natjecanjima u Velikoj Gorici, Zagrebu i Jastrebarskom, uz osobne rekorde i zapažene rezultate.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Maraton Klub Velika Gorica/FB

Vikend iza nas, od 16. do 18. svibnja, bio je iznimno uspješan za članove Maraton kluba Velika Gorica, koji su nastupili na atletskim natjecanjima u tri različita grada, osvojili ukupno šest medalja, ali i postigli osobne rekorde.

Najmlađi članovi kluba natjecali su se 16. svibnja u Velikoj Gorici na Plazma Sportskim igrama mladih, gdje su ostvarili odlične rezultate i donijeli tri medalje. Emanuel Žagar osvojio je zlato, Eva Plepelić srebro, a Luka Đurić broncu.

Dva dana kasnije, 18. svibnja, Nelli Komljenović nastupila je na ZAZAK atletskom natjecanju u Zagrebu, gdje je dominirala u sprintu i skoku u dalj. Istrčala je 200 metara za 30 sekundi te postavila osobni rekord u skoku u dalj s rezultatom od 4.35 metara, osvojivši prvo mjesto u obje discipline.

Istog dana, dugoprugaši Maraton kluba nastupili su na polumaratonu u Jastrebarskom, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu. Ivan Barišić završio je utrku kao 19. u ukupnom poretku s vremenom 1:38:02, dok je Petar Petrić bio 35. s vremenom 1:46:27, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji M23. Berislav Devčić utrku je završio na 92. mjestu s rezultatom 2:44:58.

„Sjajan vikend je iza nas – čestitke svim našim sportašima, trenerima i roditeljima na podršci! Nastavljamo s pripremama za sljedeće izazove”, poručili su iz kluba putem Facebook stranice.

Čestitamo svim članovima na njihovim uspjesima!

Nastavite čitati

Sport

FOTO Lagana pobjeda Lomnice protiv nekompletne Meštrice

Objavljeno

na

Objavio/la

Lomnica je u 30. kolu Premier lige pobijedila susjednu Meštricu rezultatom 7:0, strijelci su bili: Antonio Homsi (3), Nikola Antunović (2), Zvonimir Čizmadija i  Leon Garvanović.

Donja Lomnica, 18.05.2025. Premier liga-30.kolo: Lomnica-Meštrica (Gornja Lomnica) 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Donja Lomnica, 18.05.2025. Premier liga-30.kolo: Lomnica-Meštrica (Gornja Lomnica) 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je utakmicu započela i završila s devet igrača, tako da je to od početka do kraja bila igra na jedna vrata, rezultat je mogao biti i znatno viši.

Donja Lomnica, 18.05.2025. Premier liga-30.kolo: Lomnica-Meštrica (Gornja Lomnica) 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Donja Lomnica, 18.05.2025. Premier liga-30.kolo: Lomnica-Meštrica (Gornja Lomnica) 7:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lomnica (30 11 6 13 60:54 39) je s 39 bodova na 10. mjestu, a Meštrica(-3) (30 2 6 22 23:123 9) je s 9 bodova na posljednjem 18. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2024./2025., 30. kolo

NK Lomnica – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 7:0 (4:0)

Donja Lomnica. Stadion: ŠRC Lomnica. Gledatelja: 50. Nedjelja, 18.05.2025., 17:30 sati. Glavni sudac: Stjepan Sučić. Pomoćni suci: Filip Krznarić i Anđel Dario (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Mudrić (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Čizmadija (10), 2:0 – Garvanović (21), 3:0 – Antunović (25), 4:0 – Antunović (29), 5:0 – Homsi (51), 6:0 – Homsi (59), 7:0 – Homsi (68).

LOMNICA: Žugaj, Skupnjak, Garvanović, Burazer, Dijanežević (cap.), Deverić (od 46. Ćurić), Godinić, Šoštarec, Čizmadija, Kevrić (od 46. Homsi), Antunović (od 46. Arbanas). Trener: Zoran Tomčić.

MEŠTRICA: Jerković, T.Janječić, Ledinski, G.Mihalinčić (cap.), Tuka, Džalto, Šimunović, Kešina, M.Janječić, Ban, Vidaković. Trener: -.

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno