Povežite se s nama

Crna kronika

Čistio kuću nakon pokojnog punca u Kravarskom i pronašao hrpu streljiva

Potaknuti tragičnim događajima iz Srbije iz policije još jednom pozivaju građane da bez sankcija dobrovoljno predaju oružje, streljivo i druge eksplozivne naprave.

Objavljeno

na

Pronalazak veće količine streljiva u jednoj obiteljskoj kući, a u svjetlu tragičnih događanja iz susjedne Srbije, potaknuli su policiju da još jednom apelira na sve one koji još negdje u svojim domovima čuvaju ili skrivaju oružje ili eksplozivna sredstva da ga bez straha od sankcija prijave policiji.

– Potaknuti tim nemilim događajima navodimo jedan pozitivan primjer, kako bi se spriječile tragedije. Čovjek je 29. travnja čistio kuću nakon pokojnog punca na području Kravarskog, te je tom prilikom pronašao više od stotinu komada različitog streljiva, različitih kalibara, vjerojatno nešto što je ostalo još iz Domovinskog rata. Sve je to spremio i donio u velikogoričku policijsku postaju. Još jednom pozivam građane da dobrovoljno predaju oružje, streljivo i bilo kakve druge eksplozivne naprave, jer ne podliježete nikakvoj kaznenoj odgovornosti, a može se spriječiti tragedija. Moj savjet je ako pronađete neko oružje, dovoljno je nazvati policiju, dolaze službenici protueksplozijskog odjela koji su za to osposobljeni, to je njihov posao. I ponavljam, građani ne snose nikakve sankcije – poručuju iz velikogoričke policije.

 

Crna kronika

Provala u Buševcu – kroz prozor ušao u kuću i ukrao nakit vrijedan desetke tisuća eura

Objavljeno

na

Objavio/la

Nepoznati počinitelj provalio je u kuću u Buševcu i ukrao razni nakit, pričinivši 32-godišnjoj vlasnici štetu od nekoliko desetaka tisuća eura.

Kako je izvijestila PU zagrebačka, provala se dogodila u ponedjeljak 27. travnja, između 10 i 20.30 sati, kada je provalnik u kuću ušao kroz prozor. Nakon krađe udaljio se u nepoznatom smjeru.

Kriminalističko istraživanje je u tijeku.

Nastavite čitati

Crna kronika

Noćna vožnja bez vozačke dozvole – policija zaustavila 24-godišnjakinju, sud izrekao 30 dana zatvora uvjetno

Objavljeno

na

Objavio/la

U četvrtak, 24. travnja, oko 1:50 sati u Velikoj Gorici, policija je zaustavila 24-godišnju vozačicu koja je upravljala osobnim automobilom zagrebačkih registarskih oznaka u Ulici Matice hrvatske. Nadzorom je utvrđeno da nikada nije položila vozački ispit te da nema pravo upravljati vozilom bilo koje kategorije.

Vozačica je na mjestu događaja uhićena te je uz optužni prijedlog dovedena na nadležni prekršajni sud.

Policija je u postupku predložila kaznu zatvora u trajanju od 30 dana te zabranu upravljanja vozilima B kategorije na šest mjeseci. Sud je na kraju 24-godišnjakinju proglasio krivom i izrekao joj kaznu zatvora od 30 dana, uvjetno na rok kušnje od 12 mjeseci.

Nastavite čitati

Crna kronika

Tragedija u Velikoj Gorici: Motociklist poginuo nakon slijetanja s ceste

Objavljeno

na

Objavio/la

U noći na 19. travnja 2026. godine, oko 00:10 sati, u dogodila se teška prometna nesreća u kojoj je stradao motociklist.

Nesreća se dogodila na raskrižju Avenije Ivana Pavla II. i ulice Rudolfa Fizira, gdje je motocikl iz zasad neutvrđenih razloga sletio s kolnika.

Prema službenim informacijama, vozač motocikla nije preživio nesreću.

Nastavite čitati

Crna kronika

Novi detalji tragedije – sumnja se da je 52-godišnjakinja ubila maloljetnu članicu obitelji (17)

Istraživanje se nastavlja…

Objavljeno

na

PU zagrebačka objavila je nove detalje o tragediji koja se jučer, 12. travnja oko 10:50 sati, dogodila u Velikoj Gorici.

Kako potvrđuje policija, 52-godišnjakinja se bacila sa stambene zgrade, a u stanu je potom pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe (17), članice obitelji.

Sumnja se da je smrt maloljetnice nastupila kao posljedica nasilne smrti tupim predmetom

Tijela su prevezena na Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku, dok se kriminalističko istraživanje nastavlja.

Nastavite čitati

Crna kronika

Dvostruka tragedija – žena skočila sa zgrade, u stanu pronađeno tijelo maloljetnice

Objavljeno

na

Danas, 12. travnja oko 10:50 sati, žena se bacila sa stambene zgrade u neposrednoj blizini Policijske postaje Velika Gorica, izvijestila je policija.

Kako doznajemo, radi se o sveučilišnoj profesorici.

Nakon toga, u stanu je pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe, a sumnja se da je smrt nastupila kao posljedica nasilne smrti.

Na mjestu događaja u tijeku je očevid, kao i kriminalističko istraživanje kojim će se utvrditi sve okolnosti ove tragedije.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno