Povežite se s nama

Sport

Bijes i očaj u Mraclinu, Vukovinom vozi šestica, Gradićima bod u gostima

Na otvaranju proljetnog dijela sezone u petom rangu, odnosno 4. NL Središte, Ban Jelačić je uvjerljivo slavio na svom terenu, Gradići su remizirali na teškom gostovanju u Popovači, a Mraclin je nakon poraza od Tigra izašao i s priopćenjem…

Objavljeno

na

Tri potpuno različite priče nude pogledi iz kuta tri naša predstavnika u petom rangu natjecanja, odnosno u 4. NL Centar. Tri različita raspleta u rezultatskom smislu, jer pokrili su Jelačić, Gradići i Mraclin sva tri “znaka”, ali i tri vrste okusa u ustima nakon što je sve završilo. Pa je možda najbolje početi s onima koji su okus u ustima popravljali – nazdravljajući!

Na otvaranju drugog dijela prvenstva nogometaši Bana Jelačića u Vukovini su dočekali posljednju momčad lige, Croatiju iz Hrastja. Bilo je tu uključeno i vraćanje nekih dugova, jer gosti iz Hrastja jesenas su došli do samo dvije pobjede, a jedna od njih ostvarena je baš protiv Jelačića, u prvoj utakmici sezone, u trenerskom debiju Hrvoja Jančetića. Jednu polusezonu kasnije, Jelačić je do vrha napunio mrežu gostiju i slavio s visokih 6-1.

– Odigrali smo jako dobru utakmicu, sve čestitke dečkima na odrađenom poslu. Nećemo poletjeti nakon ovoga, svjesni smo i da je kvaliteta protivnika takva da su nam dozvolili puno toga, ali zabiti šest golova nekome nije lako ni na školskom igralištu. Raspucali smo se, dobili potvrdu da smo dobro odradili pripremno razdoblje i na kraju postigli golova tih šest golova. A tijekom cijele jeseni, usporedbe radi, zabili smo ih ukupno 11 – kaže trener Hrvoje Jančetić, svjestan da je još puno posla pred njim i njegovim igračima u pokušaju da se sačuva status u ovom rangu.

– Dobro smo krenuli, to je uvijek važno, ali čeka nas još 14 utakmica, puno je to još nogometa. Za početak, u ovih sljedećih pet-šest vidjet ćemo gdje smo. Prvo idemo u Kerestinec, a TOP je odmah iza nas, direktni suparnik, nakon toga nam dolazi drugoplasirani Naftaš Ivanić, pa idemo trećeplasiranoj Rugvici, pa je doma Vrbovec, koji je također gore, nakon toga i Libertas… Bit će i nakon toga prostora za skupljanje bodova, ali bilo bi sjajno nastaviti u ovom ritmu, koji smo ulovili još krajem jeseni. Tad smo dobili tri zadnje utakmice, tako da smo u seriji od četiri pobjede, a što će se događati u onome što slijedi, tek ćemo vidjeti – dodao je Jančetić.

Zadnja Croatia tako se nije dobro provela u svom prvom proljetnom ispitu, ali nama je puno važnije da su predzadnji Gradići imali bitno uspješnije otvaranje. U situaciji u kojoj je svaki bod presudno važan, naravno da isto vrijedi za bod osvojen u gostima, što se ovom prilikom dogodilo u Popovači, kod protivnika iz gornjeg dijela tablice.

Povela je momčad trenera Zorana Tomčića u 30. minuti preko Marka Preradovića, čuvala tu prednost sve isteka prvog sata igre, ali u 62. minuti obrana je popustila i Moslavac je izjednačio na 1-1, što se pokazalo i kao konačan rezultat. Bio je to deseti osvojeni bod za Gradiće, četiri je to više od posljednje Croatije, jednako kao Topusko, tri manje od Lekenika… U prijevodu, Gradiće čeka teška i neizvjesna borba za ostanak, koje će svoj prvi sljedeći nastavak dobiti u domaćem okršaju sa Stupnikom idućeg vikenda.

A idućeg vikenda svoje će rane pokušati zaliječiti i u Mraclinu. Peta momčad lige gostovala je na otvaranju proljeća kod lidera, Tigra iz Svete Nedelje, i doživjela poraz koji posebno boli. Rezervni golman Sonny Boy Dražić dobio je na kraju i crveni karton zbog prigovora s klupe, a sve što se događalo u porazu 1-0 Mraclinci su saželi u objavi na društvenim mrežama.

Okus u ustima nakon svega je gorak…, a

“Vratimo nogomet nogometašima, trenerima, navijačima, nogometnim entuzijastima, svima onim koji žive od vikenda do vikenda da bi podržavali svoju momčad, ma gdje god igrala!!!!

Da, to je ljubav koji neki ne mogu razumijeti i pitanje je kako mogu zaspati i živjeti sa time…

Svjedoci smo da je na današnji dan najveći hrvatski klub (mogu se neki naljutiti, ali govorimo o činjenicama) napravio zaokret s nadom da će biti bolje nego do sada, a to je ponajviše potrebno današnjem nogometu na nižim razinama, napraviti zaokret i vratiti nogomet nogometašima!

Jučer smo ponovno bili svjedoci nemilih scena na nogometnom terenu u Rakitju. Slučajno?! Naravno da ne, znaju to sve momčadi koje igraju našu ligu. U utakmici u kojoj smo bili daleko bolja momčad, u kojoj smo unatoč svemu imali šanse za pobjedom, netko je odučio reći NE!!! Tko su ti ljudi? Oni koji nemaju emocije, entuzijazam i koji ne poštuju postulate nogometne igre, oni koji ne poštuju svoje sportske protivnike. Koliko puta smo bili ljuti na pogrešne odluke sudaca, no na kraju utakmice prepoznajemo pogrešku ili namjeru! E zbog te namjere igrači, navijači, entuzijasti, svi oni zbog kojih se igra nogomet ne mogu spavati… ili isprika ako griješimo, pa se nogomet igra zbog nečeg ili nekog drugog…

Iz NK Mraclina su objavili fotografiju “zaleđa” dosuđenog u Svetoj Nedelji…

Jučer smo vidjeli svašta, simpatiziranje domaće momčadi i narušavanje imidža nogometne igre. Domaćin pobjeđuje iz nepostojećeg kaznenog udarca… i da je to jedino bilo pogrešno, govorili bi o pogrešci, no kada pogledamo sve ostalo, znamo da se govori o namjeri! Kako bi poboljšao dojam, sudac utakmice našoj momčadi pokazuje 7 opomena i 1 isključenje jer ipak je on glavni!! Ako to radiš, pokrij se po glavi, šuti, i otiđi doma, spavaj ako možeš!!! Dobro se uklopio i pomoćni sudac u nekoliko situacija, a na slici možete vidjeti jednu situaciju kada naš napadač kreće sam na golmana, ali tada se igrač domaćina (bivši reprezentativac) okreće prema pomoćniku, namigne mu i eto zastavice u zraku.

Gospodo, dosta je ovoga i vrijeme je za promjene!!! Promjenama u odnosima među klubovima, načinu na koji ljudi iz saveza gledaju na nogomet (Vi ste tu zbog klubova, a ne klubovi zbog Vas), te naravno kod sudaca čiji bi cilj trebao biti odraditi utakmicu na pošten način. Takvim razmišljanjem bi se obje momčadi i službene osobe nakon utakmice podružile, neke sa srećom, neke sa tugom u srcu, ali s mogućnosti da jedni druge pogledamo u oči. Da li vrijeme za promjene?!”

Skraćeno rečeno, niželigaški svijet je najljepši nogometni svijet, sve dok ne postane najgori…

Sport

FOTO Turopoljac ispustio pobjedu protiv vodećeg Kloštra

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac i Kloštar su u 27. kolu Premier lige odigrali bez pobjednika rezultatom 3:3. Strijelci za domaće bili su Jakov Saraf, Tomislav Horvat i Mijo Jandriš, za goste Leo Matijević (2) i Kerim Kaltak.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad gostiju bolje je otvorila utakmicu i pogotkom Mijatovića u 9, minuti došla u vodstvo, izjednačio je J.Saraf u 16. minuti. Gosti su golom Kaltaka u 22. minuti po drugi put imali prednost os jednog pogotka te se s vodstvom gopstiju otišlo na odmor.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u nastavku susreta golovima Horvata i Jandriša, nakon prodora Filipa Sarafa, prešao u vodstvo i izgledalo je da posve kontrolira zbivanja na terenu. Ipak, Kloštar je uzvratio s nekoliko kontranapada i u 70 . minuti Matijević je svojim drugim golom izjednačio na 3:3!

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završnica susreta bila je u znaku domaćih, F.Saraf je bio neuhvatljiv za suparničku obranu, ali njegovi prodori i ubačaji nisu realizirani te se vodeća momčad Lige sretno provukla bez poraza.

Kuče, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: NK Turopoljac – NK Kloštar 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (27 10 5 12 41:50 35) je s 35 bodova na 10. mjestu u trenutačnom poretku, a Kloštar (27 18 5 4 78:34 59) je s 59 bodova na prvom mjestu.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG u dva dana skupio 11 medalja na HALS ligi

Velikogorički atletičari nastupili su na dva kola HALS lige s 14 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica imali su pun natjecateljski vikend 2. i 3. svibnja, nastupivši na dva kola HALS lige, u Zagrebu i Varaždinu. Na stazi se pojavilo 14 članova kluba, a završni saldo govori sam za sebe: 11 osvojenih medalja (šest zlatnih, tri srebrne i dvije brončane) te nekoliko osobnih rekorda.

Najviše medalja stiglo je iz Varaždina. Nelli Komljenović uzela je dva zlata, na 60 metara (8:75) i u skoku u dalj (4,64). Dvostruki pobjednik bio je i Patrik Buntak, najbrži na 200 metara (32:00) i najbolji u bacanju vorteksa (37,14).

Zlatnu medalju u skoku u dalj osvojio je Luka Nikšić (3,41), a odličan nastup zaokružila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Šimek–Adamović–Nikšić–Buntak, koja je također završila na prvom mjestu. Uz to, Maxim Šimek osvojio je broncu na 200 metara (34:70), dok je Nikšić dodao i srebro na istoj dionici (33:70).

Dan ranije, u Zagrebu, članovi kluba natjecali su se u starijim kategorijama. Najbolji rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je na 2000 metara sa zaprekama bila druga s vremenom 9:34. U istoj disciplini Katarina Jurić osvojila je treće mjesto (11:49), dok je Ana Trčak do srebra došla u bacanju vorteksa s rezultatom 46,52 metra.

Od osobnih rekorda istaknule su se Tia Stojković na 100 metara (14:05) i Vita Plepelić na 1500 metara (5:50).

Nastavite čitati

Sport

Kako sam osvojio Grčku: ‘Uspjeh za povijest proslavili smo s 50.000 ljudi!’

Krešimir Krizmanić kraju privodi svoju prvu sezonu u inozemstvu, u dresu grčkoga kluba OFI Kreta, koji je osvojio Kup i tako donio u grad Heraklion prvi trofej nakon 39 godina. Uz puni doprinos našeg Krizme…

Objavljeno

na

Objavio/la

Dugo je prošlog ljeta Krešimir Krizmanić tražio novu destinaciju, klub u kojem će nastaviti graditi svoju nogometnu priču. Bio je simbol svog matičnoga kluba, u HNK Goricu došao je kao dječak, u njoj je odrastao, a zatim i odigrao čak sedam seniorskih sezona, ali došao je trenutak za sljedeći korak. Kombinacija je bilo nekoliko, opcije su se nudile, a Krizma je na kraju odabrao Grčku. I pogodio. Nepunu sezonu kasnije ima otprilike milijun razloga za zadovoljstvo.

– Jesam, baš sam jako zadovoljan. Odabrao sam dobar klub, sredinu u kojoj ljudi obožavaju nogomet, mjesto na kojem je lijepo živjeti i ligu koja je vrlo, vrlo kvalitetna – javio se Krešo koji dan nakon najvećeg uspjeha u njegovoj karijeri.

OFI sa Krete, naime, osvojio je grčki kup, prvi trofej nakon 39 godina, što su navijači burno i strastveno proslavili.

– Bilo je zaista nezaboravno. Finale protiv PAOK-a igralo se u Volosu, koji baš i nije blizu našim navijačima, ali svejedno ih je došlo valjda 20 tisuća na utakmicu. Ljudi su putovali devet sati do Atene, pa još četiri do Volosa, da bi se nakon utakmice istim putem vratili natrag?! Nevjerojatno je koliko vole klub, koliko im je stalo… Usporedio bih to s Hajdukovim navijačima kod nas, tu vlada teška depresija nakon svakog našeg poraza, ali i velika sreća i zadovoljstvo nakon svake pobjede – prepričava Krešo.

Uvjeti su to “malo” drukčiji nego u njegovoj Velikoj Gorici, u kojoj je uživao u toplini doma, u miru i tišini, lišen bilo kakvog pritiska. Ovo je nešto sasvim novo, ali snašao se Krizma…

– Po povratku kući imali smo i proslavu s navijačima, prošli smo kroz grad na onom otvorenom autobusu, a ljudi je bilo stvarno nevjerojatno puno. Kažu da se skupilo više od 50 tisuća ljudi na toj fešti, a to dovoljno govori koliko ljudima sve ovo znači. Kako mi se čini, sva naša imena bit će itekako zapamćena u povijesti kluba, jer ovakvo nešto zaista se ne događa često. I pitanje je kad će se opet ponoviti, kad će se opet dogoditi da neki trofej uzme klub koji dolazi izvan velike četvorke grčkog nogometa – uživa u trenutku Krizmanić.

U velikoj četvorci su, naravno, Olympiacos, Panathinaikos, PAOK i AEK, odreda sjajne momčadi, pune dobrih igrača i zvučnih imena.

– Liga je općenito jako dobra. Ta četiri kluba su svijet za sebe, rekao bih čak i da naš Dinamo u takvoj konkurenciji ne bi bio u ozbiljnoj borbi za naslov, ali i sve druge momčadi su dobre. Svatko ima barem nekoliko vrlo ozbiljnih igrača, s respektabilnim karijerama, a uspoređujemo li to s HNL-om, svi ulažu neusporedivo više, plaćaju igrače puno bolje. Uz to, na svakom stadionu tribine su lijepo popunjene, atmosfera je uvijek dobra – kaže Krešo.

Stigao je u klub sredinom kolovoza, desetak dana prije prve utakmice u prvenstvu, i odmah je upao u početnu postavu, iz koje više nije izlazio. Malo je reći da igra standardno, jer Krizma ima najviše odigranih minuta od svih igrača u svome klubu, a u vrhu je i gledajući cijelu ligu. Lijeva noga, čvrstina, razumijevanje igre… Sve to otišlo je na novu razinu, sve to cijenila su i željela koristiti oba trenera ove sezone.

– Krenuli smo malo lošije u sezonu, u prvih sedam kola ulovili smo samo dvije pobjede i nakon toga je došlo do promjene trenera. Dotadašnji trener je otišao, a klupu je preuzeo Grk Christos Kontis, zaista odličan trener, s kojim je krenulo na bolje. Trenutačno držimo šesto mjesto i zapravo smo osvajanjem Kupa završili sezonu. U posljednje četiri utakmice nema nikakvog imperativa, mirno ćemo završiti sezonu koja će se pamtiti – ističe Krizma.

Nogometno gledajući, dakle, stvari su se posložile fenomenalno u njegovoj prvoj inozemnoj sezoni. Životno gledano, također nije loše… Usred sezone Krešo se uspio i oženiti, njegova Larisa postala je gospođa Krizmanić, a udvoje je sve ipak lakše. I prilagoditi se, i naviknuti se, i udomaćiti se… Iako, bajkoviti otok Kreta jedno je od mjesta na ovoj planeti na koja se nije teško naviknuti.

– Grad se zove Heraklion, ima nešto više od 200.000 stanovnika, a turisti se broje u milijunima. Zato smo i odlučili malo se maknuti iz grada, smjestili smo se u stan na nekih 15-ak minuta vožnje od centra grada i zaista uživamo. Imam i dvojicu suigrača s naših prostora, jednog Srbina i jednog Crnogorca, s njima se najviše i družimo, ali općenito su Grci jako pristupačni i gostoljubivi ljudi, tako da čovjek ovdje stvarno može uživati – govori Krešo.

Nakon što OFI odradi i te posljednje četiri utakmice, bračni par Krizmanić vratit će se kući, posvetiti uređenju svoga doma na ovim meridijanima, ali i planirati sljedeće korake. Interesa za igrača poput Krizme svakako će biti, spominju se grčki velikani, kao i neki klubovi iz drugih ozbiljnih liga, ali dojam je da ni ostanak na Kreti nije nimalo loša opcija…

Nastavite čitati

Moja županija

FOTO Klas i Polet odigrali u tvrdoj utakmici neodlučeno

Polet je pokušavao više učiniti preko kontranapada…

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas i Polet su u 27. kolu Premier lige odigrali neodlučeno, za domaće je strijelac bio Marijo Tadić, a za goste Kristijan Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje momčadi su od početka imale skoro istovjetnu taktiku, pojačanom obranom osigurati svoja vrata i onda brzim kontranapadima ugroziti suparnička. Ugodno je iznenadila ozbiljnost kojom su igrači i jedne i druge momčadi sprovodili taktike trenera.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Od polovice prvog poluvremena Klas je češće napadao, a najzreliju prigodu za pogodak propustili su nakon serije od četiri uzastopna udarca iz kuta. Polet je pokušavao više učiniti preko kontranapada, posebno se isticao Šečić na lijevoj bočnoj poziciji.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U drugom poluvremenu domaći su došli u vodstvo golom M.Tadića u 60. minuti, dvije minute kasnije izjednačio je Šečić.

Mičevec, 03.05.2026. Premier liga-27.kolo: Klas – Polet 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (27 9 6 12 42:50 33) je s 33 boda na 13. mjestu prvenstvene ljestvice, a Polet (27 14 4 9 50:32 46) je sa 46 bodova na 4. mjestu.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

 

Galerija fotografija:

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 27. kolo

NK Klas – NK Polet (Buševec) 1:1 (0:0)

Mičevec. Stadion: ŠRC Mičevec. Nedjelja, 03.05.2026., 17:30 sati. Sutkinja: Marijana Kumer (Breganica). Pomoćni suci: Bruno Geller i Vedran Đurak (oba Sveti Ivan Zelina). Delegat: Tomislav Vlahović (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – M.Tadić (60), 1:1 – Šečić (62).

KLAS: Mujkić (od 46. Petrović), Mesić, Perša, Petir (cap.), Županić, Jambrišak, Gajski, Matić (od 70. Kovačić), M.Tadić, Gredelj, Maričević. Trener: Josip Tadić.

POLET: Halilić. Šečić, Matković, Karaula (od 63. Dolački), B.Šestak (od 90. Kirin), Kaurin, Jušić, N.Šestak, Stuparić (cap.), Golubić, Dejanović (od 63. Debijađi). Trener: Josip Rožić.

Nastavite čitati

Sport

Nova medalja za Mirjanu Lučić – iz Podgorice s broncom

Članica PSTK Uspon osvojila medalju na ITTF World Para Challengeru i još jednom potvrdila da pripada međunarodnom vrhu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Naša paraolimpijka, Mirjana Lučić, inicirala je pokretanje Univerzalne sportske škole za djecu s invaliditetom/privatni album M.Lučić

Hrvatska para stolnoteniska reprezentacija nastupila je na ITTF World Para Challenger Podgorica 2026 turniru koji se održavao od 29. travnja do 2. svibnja, a među reprezentativkiama se našla i Mirjana Lučić, koja je kući odnijela broncu.

Lučić je do postolja stigla u jakoj konkurenciji sportašica iz cijelog svijeta, čime je ostvarila jedan od zapaženijih hrvatskih rezultata na turniru te je nizu zahtjevnih mečeva pokazala je čvrstinu i borbenost.

“Rezultat koji dolazi kao potvrda rada, upornosti i kontinuiteta koji se gradi iz turnira u turnir”, poručili su iz Hrvatskog paraolimpijskog odbora.

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno