ktc
Povežite se s nama

Crna kronika

Diler na pragu šezdesetih skrivao heroin u sandučiću za poštu. Pao je…

Policijski službenici su 2. srpnja obavili pretragu poštanskog sandučića u kojem je pronađeno ukupno oko 729,5 grama heroina, pakirano u dva paketa, stoji u priopćenju PU Zagrebačke

Objavljeno

na

Odavno je poznato da preprodavači droga, u narodu poznatiji kao dileri, spadaju među najdomišljatiju skupinu stanovništva, na što ih tjeraju zakonitosti ovog “posla”. Međutim, isto tako je poznato da malo tko od njih dugoročno može biti toliko domišljat da bi izbjegao ruku pravde, odnosno policije.

Solidnu domišljatost pokazao je i gospodin na pragu šezdesetih iz Novog Zagreba, koji je preprodavao heroin, koji je čuvao u poštanskom sandučiću. I koji je, naravno, u jednom trenutku “pao”. Konkretno, dogodilo se to ove subote.

“Policijski službenici Policijske uprave zagrebačke dovršili su kriminalističko istraživanje nad 59-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Neovlaštena proizvodnja i promet drogama.

Sumnja se da je 59-godišnjak protivno odredbama članka 3. Zakona o suzbijanju zlouporabe droga, na za sada neutvrđen način, a radi daljnje preprodaje nabavljao veće količine heroina kojeg je potom skrivao u poštanskom sandučiću na području Novog Zagreba, nakon čega je drogu preprodavao.

Policijski službenici su 2. srpnja obavili pretragu poštanskog sandučića u kojem je pronađeno ukupno oko 729,5 grama heroina, pakirano u dva paketa.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policijski službenici su podnijeli kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Novom Zagrebu dok su 59-godišnjaka predali pritvorskom nadzorniku”, stoji u priopćenju PU Zagrebačke.

Crna kronika

FOTO Nesreća na nadvožnjaku za Gradiće, intervenirali i vatrogasci

Objavljeno

na

Objavio/la

Na ulazu na nadvožnjak u smjeru Gradića dogodila se prometna nesreća.

Prema neslužbenim informacijama, u sudaru je ozlijeđena jedna osoba kojoj se trenutno pruža liječnička pomoć. Na mjestu događaja intervenirali su policija, hitna pomoć i vatrogasci. Točan uzrok nesreće i težina ozljeda bit će poznati nakon završetka policijskog očevida.

Ako je moguće, koristite alternativne pravce zbog stvaranja prometnih zastoja zbog saniranja mjesta nesreće.

Nastavite čitati

Crna kronika

Talijan u Velikoj Gorici zaustavljen usred noći – bio pozitivan na droge, odbio vađenje krvi i urina

Kazna je na kraju bila manja od one koju je policija tražila.

Objavljeno

na

Objavio/la

U noći sa subote na nedjelju, 4. travnja, gorička policija je zaustavila 29-godišnjeg državljanina Italije u Rakarskoj ulici. Nakon kontrole, utvrđeno je da je vozač bio pod utjecajem droga.

Kako navodi PU zagrebačka, muškarac je pristao na preliminarno testiranje na prisutnost droga, koje je pokazalo pozitivan rezultat, no odbio je stručni liječnički pregled, odnosno vađenje krvi i urina radi analize. Zbog toga je uhićen i smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva, nakon čega je priveden na nadležni prekršajni sud.

Policija je u optužnom prijedlogu predložila novčanu kaznu od 2.000 eura, no sud ga je proglasio krivim i izrekao kaznu od 1.200 eura.

Nastavite čitati

Crna kronika

Iskoristili trenutak nepažnje, ušli u kuću 83-godišnjakinje i ukrali novac

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Rafael Classen/pexels.com

U subotu 28. ožujka oko 17:20 sati dogodila se krađa u kojoj je oštećena 83-godišnja žena iz Orla.

Prema dostupnim informacijama PU Zagrebačke, nekoliko nepoznatih osoba iskoristilo je trenutak kada je starija gospođa izašla iz kuće, nakon čega su ušli i ukrali novac. Krađa je policiji prijavljena dva dana kasnije, 30. ožujka, a materijalna šteta iznosi više stotina eura.

Policija provodi kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdile okolnosti događaja i pronašli počinitelji.

Nastavite čitati

Crna kronika

Pet osoba osumnjičeno za trgovanje ljudima! Prosjake razvozili po gradovima, uključujući i Veliku Goricu

Policija sumnja da su dvojicu muškaraca mjesecima držali pod kontrolom, slali ih da prose i uzimali sav zarađeni novac.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pu Zagrebačka

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad pet osoba, tri žene i dvojicom muškaraca – koje sumnjiči za trgovanje ljudima na štetu dvojice muškaraca u dobi od 59 i 68 godina. Prema sumnjama policije, osumnjičeni su od početka prosinca 2025. do kraja ožujka 2026. iskorištavali žrtve za prosjačenje na području Zagreba, Varaždina, Velike Gorice i drugih mjesta u Hrvatskoj.

Muškarce su, navodno, smjestili u stambene objekte u Zagrebu, odakle su ih prevozili na lokacije s velikim brojem ljudi, najčešće ispred trgovačkih centara. Policija sumnja i da su im nabavili invalidska kolica i druga pomagala kako bi izgledali kao osobe s invaliditetom te tako izazvali veće suosjećanje prolaznika.

Sav novac koji bi prikupili, osumnjičeni su im, prema navodima policije, oduzimali i međusobno dijelili.

Nakon istrage podnesena je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu. Četvero osumnjičenih predano je pritvorskom nadzorniku, dok se 39-godišnja osumnjičena već nalazi u Zatvoru u Zagrebu. Policija je za žrtve pokrenula i postupak pomoći sukladno Nacionalnom planu za suzbijanje trgovanja ljudima.

Nastavite čitati

Crna kronika

U kafiću popio sredstvo za čišćenje? Teško je ozlijeđen, policija traga za konobaricom

Muškarac (55) završio je u KB Dubrava…

Objavljeno

na

Objavio/la

Neobičan i zabrinjavajući incident dogodio se jučer ujutro u Velikoj Gorici, u ugostiteljskom objektu u Ulici Slavka Kolara, gdje je 55-godišnji gost navodno popio čašu prozirne tekućine za koju policija sumnja da bi mogla biti sredstvo za čišćenje.

Prema dosad utvrđenim informacijama, muškarac je oko 7:30 sati sjedio za šankom kada je popio sadržaj čaše koja se nalazila u njegovoj blizini. Policija navodi kako je tekućinu na prostoru oko šanka ili na sam šank najvjerojatnije ostavila 29-godišnja zaposlenica lokala.

Ozlijeđeni muškarac prevezen je u Kliničku bolnicu Dubrava, gdje je utvrđeno da je teško ozlijeđen. Zagrebačka policija potvrdila je da je događaj prijavljen tek u popodnevnim satima, a za zaposlenicom koja se dovodi u vezu s ovim slučajem intenzivno se traga jer je trenutno nedostupna policijskim službenicima.

Na mjestu događaja obavljen je očevid, a kriminalističko istraživanje je u tijeku. Policija slučaj vodi zbog sumnje na kazneno djelo teških kaznenih djela protiv opće sigurnosti, u vezi s dovođenjem u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno