Povežite se s nama

Sport

Bitka za titulu ide dalje! Pionirima bod u Solinu, odluka pada protiv Rijeke

Pionirska momčad HNK Gorice odigrala je 0-0 u gostima kod Solina, u utakmici u kojoj je pobjeda donosila osiguravanje naslova prvaka države. U zadnjem kolu protiv Rijeke doma dovoljan će biti i jedan bod, ali tražit će se sva tri

Objavljeno

na

Jutro nakon novog poraza seniora, ovoga puta u Koprivnici, uz stravičan dodatak u obliku teške ozljede Đure-Giulija Đekića, pioniri Gorice krenuli su na svoj zadatak. Na igralištu s umjetnom travom u Vranjicu, s početkom u 10 sati, lideri HNL-a u svom uzrastu tražili su pobjedu protiv domaćeg Solina, kojom bi kolo prije kraja osigurali naslov prvaka države. Nažalost, nije se dogodilo, završilo je bez golova, ali mladi Goričani i dalje apsolutno sve drže u svojim rukama.

Nisu u klubu željeli ovim mladim igračima, dečkima od 14 i 15 godina, stavljati dodatan teret na leđa, tijekom tjedna baš sve se odvijalo onako kako je to bilo prije svake prethodne utakmice, no promjenu je donijela odluka da se na put krene dan ranije. Trener Boris Trivunov poveo je zadnji trening u subotu u 9 sati, nakon čega je poveo momčad u Solin, gdje su dečki prespavali i spremni dočekali sudar koji im je mogao donijeti titulu.

Značajno oslabljeni, bez dvojice reprezentativaca, Luke Čolića i Francisa Echuea, s nedovoljno oporavljenim kapetanom reprezentacije Matejem Kelavom na klupi, Goričani su nasrnuli od prve minute. Bila je u svemu tome vidljiva i određena psihološka blokada, što i ne čudi osobito kad znamo da je ovdje riječ o djeci koja tek završavaju osnovnu školu, no puno veći problem bio je stav protivnika. Solinjani su u borbi za ostanak u ligi, u ovu su utakmicu ušli s ogromnim motivom, ali i naglašenom defenzivnim pristupom.

– Dečki nisu parkirali autobus u šesnaestercu. Parkirali su dva autobusa u šesnaestercu… – dobacio je netko s tribina u trenucima dok su Goričani tražili način kako doći do gola vrijednog naslova prvaka.

Nije to baš išlo po planu, što je i logično uzimajući u obzir sve faktore, ii pritisak na leđima, i začahurenog protivnika, i zahtjevan teren. Imali su naši klinci svoje prilike, neke i vrlo dobre, ali generalno je u tim uvjetima teško bilo doći i do šanse, a kamoli do gola. I protegnulo se to na cijelu utakmicu, sve do završnog sučeva zvižduka, nakon kojega je na semaforu i dalje stajao isti rezultat kao i prije njezina početka: Solin 0, Gorica 0.

Svakome je tako pripao po bod, što Gorici nije bilo dovoljno da osigura titulu, budući da je dan prije drugoplasirana Lokomotiva došla do pobjede 2-1 u gostima kod Rijeke. Pobijedio je i Hajduk u Sesvetama, no Splićani su ovim bodom Gorice definitivno ispali iz igre za naslov. Kolo prije kraja tablica izgleda ovako: Gorica je prva s 56 bodova, Lokomotiva ima 54, a Hajduk je ostao na 52, koliko može imati i Dinamo dobije li svoju utakmicu ovoga kola.

U zadnje kolo kao dva jedina kandidata za titulu ulaze Gorica i Lokomotiva, pa će i svoje završne utakmice igrati u isto vrijeme. Gorica će na Gradskom stadionu dočekati Rijeku, a Lokomotiva će biti domaćin Dinamu. Točan termin tek će se dogovarati, a za naše klince dobra je vijest da im je i bod dovoljan za zadržavanje prvog mjesta.

Iako, nema dvojbe da će dečki ići na pobjedu, baš kao što su činili i u prethodnih 25 slučajeva…

Sport

Turopolje ispustilo bodove u završnici, Pušća preokretom iz dva penala do pobjede

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Turopolja, oslabljeni za nekoliko bitnih igrača, poraženi su na svom Leštandu od Pušće rezultatom 1:2, iako su sve do same završnice držali prednost u rukama. Nakon većeg dijela utakmice bez pogodaka i uz dosta opreza s obje strane, ključni trenuci dogodili su se u posljednjih desetak minuta. Domaći su u 81. minuti stigli do vodstva kada je Matej Karlović lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora, preciznim udarcem u desni kut gostujućeg vratara.

Ipak, samo tri minute kasnije uslijedio je prvi šok za domaće. Sudac Mihael Milin pokazao je na bijelu točku nakon duela u kaznenom prostoru, procijenivši da je prekršaj napravljen nad Vrabecom. Siguran realizator bio je Matija Zaplatić koji poravnava rezultat na 1:1. Nedugo zatim, u 88. minuti, nova slična situacija u kaznenom prostoru Turopolja. Ovoga puta pao je Martin Nemčić, a sudac je ponovno dosudio najstrožu kaznu, što je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača. Zaplatić je i drugi put bio precizan s bijele točke za potpuni preokret i veliko slavlje gostiju.

Domaći sastav tako je u svega nekoliko minuta ostao bez bodova, a dvije sudačke odluke u samoj završnici zasigurno će još neko vrijeme biti tema rasprava. Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda, dok Turopolju ostaje žal za propuštenom prilikom i vrlo bolnim raspletom utakmice.

JEDINSTVENA I. LIGA NSZŽ , 18. kolo

TUROPOLJE – PUŠĆA 1:2

ŠRC Turopolje. Gledatelja 50.
Sudac: Mihael Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Cetin.
Strijelci: 1: 0 – Karlović (81), 1:1 – Zaplatić (84 – 11 m), 1:2 – Zaplatić (88 – 11 m).                                                                    Crveni karton: Luka Kapović (87).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Kos, Ceković, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Šejić, Matošević, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

PUŠĆA: Jelačić, Prša (od 68. Janušić), Pinek (od 46. Gaiser), Martin Nemčić, Vrabec, Jandras, Pulek, Zaplatić, Starjački (od 61. Horvat), Marko Nemčić, Penezić (od 66. Javorić). Trener: Nikola Božić.

Nastavite čitati

Najave

Nakon sedam godina pauze, polumaraton se vraća u Veliku Goricu – donosimo sve detalje

Na rasporedu su tri discipline.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nakon sedmogodišnje stanke, polumaraton se vraća na ulice našeg grada. Novo izdanje utrke, pod nazivom Turopoljski polumaraton, održat će se u nedjelju, 31. svibnja 2026., u organizaciji Atletski klub Turopolje, a start i cilj bit će ispred Muzeja Turopolja.

Na rasporedu su tri discipline, utrka na 5 kilometara, 10 kilometara i polumaraton (21,097 km), a sve tri startaju u 9 sati. Staze su certificirane prema WA/AIMS standardima, a trčat će se zatvorenim gradskim prometnicama i označenim stazama.

Polumaraton je namijenjen natjecateljima starijima od 16 godina, uz vremensko ograničenje od tri sata, dok kraće utrke imaju limit od 90 minuta. Organizatori su predvidjeli i dobne kategorije za muškarce i žene u svim disciplinama, kao i nagrade za najbolje, uključujući novčane nagrade za ukupne pobjednike polumaratona.

Prijave su već otvorene, uz niže cijene startnina za rane prijave do sredine travnja, dok će se sudionici moći prijaviti i na dan utrke, ali bez startnog paketa. Više detalja možete saznati ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Druženje igrača superligaša HNK Gorica i mladih navijača

Objavljeno

na

Objavio/la

Igrači goričkog superligaša i mladi navijači družili su se jučer (petak, 20.03.2026., od 17 do 18 sati) u Parku dr. Franje Tuđmana. To je bilo svojevrsno ”zagrijavanje” pred sutrašnju utakmicu sa HNK Rijeka.

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Superligaša su predstavljali četiri igrača: Mateo Leš, Ante Kavelj, Stjepan Kučiš i Ognjen Bakić te voditelj druženja Marko Jurić. Druženje je bilo vrlo dobro organizirano i odlično vođeno. Voditelj Marko je već na startu bio na istoj valnoj dužini s djecom, malom i malo većom. Redali su se nogometni zadaci, a njihovo rješavanje bilo je nagrađivano klupskim šalom odnosno klupskom majicom i ulaznicom za sutrašnju utakmicu s Rijekom. (Ulaznice su dobili svi koji su se zatekli na druženju.)

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igrači su uredno sudjelovali u druženju, potpisivali dobitničke majice i pozirali za fotkanje. U disciplini žongliranja jedan dječak je 70 puta pimplao s loptom bez da je pala na travu! Sa strane su dobacivali: ”Odmah žonglera registrirajte za Goricu!”

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Druženje je u potpunosti ispunilo svoju svrhu. Čak je i vlasnik kluba Ilija Karamatić, koji je bio u pozadini, skrenuo pozornost na sebe tako što je u dva-tri navrata duhovito ”bocnuo” igrače zbog minimalnih pogrešaka.

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica SuperSport Hrvatska nogometna liga – 27. kolo: HNK Gorica – HNK Rijeka igra se na Gradskom stadionu sutra (nedjelja, 22.03.2026.) s početkom u 17:45 sati.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa preuzeli vodstvo u Ligi veterana NSVG-a

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) startala je u proljetnu polusezonu 2026. godine odigravanjem dvije zaostale utakmice iz jesenske polusezone 2015. godine. Klas je s 2:0 pobijedio Kurilovec i preuzeo vodstvo na ljestvici, a Velika Mlaka bila je bolja od Gradića rezultatom 3:1.

Velika Gorica, 19.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. VNK VG Boys. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. VNK Kurilovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.03.2026. Liga veterana Nogometnog saveza Velika Gorica. VNK Dinamo (Novo Čiče). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ovog vikenda prema rasporedu bit će odigrane tri preostale utakmice iz jesenskog 13. kola (početak u 16:30 sati).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 13. kolo

Rezultati odgođenih utakmica iz jesenske polusezone: Velika Mlaka 1947 – Gradići 3:1 (11. kolo). Klas – Kurilovec 2:0 (12. kolo).

Raspored preostale tri utakmice iz 13. kola (20./23.03.2026.): Posavec (Orle) – Lukavec, Dinamo (Novo Čiče) – Gradići, VG Boys – Klas (Mičevec).

Poredak nakon 13. kola: 1. Klas 29 (11 9 2 0 56:13), 2. VG Boys 27 (11 9 0 2 43:12), 3. Kurilovec 27 (12 9 0 3 39:13), 4. Dinamo 25 (11 8 1 2 42:17) 5. Vatrogasac 21 (12 7 0 5 25:20), 6. Velika Mlaka 1947 19 (12 6 1 5 29:25), 6. Lekenik 19 (12 6 1 5 28:31), 8. Lukavec 13 (11 4 1 6 17:19), 9. Buna 13 (12 4 1 7 17:24), 10. Polet 9 (12 3 0 9 14:28), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 13:45), 12. Posavec 5 (11 1 2 8 7:48), 13. Gradići 4 (11 1 1 9 8:43).

Nastavite čitati

Sport

Transfer koji je potresao Brege: Hoće li prvi topnik lige u Donji Hruševec?!

Iz dobro informiranih izvora stigla je vijest kako se priprema spektakularan transfer u svijetu Breške lige: posljednjih godina najbolji strijelac lige Pavao Galović iz Dubranca će navodno prijeći u Donji Hruševec…

Objavljeno

na

Objavio/la

Breška liga, dugo, dugo ništa, pa onda Olimpijske igre. I sve ostalo… Takav poredak prioriteta već više od dva desetljeća vlada na našim živopisnim Bregima, a da to nije samo fraza ili nekakva poštapalica, već stvarni život, primjera ima koliko hoćeš. Evo, stigao je još jedan, posljednji u nizu, pa je red da pristup ovoj temi bude akedvatan njezinoj važnosti.

Malonogometnu ligu Vukomeričkih gorica, kako je službeni i vrlo rijetko korišteni naziv ove lige, ovih je dana, dakle, potresao jedan bombastičan transfer u najavi! Kako prenosi najvažnije glasilo u svijetu Breške lige, Facebook stranica koji nosi naziv lige, boju dresa promijenit će Pavao Galović, najbolji strijelac lige posljednjih godina.

“Nogometni krugovi na području Vukomeričkih gorica posljednjih dana bruje o mogućem velikom transferu. Prema neslužbenim informacijama, Pavao Galović, jedan od prepoznatljivijih igrača ekipe Dubranec, mogao bi uskoro promijeniti sredinu.

Kao najozbiljniji kandidat za njegov potpis spominje se ekipa Donji Hruševec, a cijeloj priči dodatnu težinu daje činjenica da Galović radi kod Daniela Gorenca, čovjeka koji ima dobre veze u hruševečkom nogometnom okruženju.

Navodno su već viđeni prvi ‘pregovori’ uz kavu, a neki tvrde i uz gemišt, gdje se razgovaralo o Galovićevoj ulozi u novoj ekipi. Insajderi tvrde da bi u Donjem Hruševcu mogao dobiti važnu minutažu i postati jedan od ključnih igrača momčadi.

Iz Dubranca zasad vlada diplomatska šutnja, ali izvori bliski svlačionici poručuju da se nadaju kako će Galović ipak ostati vjeran svojoj ekipi.

Hoće li se ovaj transfer stvarno dogoditi ili je riječ samo o još jednoj nogometnoj priči iz seoskih kuloara – pokazat će vrijeme. Jedno je sigurno: Breška liga dugo nije imala ovako zanimljivu transfer sagu!”, stoji u objavi koja je izazvala lavinu komentara i reakcija.

Smisao Breške lige je da svatko igra za svoje selo, uz dodatak da igrači koji dolaze iz vukomeričkih sela koje nemaju ekipu mogu odabrati za koga će nastupati. Budući ću da je Galović iz sela Petravci, koje nema svoju ekipu, spada u tu kategoriju i može svake sezone odlučiti za koga će igrati. Prema svemu sudeći, napadač Poleta iz Buševca odabrao je da će ove sezone protivničke mreže bušiti u crnoj odori Donjeg Hruševca, što konkurencija vidi kao pokušaj stvaranja nekog novog Dream Teama…

Siva eminencija donjohruševečkog nogometa Daniel Gorenc odbacuje svaku moguću povezanost s ovom transfer-bombom, ponavljajući kako već dvije godine nema nikakve veze sa slaganjem ekipe iz njegova sela, spominjući čak i zakonske regulative usmjerene protiv onih koji tvrde drukčije. Skeptika po tom pitanju i dalje ima, ali šutnja je u ovom slučaju trenutačno očito vrijednija od zlata.

U svakom slučaju, čeka nas vruća sezona u najboljoj ligi u svemiru…

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno