Povežite se s nama

Sport

BEZ KONKURENCIJE Nina Vuković dvostruka prvakinja Hrvatske

Pred mladim atletičarima sada je kratka pauza do kraja kolovoza kada se ponovno vraćaju na stazu.

Objavljeno

na

U Čakovcu je u subotu i nedjelju, 03. i 04. srpnja 2021., na stadionu SRC „Mladost” održano pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za juniore/ke u organizaciji Atletskog kluba „Međimurje” Čakovec. Nastupilo je 31 klubova i 249 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Boje Atletske škole Maraton kluba Velika Gorica na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske za juniore/ke branili su juniorke: Nina Vuković na 400 m i 800 m, Anja Petračić na 3000 m sa zaprekama, Lucija Sever na 800 m, i junior Martin Marčec na 5000 m. Prvi dan natjecanja donosi zlato Nini Vuković u disciplini 400 m. Kroz cilj prolazi superiorno s vremenom 56,01 sekunde, i na taj način postaje juniorska prvakinja Hrvatske, a iza sebe ostavlja 20 preko natjecateljica. Druga predstavnica naše Atletske škole, Anja Petračić, trčala je trku 3000 m sa zaprekama i u ciljnu crtu prelazi kao sedmoplasirana natjecateljica ove zahtjevne discipline s vremenom 14:25,88 minute.

Drugog dana Prvenstva Hrvatske na tartan stazu prvo su istrčale Nina Vuković i Lucija Sever u disciplini 800 m za juniorke, koje su bile raspoređene u dvije jakosne skupine s ukupno 19 natjecateljica. Na ovoj dionici Nina je apsolutno kontrolirala trku od starta do ulaska u cilja s vremenom 2:11,84 minute, i odnosi titulu najbolje Hrvatske juniorske osamsto-metrašice. Na istoj trci Lucija Sever zauzima 16. mjesto s rezultatom 2:37,52 minute. Nakon cura u trci na 5000 m nastupio je naš junior Martin Marčec te zauzima 6. mjesto s vremenom 17:56.18.

-Nakon više od trideset različitih pojedinačnih, ekipnih, i nastupa u štafetnim i kros trkama te na Prvenstvima Hrvatske (u dvorani i na atletskoj stazi), Atletskim mitinzima i Atletskoj ligi – sjever, uz ukupno 195 pojedinačnih nastupa članova naše Atletske škole u periodu od veljače do lipnja mjeseca 2021., naši mladi atletičari odlaze na kraći, ali zasluženi odmor. Već kroz desetak dana svi se vraćaju redovitim treninzima, a prvi službeni nastup na atletskoj stazi na rasporedu je 28. i 29. kolovoza 2021. kada će se održati 5. kolo Hrvatske atletske lige – sjever. – kažu iz Maraton kluba Velika Gorica.

Sport

Četiri medalje za AK Maraton VG na Premier atletskoj ligi

Nastupili su sa 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Objavljeno

na

Objavio/la

Atletičari AK Maraton Velika Gorica osvojili su četiri medalje na 2. kolu Premier atletske lige održanom u nedjelju, 1. veljače, u Zagrebu, u organizaciji AK Agrama, nastupivši s ukupno 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Najuspješniji su bili Patrik Buntak, koji je pobijedio u utrci na 200 metara u konkurenciji mlađih limača i limača, te Nelli Komljenović, koja je osvojila dva srebra, u skoku u dalj i na 200 metara. Brončanu medalju dodao je Luka Nikšić na 200 metara.

Velikogorički atletičari nastupili su u disciplinama od sprinta i tehničkih disciplina do srednjih pruga, a u konkurenciji seniorki istaknule su se i Iva te Katarina Jurić, koje su na 2000 metara istrčale osobne rekorde i zauzele četvrto i peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Gorički hrvači stigli do prve seniorske medalje u povijesti kluba! “Idemo dalje još jače”

Gorički hrvači osvojili su ukupno tri medalje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu je u subotu, 31. siječnja, održano Prvenstvo Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju grčko-rimskom stilom za seniore i kadete (U17), a Hrvački klub Velika Gorica 1991 kući se vratio s tri medalje, uključujući prvu seniorsku medalju u povijesti kluba.

Povijesni seniorski uspjeh ostvario je Mate Filipović, koji je osvojio broncu u kategoriji do 87 kilograma.

U kadetskoj konkurenciji (U17) zlatnu medalju osvojio je Grga Softić (110 kg), dok je broncu osvojio Leonardo Kovačić (71 kg).

“Čestitamo svim našim hrvačima na borbama, osvojenim medaljama i a onima koji su nastupili na svom prvom nastupu, kao i trenerima i roditeljima na velikoj podršci. Idemo dalje još jače”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Europsko prvenstvo zove! Mlada nada velikogoričkog karatea brani hrvatske boje u Limassolu

Natjecat će se u kategoriji do 59 kilograma.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička karatašica Katja Braica ovog će tjedna predstavljati Hrvatsku na Europskom prvenstvu koje se od 6. do 8. veljače održava u Limassolu na Cipru. Nastupit će u kategoriji juniorki do 59 kilograma (U18), a iza sebe ima završne pripreme odrađene u Toplicama Sveti Martin.

“Želimo puno sreće Katji na ovom velikom, velikom natjecanju, a mi smo ponosni već sa time što je među najboljima od najboljih”, kažu iz kluba.

Braica na europsku smotru dolazi s vrijednim međunarodnim rezultatom. Prije dva mjeseca osvojila je srebrnu medalju na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, u konkurenciji 80 natjecateljica, što ju je dodatno pozicioniralo među najkonkurentnije juniorke u svojoj kategoriji.

Prema aktualnom poretku Svjetske karate federacije, nalazi se na 17. mjestu svjetskog rankinga u juniorskoj kategoriji do 59 kilograma.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Početak priprema Turopoljca s novim trenerom i dva pojačanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Premier ligaš NK Turopoljac (Kuče) započeo je danas (nedjelja, 01. veljače 2026.) pripreme za proljetnu polusezonu 2026. na svom igralištu. Termin sastanka u 11 sati ispoštivali su svi igrači, nitko nije zakasnio, jednako tako i članovi klupske uprave.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na prvom treningu pod vodstvom novog trenera Romana Župetića bilo je 18 igrača. Treba naglasiti da nitko iz jesenskog kadra nije otišao iz kluba, a na treningu su bila i dva pojačanja. Vratio se kapetan Tomislav Horvat, koji je cijelu jesen bio odsutan zbog poslovnih obveza, a Turopoljcu je pristupio Marko Preradović, koji bio mogao biti istinsko pojačanje ako ga ”zaobiđu” eventualne ozljede.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treniralo bi se tri puta tjedno (utorak, četvrtak, petak), utakmice nedjeljom –tako je dogovoreno s igračima. Uz trenera na klupi sjedio bio Mislav Čunčić, koji se krajem jesenske polusezone 2025. oprostio od aktivnog igranja.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nezvanično smo saznali da će na skoroj izbornoj sjednici Skupštine NK Turopoljac doći do reizbora – bit će izabran novi predsjednik kluba, a dosadašnji predsjednik Zagorac bio ostao u klubu s novom funkcijom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prva pripremna utakmica planirana je za slijedeći vikend (07./08.02.2026.) na domaćem terenu, ako to vremenske (ne)prilike dozvole. Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Turopoljac bi, prema rasporedu, trebao odigrati  protiv Vatrogasca u Kobiliću, u prvom kolu Kupa Grada Velike Gorice (21./22.02.2026.). Nakon današnjeg treninga (80 minuta) svi su se gostili prvoklasnim domjenkom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (17 7 3 7 23:24 24) se s 24 boda plasirao u Premier ligi na 10. mjesto u jesenskoj polusezoni 2025.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Više od 70 trkača na Ključić Brdu otvorilo novu sezonu Trail lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Ključić Brdu jučer, u subotu 31. veljače, održano je sedmo kolo Turopoljske lige trail trčanja, koje je okupilo više od 70 trkača i hodača, dok je njih 68 službeno zabilježilo rezultate.

Na kraćoj stazi od 4,3 kilometra do pobjeda su stigli Josip Martinović u muškoj te Vedrana Janjić u ženskoj konkurenciji. Na pobjedničko postolje kod muškaraca još su se popeli Jan Marić i Mario Sečenj, dok su kod žena druga i treća mjesta zauzele Ivana Novak i Aljona Sokić.

Na dužoj stazi od osam kilometara prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Robi Zemljić. Iza njega u cilj su redom stigli Filip Gršić, Vedran Planinšek, Slavko Parlov i Darko Radić. U ženskoj konkurenciji na dužoj stazi nastavila se dominacija Sanje Đapić Štrige, koja je slavila i sedmi put zaredom. Druga je bila Marija Zulić, a treća Jasna Mikulić.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno