Povežite se s nama

Sport

Deseti poraz za kraj: Lukavec pao u prvoj minuti oproštaja od sezone

Nogometaši Lukavca poraženi su 1-0 od Vrapča u posljednjoj utakmici prvenstva u 3. NL Centar. Nakon sjajne jeseni, Lukavčani su odradili bitno slabije proljeće, pa na kraju sezonu završili na osmome mjestu tablice

Objavljeno

na

Već odavno su nogometaši Lukavca zaslužili svoje mjesto u miru i spokoju gornje polovice tablice, daleko od bilo kakvih briga oko borbe za ostanak, o kojoj se ove sezone ni na trenutak nije ni razgovaralo, ali i na značajnoj udaljenosti od samoga vrha. U takvim okolnostima, bez podržaja “borbe za goli život”, pa još i uz povremeni nedostatak sreće, završnica sezone nije nalikovala njezinom najvećem dijelu kad je u pitanju momčad trenera Siniše Idrizija.

U skladu s tim razvila se i posljednja utakmica ove prvenstvene sezone, u kojoj je na Lukavello stiglo Vrapče, treća momčad 3. NL Centar. U ovaj je ogled Lukavec ušao s nizom od 40-ak dana bez pobjede, jer posljednja tri ulovljena boda datiraju još od 20. travnja i pobjede 3-0 protiv HAŠK-a na domaćem terenu. U sljedećih sedam utakmica Lukavec je upisao tri poraza i četiri remija, pa je itekako bilo motiva da se sve skupa završi pozitivno, da se još barem malo ukrasi ova generalno vrlo uspješna sezona.

Međutim, nije se dogodilo…

Vrapče je stiglo u Lukavec kao četvrta momčad lige, s velikim adutom u liku prvog strijelca lige, Brazilca Diega Florentina, koji je debelo prebacio granicu od 30 golova, a na kraju su gosti kući otišli kao treći sastav lige. I to ne zahvaljujući svom efikasnom napadaču, nego Ivanu Pađenu, koji je utakmicu riješio i prije nego što je krenula druga minuta. Prvu pogrešku Lukavčana na utakmici gosti su iskoristili, nakon oduzete lopte na centru kreirali kontranapad kojeg je Pađen realizirao slanjem lopte u malu mrežicu lukavečkoga gola s ruba kaznenog prostora.

Nije se dalo u tim trenucima pretpostaviti da će taj gol biti i jedini kojeg će nešto manje od stotinjak gledatelja na tribinama Lukavella vidjeti ovog subotnjeg poslijepodneva, ali ispalo je upravo tako. Lukavčani su pokušavali vratiti se u egal, više su i aktivnije napadali, ali nisu mogli zabiti ni Ostojić, ni Rašić, ni Banić… Golman Vrapča Josip Šulentić bio je u sjajnom izdanju, zaustavljao je sve domaće pokušaje, promovirao se u prvo ime utakmice i sačuvao bodove za svoju momčad.

Vrapčanci su na trenutke prijetili preko brzih izlazaka iz svoga defenzivnog bloka, no u dobrom je izdanju bila i lukavečka defenziva, kudikamo boljem od napadačkog dijela momčadi trenera Siniše Idrizija. Golova tako do kraja nije bilo ni na jednoj strani terena, semafor je i u trenutku posljednjeg sučeva zvižduka pokazivao tih 0-1 iz samoga uvoda u utakmicu, a to je značilo da će se Lukavec od sezone oprostiti “okruglim” desetim porazom u sezoni.

Dugo su se Lukavčani ponosili činjenicom da su imali najmanji broj poraza u ligi, da ih je bilo izuzetno teško pobijediti, bilo doma, bilo na strani, ali slabije proljeće dovelo ih je do “triple-double” učinka: 12 pobjeda, 12 remija, 10 poraza. Prevedeno u bodove, to će reći da se Lukavec zaustavio na njih 48, pri čemu puno značajniji dio otpada na jesen nego na proljeće. U prvoj polovici prvenstva Lukavec je doživio samo dva poraza, ulovio sjajan 31 bod, a u 17 proljetnih utakmica “Idrizi Boys” ubilježili su četiri pobjede, pet remija i čak osam poraza, odnosno ukupno 17 bodova.

Kad se jednome doda drugo, to je tih ukupno 48 bodova, dovoljno za osmo mjesto, a jedan zgodan detalj puno će reći o tome koliko je dojam pokvaren slabijim proljećem. Naime, u nedjelju od 18 sati kreće posljednja utakmica sezone u 3. NL Centar, naš Kurilovec će na Udarniku dočekati posljednjeplasiranu Savu iz Strmca, a u slučaju pobjede Kurilovčani će doći na 47 bodova, samo jedan manje od Lukavca. A još donedavno Kurilovec je bio u “drami”, u razmišljanjima kako osigurati ostanak u ligi koja se sljedeće sezone smanjuje. Na kraju, uspjeli su u tome i prije samog finiša sezone, a eventualna pobjeda u posljednjih 90 minuta može ih sasvim približiti rivalima i prijateljima iz Lukavca…

Najave

FOTO Start 12. MNL Turopolja i Posavine u Mraclinu

Objavljeno

na

Objavio/la

Ovogodišnja 12. Malonogometna liga Turopolja i Posavine starta utakmicama prvog kola u Mraclinu, u subotu, 13.06.2026. u 16 sati.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tihomir Čunčić, voditelj i sudac Lige, saopćio je da ovogodišnja liga ima samo 10 momčadi. Od prošlogodišnjih 12 ekipa ove godine u natjecanju nema Okuja i Rakitovca.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prošlogodišnji pobjednik MNL Turopolja i Posavine je momčad Kuča, kojoj je to bio deseti naslov u 11 odigranih liga. Finalni dan prošle godine održan je na igralištu u Ribnici.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mraclin, 13.06.2026. 01. kolo: 16:00 Novo Čiče – Turopolje, 16:40 Kuče – Ribnica, 17:20 Lazina Čička – Poljana Čička, 18:00 Drnek – Jagodno, 18:40 Pešćenica – Mraclin.

Galerija fotografija

11.Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2025.

Konačni redoslijed: 1. Kuče 30 (11 10 0 1 39:9), 2. Pešćenica 27 (11 9 0 2 23:9), 3. Lazina 26 (11 8 2 1 36:12), 4. Poljana Čička 22 (11 7 1 3 34:11), 5. Mraclin 19 (11 6 1 4 18:23), 6. Drnek 16 (11 5 1 5 17:16), 7. Okuje 16 (11 5 1 5 19:26), 8. Ribnica 10 (11 3 1 7 24:30), 9. Novo Čiče 8 (11 2 2 7 13:21), 10. Jagodno 8 (11 2 2 7 16:26), 11. Turopolje 7 (11 2 1 8 17:22), 12. Rakitovec 3 (11 1 0 10 11:59).

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Kamp raste iz dana u dan: ‘Jedva čekamo početi dolaziti ovdje…’

Hrvatski reprezentativci obišli su gradilište na kojem se rađa nacionalni kamp hrvatskog nogometa, nakon čega su izrazili zadovoljstvo viđenim. U obilazak kampa krenula je i naša kamera…

Objavljeno

na

Jedno od stajanja na putu od Rijeke do Zagreba, svojih dviju pripremnih destinacija uoči Svjetskog prvenstva u Kanadi, SAD-u i Meksiku, hrvatski nogometaši imali su u Velikoj Gorici. Povod je bio razgledavanje gradilišta kampa HNS-a u našem gradu, a na mjestu događaja dočekali su ih predsjednik HNS-a Marijan Kustić, Andrea Dokuš iz Odjela za infrastrukturu, projektanti i drugi zainnteresirani.

Igrači su prošetali po kampu i otkrili kako im se sviđa sve ono što se događa na Aveniji Pape Ivana Pavla II…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Mladost Obrezina pobjedom osigurala ostanak u Jedinstvenoj 1.županijskoj nogometnoj ligi

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladost Obrezina je u posljednjem 30. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila Pribić rezultatom 2:0 golovima Noa Šalkovića i Ivana Lucina. Bila je to ukupno 11 prvenstvena pobjeda koja je potvrdila i ostanak u ovoj ligi. Domaći su odlučujuću utakmicu za očuvanje ligaškog statusa odigrali bez nekoliko standardnih igrača (Ćurić, Lacković, Kunić, Budin), ali nekompletnost je nadoknađena većim zalaganjem i borbenošću.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za vrata domaćih bilo je vrlo kritično sredinom prvog poluvremena, jer je Pribić imao dvije velike prigode za pogodak. Odlično je u tim kritičnim situacijama reagirao vratar Kerkez i paradama sačuvao svoju mrežu. Nakon toga domaći su opet napadali po bočnim pozicijama i izveli su nekoliko udaraca iz kuta, ali su se gosti obranili.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribiæ 2:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Ipak, Mladost je u 42. minuti došla u vodstvo golom Šalkovića, koji se najbolje snašao u gužvi i u padu zabio loptu u mrežu za – 1:0! Pogodak je bio veliko olakšanje za momčad domaćina i zasluženo vodstvo.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u drugom poluvremenu igrali sa pojačanom obranom i tražili šanse u brzim kontranapadima. Uspjeli su sačuvati minimalno vodstvo, a u završnici je Lucin poentirao za 2:0 i pobjedu, koja je značila ostanak u ovom rangu natjecanja.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost (30 11 3 16 47:66 36) se s 36 bodova plasirala na 12. mjesto u konačnom poretku, a Pribić (30 15 3 12 73:78 48) je s 48 bodova zauzeo 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Galerija fotografija

 

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ, 30. kolo

NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0 (1:0)

Obrezina. Stadion: ŠRC Obrezina. Gledatelja: 60. Subota, 06.06.2026., 18 sati. Sudac: Ivan Vuković (Donji Laduč). Pomoćni suci: Eugen Novak i Danijel Horvatić (oba Zaprešić). Delegat: Tomislav Brebrić (Markuševec Turopoljski). Strijelci: 1:0 – Šalković (42), 2:0 – Lucin (88).

MLADOST: Kerkez, Caganić, Jurišić, Matić, Đurašin, Smajić (cap.), Bekavac, Šalković, Lucin, Geljić, Filipčić. Trener: Goran Klipa.

PRIBIĆ: T.Bucković, B.Bucković, Novosel, Špoljar, Grgetić (cap.), Beketić, Martin Jarnečić, Novosel, Matija Jarnečić, Celić, Serdar. Trener: Stjepan Kosić

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dva hattricka za bodove spasa Dinamo Hidrela u Novom Čiču

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel je u posljednjem 30. proljetnom kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e pobijedio Pušću rezultatom 6:1, strijelci su bili Vid Sečenj (3) u prvom poluvremenu i Haris Rebihić (3) u drugom poluvremenu, pogodak za goste Tomislav Janušić.

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su došli u vodstvo golom Sečenja u 13. minuti, gosti su izjednačili dvije minute kasnije. Ubrzo je raspoloženi Sečenj svojim drugim pogotkom vratio prednost (2:1), a onda je trećim golom u 27. minuti povisio na 3:1 i kompletirao hattrick.

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora uslijedio je show Rebihića za drugi hattrick na utakmici. Za samo 13. minuta tri puta je pogađao suparničku mrežu za visokih i konačnih – 6:1! Uvjerljiva pobjeda Dinamo Hidrela za ostanak u Jedinstvenoj 1.ŽNL!

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (30 9 7 14 50:64 34) se s 34 boda plasirao na 14. mjesto, a Pušća (30 15 3 12 70:62 48) je s 48 bodova plasirana na 3. mjestu u konačnom poretku.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 30. kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Pušća 6:1 (3:1)

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 100. Subota, 06.06.2026., 18 sati. Sudac: Ivan Jurakić. Pomoćni suci: Štefo Bićanić i Jurica Šarić. Delegat: Velibor Miličević. Strijelci: 1:0 – Sečenj (13), 1:1 – Janušić (15), 2:1 – Sečenj (18), 3:1 – Sečenj (27), 4:1 – Rebihić (60), 5:1 – Rebihić (69), 6:1 – Rebihić (73).

DINAMO HIDREL: Ogrič, Veljačić (od 57. Kadoić), Solić, Maras (od 75. Šimić), Minković, Rebihić (od 75. Požega), Jandrić, Milanščak (od 75. Hasanović), Bilokapa, Sečenj, Hemen (cap.). Trener: Tomislav Posavec.

PUŠĆA: Javorić, Prša, Janušić (od 46. Studak), Lučić, Brekalo, Vrabec, Jandras, Pulek (cap.), Starjački, Nemčić, Perički. Trener: Nikola Božić.

Nastavite čitati

Sport

Hrvatska u Velikoj Gorici! ‘Sve super izgleda, bit će ovdje jako lijepo trenirati’

Hrvatska nogometna reprezentacija predvođena izbornikom Dalićem i kapetanom Modrićem obišla je radove na kampu HNS-a u Velikoj Gorici, pri čemu su igrači izrazili iznenađenje i zadovoljstvo tempom radova

Objavljeno

na

Objavio/la

Na putu od Rijeke, gdje su se pripremali za sve što ih čeka na Svjetskom prvenstvu, prema Zagrebu, odnosno Varaždinu, u kojem će u nedjelju odraditi posljednju provjeru uoči Mundijala, hrvatski reprezentativci zastali su u Velikoj Gorici. I red je da se navikavaju na to, jer hrvatska reprezentacija sljedećih će godina često biti u našem gradu, budući da bi u ovo vrijeme sljedeće godine kamp HNS-a na Aveniji Pape Ivana Pavla II. trebao biti gotov…

Ovoga puta najbolji hrvatski nogometaši došli su provjeriti kako teku radovi, a na mjestu na kojem kamp raste iz dana u dan dočekali su ih predsjednik HNS-a Marijan Kustić i vodeći ljudi projekta koji će ozbiljno obogatiti sportski sadržaj u našem gradu. Dečki su razgledali gradilište, pri čemu im je osnovne informacije dala Andrea Dokuš iz HNS-ova odjela za infrastrukturu.

– Radovi teku po planu. Evo, iza nas je upravna zgrada, kroz koju ćemo prošetati, a lijepo se vidi i kako će izgledati buduća tribina glavnog igrališta u kampu – rekla je uvodno Dokuš, prije nego je cijelo društvo krenulo u đir po kampu.

Koliko su radovi napredovali jasno je vidljivo i sa ceste, a šetnja ovakve vrste dala je dobar uvid i kako će sve skupa izgledati. Prošli su tako igrači s izbornikom kroz garažu, koja će biti poluotvorenog tipa, stepenicama se popeli na prvi kat upravne zgrade, gdje će biti smještena recepcija, ali i brojni sadržaji vezani za trenersku akademiju i sudačku organizaciju, dok će na drugome katu biti raspoređeni uredi HNS-ovih zaposlenika.

Prostor je prostran, može se zaključiti i da će biti vrlo funkcionalan, a kroz staklene stijene na sjevernoj strani lijepo se vidi i prostor na kojem će biti tereni. U prvoj fazi rade se tri terena, u onoj drugoj doći će i četvrti, a u toj drugoj dobit ćemo i dvoranu sa medicinskim centrom, koja će se smjestiti između glavne tribine i skladišta, koje je također već dobilo svoju konstrukciju.

– Stvarno je lijepo, iznenađen sam kako sve brzo napreduje. Mislim da ovo hrvatski nogomet zaslužuje i veseli me što ćemo dobiti mjesto gdje će moći stasavati neki novi veliki hrvatski nogometaši. Zadovoljan sam jako, svi jedva čekamo da radovi završe i da što što prije možemo početi dolaziti ovdje – rekao je Duje Ćaleta Car kao predstavnik svlačionice, a nadovezao se i Petar Sučić:

– Iznenađeni smo kako brzo idu radovi, kako sve lijepo izgleda. Po onome što su nam predstavili, jedva čekamo dolaziti ovdje. Sve što okružuje kamp djeluje jako mirno, uz puno zelenila, i bit će jako lijepo trenirati ovdje.

Vrlo brzo nakon obilaska igrači su se smjestili u autobus i krenuli dalje, prema svom zagrebačkom hotelu, iz kojega će se u nedjelju zaputiti prema Varaždinu, gdje će od 20.45 sati igrati protiv Slovenije.

– Rezultat možda tu i nije najvažniji, ali naravno da želimo pobijediti i u dobrom ozračju krenuti prema Americi – složili su se Sučić i Ćaleta Car.

Radovi na kampu već od ponedjeljka će ići dalje, svojim ritmom, a nadamo se da će i reprezentacija uoči odlaska “preko bare” uloviti svoj ritam. Kojeg će, eto, vrlo brzo loviti baš u Velikoj Gorici…

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno