Carević gostuje doma: ‘Bit će čudno sjesti na drugu klupu, bit će emocija, ali…’
Nogometaši Gorice u nedjelju od 17.45 sati gostuju kod Šibenika na Šubićevcu. Mario Carević pripremio je novu momčad za okršaj s bivšom momčadi, a isto je učinio i Rajko Vidović na drugoj strani…
Deset dana prošlo je od posljednje utakmice HNK Gorice, one kojom je izboren prolazak u četvrtfinale Kupa, a u danima koji su slijedili smjestili su se i odmor i priprema za ono što slijedi. A to je jedna malo drukčija utakmica…
– Odmorili smo se dobro, pripremili smo se dobro – krenuo je u priču o toj i takvoj utakmici Mario Carević, aktualni trener Gorice i donedavni trener Šibenika.
– Sigurno da je priprema za ovu utakmicu za mene bila malo drukčija, dojmovi su ipak još svježi – priznao je Carević, koji je nakon devet kola aktualnog prvenstva pokupio kofere i Šibeniku i preselio ih u Veliku Goricu.
Nakon više od godinu dana uspješnog posla na Šubićevcu, u koji je uključen plasman u SuperSport HNL, Carević je prihvatio novi izazov, a sad je vrijeme za njegov prvi odlazak u svoj nekadašnji dom.
– Prošao sam stvarno lijep period u Šibeniku, ali profesionalac sam i u ovom trenutku sam fokusiran isključivo na Goricu. Vjerujem u svoju momčad, vjerujem da možemo napraviti dobar rezultat, iako očekujem tešku i zahtjevnu utakmicu. U sličnoj smo situaciji, imamo isti broj bodova i siguran sam da će ovdje odlučivati detalji – kaže Carević.
Da cijela priča bude još bolje, čak i da uđe u anale HNL-a, pobrinula se odluka sportskog direktora Marija Brkljače da na mjestu trenera Šibenika zaposli Rajka Vidovića, kojeg je Carević zamijenio u Gorici. Raritetan slučaj, definitivno…
– Poznajemo jedni druge jako dobro, Rajko poznaje Goricu možda i bolje od mene u ovom trenutku, tako da nepoznanica neće biti, kao što neće biti ni lako, ni jednim ni drugima. Ponavljam, ja vjerujem u ovu momčad, u dobroj smo formi, u dobrom smo momentu nakon prolaska u Kupu u Varaždinu i dobre utakmice protiv Dinama… Moramo zadržati takav fokus i taj ritam, ali ja sam pozitivan – govori Carević.
Naravno da će reći da je profesionalac, naravno da je fokus tamo gdje treba biti, ali logično je i da mu neće biti svejedno kad dođe na Šubićevac.
– To je najljepši period moje trenerske karijere, naravno da sam emotivno vezan, prije svega za igrače, s kojima sam jako puno toga prošao. Dugo je to i trajalo, logično je da su emocije uključene. Bit će mi sigurno čudno sjesti na ovu drugu, gostujuću klupu… Imam puno prijatelja tamo, u klubu i oko kluba, bit će poseban osjećaj, ali to je nogomet, to je sport, moram se fokusirati na svoj dio posla, jednako kao i Rajko s druge strane na svoj. Pa ćemo vidjeti tko će izvući bodove – sa smiješkom kaže Car.
Dodat će i da su svi u kadru, na raspolaganju, svi osim duže odsutnih Radoševića, Sagne i Pajazitija, što će reći da Gorica s najjačim oružjem ide na gostovanje na kojem je u proljeće 2023. upisala nezaboravnu pobjedu 4-0 i praktički osigurala ostanak u ligi pod Željkom Sopićem. I ova će biti važna, i ovoga puta bodovi će biti posebno vrijedni.
– Puno se potenciraju određene utakmice, ističe se njihova važnost, a ja govorim otkad sam došao da mi je cilj da ova momčad raste iz utakmice u utakmicu. Mislim da smo na dobrom putu, neke stvari smo već usvojili, a primarni cilj mi je da ova momčad bude konkurentna na duge staze. Ne treba gledati na jednu ili dvije bolje, odnosno lošije utakmice, mi moramo ispravljati stvari koje nisu bile dobre, nadograđivati ono što je dobro, a u tom smislu mislim da smo na dobrom putu. Ne treba se zanositi, ima tu još puno detalja na kojima se treba raditi, koje moramo raditi bolje, no zasad sam zadovoljan – zaključio je Carević.
U nedjelju od 17.45 sati kreće show na Šubićevcu. Car protiv svojih, Rajko protiv svojih…
Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije
I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele
Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.
Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.
Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.
Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.
Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.
Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.
Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.
Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.
Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.
Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.
Turopolje i Meštrica odigrali su bez pobjednika u 27. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e rezultatom 1:1, strijelac za domaće Matej Karlović, za goste Matej Puntarić.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Momčad domaćih bolje je otvorila utakmicu i golom Karlovića u 7. minuti došla u vodstvo te je na terenu izgledala nadmoćni9je. Ipak, momčad gostiju uspjela preko Puntarića izjednačiti na 1:1.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Drugo poluvrijeme Turopolje je započelo ofenzivnije i stvorili su nekoliko stopostotnih šansi. Vratar Andrija Budimir je u samo nekoliko minuta tri puta uspješno rješavao situaciju ‘jedan na jedan’, dva puta nije uspio Karlović i jednom Perić. Budimir je i kasnije uspješno riješio nekoliko kritičnih situacija. Činilo da obrana Meštrice igra prekomotno odnosno nedovoljno ozbiljno pred svojim vratima.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Igra Meštrice nije bila uopće slična njenim igrama iz zadnjih nekoliko kola, igrači su djelovali umorno. U završnici susreta došlo je do spornog momenta nakon prodora domaćih, na rubu kaznenog prostora duel Budimira i napadača domaćih sudac je presudio u korist Meštrice. Ta sudačka odluka dovela je do žestokih verbalnih reakcija igrača Turopolja.
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje, 17.05.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-27.kolo: NK Turopolje – NK Metrica 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Turopolje (27 8 7 12 43:51 31) je s 31 bodom na 12. mjestu prvenstvene ljestvice, a Meštrica (27 10 1 16 50:79 31) je s istim brojem bodova na 13. mjestu.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 27. kolo
NK Turopolje – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 1:1 (1:1)
Turopolje. Stadion: ŠRC Turopolje. Gledatelja: 60. Nedjelja, 17.05.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Tihomir Bratković i Davor Merkmaš (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 1:0 – Karlović (7), 1:1 – Puntarić (25).
Trkački vikend AK Turopolja – polumaraton u Jaski, vatrogasna utrka i humanitarna dionica do Siska
Članovi kluba nastupili u Jastrebarskom i na relaciji Zagreb–Sisak, a jedan ultramaratonac vikend je zaključio humanitarnim pothvatom od 70 kilometara.
Članovi Atletskog kluba Turopolje proveli su nedjelju na nekoliko trkačkih frontova.
Na 27. Jaskanskom polumaratonu, koji se boduje za Hrvatsku atletsku cestovnu ligu, AK Turopolje imao je dva predstavnika u glavnoj utrci. Staza od 21 kilometra s približno 350 metara ukupnog uspona vodila je kroz Jastrebarsko i okolna brda. Josip Martinović zauzeo je 14. mjesto u konkurenciji 69 trkača s vremenom 1:34:39, što mu je donijelo i drugo mjesto u kategoriji M45. Ivica Culović utrku je završio na 54. mjestu s vremenom 2:06:59.
Na petkilometarskoj vatrogasnoj utrci, koja se trči u sklopu Vatrogasne trkačke lige, nastupila su dva člana kluba. Kristijan Mačković bio je šesti ukupno s rezultatom 21:12 i treći u svojoj kategoriji, dok je Nedjeljko Babić završio 22. s vremenom 24:37, što mu je donijelo drugo mjesto u kategoriji.
Posebnu priču vikenda ispisao je ultramaratonac Bojan Šebrek. Nakon što je dan ranije odradio 25 kilometara traila, u nedjelju je u ranim jutarnjim satima krenuo iz Zagreba i potom istrčao 70 kilometara do Siska. Pothvat je odradio u sklopu humanitarne akcije “Mosa Bavlju”, koju organizira glumac i ultramaratonac Marko Cindrić.
Atletičarke AK Maraton Velika Gorica nastupile su u nedjelju, 17. svibnja, na natjecanju u Varaždinu, gdje su s četiri predstavnice ostvarile solidne rezultate, uključujući i jednu medalju. Najuspješnija je bila Nelli Komljenović, koja je u skoku u dalj u kategoriji WU14 osvojila treće mjesto i broncu rezultatom 4.66 metara.
Komljenović je dodatno nastupila i na 60 metara, gdje je zauzela 13. mjesto s vremenom 8.87 sekundi. Vrijedi naglasiti kako je nastupala u starijoj dobnoj skupini te bila među najmlađim natjecateljicama u konkurenciji.
U kategoriji WU16 Vita Plepelić trčala je 600 metara i osvojila osmo mjesto s rezultatom 1:58.63, dok je Gloria Karlović u bacanju koplja zauzela sedmo mjesto s hicem od 18.26 metara. Također, Ema Gilja natjecala se na 200 metara s preponama u kategoriji WU14 te završila na 11. mjestu s rezultatom 32.73.