Povežite se s nama

Kultura

Drugo ‘Buđenje’ razbudilo talent malih goričkih glazbenih virtuoza

Na drugom natjecanju Umjetničke škole Franjo Lučić pod nazivom “Buđenje” dodijeljene 82 prve nagrade, 49 drugih, 24 treće i 32 priznanja. Mladi talentirani glazbenici natjecali su se u sedam kategorija, a glavna nagrada otišla je trubaču Stefanu Gjorgievu

Objavljeno

na

Drugo školsko natjecanje “Buđenje” održalo se od 13. do 15. svibnja 2019. u Umjetničkoj školi Franje Lučića. Natjecanje se održavalo u sedam disciplina: Gudači (violina, violončelo, kontrabas), Gitara i tambura, Puhači (truba, flauta, rog, saksofon, oboa, klarinet), Pjevači, Harmonika, Solfeggio i Komorni sastavi.

Natjecatelji su za svoje izvedbe ocjenjivani od komisija i rangirani u prvu, drugu i treću nagradu te u priznanja.

– Ovogodišnje natjecanje je, na moju veliku radost, brojalo čak 206 natjecatelja, što je impozantna brojka! Dodijeljene su 82 prve nagrade, 49 drugih, 24 treće i 32 priznanja. Kao organizatorica i idejna začetnica cijelog projekta, iznimno sam ponosna i sretna, budući da smo sve ovo zaista odradili na jednoj izvrsnoj razini. Uostalom, takve sam komentare dobila i od učenika, roditelja i kolega. Natjecanje je zapravo motivacijskog karaktera za sve naše učenike, tako da sam presretna zbog broja prijavljenih – istaknula je Iva Šorša iz Umjetničke škole Franjo Lučić.

– Posebnost našeg natjecanja je u tome što svake godine imamo skladanu zadanu kompoziciju upravo za naše natjecanje. Prošle godine to je bio Boogie, a ove Cimmeria, obje skladane od strane Marina Rabadana. Ovogodišnja kompozicija je toliko posebna i pozitivno dočekana da je izvođena i u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski od Zagrebačke filharmonije. Na kraju natjecanja kompozitor, koji je ujedno i stalni član svih naših komisija, odabire najbolje izvedbe u svim kategorijama i ti natjecatelji osvajaju posebnu nagradu za najbolje izvedbe zadane kompozicije – pojasila je koncept Šorša.

Ove godine nagrađeni su ovi mladi glazbenici:

1. kategorija
Gita Kozina – violončelo
(profesorica Terezija Krčelić Rabadan)

2. kategorija
Niko Grgurev – saksofon
(profesor Marko Malivuk Jovanović)

3. kategorija
Stefan Gjorgiev – truba
(profesor Tomislav Špoljar)

4. kategorija
Lora Likan Kelentrić – flauta
(profesorica Antonija Jurin)

5. najbolja pjevačka izvedba
Marija Vujević
(profesorica Zrinka Posavec)

Po završetku natjecanja svi prvo-prvonagrađeni natjecatelji iz svih disciplina i kategorija nastupaju u dvorani Galženica i natječu se za Grand prix, glavnu nagradu cijeloga natjecanja, nakon čega se bira najbolji od najboljih.

– To je ujedno i najposjećeniji koncert tijekom cijele koncertne godine naše škole, a svakako i najkvalitetniji, zbog izvedbi koje su vrhunske i odabrane od naših stručnih komisija. Ove godine Grand prix je bio 21. svibnja, te su posjetitelji i komisija mogli poslušati zaista kvalitetne i divne izvedbe naših najuspješnijih natjecatelja, a to su redom:

1. Kvartet “Glissando”
(Jakob Stančić, violina, 3.sr, Nika Kozina, violina, 5.o., Josip Veselić, viola, 4.sr. i Julijana Matković, violončelo, 4.sr)
*A.Piazzolla: Oblivion
Nastavnik: Zinka Holy Marijan, prof.

2. Niki Galeković , 2.o., gitara
*P.Nuttall: On The Prairie
Nastavnik: Krunoslava Krpan, prof.

3. Lora Likan Kelentrić, 4.sr., flauta
*A. Piazzolla: Tango etida, br.3
Nastavnik: Antonija Jurin, prof.

4. Nika Kozina, 5.o., violina
*E.Severn: Polish Dance
Nastavnik: Zinka Holy Marijan, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

5. Marija Vujević, 1.sr., pjevanje
*W. A. Mozart: Vio che sapete, arija Cherubina iz opere Figarov pir
Nastavnik: Zrinka Posavec, prof.
Klavirska suradnja: Krešimir Starčević, prof.

6.Tibor Rajtarić, 4.o.,truba
*W.A.Mozart: Koncert No.2 in Es KV 417, IIIst. Rondo-Allegro
Nastavnik: Tomislav Špoljar, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

7. Gita Kozina, 1.o., violončelo
*N. Baklanova: Mazurka
Nastavnik: Terezija Krčelić Rabadan, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

8. Karlo Karas, 4.o., tambura
*F. Schubert: Glazbeni trenutak br. 3
Nastavnik: Matija Moslavac, prof.
Klavirska suradnja: Matija Moslavac, prof.

9. Karla Brcković,  1.o., flauta
*R. Schumann: Melodie
Nastavnik: Ivančica Ivko, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

10. Jan Váňa, 2.o., harmonika
*J. Derbenko: Praščići i sivi vuk
Nastavnik: Igor Jugec, prof.

11. Jakob Stančić, 3.sr., violina
*P.de Sarasate: Zigeunerweisen, op.20
Nastavnik: Zinka Holy Marijan, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

12. Marko Štuban, 1.pr., pjevanje
*C. Monteverdi: Lasciatemi morire
Nastavnik: Adrijana Pintar Madić, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

13. Trio FLAUTA (Petra Vujnović, 5.o., Gabrijela Lovrić, 5.o. i Leda Krvavica, 5. o.)
*L.von Call: Trio u e-molu
Nastavnik: Antonija Jurin, prof.

14. Lea Butina, 4.o., violončelo
*M. Rabadan: Cimmeria
Nastavnik: Terezija Krčelić Rabadan, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša, prof.

15. Stefan Gjorgiev, 2.o., truba
*J.B.Arban: Varijacije na temu “Karneval u Veneciji”
Nastavnik: Tomislav Špoljar, prof.
Klavirska suradnja: Iva Šorša,prof.

Uz glasanje svih članova komisije, njih čak 17, odlučeno je da je po najvećem broju bodova apsolutni pobjednik našeg natjecanja ove godine Stefan Gjorgiev.

– Želja mi je bila uključiti i publiku, dati da svojim glasovima oni odluče tko je po njima najbolji, tako da je po broju glasova publike nagradu dobio opet naš mladi i talentirani trubač Stefan Gjorgiev! – kaže Iva Šorša.

Uz navedene nagrade, treba nadodati da je Stefan osvojio i zlato u disciplini solfeggio-Laureat (maksimalan broj bodova), zlato u svojoj kategoriji kod puhača (prva-prva nagrada) i posebnu nagradu za najbolju izvedbu zadane kompozicije u III. kategoriji.

– Od srca čestitam Stefanu, te njegovom profesoru Tomislavu Špoljaru i profesorici solfeggia Paulini Kelavi Vidović. Još jednu nagradu moramo istaknuti, a to je naša Mirjam Moguš, koja je u svojoj kategoriji solffegia također osvojila Laureat! Čestitam Mirjam te njenoj profesorici Ani Šedlbauer – naglasila je Šorša i dodala:

– Natjecanje je prošlo u prekrasnom ozračju. Vidjeti djecu koja su sretna, koja uživaju u glazbi, bodre jedni druge, složni su te na kraju za svoj trud dobiju diplome, medalje i pehare koji su uspomena za cijeli njihov život… To je meni najveći uspjeh i potvrda da sam uspjela u namjeri da napravim motivacijsko natjecanje za sve naše učenike koji žele pokazati što znaju! Zahvaljujem svim našim natjecateljima, njihovim profesorima, klavirskim suradnicima, ravnatelju na podršci, publici koja nas je bodrila, Marinu Rabadanu na kompozicijama koje za nas prekrasno sklada. I nadam se da se iduće godine družimo u još većem broju, da će naše Buđenje trajati još dugi niz godina!

Kultura

„Kad plavi Dunav”, priča o ratu, obitelji i preživljavanju

Knjiga će nakon promocije biti dostupna za kupnju putem nakladnika Sandorf.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nova knjiga poznate goričke autorice Marine Kuveždić, roman „Kad plavi Dunav”, bit će predstavljena javnosti 7. svibnja 2025. godine u 18:30 sati u Središnjem odjelu za odrasle. Riječ je o njenom prvom romanu, koji slijedi nakon hvaljene zbirke kratkih priča „Put koji je odabrala.”

U izdanju nakladničke kuće Sandorf, roman donosi dvostruku narativnu liniju. Jednu o odrastanju u predratnom Vukovaru, a drugu o odrasloj ženi koja se suočava s teškom obiteljskom situacijom, ali i s lošom liječničkom dijagnozom.

Kroz ova dva vremenska sloja, Kuveždić propituje važna i univerzalna pitanja – kako bi život izgledao da ga rat nije prekinuo, gdje pronalazimo utjehu u kaotičnoj svakodnevici i kako se nosimo s procesom starenja i odrastanjem vlastite djece.

Knjiga će nakon promocije biti dostupna za kupnju putem nakladnika Sandorf.

Marina Kuveždić još jednom potvrđuje svoju sposobnost da kroz intimne priče otvori prostor za širu društvenu refleksiju , a „Kad plavi Dunav” čitateljima nudi upravo to, roman koji boli, podsjeća i ostavlja trag.

Nastavite čitati

Kultura

Glazba i poezija pod istim krovom! U Galženici gostuju renomirane pjesnikinje iz Splita i Zagreba

Poetsko-glazbena večer u sklopu Poetskog književnog kluba donosi stihove Jelene Stanojčić i Marice Žanetić Malenice, uz glazbenu pratnju Gordana Nogića.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Thought Catalog/pexels.com

U utorak, 6. svibnja 2025. godine, s početkom u 18:30 sati, u Područnoj knjižnici Galženici održat će se glazbeno-poetska večer u organizaciji Poetskog književnog kluba. Na večeri nastupaju dvije afirmirane pjesnikinje — Jelena Stanojčić iz Zagreba i Marica Žanetić Malenica iz Splita.

Glazbenu pratnju na gitari pružit će kantautor i glazbenik Gordan Nogić. profesor matematike iz Zagreba, koji se uz svoju profesiju bavi glazbom i pisanjem poezije.

Jelena Stanojčić, rođena 1961. godine, piše poeziju, prozu, haiku te književnost za djecu. Autorica je pet zbirki poezije, uključujući Ples ljubavi (2018), Kad oluje utihnu (2021) te Na rubu kalendara (2023), koja je ušla u finale nagrade Hrvatskog književnog društva u Rijeci. Najnovija zbirka TRIPTIH (2025) rezultat je suradnje s dvije druge pjesnikinje. Njeni radovi uvršteni su u više od pedeset zbornika i časopisa, a za njih je višestruko nagrađivana. Intenzivno stvara u posljednjih deset godina te živi i radi u Zagrebu.

Marica Žanetić Malenica rođena je u Veloj Luci, a živi i stvara u Splitu. Dugogodišnja novinarka i književnica, autorica je brojnih zbirki poezije, priča i putopisnih zapisa. Među njezinim djelima nalaze se naslovi poput Zemlja uvezene povijesti (2019), Žena svojih godina (2020), te zbirka na dijalektu Vonji ditinstva (2021). Njeni su tekstovi objavljeni u više od 150 različitih publikacija u Hrvatskoj i regiji, a surađuje i s portalom Hrvatski glas Berlin, gdje uređuje vlastitu rubriku. Piše i ljubavne romane za tjednik Gloria.

Ulaz na događanje je slobodan.

Foto: Gradska knjižnica Velika Gorica/www.knjiznica-vg.hr

Nastavite čitati

Kultura

KUD Čiče obilježava 20 godina djelovanja

Društvo djeluje kao snažan čuvar tradicije Turopolja, promovirajući kulturnu baštinu i kroz edukaciju, volonterski rad i projekte za sve dobne skupine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Kulturno umjetničko društvo „Čiče“ iz Novog Čiča ove godine obilježava 20 godina djelovanja. Prva aktivnost u sklopu obilježavanja velike obljetnice bit će promocija knjige o radu Društva, koja će se održati u prostorijama KUD-a 7. svibnja u 19 sati. Knjigu potpisuju autori dr. sc. Petra Batelja Majić, Stipo Duvnjak i Đuro Mesić, dok su urednici dr. sc. Petra Batelja Majić i Stipo Bilić.

KUD „Čiče“ osnovan je 2005. godine, a danas broji oko 140 članova uključenih u razne sekcije – folklorno-plesačke, tamburaške, gajdašku, sekciju tkanja i veza, te pjevačku sekciju starijih osoba. Društvo djeluje kao snažan čuvar tradicije Turopolja, promovirajući kulturnu baštinu i kroz edukaciju, volonterski rad i projekte za sve dobne skupine.

Kroz dva desetljeća, „Čiče“ su nastupali u Hrvatskoj i inozemstvu. Bili su na Cipru, u Turskoj, Bugarskoj, Italiji, Austriji, Mađarskoj, Sloveniji, Makedoniji, Bosni i Hercegovini te Srbiji. Uz bogatu zbirku narodnih nošnji, izvode 13 koreografija za odrasle i sudjeluju na gotovo svim važnijim manifestacijama u zemlji.

Među najznačajnijim postignućima Društva ističu se izgradnja Etno naselja Novo Čiče, replike konjskog tramvaja („kojnača“), obnova stare Pučke škole te Edukativno-kulturnog centra u suradnji s Gradom Velikom Goricom. U sklopu projekta „Društveni centar Novo Čiče“, koji je sufinanciran sredstvima EU, Društvo je unaprijedilo svoj rad i zaposlilo četiri osobe.

Veliku pozornost posvećuju edukaciji mladih kroz projekte „Info točka za mlade“, „Mladi u zajednici“ te program za djecu vrtićke i školske dobi. Posebno se ističe i sekcija za tkanje i vez, razvijena nakon projekta „Od lana haljina tkana“, a 2024. godine realiziran je i projekt s izložbom o tradicionalnoj turopoljskoj poculici.

Društvo je prepoznato i po organizaciji velikih manifestacija poput međunarodne smotre folklora i tradicijskih glazbala „Ivanje u Novom Čiču“, te Turopoljski Chill & Grill, Gastro etno biciklijade i Božićne priče. Za svoj predani rad nagrađeni su nagradama Grada Velike Gorice i Zagrebačke županije, a primili su i priznanja poput „Ruža Zagrebačke županije“ i dvostruke nagrade „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske“.

Važno je istaknuti da je Društvo krenulo 2005. godine bez prostora, opreme i instrumenata, a danas provodi više od 20 programa godišnje uz podršku Grada, Županije i Ministarstva kulture i medija. Danas, KUD „Čiče“ služi kao primjer drugima. Svojim radom, projektima i entuzijazmom pokazali su kako se entuzijazam i zajedništvo pretvaraju u dugoročnu snagu lokalne zajednice.

Kako poručuje predsjednik Društva Stipo Duvnjak, obilježavanje ove važne obljetnice tek počinje, a svi su pozvani da joj se pridruže 7. svibnja na predstavljanju knjige, kao simboličnom početku nove ere KUD-a „Čiče“.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Mažoretkinje HUMT-a posjetile znamenitosti Istanbula

Objavljeno

na

Objavio/la

Mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (Velika Gorica – Velika Mlaka), Vodiške mažoretkinje (Vodice), Mažoretkinje DND Budinščina (Budinščina) i Plesnog studia Tena (Zagreb) su u okviru svoga četverodnevnog boravka u Istanbulu posjetile neke od njegovih najvećih znamenitosti.

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, grad koji leži na dva kontinenta, čarobno mjesto gdje se susreću Istok i Zapad, bogat je povijesnim i kulturnim znamenitostima koje očaravaju posjetitelje iz cijelog svijeta. Ovaj jedinstveni grad, koji je tisućama godina služio kao prijestolnica triju velikih carstava – Rimskog, Bizantskog i Osmanskog, dom je nekim od najimpresivnijih zdanja i mjesta na svijetu.

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Aja Sofija (Hagia Sophia), prvotno izgrađena kao crkva u 6. stoljeću za vrijeme vladavine cara Justinijana I., jedan je od najprepoznatljivijih simbola Istanbula. Tijekom svoje bogate povijesti, služila je kao crkva, džamija, a danas je muzej. Njezina masivna kupola, koja se uzdiže na visinu od 55 metara, predstavlja remek-djelo bizantske arhitekture. Unutrašnjost Aja Sofije ukrašena je mozaicima i islamskim kaligrafskim pločama. Zdanje je poznato po svojoj akustici i veličanstvenom interijeru. Aja Sofija svjedoči o povijesnim promjenama koje su se dogodile u Istanbulu, od kršćanstva do islama. Postala je UNESCO-va svjetska baština 1985. godine, simbolizirajući kulturnu sintezu Istoka i Zapada.

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Plava džamija (Sultanahmet Camii) Plava džamija, poznata po svojih šest minareta i prekrasnom eksterijeru, izgrađena je u 17. stoljeću za vrijeme vladavine sultana Ahmeta I. Ova džamija je jedinstven primjer klasične osmanske arhitekture i jedna je od najposjećenijih znamenitosti u Istanbulu. Nazvana je Plava džamija zbog plavih pločica koje krase njenu unutrašnjost. Džamija ima veliku molitvenu dvoranu i impresivan dvorišni prostor. Unutrašnjost je ukrašena složenim islamskim umjetničkim djelima, uključujući kaligrafiju i vitraje. Osim kao mjesto bogoslužja, džamija služi kao važan kulturni i turistički simbol. U blizini Plave džamije nalazi se i poznati Hipodrom, još jedna značajna povijesna lokacija.

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Veliki Bazar (Kapalıçarşı), jedan od najstarijih i najvećih pokrivenih tržnica na svijetu, mjesto je gdje se susreću povijest, kultura i trgovina. Izgrađen u 15. stoljeću, tržnica se prostire na ogromnom području, s više od 60 ulica i preko 4,000 trgovina. Ovdje posjetitelji mogu pronaći sve, od tradicionalnog nakita, ručno rađenih tepiha, do začina i antikviteta. Bazar je poznat po svojoj labirintskoj strukturi, živopisnim bojama i bučnoj atmosferi. Trgovci su poznati po svojoj vještini pregovaranja, što kupovinu čini zabavnim i jedinstvenim iskustvom. Veliki Bazar nije samo trgovačko mjesto; to je mjesto gdje se može osjetiti duh Istanbula i njegova bogata trgovačka povijest. Prolazeći kroz uske uličice Velikog Bazara, posjetitelji doživljavaju pravu esenciju turske kulture i tradicije. Ovaj bazar je više od mjesta za kupovinu; to je kulturna institucija koja predstavlja živu povijest Istanbula i njegovog bogatog trgovačkog naslijeđa. (Izvor: TuristPlus.hr)

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 26.04.2025. Aja Sofija, Plava džžamija, Veliki Bazar, Bosfor. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mažoretkinje su prijepodne, prije obilaska navedenih znamenitosti, iskoristile turu brodom da s brodske palube vide monumentalnost i ljepotu povijesnih zdanja, starih i novih građevina, perfekciju graditeljske izvedbe na obalama Bosfora.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Mažoretkinje PK Barbara sudjelovale na ‘Majorette festival Bosfor 2025’ u Istanbulu

Objavljeno

na

Objavio/la

Mažoretkinje Plesnog kluba Barbara sudjelovale su na ‘Majorette festival Bosfor 2025’ (petak, 25.04.2025.) u Istanbulu (Turska). Osim njih još tri tima iz Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) – Vodiške mažoretkinje (Vodice), Mažoretkinje DND Budinščina (Budinščina) i Plesni studio Tena (Zagreb) bili su sudionici Festivala u Turskoj.

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Uz njih na Festivalu sudjelovali su također mažoretkinje i limena glazba iz Vrbovca. Pred gledalištem koje ima oblik amfiteatra i spušta se sve do mora, prije mažoret programa svi sudionici su sudjelovali u mimohodu pozdravljeni od posjetitelja, koji su svoja mjesta imali u lokalima na morskoj obali odnosno u prostranom gledalištu.

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Službeni festivalski program bio je složen tako da su se mažoret timovi naizmjenično izmjenjivali na pozornici ukrašenoj zastavom Republike Hrvatske odnosno grada Velike Gorice.

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Istanbul, 25.04.2025. ‘Majorette festival Bosfor 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon završetka festivalskog programa svim sudionicima su od strane organizatora dodijeljene zahvalnice i plakete.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 447 - 17.04.2025.

Facebook

Izdvojeno