Povežite se s nama

Sport

Dinamo preko Mlake do tri boda

Vrlo dobra utakmica lomila se do samog kraja…

Objavljeno

na

U petak 3. rujna od 18 sati u Novom Čiču na igralištu Dinama Hidrel odigrana je utakmica veterana Dinama (NČ) i Mlake iz Velike Mlake u 2. kolu prvenstva NS Velika Gorica. Mlaka je bila favorit jer je u 1. kolu svladala Hruševec čak s 8-1 dok je Dinamo u Mičevcu odigrao 3-3. Gosti su na početku lagano dominirali, ali već u 6. minuti (igra se 2×40 minuta) snašla ih je nesreća. U jednom napadu Mlake po desnoj strani Goran Fišer pokušao je iz punog sprinta odigrati lijepo petom, ali kao pokošen pao je na travnjak držeći se za zadnju ložu. Odmah je bilo jasno da to znači kraj utakmice za ponajboljeg igrača Mlake i Fišer je šepajući napustio teren.

Foto: Mato Paviša

Gosti su i dalje igrali dobro pa je u 20. minuti Čorković pogodio gredu iznad vratara Radovića. Voditelj domaće momčadi Stjepan Grgar korigirao je tada svoje redovi i dinamovci su polako uspostavili ravnotežu pa su na trenutke imali i više od igre. Tako je u 22. minuti Miro Milanščak vrlo dobro gađao iz slobodnjaka ali lopta je zamalo otišla pored vratnice izvana.

Foto: Mato Paviša

U drugom poluvremenu Dinamo je bio još opasniji. U 46. minuti nakon jedne poduže kombinacije i gužve u kaznenom prostoru Mlake, glavom je pucao Milanščak, a vratar Modrić je to sigurno amortizirao. Plave je s klupe za pričuve glasno bodrio ozlijeđeni igrač, sponzor i sada navijač Mentor Stafas..

Foto: Mato Paviša

..a za Mlaku je u igru morao Jurica Mihalj, ranije i prvoligaški nogometni sudac.

Foto: Mato Paviša

Mlaka je također prijetila, ali u drugom dijelu nekako nedorečeno, a kontre dinamovaca bile su sve opasnije. Darko Kučan bio je tu najopasniji i najbrži. Pucao je dobro s 18 metara u 59. minuti a vratar Mlake bio je siguran. U 72. minuti, osam prije kraja, Kučan se izborio i za takozvani zicer ali izbliza iskosa pucao je u malu mrežicu izvana. I onda dvije minute prije kraja pogodak Dinama. Danijel Jukić odigrao je dubinski prekrasno desno za jurećeg Kučana, ovaj je smireno na drugoj vratnici gađao i pogodio samog Slavka Jelića i mreža Mlake se zatresla za 1-0.

Foto: Mato Paviša

U posljednjoj 80. minuti najbolji na terenu Miro Milanščak izborio je kazneni udarac za Dinamo, a već standardno izvođač je bio Damir Malbaša. Majstor je opet pokazao majstoriju i prevario vratara, a loptu smireno plasirao u svoj desni kut za konačnih 2-0. Možda iznenađujućih ali zasluženih! Bravo modri, a jednima i drugima čestitka za prikazano. Mato Paviša

Foto: Mato Paviša

DINAMO (NČ) 2
MLAKA (VM) 0

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Igrano 3. rujna 2021. od 18 sati. Sudac: Željko Dolibašić (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0-Jelić (78), 2:0-Malbaša (80-11 metara).

DINAMO (NOVO ČIČE): Radović, Josip Šantek, Kelemenić, Stipetić, Malbaša, Darko Kučan, D. Jukić, Miro Milanščak, Hemen, Cerjak, Jelić (još su igrali: S. Jukić, Stafas, Vrbetić, Jorgić, Župetić, Šimić, Ivanović, Horvatić). Voditelj: Stjepan Grgar

MLAKA (VELIKA MLAKA): Modrić, Bosanac, Matešić, Gračan, Perić, Fišer, Plečko, Čorković, Piličić, Šulentić, Kovač (još su igrali: Gusak, Jurišić, Klanac, Pavuša, Jurica Mihalj). Voditelj: Petar Kundid

IGRAČ UTAKMICE: Miro Milanščak

Sport

FOTO Gorica pobijedila Nexe čudesnim preokretom u drugom poluvremenu

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometaši Gorice  pobijedili su u prvom kolu Lige za prvaka  Nexe rezultatom 38:31 (19:20), nakon što su u drugom poluvremenu posve nadigrali favorita iz Našica.

Velika Gorica, 13.02.2026. Liga za prvaka-01.kolo: HRK Gorica – Nexe 38:31. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.02.2026. Liga za prvaka-01.kolo: HRK Gorica – Nexe 38:31. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Uvodni dio utakmice nije bio uopće obećavajući za momčad domaćih jer su otvorili susret vrlo loše (0:4, 1:7, 4:8), ali su do kraja prvog poluvremena stalni zaostatak sveli samo na jedan pogodak (19:20).

Velika Gorica, 13.02.2026. Liga za prvaka-01.kolo: HRK Gorica – Nexe 38:31. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.02.2026. Liga za prvaka-01.kolo: HRK Gorica – Nexe 38:31. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 13.02.2026. Liga za prvaka-01.kolo: HRK Gorica – Nexe 38:31. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačeno je bilo i početkom drugog poluvremena (21:20, 22:22), zadnje izjednačenje (24:24) bilo je u 39. minuti. Nakon toga Gorica je furioznim tempom (28:25, 32:27, 35:29) deklasirala suparnika, koji je godina po rezultatima odmah iza vječnog prvaka Zagreba.

Galerija fotografija

Paket24 Premijer liga. Liga za prvaka, 01.kolo

HRK Gorica – Nexe 38:31 (19:20)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 250. Petak, 13.02.2026., 18 sati. Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba iz Varaždina). Delegat: Marko Mrvica (Biograd na moru).

GORICA: Sorić (V), Turčić (V), Ceković 6, Bakula, Jurić 1, Neralić 6, Solariček, Lopac 6, Grubišić 8, Malin 1, Lasan 2, Pitt, Starčević 1, Mlakar 1, Karaula 6(4), Barišić. Trener: Matej Mišković.

NEXE: Jastrzebski 1 (V), Radovanović 1 (V), Hromin, Haseljić 2, Krajcar 1, Krupić 2, M.Moslavac 2, Manci, Barbić, Štrlek 6, L.Moslavac, A.Cenić, O.Cenić 2, Vučko 3, Lučin 11(6), Kozina. Trener: Krešo Ivanković.

Sedmerci: Gorica 4/6, Nexe 6/8. Isključenja: Gorica 6 min., Nexe 6 min.

Nastavite čitati

Sport

Velimir Šandor osvojio zlato Dubaiju! Završnim hicem do pobjede

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Para Atletski Klub Uspon/FB

Hrvatski paraatletičar Velimir Šandor osvojio je prvo mjesto u bacanju diska (kategorija F51/52/53) posljednjeg dana Grand Prixa u Dubaiju.

Bacivši 16,90 metara, osigurao je prvo mjesto i uspješno stavio točku na svoj nastup. Šandor je tako još jednom pokazao da je konkurentan na međunarodnoj sceni.

Čestitamo Velimiru na njegovom uspjehu!

Nastavite čitati

Sport

Kapetanica završila, nasljednica već krenula: Hvala Guja, dobrošla Luana!

Rukometašice Udarnika poražene su 19-18 od Samobora na domaćem terenu u prvoj utakmici nastavka sezone, ali poraz je pao u drugi plan zbog jednog emotivnog oproštaja i jednoj obećavajućeg debija

Objavljeno

na

Objavio/la

Bilo je to jedno neobično otvaranje drugog dijela sezone. Rukometašice Udarnika dočekale su Samobor na parketu Gradske dvorane, desetkovane ozljedama važnih igračica, samim time i značajno oslabljene, a na sve to nadovezala se i jedna odluka koja je izazvala ozbiljne emocije… Katarina Gujić Topić, kapetanica ekipe, odlučila je zaključiti svoju karijeru!

Predsjednik kluba Josip Mučnjak predao joj je buket cvijeća i mali znak pažnje, padali su i zagrljaji, možda je krenula i poneka suza… Emotivna je, uostalom, i poruka koju su objavili iz kluba:

“Naša kapetanica Katarina Gujić Topić oprostila se od igranja uoči početka proljetnog dijela natjecanja u 2. HRL Zapad. S nama je od 2018. godine. Godine predanosti, borbe, odgovornosti i pravog kapetanskog vođenja ekipe. Na terenu je uvijek davala maksimum, a izvan terena bila oslonac suigračicama.

Po struci je svi znate kao medicinsku sestru, a u svlačionici je bila naš ‘doktor’, uvijek spremna pomoći, savjetovati i pobrinuti se za ekipu.

Guja, hvala ti na svemu što si dala ovom klubu. Tvoj doprinos ostaje zauvijek dio naše priče. Vjerujemo da ćemo te uz rukometne terene uskoro viđati u drugačijoj ulozi.

Jednom kapetanica – uvijek kapetanica!”

Simpatična Guja, kako je cure zovu, odsad će tako biti najveća navijačica, a očito i nešto više od toga, dok će dolje na parketu svoje priče krenuti ispisivati neke nove cure. Ispalo je, eto, da je već u prvoj utakmici u kojoj kapetanica Katarina više nije igračica svoj seniorski debi odradila 14-godišnja Luana Bigec Sabljak. Tata Saša je na Bliskom istoku, nije bio u prilici ispratiti veliki trenutak u mladoj karijeri svoje kćeri, pa mu je Luana morala prepričati kako je zabila svoja prva dva seniorska gola…

Luana je i reprezentativka Hrvatske u svom uzrastu, svi mjerodavni tvrde da je riječ o iznimno talentiranoj djevojci, što će potvrditi i ovakav debitantski nastupa, u društvu 10-15 godina starijih igračica. U Udarniku je prostora za mlade igračice uvijek bilo, nema nikakve dvojbe da će ga kod trenerice Ljiljane Ivaci do kraja sezone dobivati i Luana.

U svemu tome nekako je u drugi plan pala činjenica da je Udarnik izgubio utakmicu 19-18, doživio četvrti poraz ove sezone, ali i ostao na četvrtome mjestu na tablici. U subotu će djevojke na gostovanje kod Sesveta II, u lov na prve proljetne bodove.

Nastavite čitati

Sport

Šćitarjevo ide dalje: Derbi protiv Kravarskog za titulu prvaka grada

Na gradskom prvenstvu u odbojci za sedme i osme razrede osnovnih škola najbolji su bili klinci iz OŠ Šćitarjeva, koji su u zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici protiv vršnjaka iz Kravarskog došli do iduće razine

Objavljeno

na

Objavio/la

Priča o Kravarskom i odbojci već je odavno ispričana, upoznali smo još davnih dana Matiju Ribića, profesora tjelesnog iz Velike Gorice koji je došao u ovu općinu i djeci – otkrio odbojku. Izašlo je iz toga svega puno dobroga, rodili su se i neki trenuci za povijest, sve dok profesor Ribić nije otišao u Šćitarjevo.

Njegov posao u Kravarskom nastavio je profesor Leon Levar, odbojka u domu Slavka Kolara živi i dalje punim plućima, pa je i prikladno da se ovogodišnji gradski turnir u odbojci za učenike sedmih i osmih razreda održao baš u školi koja nosi ime čuvenoga književnika.

Očekivano, u turniru sa četiri prijavljena sudionika sve su oči bile uperene upravo u ogled Levarova Kravarskog i Ribićeva Šćitarjeva, a upravo tako sve se i razvijalo. Nakon što su s uvjerljivih 2-0 u setovima pobijedili OŠ Vukovina, nakon toga istim rezultatom i OŠ Eugena Kvaternika, klinci iz Šćitarjeva u ključnoj su utakmici nadjačali i vršnjake iz Kravarskog.

Bio je to meč koji je opisan kao “ljepotica turnira”, nije tu nedostajalo ni neizvjesnosti, prave borbe, no OŠ Šćitarjevo na kraju je slavilo sa 25-17 u prvom i 25-23 u drugom setu. Time su, jasno, odbojkaši iz Šćitarjeva izborili i nastup na županijskom natjecanju u odbojci, na razini koju ova škola od Ribićeva dolaska redovno prolazi.

Prošle godine OŠ Šćitarjevo je u kategoriji sedmih i osmih razreda otišlo sve do državne završnice, na kojoj je osvojeno osmo mjesto, dok je OŠ Kravarsko na završnici osvojilo drugo mjesto u državi u konkurenciji petih i šestih razreda.

Za pobjedničku momčad nastupalo je sljedeće društvo: Marko Ivić, Ivan Križić, Ante Martinović, Roko Bekavac, Patrik Cik, Luka Blatnjak, Niko Vrdoljak, Alexandar Nesvanulica, Jakov Martinović, Patrik Urošević, Mihael Pastrečka, Robert Lončar

Nastavite čitati

Sport

Operacija „Maksimir“ u punom jeku – Kurilovec piše povijest protiv Dinama

Objavljeno

na

Objavio/la

NK Kurilovec ušao je u završnu fazu priprema za najveću utakmicu u svojoj povijesti. Nakon što je na redovitoj izbornoj sjednici Skupštine potvrđeno novo (staro) vodstvo kluba, sva pažnja usmjerena je prema srijedi, 4. ožujka u 17 sati, kada će Kurilovčani na Stadionu Maksimir istrčati protiv GNK Dinama u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Poseban dres za povijesni susret
Za ovu prigodu izrađen je poseban dres. Damir Golubić, član Izvršnog odbora i njegova tvrtka VEGO sport (zastupnik brenda Alpas), donirali su prigodnu garnituru, dok je član Nadzornog odbora Damir Suša omogućio nabavu dodatnog kompleta kako bi igrači jedan dres zadržali za uspomenu, a drugi razmijenili s igračima Dinama.
U tijeku je i završno prikupljanje sponzora čiji će logotipi biti otisnuti na dresu (prsa, leđa, rukavi i gaćice). Zainteresirani se mogu javiti u klub, gdje se primaju i predbilježbe za navijačke dresove s personaliziranim brojem i imenom.

500 ulaznica za Kurilovčane
GNK Dinamo ustupio je NK Kurilovec 500 ulaznica za zapadnu tribinu. Iako se razmatrala mogućnost otvaranja južne tribine, ona za ovu utakmicu neće biti u funkciji, pa će gledatelji moći na zapad ili sjever.
Zbog ograničenog broja ulaznica, u klubu se zaprimaju predbilježbe, kao i prijave za organizirani autobusni prijevoz do Maksimira.

Velik interes i podrška s tribina
Interes među igračima mlađih kategorija, roditeljima i navijačima iznimno je velik. Na tribinama će biti i kurilovečka navijačka skupina Red Boysi, koja priprema glasnu podršku uz bubnjeve i zastave.
Kurilovec je pred povijesnim izazovom.
Srijeda, 4. ožujka, 17:00 sati – Stadion Maksimir.
GNK Dinamo – NK Kurilovec.
Svi na Maksimir!

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno