Povežite se s nama

Sport

Dinamo stiže u grad! ‘Oni jesu favoriti, ali dolaze ovdje, u našu kuću…’

Nogometaši Gorice u subotu od 17.05 sati dočekuju Dinamo na Gradskom stadionu, u utakmici 17. kola HT Prve lige, u desetom pokušaju da dođu do sva tri boda protiv aktualnog prvaka države

Objavljeno

na

Subota se u Velikoj Gorici probudila okupana kišom, nekako siva i tmurna, pogotovo nakon što su stigle tužne vijesti iz Mraclina… Međutim, ova je subota, kakva god bila, i dan za nogomet. Prvoligaški, pa čak i šampionski. U grad, naime, dolazi zagrebački Dinamo, aktualni prvak i momčad koju dosad Gorica još nije pobijedila.

Sergej Jakirović i Valdas Dambrauskas nisu uspjeli, no nvoga puta Gorica ima novog trenera. Siniša Oreščanin je i dan uoči utakmice s “modrima” vrtio film iz Pule, iz remija s Istrom (1-1).

– Odmah nakon utakmice bili smo svjesni da nismo odigrali na očekivanoj razini, a problem je u prvom redu bila faza napada. Međutim, to je čak bilo i očekivano u ovoj fazi, budući da smo ipak premalo dosad bili zajedno, tek nešto više od dva tjedna. Vjerujemo da će to uskoro izgledati puno bolje, da bismo kroz dva, tri tjedna sve mogli pohvatati na pravi način. Optimisti smo jer mislim da su igrači dobro, da slušaju sve što od njih tražimo, a svi zajedno smo svjesni da smo protiv Istre mogli odigrati i bolju utakmicu. No bitno je znati razlog zašto nešto nije bilo dobro – kazao je Oreščanin, dodajući kako problema s ozljedama i izostancima i dalje ima.

– U usporedbi s Istrom, stanje u momčad je otprilike isto. Musa Muhammed u Puli je bio na klupi, ali više iz opreza, a ovoga puta je u konkurenciji za momčad. Sve ostalo je zasad isto, što se tiče Kahline, Suka, Mitrovića, Steenvoordena i Delfija.

To je, dakle, petorka koje neće biti u ovom sudaru, a hoće li biti iznenađenja za Dinamo, hoće li Gorica napasti ili braniti se…

– O taktici neću, to ću zadržati za sebe, ali Dinamu prepuštamo ulogu favorita. Gledao sam utakmicu protiv Rijeke i mislim da je ta utakmica pravi primjer za ono kad se kaže ‘i to je nogomet’. Rezultat je mogao biti potpuno drukčiji da je Dinamo realizirao svoje prilike prije nego što je Rijeka uspjela iz tranzicije postići dva prekrasna gola. Zato i kažem, Dinamu ide uloga favorita, ali ovakve utakmice i iz igrača i iz ljudi iz stožera izvlače dodatni motiv da damo sve od sebe kako bismo se pripremili na najbolji mogući način. Vjerujem da rezultat može otići na obje strane. Ponavljam, Dinamo je favorit, ali i nas će se nešto pitati – oprezan je, ali i optimističan trener Six.

S eventualna tri boda Gorica bi se izjednačila s Dinamom na tablici, no dalek je put do toga. Trebat će “orati i kopati” 90 minuta za prvu pobjedu Gorice protiv Dinama, ali i prvu pobjedu Siniše Oreščanina protiv Dinama.

– Kao trener Hajduka triput sam igrao protiv Dinama i sva tri puta doživio poraz, iako neki od njih možda i nisu bili baš potpuno zasluženi…. Međutim, to je ta individualna kvaliteta Dinama, koja uvijek nekako izađe na vidjelo u utakmicama koje su ‘na knap’. Ne treba tu ni nabrajati igrače poput Petkovića, Oršića, Gavranovića, Majera… Kad Dinamo na momčadskoj razini i ne odigra ništa posebno, ta individualna kvaliteta zna odlučiti. To je njihova najveća snaga, ali uvjeren sam da im momčadskom igrom možemo parirati. I nadam se najboljem – zaključio je trener.

U prvom sudaru s Dinamo ove sezone Gorica se od 0-2 vratila na 2-2 pa na kraju izgubila 3-2 u Maksimiru… Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Čovjek s kapetanskom trakom u Puli, Aleksandar Jovičić, i ovoga će puta predvoditi obranu Gorice, a ne bude li u početnih 11 Matije Dvornekovića, ponovno će oko ruke staviti traku. Iako, jednu će traku svakako imati, onu na ozlijeđenom čelu.

– Kad smo se vratili kući iz Pule, otišao sam na šivanje i dobio sam tri ‘kopče’ kao uspomenu na utakmicu protiv Istre i taj sudar s Fuentesom. No dobro, to je iza nas, idemo se pripremiti za ono što nas čeka. Ja, naravno, nisam upitan za nastup protiv Dinama – sa smiješkom je rekao neuništivi Jovičić.

Puno su toga Goričani prošli u sudarima s Dinamom, puno je tu iskustava iz prošlosti, a cilj je uoči svake utakmice isti.

– Pokušat ćemo se suprotstaviti Dinamu kao i svakom drugom protivniku. Ova liga je teška, nepredvidljiva, nema lakog protivnika, sve utakmice su teške na svoj način, pa tako i ova. Kao što je i šef rekao, prepuštamo Dinamu ulogu favorita, ali oni dolaze u našu kuću i moramo ostaviti zadnji atom snage na terenu. Bude li tako, moći ćemo se nadati pozitivnom rezultatu. Nikome ne želimo dozvoliti da se razmaše na našem stadionu, a isto vrijedi i za Dinamo – rekao je Jovičić pa za kraj odabrao utakmicu u kojoj mu se činilo da je Gorica bila najbliže pobjedi protiv “modrih”.

– Rekao bih da je to ona koja je završila 0-0, kad smo imali dosta šansi koje nismo iskoristili, a Dinamu nismo praktički ništa dozvolili. Da, definitivno mislim da smo tu bili najbliži pobjedi, jer igrali smo zaista dobro. Čak smo u većem dijelu susreta igrali i presing, mislim da bi to mogao biti put koji i ovoga puta može biti presudan – završio je Jovičić.

Dvoboj na Gradskom stadionu počinje u 17.05 sati, a Gorica bi mogla izgledati ovako nekako:

Banić – Doka, Moro, Jovičić, Čabraja – Babec, Kalik – Špikić, Hamad (Golubickas), Lovrić – Matar (Mudrinski)

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 20. kola u kojem je na pet odigranih utakmica postignuto 23 gola.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi kola bila je utakmica između VG Boysa i Velike Mlake na igralištu u Kobiliću. Pogreška obrane Mlake u početku utakmice iskoristio je Škrinjarić i u 4. minuti plasirao loptu u mrežu za vodstvo. Igra je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, propuštene su po dvije šanse s obje strane.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme bolje je izgledala Mlaka, jer je naknado pristigao Piličić i diktirao tempo. Njegovom zaslugom rezultat je izjednačen na 1:1. Ipak, nekoliko minuta kasnije Boys su poveli s 2:1, nakon slobodnog udarca Šimuna i nespretne intervencije vratara. Slijedio je atraktivan pogodak u završnici za konačni rezultat – 3:1!

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo korektnu utakmicu vrlo dobro je vodio sudac Stjepan Sučić.

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 11.05.2026. Liga veterana NSVG-a 20.kolo: VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 21. kola igraju se u petak, 15. svibnja, a utakmice 22. kola u ponedjeljak 18. svibnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 20. kolo

Rezultati 20. kola (08./11.05.2026.): Hruševec – Lukavec 1:1, Buna – Dinamo 3:3, Lekenik – Vatrogasac 2:1, Klas – Polet 5:3, VG Boys – Velika Mlaka 1947 3:1, Kurilovec – Posavec odgođeno, Gradići slobodni. 18. kolo: Dinamo – Posavec 4:0.

Poredak nakon 20. kola: 1. Klas 43 (17 13 4 0 79:23), 2. Kurilovec 41 (18 13 2 3 56:17), 3. VG Boys 38 (19 12 2 5 55:22), 4. Dinamo 34 (18 11 2 5 61:36), 5. Velika Mlaka 1947 31 (18 10 1 7 47:37), 6. Vatrogasac 30 (18 9 3 6 33:25), 7. Lekenik 29 (18 9 2 7 49:41), 8. Lukavec 22 (19 6 4 9 29:35), 9. Buna 21 (19 6 3 10 28:37), 10. Gradići 15 (18 4 3 11 21:59), 11. Polet 14 (19 4 2 13 25:44), 12. Hruševec 9 (17 2 3 11 20:73), 13. Posavec 8 (17 1 5 11 9:61).

Nastavite čitati

Sport

Tri medalje za Karate klub Velika Gorica – Ema Jukić viceprvakinja Hrvatske

Na državnom prvenstvu u borbama gorički karatisti osvojili su tri medalje, a nekoliko njih završilo je među najboljih sedam u svojim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Karate klub Velika Gorica imao je uspješan nastup na Prvenstvu Hrvatske u borbama za uzraste kadeta (U16), juniora (U18) i mlađih seniora (U21), održanom proteklog vikenda u Zagrebu. Kući su se vratili s tri medalje, predvođeni Emom Jukić koja je osvojila srebro i postala viceprvakinja Hrvatske u juniorskoj kategoriji do 48 kilograma.

Brončane medalje osvojili su Mia Čunčić u juniorskoj kategoriji do 53 kilograma te Luka Lukačić u U21 kategoriji do 75 kilograma.

Vrlo blizu medalje bio je Nikola Huzjak, koji je u kategoriji do 75 kilograma zauzeo peto mjesto, kao i Katja Braica u U21 kategoriji do 61 kilogram. Sedma mjesta osvojili su Matea Kordić (juniorke -59 kg), Luka Lukačić (juniori -76 kg) i Sara Banović (kadetkinje -61 kg).

Na prvenstvu su nastupili i Petar Buhin (kadeti -52 kg) te Antonio Brletić (juniori -61 kg), no natjecanje su završili u ranoj fazi. Klub navodi kako je nastup bio otežan zbog ozljeda, zbog čega su nastupili u 13 od mogućih 18 kategorija.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvač iz Velike Gorice među najboljima na državnom prvenstvu u Zagrebu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu, u subotu 9. svibnja, u dvorani ŠSD Peščenica, održano je Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim stilom za mlađe seniore (U23), na kojem je nastupilo 57 natjecatelja iz 18 klubova.

Jedan od klubova koji je nastupio bio je Hrvački klub Velika Gorica 1991, kojeg je predstavljao Gabriel Đukić u pratnji .

Borio se u kategoriji do 72 kg te je izborio peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno