Dinamo Hidrel teško, ali zasluženo do bodova

Gosti u prvom poluvremenu bili u najmanju ruku ravnopravni, ako ne i bolji.

Igralo se po teškom terenu, po hladnoj kiši i sjevercu koji je s vodom probijao do kostiju. Zbog toga, svim akterima dvoboja čestitka na pravoj muškoj utakmici, požrtvovanju, hrabrosti, pa i kvaliteti za ovaj rang natjecanja. Sudačka trojka također na visini, na čelu s Tihomirom Čunčić Zekom. Bravo za sve, pa i one s klupe za pričuve.

Dinamo Hidrel je rezultatom sigurno pobijedio ali nije to bilo nimalo lako. U prvom poluvremenu Posavec je bio ravnopravan a u nekim trenucima i bolji. Imali su gosti nekoliko zanimljivih situacija pred vratima Hidrela kao Joveš u 42. minuti kad je izbliza pucao na činilo se prazna vrata pa ipak pogodio blok. Prije toga opasan je bio Hladni za dinamovce ali udarac je završio u korneru.

Nakon odmora, Hidrel je zagospodario terenom i poveo u 54. minuti. Žugaj je lijevo uposlen dubinski i od prve nisko ubacio u sredinu a Marko Topalović precizno nisko pogodio kut i bilo je 1-0. Za konačnih 2-0 dinamovci su u 77. minuti također s lijeva izveli korner a u gužvi pred vratima Posavca najbolje se snašao Filip Čurla i zabio.

DINAMO HIDREL – POSAVEC 2-0

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Igrano 10. listopada 2021. od 16 sati. Gledatelja 25. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče) 7. Pomoćnici: Tihomir Bratković (Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Saša Kunić (Zagreb).

STRIJELCI: 1-0 Topalović (54), 2-0 Čurla (77).

DINAMO HIDREL: Fabijančić 7 (od 53. Šimić 7), Čurla 7, Jakovljević 7, Žugaj 6,5, Španiček 6 (od 46. Musolli 6,5), Topalović 7, Đuksi 7, Balenović 7 (od 86. Risonjić-), Zorić 6,5 (od 89. Sverić-), Vukadin 7, Hladni 7 (od 81. Hemen-). Trener: Tomislav Jakovljević 7.

POSAVEC: M. Kučan 6,5, M.Breščaković 6,5, Budinski 6,5, Kovačević 6,5, Lucin 6,5, Krajinović 6 (od 62. Postružin 6), J. Breščaković 6,5, Vranek 6 (od 68. Bencek-), Jambrešić 6,5, Joveš 6,5 (od 75. Duvnjak-), Desput 7. Trener: Alen Breščaković 6,5

IGRAČ UTAKMICE: Filip Čurla

FOTO Preokret Lomnice za pobjedu u Obrezini

Autor

17.10.2021. Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga – 10. kolo: NK Mladost – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je u 10. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige izgubila  protiv Lomnice, iako je do 70. minute imala prednost od dva pogotka. Sve do 30. minute i obostrano otvorene igre nije bilo ozbiljnije prigode za pogodak. Nakon ubačaja iz kornera odbijenu loptu zahvatio je Luka Bubalo i pogodio spoj vratnice i grede.

Dvije minute kasnije ničim izazvana obrana gostiju ruši Daria Sudca za kazneni udarac, koji Ivan Hercigonja sigurno realizira za vodstvo domaćina. Isti igrač prekrasnim pogotkom podiže prednost Mladosti na 2:0 u 40. minuti.

17.10.2021. Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga – 10. kolo: NK Mladost – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:3. Luka Mandura. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Potpuni preokret Lomnice uslijedio je u samo sedam minuta, a kreirao ga je Luka Mandura. Prvo je u 70. smanjio na 2:1, a zatim pogotkom iz kaznenog udarca izjednačio. Domaćin se još nije ni snašao zbog gubitka vodstva, a uslijedio je potpuni preokret.  Za 2:3, pokazalo se, i konačan rezultat, poentirao je Karlo Arbanas, koji je u igru ušao tek desetak minuta ranije.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022. – 10. kolo

NK Mladost – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:3 (2:0)
Obrezina. Igralište: ŠRC Mladost. Gledatelja: 120. Nedjelja, 17.10.2021., 15:30 sati. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Patrik Deverić i Danijel Zgurić (svi Velika Gorica). Delegat: Ivica Malkoč (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Hercigonja (32-11m), 2:0 – Hercigonja(40), 2:1 – Mandura (70), 2:2 – Mandura (73-11m), 2:3 – Ka.Arbanas (77).

MLADOST: Miklec, B. Ivančić, Perić, M. Ivančić, Šorša, Grdić, Sudec (od 60. Periša), Hercigonja (od 60. Bedeković), Hren, Matić (od 78. Pejak). Trener: Romano Župetić.
LOMNICA: Pogledić, Gršić, Dijanežević (od 58. Drmić), Kr.Arbanas, Mandura, Ćurić (cap.), Mostarlić (od 68. Ka.Arbanas), Bubalo, Čizmadija, Mihovljanec, Grgić. Trener: Stjepan Deverić.

Mraclin preko Banovca do tri nova boda – asistent Hajduk i strijelac Jurić presudili

Teže od očekivanog, favoriti na papiru igrači Mraclina došli su do bodova protiv čvrstih Glinjana.

IV. NL – središte Zagreb, 10. kolo

MRACLIN – BANOVAC 2:0

Teže od očekivanog, favoriti na papiru igrači Mraclina došli su do bodova protiv čvrstih Glinjana. Utakmica je bila velikim tijekom izjednačena, napatili su se domaći, ali su ipak zasluženo došli do nova tri vrijedna boda.
U samoj završnici prvog dijela za vodstvo velike zasluge ima Igor Hajduk, probio se po desnom boku, oštar niski ubačaj na bližu vratnicu, u gužvi su si zasmetali gostujući vratar i bek, u blizini njih Josip Jurić koji to odlično prati te iz blizine poentira.
Nastavak utakmice nakon odmora i nadalje neizvjestan, gosti pokušavaju do poravnanja, domaći koncentriraniji na čuvanje stečenog i prilike za kakvu dobru kontru. Trenutak odluke pao je u 61. minuti, ovaj puta po lijevom boku povukao je opet Hajduk, oštar ubačaj pred gol. Lopta dolazi na suprotnoj strani do Josipa Jurića. Mraclinski kapetan sa kojih 8-9 metara puca snažno i visoko, lopta od prečke odsjeda u mreži Banovca. Ovim golom pao je intezitet igre gostujuće momčadi iz Gline, domaći pak koncentrirano, strpljivo i odgovorno čuvaju kapital – tri boda.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Čavlina (Banova Jaruga). Pomoćnici: Blažeković i Dolenec (oba iz Siska).

STRIJELAC: 1:0 – Jurić (45), 2:0 – Jurić (61).

MRACLIN: Marić, Koleš (od 84. Petravić), J. Domitrović, Skrbin, B. Dandić, Golubić (od 62. Onić), Šikić (od 89. J. Cvetnić), Vidović, Roginić (od 62. L. Kos), Jurić (od 84. Dadović), Hajduk. TRENER: Damir Milanović.

BANOVAC: Karaula, Grubić, Pranjić, Avramović (od 46. Baron), Gomaz (od 68. Tipurić), Ban, Horvatin (od 77. Bakšić), Šola , Savić (od 84. Gajdek), Ban, Ćosić (od 68. Tica). TRENER: -.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurić.

Dva zlata i srebro za 12-godišnju badmintonašicu Raniju

Aktualna državna prvakinja, badmintonašica Badminton kluba “Velika Gorica”, ponovo je zauzela postolje u više kategorija.

Ovog vikenda održano je prvo kolo Hrvatskog kupa u badmintonu u kategorijama do 13,15 i 17 godina.

Badminton klub “Velika Gorica” predstavljala je Rania Vindiš. Badmintonašica je bila uspješna u sve tri kategorije te osvojila dva zlata i srebro.

Rania je aktualna trostruka prvakinja Hrvatske u singlu, ženskim i mješovitim parovima do 13 godina, a 12-godišnjakinja je u rujnu uzela i broncu u konkurenciji djevojčica do 17 godina.

Podsjećamo da velikogorički klub ima i trenutnu državnu seniorsku prvakinju i prvakinju do 19 godina, 15-godišnju Jelenu Buchberger.

Mlade badmintonašice ne prestaju nizati uspjehe. Želimo im da nastave taj niz i na kupu juniora i seniora koji će se održati sljedećeg vikenda!