Povežite se s nama

Vijesti

Crveni križ: Ova nepogoda će potrajati. Pričekajte sada s pomoći i odazovite se na naše apele kasnije

Dio ekipe gradskog interventnog tima ovih će dana pomagati u Sisku

Objavljeno

na

Od trenutka potresa na terenu je Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica. Odmah se aktiviralo 20 ljudi, a zbog očekivanog većeg priljeva humanitarne pomoći i lakšeg sortiranja, Grad im je ustupio dvoranu Osnovne škole Nikole Hribara. Tamo svakodnevno u smjenama volonteri zaprimaju pomoć, sortiraju je i slažu u unificirane pakete. Što su do sada napravili i kako planiraju dalje pomagati ispričala je predstavnica goričkog Crvenog križa Suzana Strunjak.

Foto: Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica

– Tu je već oko 30 članova gradskog interventnog tima i 25 volontera koji su nam stavili svoje vrijeme i snage na raspolaganje. Do sada smo već odradili oko 1.500 volonterskih sati, prikupljeno je oko 2.5 tone hrane i higijenskih aritkala te oko dvije tone robe. Podijeljeno je preko 200 paketa različitog sadržaja. Obišli smo Kravarsko i Pokupsko te podijelili humanitarnu pomoć i tamo kome je trebalo. Trenutno imamo dovoljno humanitarne pomoći, kao i robe. Dobili smo jako puno odjeće, pa molimo građane da to ne nose. Sve je posloženo i svaka stvar je označena flomasterom. Sve zaprimljeno je i popisano, sve će biti podijeljeno na potpis svima koji se jave da im treba. Ova elementarna nepogoda će, nažalost, potrajati i pomoći će trebati i kasnije kako se ne bi dogodilo da nečemu istekne rok trajanja ili da se mora baciti, što je uvijek žalosno. Molim građane da pričekaju i da se onda odazovu na naše apele i donose baš ono što ciljano budemo tražili – kazala je Strunjak te dodala kako je dio ekipe Crvenog križa, zajedno s članovima educiranog gradskog interventnog tima, otišlo pomagati u Sisak te će tamo na raspolaganju biti nekoliko dana.

 

Vijesti

Centar za odgoj i obrazovanje ide u veliku obnovu! Potpisan ugovor

Projekt vrijedan skoro 6,6 milijuna eura.

Objavljeno

na

Foto: Ministarstvo rada mirovinskog sustava obitelji i socijalne politike

Obnova zgrade Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica službeno kreće nakon što je u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike potpisan ugovor o izvođenju radova. Projekt je vrijedan 6.580.136 eura, a financirat će se iz državnog proračuna.

Dok traje obnova, Centar će svoje aktivnosti obavljati  u prostoru Međunarodne zračne luke Zagreb, a povratak u obnovljenu zgradu planiran je u rujnu 2027. godine.

Radovi bi Centru trebali donijeti modernije i tehnološki opremljenije prostore, čime se planira značajno unaprijediti dostupnost i učinkovitost usluga koje Centar pruža. Ustanovu koristi ukupno 183 djece, korisnika sustava obrazovanja i usluga iz sustava socijalne skrbi.

Nastavite čitati

Udruge

Društvo žena Buševec i ove godine pomaže najpotrebitijima – podijeljeno 25 uskrsnih paketa

Tradicija koja se nastavlja iz godine u godinu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Društvo žena Buševec/FB

Društvo žena Buševec i ove je godine uoči Uskrsa organiziralo humanitarnu akciju u kojoj su kupljeni prehrambeni paketi za one kojima je pomoć najpotrebnija. Ukupno je podijeljeno 25 paketa, 20 za socijalno ugrožene obitelji te pet za djecu s posebnim potrebama.

Paketi su dostavljeni korisnicima u Buševecu, Ogulincu, Vrbovu, Ruči, Sopu Bukevskom i Lekeniku.

“Već 12 godina organiziramo akciju za socijalno ugrožene, samce, djecu s posebnim potrebama i to ne samo u Buševcu, nego imamo i krug ljudi van Buševca kojima dajemo pakete. To su socijalno ugroženi ljudi, a najviše se radi o starijim osobama”, pojasnila je Lidija Rožić, predsjednica Društva.

Nastavite čitati

Vijesti

Jak vjetar i dalje u gradu! Stožer civilne zaštite – nema ozlijeđenih, ali oprez i dalje nužan

Građanima se savjetuje izbjegavanje putovanja i boravka na otvorenom.

Objavljeno

na

Stožer civilne zaštite Grada Velike Gorice i dalje prati situaciju na terenu nakon olujnog nevremena te poručuje kako zasad nema većih materijalnih šteta na objektima, a najvažnije, nema ozlijeđenih. Vatrogasci i ostale hitne službe neprekidno su na terenu i rade na uklanjanju posljedica jakog vjetra. Građani se i dalje pozivaju na oprez, posebno u prometu, a za sve dojave i potrebe Stožer je otvorio dežurne telefone 099 423 1989 i 092 635 7000.

Povećan je broj vatrogasnih intervencija zbog porušenih stabala i odlomljenih grana, no prema trenutačno dostupnim informacijama nema dojava o većoj šteti na objektima.

U dječjim vrtićima zabilježen je manji broj djece nego inače, dok su djelatnici pojačano angažirani kako bi boravak djece protekao sigurno.

Prema prognozama, tijekom sutrašnjeg dana očekuje se postupno smirivanje vremena, no u prvom dijelu dana i dalje se očekuje jak, mjestimice i olujni sjeverni vjetar zbog čega će se upozorenje spustiti na žuti alarm. Iz Stožera ponovno apeliraju na građane da izbjegavaju nepotrebna putovanja, boravak na otvorenom te parkiranje vozila ispod stabala, dok hitne službe nastavljaju s radom na terenu.

Nastavite čitati

Vijesti

VIDEO Crijep počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, vatrogasci odmah intervenirali

Olujni vjetar i dalje radi probleme…

Objavljeno

na

Objavio/la

Crijep je danas počeo padati sa zgrade u Zagrebačkoj ulici, zbog čega je situacija brzo postala opasna za prolaznike. Na teren su izašli vatrogasci, a odmah je krenula i sanacija željebnjaka.

 

Sve se događa dok olujni vjetar još uvijek puše i stvara probleme po gradu, a na snazi je još uvijek crveno upozorenje.

Nastavite čitati

Vijesti

Dijete ozlijeđeno u Šestak Brdu! Automobil naletio na srušeno stablo

Identitet djeteta za sada nije poznat…

Objavljeno

na

Foto: Vatrogasci Pokupsko/FB

Sinoć oko 21 sat, u Šestak Brdu, jedno dijete je ozlijeđeno kada je automobil naletio na stablo koje je oluja srušila na cestu. Hitna pomoć odmah je intervenirala, no kako doznajemo, identitet djeteta za sada nije poznat.

Incident je dio šireg vala problema koje je uzrokovao olujni vjetar u Zagrebačkoj županiji, gdje je na snazi crveno upozorenje. U posljednja 24 sata zabilježeno je više od 260 intervencija, a vatrogasci su angažirani više od 720 puta, najviše u Jastrebarskom zbog oštećenih krovova i srušenih stabala.

Građanima se savjetuje oprez jer olujni uvjeti i dalje ugrožavaju sigurnost na cestama.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno