Povežite se s nama

Buna bolja od Dinama u Novom Čiču

Odigrano 1. kolo prvenstva veterana NSVG

na

Startali su veterani i u petak 23. kolovoza odigrali 1. kolo prvenstva Nogometnog saveza Velika Gorica. U Novom Čiču Buna je visokim rezultatom 5-0 dobila domaći Dinamo. Dečki iz Male Bune djelovali su izgledom dosta mlađe spram kolega na drugoj strani (vidi uvodnu fotografiju), ali dinamovci su pak u šali naglasili da su kilažom daleko iznad gostiju.

Odigrano 1. kolo prvenstva veterana NSVG – foto: Mato Paviša

Imao je Dinamo dosta prilika za postizanje pokojeg pogotka, posebno na startu utakmice, ali i Buna je mogla zabiti još više. Odlično je sudio Tihomir Bratković iz Kurilovca.

Najavimo i prijateljsku utakmicu seniora Dinamo Hidrela i Kupe iz Pokupskog. Igra se u danas 24. kolovoza od 18 sati na igralištu u Novom Čiču. Suparnici će igrati i u prvenstvu Jedinstvene 1. županijske lige koja starta 1. rujna. Dinamovci tada ugošćuju Bunu. Dinamo i Kupa stari su suparnici, ali već puno godina nisu igrali u istoj ligi.

DINAMO (NČ) – BUNA 0-5

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Gledatelja 25. Sudac: Tihomir Bratković (Kurilovec).

STRIJELCI: 0-1 Jerleković (20-iz 11 metara), 0-2 Gršetić (24), 0-3 Đurašin (52), 0-4 Đurašin (59), 0-5 Kolarec(63).

DINAMO: Radaković, Kelemenić, Slivak, Župetić, Šantek, Hemen, Malbaša, Cerjak, Ivanković, Stafas, Škojc (još su igrali: Ljubas, Palačković, Augustinović, Penić, Horvatić, Jorgić, Balenović). Voditelj: Stjepan Grgar

BUNA: Zlodi, Mrkonjić, Lukinić, Ceković, Mi. Marjanović, Dobrenić, I. Rak, Đurašin, Jerleković, Gršetić, Vuković (još su igrali: A. Rak, Fatiola, Lučan, Kolarec, Bermanac, Zagorac, Đuretić, Ma. Marjanović). Voditelj: Drago Marjanović

Velika Gorica dobila svoj karate turnir, u subotu stiže više od 500 malih sportaša

Natjecanje će se odvijati u dvorani Srednje strukovne škole Velika Gorica od 10 sati.

na

Karate klub Velika Gorica u subotu 14. rujna organizira u svom gradu prvo izdanje turnira Gorica Open. Dvoranu Srednje strukovne škole Velika Gorica ispunit će oko 500 natjecatelja i natjecateljica što govori i o jakosti turnira.

– Naš klub predstavljat će 56 natjecatelja koji će nastupiti u disciplini kumite odnosno borbama. Broj prijavljenih govori koliko će jaka biti konkurencija, a dječaci i djevočice dolaze iz cijele Hrvatske, Austrije, Slovenije i Mađarske – otkrio nam je Goran Živković, predsjednik kluba i glavni trener.

Nastupit će djeca od 7 do 17 godina, a uz borbe, pokazat će svoje znanje u katama. Početak natjecanja je u 10 sati.

– Pozivam sve građane, roditelje, ljubitelje ovog sporta da dođu i podrže ovo natjecanje kao i naše mlade karatiste i karatistice koji će pokušati osvojiti medalje – poziva Živković.

Nastavite čitati

Kurilovečki niz ide dalje: Domaći Pribić u kupu “nestao” u šest minuta…

Nakon dvije vezane pobjede na početku prvenstva, nogometaši Kurilovca su u županijskom Kupu pobijedili 4-1 Pribić na gostovanju, uz dva gola Davida Pršira, starije od dvojice braće Pršir u rosteru Senada Harambašića

na

Objavio/la

Dok su nogometaši Gorice, našeg prvoligaša, muku mučili u gostima kod tri razreda niže rangiranoga kluba iz Đakova u hrvatskom Kupu, njihovi “sugrađani” s Udarnika, smješteni također u četvrti rang, u županijskom Kupu gostovali su kod Pribića, koji je još tri lige niže, na sedmoj stepenici hrvatskog nogometa. Trener Senad Harambašić imao je tako prostora dati priliku i nekim igračima koji su u prva dva kola prvenstva imali manju minutažu, a dečki su posao odradili s kudikamo manje poteškoća od kolega iz Gorice.

Završilo je 4-1, rezultatski jednostavno i uvjerljivo, ali neizvjesnost je trajala sve do posljednjih 20-ak minuta. Momčad u kojoj su bili golman Crnolatec, pa još i Caganić, Šarić, Banić, Završki, Radočaj, Ožanić, Ferina, Mateo Pršir, Žlebečić i Novak, do vodstva je uspjela doći u 42. minuti. Kurilovčane je u vodstvo doveo Jakov Caganić, 20-godišnjak koji se ovog ljeta vratio na Udarnik nakon jedne sezone u dresu mićevečkog Klasa, i moglo se u tom trenutku učiniti da stvari idu prema svom rješenju.

Novaka je na poluvremenu zamijenio David Pršir, umjesto Žlebečića ušao je Banić, za očekivati je bilo podizanje tempa i rješavanje utakmice, ali umjesto toga su – domaćini izjednačili. Tomić je u 53. minuti pogodio za 1-1 i Kurilovčani su opet bili na početku. Sljedećih 15-ak minuta gosti s Udarnika tražili su način kako doći do novog vodstva, a onda je došlo njihovih pet minuta. Točnije, šest…

U glavnim ulogama bili su igrači s klupe, jer u 69. minuti svoj je prvi gol u dresu Kurilovca zabio David Pršir. Samo dvije minute poslije, a točno četiri minute nakon što je ušao u igru, pogodio je i 19-godišnji Borna Cindrić, a u 75. minuti stariji brat Pršir, 21-godišnji David, kompletirao je šestominutni “blitzkrieg” svojim drugim golom za konačnih 4-1.

Nakon dvije minimalne (1-0) u prvenstvu, bila je to treća uzastopna pobjeda Kurilovca na otvaranju sezone, a niz će igrači trenera Harambašića pokušati nastaviti već u subotu, na gostovanju kod zagrebačkog HAŠK-a.

I juniori zablistali u Kupu!

Uspjehu iz kupa treba svakako dodati i uspjeh juniorske momčadi, pod vodstvom Zvonka Radoša i Hrvoja Jančetića. Golovima Forjana i Čumpeka, juniori Kurilovca pobijedili su 2-0 vršnjake iz zaprešićkog Inkera i plasirali su se u polufinale županijskog kupa. Momčad je to koja od ove sezone nastupa u drugom rangu hrvatskog juniorskog nogometa, čak i “oslabljena” neigranjem nekih igrača koji su u prvoj momčadi, ali očito dovoljno kvalitetna da se obračuna i s ovako ozbiljnim protivnikom.

HOTNEWS

Olimpijski dan u Velikoj Gorici donosi sportsko druženje uz čak 17 klubova

Gorički sportaši 20. rujna predstavit će svoje klubove i sportske uspjehe sugrađanima na igralištu osnovnih škola Eugena Kvaternika i Jurja Habdelića.

na

Objavio/la

Zajednica športskih udruga Grada Velike Gorice i ove godine obilježava Hrvatski olimpijski dan i time se pridružuje mnogobrojnoj olimpijskoj obitelji u obilježavanju ovog značajnog datuma kao spomena na dan utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora koji se obilježava 10. rujna.

Čak 17 goričkih klubova, članova Zajednice športskih udruga, na prostoru vanjskog igrališta osnovnih škola Eugena Kvaternika i Jurja Habdelića predstavit će u petak 20. rujna svoj rad, upoznati javnost o svojem radu i rezultatima kroz neposredni razgovor i komunikaciju. Djeca i roditelji na štandovima klubova moći ćete dobiti sve informacije o upisu u pojedini klub.

Pored toga, najmlađi će se moći uključiti i interaktivno sudjelovati u praktičnoj prezentaciji aktivnosti u košarci, odbojci, rukometu, plesnim i borilačkim sportovima te atletskom poligonu.

09.09.2022. – Hrvatski olimpijski dan u Velikoj Gorici – foto:Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

U program sudjeluje Košarkaški klub Gorica, Košarkaški klub Velgor, Hrvatski rukometni klub Gorica, Ženski rukometni klub Udarnik, Ženski rukometni klub Gorica, Rukometni klub Zagorica, Hrvatski odbojkaški klub Gorica, Odbojkaški klub Velika Gorica, Hrvački klub Velika Gorica 1991., Judo klub Pinky, Judo klub Kokica, Taekwondo klub Velika Gorica, Karate klub Velika Gorica, Plesni klub Vega, Plesni klub Megablast, Cheerleading klub Vegasice i Maraton klub Velika Gorica.

– Cilj obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana je motiviranje građana svih dobnih skupina, posebice djeca i mladih, na aktivno bavljenje sportom u lokalnoj zajednici a programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi – ističu iz goričke sportske Zajednice te dodaju da će se program prenositi i na njihovom YouTube kanalu.

Program će se odvijati od 09:30 – 13:30 sati.

FOTO Turopoljac s dva kaznena udarca osvojio samo jedan bod

na

Objavio/la

Turopoljac je u 5. kolu Premier lige odigrao neodlučeno 2:2 sa Strmcem golovima Filipa Sarafa iz kaznenih udaraca, dvostruki strijelac za goste bio je Deni Škarica.

Kuče, 11.09.2024. Premier liga-05.kolo: Turopoljac-Strmec 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je u početku susreta napadala uglavnom desnom stranom preko Sarafa, koji je bio neuhvatljiv za suparničke braniče. Njegov ulazak u kazneni prostor i padanje nakon kontakta sudac je procijenio dovoljnim za kazneni udarac. Saraf je bio siguran za 1:0. Otvorena igra isplatila se gostima u 30. minuti kada je Škarica udarcem s dvadesetak metara pogodio mrežu uz samu vratnicu za 1:1.

Isti igrač je u nastavku susreta u 57. minuti svojim drugim pogotkom doveo goste u zasluženo vodstvo. Domaćin je izbjegao poraz u završnici kada je Saraf po drugi put bio siguran izvođač kaznenog udarca – 2:2!

Turopoljac (5 0 3 2 10:15 3) je i dalje bez pobjede te s tri boda je na 15. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Premier liga 2024./2025., 05. kolo

NK Turopoljac – NK Strmec (Bedenica) 2:2 (1:1)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 60. Srijeda, 11.09.2024., 17 sati. Sudac: Antonio Kožarec. Pomoćni suci: Fran Jelečki i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Zoran Smrekar (Turopolje). Strijelci: 1:0 – Saraf (8-11m) , 1:1 – Škarica (30), 1:2 – Škarica (57), 2:2 – Saraf (84-11m).

TUROPOLJAC: Fabijančić, Domić, Čunčić (cap.), Matasić (od 76. Gašparić), Saraf, Čaić (od 64. Gogić), Šutalo (od 76. Gudelj), Antolčić (od 46. Martinić), Barišić, Horvat, Perić (od 46. Veljačić). Trener: -.

STRMEC: Plantić, Steković, Lončarić, K.Šilinić, Škarica, H.Šilinić (od 80. Jerković), Posavec, Holetić (od 90. Kuzmić), Horvat (od 46. Fiket), Bičak, Glibo (od 46. Juren). Trener: Hrvoje Komar.

FOTO Ban Jelačić do treće pobjede u završnici susreta

na

Objavio/la

Ban Jelačić je zabilježio treću prvenstvenu pobjedu u susretu 5. kola Premier lige protv Sutla-Laduča pogotkom Frana Milatovića u 85. minuti. Brza akcija išla je preko desnog boka, Milatović je dobio loptu u for, sjurio se u kazneni prostor i iskosa plasirao loptu u suprotnu malu mrežicu. Efektan pogodak za tri boda.

Vukovina, 11.09.2024. Premier liga-05.kolo: Ban Jelačić-Sutla Laduč 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon dvije startne pobjede u gostima (Turopoljac 3:1, Klas 1:0) i dva vezana poraza (Zrinski 0:1, Lukavec 0:1), treća pobjeda je naznaka optimizma i mogućnost da se ubrzo riješi upražnjeno trenersko mjesto.

Gosti su većim dijelom susreta bili ravnopravan suparnik, u završnici su pritiskali momčad domaćina, ali bez izrazite prigode za pogodak. Nakon primljenog gola nisu imali dovoljno vremena za eventualno izjednačenje.

Ban Jelačić (5 3 0 2 5:3 9) je s 9 bodova na 6. mjestu u trenutačnom redoslijedu.

Premier liga NSZŽ-e 2024./2025., 05. kolo

NK Ban Jelačić – NK Sutla-Laduč 1:0 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Srijeda, 11.09.2024., 17 sati. Gledatelja: 70. Sudac: Mario Stanić. Pomoćni suci: Jurica Šarić i Štefo Bićanić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Kristijan Hmelina (Gradec). Strijelac: 1:0 – Milatović (85).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Harambašić (od 69. Klasnić), Hrženjak (od 80. Škoro), Pušić (od 46. Đurašić), M.Nikić (cap.)(od 80. Memić), Milatović, Kovačević (od 57. Matić). Trener: -.

SUTLA-LADUČ: Zorc, Šikoronja, Banovac, L.Žižić, Rendić (od 46. Bubalo), Kartelo (od 90.+1 Pinek Collin), Kovačević Postružin (od 46. T.Žižić), Turk, Šutalo, Petruša, Lučić. Trener: Ivica Duspara.