Povežite se s nama

Vijesti

Besplatan prijevoz kreće u ponedjeljak! ‘Vozna karta se ne plaća, ali je obavezna’

Budući da je vozna karta propisana zakonom, putnici će je morati imati, a ona će ujedno poslužiti i kao osiguranje u slučaju bilo kakve nesreće. U svakom slučaju, dobro je imati kartu, kaže Ante Nakić iz Arrive

Objavljeno

na

U ponedjeljak će se ispisati još jedna crtica u povijesnim knjigama našega grada. Ostat će zapisano da je Velika Gorica 1. srpnja 2024. postala prvi grad u Hrvatskoj koji je omogućio svojim građanima besplatan komunalni linijski prijevoz. Uz to, našim će krajem od prvog dana srpnja prometovati autobusi koji su oslikani u prepoznatljive turopoljske motive, što će dodatno uljepšati cijelu sliku.

Svi ti novi autobusi, prigodno ukrašeni, prometovat će onako kako su to u anketi tražili sami građani, a jedna od novih linija je i ona koja vodi prema Mičevcu. Nije, naravno, i jedina, budući da će po novome postojati i linije koje povezuju centar grada i željeznički kolodvor, kao i poslovnu zonu Meridian 16, Veliku Mlaku…

Iako će prijevoz biti besplatan, putnici će na svih 16 lokalnih linija morati imati voznu kartu. Po odredbama Zakona o komunalnom linijskom prijevozu ona je nužna i zato će putnici na raspolaganju imati dva jednostavna rješenja.

– Da, prijevoz je besplatan, subvencioniran je od Grada u stopostotnom iznosu, ali svejedno je potrebno imati voznu kartu. Tako nalaže zakon i toga se moramo držati, a dobro je imati kartu ili Arriva karticu i zato što je to ujedno i osiguranje u slučaju bilo kakve nesreće. Karticu je moguće preuzeti kod vozača ili u gradskoj upravi, nije na ime i prezime i nema rok trajanja. Osiguranje se aktivira svaki put kad se putnik prijavi da je ušao u autobus, što je radnja od jedne sekunde – objašnjava Ante Nakić iz Arrive.

Neće biti kontrole, ni vozači neće inzistirati, ali…

– Vozači će upozoravati putnike da bi trebalo imati vozne karte, ali nije baš da ćemo raditi probleme s ljudima. Za svakog putnika je bolje da ima tu kartu – kaže Nakić.

Da ne bi bilo zabune, na linijama od Zagreba do Velike Gorice i dalje će voziti ZET-ovi autobusi, a svi Arrivini bit će na okupu u ponedjeljak u 9 sati, kad i građani mogu doći na naš Autobusni terminal, posvjedočiti jednom povijesnom trenutku.

Crna kronika

Pet osoba osumnjičeno za trgovanje ljudima! Prosjake razvozili po gradovima, uključujući i Veliku Goricu

Policija sumnja da su dvojicu muškaraca mjesecima držali pod kontrolom, slali ih da prose i uzimali sav zarađeni novac.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pu Zagrebačka

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad pet osoba, tri žene i dvojicom muškaraca – koje sumnjiči za trgovanje ljudima na štetu dvojice muškaraca u dobi od 59 i 68 godina. Prema sumnjama policije, osumnjičeni su od početka prosinca 2025. do kraja ožujka 2026. iskorištavali žrtve za prosjačenje na području Zagreba, Varaždina, Velike Gorice i drugih mjesta u Hrvatskoj.

Muškarce su, navodno, smjestili u stambene objekte u Zagrebu, odakle su ih prevozili na lokacije s velikim brojem ljudi, najčešće ispred trgovačkih centara. Policija sumnja i da su im nabavili invalidska kolica i druga pomagala kako bi izgledali kao osobe s invaliditetom te tako izazvali veće suosjećanje prolaznika.

Sav novac koji bi prikupili, osumnjičeni su im, prema navodima policije, oduzimali i međusobno dijelili.

Nakon istrage podnesena je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu. Četvero osumnjičenih predano je pritvorskom nadzorniku, dok se 39-godišnja osumnjičena već nalazi u Zatvoru u Zagrebu. Policija je za žrtve pokrenula i postupak pomoći sukladno Nacionalnom planu za suzbijanje trgovanja ljudima.

Nastavite čitati

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički Most dijelio sugrađanima maslinove grančice

Na blagdan Cvjetnice među sugrađane su izašli predstavnici velikogoričkog Mosta, koji već godinama čuvaju tradiciju podjele maslinovih grančica

Objavljeno

na

Most Velika Gorica, predvođen koordinatorom Damirom Slojšekom, tradicionalno je i ove godine na blagdan Cvjetnice podijelio građanima Velike Gorice maslinove grančice.

Kako ističu iz velikogoričkog Mosta, ova hvalevrijedna inicijativa, koja se provodi već niz godina, ima za cilj očuvanje tradicije i zajedništva među građanima te obilježavanje jednog od najvažnijih kršćanskih blagdana. Građani su s radošću prihvatili maslinove grančice, simbol mira, nade i blagoslova.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno