Povežite se s nama

Sport

“Divljak” u Starom Čiču: Povratak u ring najavio među automobilima

Boksač Alen Babić vraća se u ring gotovo godinu dana nakon posljednjeg meča, ujedno i prvog poraza u profesionalnoj karijeri, a detalje povratka pojasnio je u prostoru Gašparić Grupe u Starom Čiču

Objavljeno

na

Nije to bio običan radni dan u prostorima Gašparić Grupe u Starom Čiču, malo prije ulaska u Vukovinu. Uz izložene automobile, scenografiju su ovoga puta činile i kamere, fotoaparati, novinari i – boksači. Okupili su se se zbog jednog od njih, zbog Alena Babića zvanog “The Savage”. Ili, u slobodnom prijevodu, Divljak…

Slikovit nadimak posljedica je načina na koji boksa Alen Babić, a taj način donio mu je 11 uzastopnih pobjeda na startu profesionalne karijere. Krajem travnja doživio je i prvi poraz, pobijedio ga je Poljak Lukasz Rozanski, pa je Savage odlučio napraviti pauzu. Sve do ovog prijepodneva u Starom Čiču.

– Moj novi meč bit će u ožujku. Ponudilo mi se par jakih imena iz svijeta boksa, na sve sam te ponude pristao, ali budući da oni zasad još nisu pristali na mene, ne smijem otkriti imena. Žao mi je, mislio sam da ću moći, ali u ovom trenutku mogu reći samo da sam pristao na jedan od najtežih mečeva na svijetu. I da se nadam da će do njega doći – kazao je 33-godišnji Babić.

Kako je otkrio na druženju s medijima u srcu Turopolja, promijenio je i promotora.

– Više neću boksati za Eddieja Hearna, nego za Franka Warrena. Uskoro putujem u Irsku, gdje ću odraditi kamp uoči meča, i to s novim trenerom. Čovjek se zove Paschal Collins, njegov brat Steve legendarni je irsksi boksač. surađuje s Dillianom Whyteom, ne želim trenirati nigdje drugdje osim tamo. Plan je da u Dublinu budem mjesec dana uoči meča i u tom razdoblju se moram potpuno vratiti boksu, koncentrirati se i pobijediti. Sljedeći protivnik mogao bi biti najveće ime u mojoj karijeri – ponovio je uvijek ambiciozni Babić.

– Nadam se da ću u dvoranu Celtic Warrior Gym donijeti pojas svjetskog prvaka! Rangiran sam među najboljih pet boraca u kategoriji, put mi je potpuno otvoren, samo trebam iskoristiti priliku. Nitko neće postići da odem iz boksa, iako su pokušavali. Uvijek ću se boriti. Nadam se da je ovo pravi put i vjerujem u svoj novi početak – zaključio je Babić.

Cijelu tu svoju priču gradi uz pomoć sponzora, u prvom redu domaćina ovog druženja.

– Ovim putem želimo izraziti našu punu podršku Alenu kako bi mu se omogućio povratak na sportske staze s još većim žarom. Alen uvijek pokazuje odlike velikog i upornog sportaša te mu želimo da se u Hrvatsku vrati s novom pobjedom – istaknuo je Marin Bago, predstavnik Gašparić Grupe.

– Stara poslovica kaže kako nije bitno koliko puta padneš, već koliko brzo ustaneš. Gradeći našu tvrtku, prošli smo put uspona i padova te smo svjesni koliko je truda, volje i discipline potrebno za dolazak na vrh. S Alenom surađujemo godinama i vjerujemo u njegovu priču i talent, prepoznajemo zajedničke vrijednosti te stojimo uz njega u pobjedama i porazima. Veselimo se Alenovoj renesansi i povratku Savagea u ring – dodala je Virna Pukšec, direktor marketinga Polleo Sport.

Sport

HSTK Velika Gorica – nastavljena maksimalna serija seniora, prva pobjeda seniorki

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači HSTK Velika Gorica pobijedili su u 1.HL Muški Zapad u 4. kolu sezone 2025./2026. timove STŠK Srdoči Rijeka 4:2 i STK Jadran Poreč 4:0. Gorički stolnotenisači  su nakon četiri kola i sedam odigranih susreta na prvom mjestu sa 14 bodova i meč razlikom 28:5.

Velika Gorica, 15.11.2025. Prva HL zapad seniorke. Foto: HSTK VG

Seniorke su u 4. kolu zabilježile prvu pobjedu u susretu s Jadranom iz Poreča.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad muški 2025./2026., 04. kolo

HSTK Velika Gorica – STŠK Srdoči (Rijeka) 4:2 (14:10  225:215)

Domagoj Elger – Borna Zohil 1:3, Marko Vračan – Luka Šarčević 3:2, Ante Jakić – Duško Marijan Morić1:3, Elger / Marko Habijanec – Zohil / Morić 3:2, Elger – Šarčević 3:0, Habijanec – Zohil3:0.

HSTK Gorica – STK Jadran (Poreč) 4:0 (12:4  171:121)

Marko Habijanec – Ivan Jardas 3:1, Domagoj Elger – Franko Majcen 3:2, Ante Jakić – Tin Antonić 3:0, Habijanec / Elger – Jardas / Antonić 3:1.

Poredak: 1. HSTK Velika Gorica 14 (7 7 0  28:5  88:39  1279:1048), 2. STK Libertas Marinkolor 2 (Dubrovnik) 10 (5 5 0  20:5  63:32  970:777), 3. STŠK Dugo Selo 10 (6 4 2  18:15  65:63  1156:1132), 4. STK ALC ’21 (Zagreb) 10 (7 3 4  17:25  745:88  1519:1530), …, 10. STK Malinska-Dubašnica 6 (5 1 4 6:19  27:66  743:963).

Prva hrvatska liga žene zapad 2025./2026., 04. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Jadran (Poreč) 4:3 (14:13  232:230)

Mirjana Lučić – Gabrijela Alviž 3:1, Ida Jazbec – Zara Ilić 3:1, Željka Jakuš – Ana Lukez 0:3, Lučić / Jazbec – Alviž / Ilić 3:1, Lučić – Ilić 1:3, Jakuš – Alviž 1:3, Jazbec – Lukez 3:1.

Poredak: 1. STK Crikvenica 13 (7 6 1  25:10 79:45  1195:985), 2. STŠK Dugo Selo 10 (5 5 0  20:3  61:12  764:481), … , 6. HSTK Velika Gorica 8 (7 1 6  7:27  26:87  713:1131), … , 10. STK Urania (Baška Voda) 6 (5 1 4  10:19  47:62  970:1055).

Nastavite čitati

Sport

Turopoljski atletičari ostvarili sjajne rezultate na zagrebačkom Jarunu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na 38. Polumaratonu Ivan Starek održanom na zagrebačkom Jarunu, Atletski klub Turopolje imao je sedam predstavnika na polumaratonskoj stazi i jednu natjecateljicu na 10 kilometara. Utrka je donijela dva pobjednička postolja, Vedrana Janjić prva je u kategoriji Ž45, a Želimir Delač u kategoriji M65.

Najbrži među članovima kluba bili su Josip Martinović (1:28:28) i najnovije pojačanje, Kruno Štriga (1:28:37). Slijedili su Danijel Trgovac (1:36:13), Vedrana Janjić (1:36:37), Želimir Delač (1:38:43), Ivica Prpa (1:43:23) i Martin Potočnik (1:59:37).

Na 10-kilometarskoj distanci nastupila je Valerija Prpa s rezultatom 58:02.

Nastavite čitati

Sport

Mladi gorički hrvači osvojili dvije bronce na Prvenstvu Hrvatske

Nastupili su na Prvenstvu Hrvatske U15 i kući se vratili s dvije brončane medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladi hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 imali su razloga za zadovoljstvo nakon Prvenstva Hrvatske u slobodnom načinu hrvanja za uzrast U15, održanog 15. studenoga. U konkurenciji vršnjaka iz cijele zemlje, brončana odličja osvojili su Jakov Ključar u kategoriji do 38 kg te Amar Baljaj u kategoriji do 41 kg.

Uz dvojicu osvajača medalja, na prvenstvu su nastupili i Leon Radaić i Emanuel Grgić u kategoriji do 75 kg, kao i Filip Đukić u kategoriji do 62 kg. Iako se ovaj put nisu uspjeli probiti do postolja, predstavljali su klub korektno i borili se do kraja.

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Ekipa je kroz cijelo natjecanje imala podršku trenera Anrija Targuša i Darija Dašića.

Dvije brončane medalje potvrda su dobrog rada u goričkom klubu i motiv mladim hrvačima za nastavak sezone. Iz kluba poručuju da su ponosni na sve svoje natjecatelje i da im je ovo samo korak prema novim izazovima koji dolaze.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopolje i s igračem manje uvjerljivo protiv Mladosti

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopolje je u 14 kolu Jedinstvene 1.ŽNL zabilježilo uvjerljivu pobjedu u susretu s Mladost Obrezina, iako je od 60. minute igralo s igračem manje. Strijelci su bili Andreas Šejić, Tomislav Šutalo i dva puta Patrik Matošević, za goste Leon Đurašin.

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su rano došli u vodstvo pogotkom iskusnog Šejića, a potvrda bolje igre u prvom poluvremenu bio je pogodak Šutala za 2:0. Nakon odmora gosti su izgledali nešto poduzetnije i u 55. minuti smanjili preko Đurašina, koji je iskosa pogodio prve rašlje.

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje, 16.11.2025. Jedinstvena 1.ŽŽNL-14.kolo: Turopolje-Mladost Obrezina 4:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nagurivanje u 60. minuti na sredini terena sudac je riješio žutim odnosno crvenim kartonom za Luku Kapovića. Igrač manje nije se osjetio u igri Turopolja i Matošević je u 70. iz gužve zakucao loptu u mrežu za 3:1. Isti igrač je dvije minute kasnije svojim drugim golom postavio konačni rezultat – 4:1!

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 14. kolo

NK Turopolje – NK Mladost Obrezina 4:1 (2:0)

Turopolje. ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 16.11.2025., 14 sati. Sudac: Ivan Mirenić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Ivan Smolčić (Odranski Obrež) i Tihomir Bratković (Velika Gorica). Delegat: Ante Šapina (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Šejić (5), 2:0 – Šutalo (21), 2:1 – Đurašin (55), 3:1 – Matošević (70), 4:1 – Matošević (72).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Ceković (cap.), Jurić, Karlović (od 61. Zdunić), Lozić, T.Lučić (od 88. Josić), Šutalo (od 85. Jurišić), Kos, Matošević (od 88. Blagušević), Šejić. Trener: Goran Smolčić.

MLADOST: Kerkez, Ćurić, Caganić (od 61. Geljić), Jurišić, Matić, Đurašin (od 78. Kuveždić), Kunić, Šalković, Čuić (od 61. Šimić), Groznica (od 46. Smajić), Filipčić (od 70. Špoljar). Trener: Goran Klipa.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas i Lomnica odigrali miroljubivo i bez pobjednika

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas i Lomnica su u 16. kolu Premier lige odigrali neodlučeno, strijelci su bili Leonardo Mikić za domaću momčad i Hrvoje Skupnjak za gostujući sastav.

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Polovicom prvog poluvremena u samo dvije minute narušena je rezultatska ravnoteža tako što su domaći došli u vodstvo pogotkom Mikića (21.), ali rezultat je u ravnotežu vratio svojim golom Skupnjak za izjednačenje 1:1 (23.).

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi su u drugom poluvremenu odigrale otvoreno, ali pogodaka nije bilo. Oba vratara su branila bez pogreške, napadači nisu bili dovoljno precizni te je nekoliko obećavajućih situacija ostalo bez rezultatskog efekta.

Mičevec, 15.11.2025. Premier liga-16.kolo: Klas-Lomnica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je zadnja četiri kola odigrao odlično, vezao je tri pobjede (Dubrava 3:1, Vatrogasac 1:0 i Lukavec 3:1) te neodlučeno s Lomnicom.

Klas (16 5 3 8 23:29 18) je s 18 bodova na 13. mjestu, a Lomnica (16 5 3 8 17:24 18) je također s 18 bodova na 14. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 16. kolo

NK Klas – NK Lomnica (Donja Lomnica) 1:1 (1:1)

Mičevec. Stadion: ŠC Mičevec. Gledatelja: 60. Subota, 15.11.2025., 14 sati. Sudac: Dario Cikojević (Novaki). Pomoćni suci: Albert Trstenjak i Ivan Rešetar (oba Samobor). Delegat: Mario Fabečić (Gradići). Strijelci: 1:0 – Mikić (21), 1:1 – Skupnjak (23).

KLAS: Mujkić, Kovačić (od 46. Perša), Petir (cap.), Županić, Mikić, Mesić (od 72. Matić), Maričević (od 72. Marković), M.Tadić, Gajski (od 85. Kulušić), Gredelj, Celčić. Trener: Josip Tadić.

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 61. Delić), Gudelj, Dijanežević, Burazer (od 88. Kevrić), Skupnjak, Šćurić, Šoštarec, Čizmadija, Galić, Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno