Povežite se s nama

Sport

“Beskrajan dan” koji traje: Gorica u Osijeku blijeda, neuvjerljiva i poražena…

Nogometaši Gorice doživjeli su u Osijeku poraz 3-0 i produžili svoj niz poraza na šest utakmica. Od prve minute krenulo je nekoliko mlađih igrača, prvo poluvrijeme nije bilo loše, ali u nastavku se sve srušilo…

Objavljeno

na

Baš kao u filmskom uprizorenju u kojem se Bill Murray i Andie MacDowell svakog dana iznova upoznaju, a sneni svizac uporno dolazi provjeriti vidi li svoju sjenu, nogometna gorička priča pretvara se u beskrajan dan. Svakog tjedna u ovoj se, nimalo filskoj priči, traže način i rješenja, svakog vikenda dolazi nova prilika, a ne pomiče se praktički – ništa.

Gorica je, dakle, upisala i šesti poraz u nizu. Ovoga puta u Osijeku, na ušminkanoj i impresivnoj Opus Areni, u sudaru s još jednim protivnikom koji je našao na kome će liječiti svoje rane. Baš kao i Dinamo nedavno, evo i Osijek se iščupao iz krize baš u ogledu s Goricom, kojoj je utrpao tri komada, mirno uzeo tri boda i nakupio sasvim dovoljno samopouzdanja da krene dalje.

A Gorica i dalje tapka u mjestu. I ni na koji način ne podsjeća na momčad kakva je sve donedavno bila. Iako, i to “donedavno” polako prestaje imati doslovno značenje, jer nižu se dani, tjedni, sad već i mjeseci, a pobjede ni na vidiku. Dapače, čak i kad zavapiš da bi ti jedan bod bio puna šaka brade, na kraju tuguješ zbog još jednog poraza. Šestoga u nizu, a to se nije dogodilo još od otvaranja nogometne 2022. godine, kad je poraze nizala momčad predvođena Krunom Rendulićem, koji je nakon šestog u nizu pokupio svoje stvari i završio goričku epizodu.

Dinko Jeličić, prilično je izvjesno, neće doživjeti takvu sudbinu. Na ruku mu nisu išle okolnosti, na ruku mu nije išao ni raspored na otvaranju drugog dijela sezone, ali da će ovo morati biti bolje – morat će! I to već idućeg vikenda protiv Slaven Belupa, protivnika “po mjeri”, koliko god takva konstrukcija bila na klimavim nogama u trenucima kad je svako sljedeći protivnik najteži mogući. Kao što je, uostalom, bio i Osijek.

Gorica je na Opus Arenu stigla bez četvorice ozlijeđenih i suspendiranih, a kad je zbog viroze otpao i Jurica Pršir, postalo je jasno da ćemo na osječkom travnjaku gledati nešto drukčiju Goricu. Bila je to mlađa momčad, jer od početka su krenuli 20-godišnjaci Rukavina i Soldo te godinu mladi Ilečić i Kapulica, ali zapravo je to bila Gorica vrlo slična onoj iz prethodnih utakmica. Solidna u početku, dekoncentrirana u trenucima kad se utakmica lomi i gotovo nekonkurentna u završnoj fazi susreta…

Imao je dobru priliku Soldo na otvaranju, imao je lijepu šansu i Mitrović, kojeg je sjajno zaustavio Malenica, pa je na odmoru Gorica držala nulu. Međutim, nije potrajalo. Već na otvaranju nastavka stigao je još jedan naivno primljeni gol. Ovoga puta ne iz auta, čak ne ni iz nespretno skrivljenog penala, nego iz – glavometa. Nekoliko igrača Osijeka igralo je glavom, dodavali su se po goričkom kaznenom prostoru sve dok nije naletio Mierez i zakucao to u mrežu.

Taman je Dinko Jeličić pripremio trostruku promjenu u 63. minuti, taman su dolje uz centar igrališta cupkali Matavž, Lazarov i virozom izmučeni Pršir, kad je Petar Pušić dočekao priliku ljevicom i zakucao loptu pod prečku Banićeva gola. Efektno, lijepo i pogubno za goričke ambicije.

Taman je Jeličić išao ispucati i svoju posljednju promjenu, poslao Blummela kod četvrtog suca, kad je Ladislav Almasi, slovački napadač visok gotovo dva metra, i treći put zatresao goričku mrežu i svojim prvijencem u dresu Osijeka riješio pitanje pobjednika. Mogao je konačan rezultat biti još i lošiji po Goricu da su Osječani iskoristili još neku od svojih prilika do kraja utakmice, pa je na kraju ovih 0-3 ispalo i solidan ishod za ovo loše goričko poslijepodne.

I opet će se, kao i svakoga tjedna, prvo vidati rane, onda raditi analize, pa onda i planovi za sljedeći izazov, uz nadu da će jednom konačno pasti i posljednja klapa na snimanje filma “Beskrajan dan – Gorica Edition”…

Sport

Četiri medalje za AK Maraton VG na Premier atletskoj ligi

Nastupili su sa 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Objavljeno

na

Objavio/la

Atletičari AK Maraton Velika Gorica osvojili su četiri medalje na 2. kolu Premier atletske lige održanom u nedjelju, 1. veljače, u Zagrebu, u organizaciji AK Agrama, nastupivši s ukupno 17 natjecatelja iz gotovo svih dobnih kategorija.

Najuspješniji su bili Patrik Buntak, koji je pobijedio u utrci na 200 metara u konkurenciji mlađih limača i limača, te Nelli Komljenović, koja je osvojila dva srebra, u skoku u dalj i na 200 metara. Brončanu medalju dodao je Luka Nikšić na 200 metara.

Velikogorički atletičari nastupili su u disciplinama od sprinta i tehničkih disciplina do srednjih pruga, a u konkurenciji seniorki istaknule su se i Iva te Katarina Jurić, koje su na 2000 metara istrčale osobne rekorde i zauzele četvrto i peto mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Gorički hrvači stigli do prve seniorske medalje u povijesti kluba! “Idemo dalje još jače”

Gorički hrvači osvojili su ukupno tri medalje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

U Zagrebu je u subotu, 31. siječnja, održano Prvenstvo Zagreba i Zagrebačke županije u hrvanju grčko-rimskom stilom za seniore i kadete (U17), a Hrvački klub Velika Gorica 1991 kući se vratio s tri medalje, uključujući prvu seniorsku medalju u povijesti kluba.

Povijesni seniorski uspjeh ostvario je Mate Filipović, koji je osvojio broncu u kategoriji do 87 kilograma.

U kadetskoj konkurenciji (U17) zlatnu medalju osvojio je Grga Softić (110 kg), dok je broncu osvojio Leonardo Kovačić (71 kg).

“Čestitamo svim našim hrvačima na borbama, osvojenim medaljama i a onima koji su nastupili na svom prvom nastupu, kao i trenerima i roditeljima na velikoj podršci. Idemo dalje još jače”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Europsko prvenstvo zove! Mlada nada velikogoričkog karatea brani hrvatske boje u Limassolu

Natjecat će se u kategoriji do 59 kilograma.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorička karatašica Katja Braica ovog će tjedna predstavljati Hrvatsku na Europskom prvenstvu koje se od 6. do 8. veljače održava u Limassolu na Cipru. Nastupit će u kategoriji juniorki do 59 kilograma (U18), a iza sebe ima završne pripreme odrađene u Toplicama Sveti Martin.

“Želimo puno sreće Katji na ovom velikom, velikom natjecanju, a mi smo ponosni već sa time što je među najboljima od najboljih”, kažu iz kluba.

Braica na europsku smotru dolazi s vrijednim međunarodnim rezultatom. Prije dva mjeseca osvojila je srebrnu medalju na Svjetskoj ligi mladih u Veneciji, u konkurenciji 80 natjecateljica, što ju je dodatno pozicioniralo među najkonkurentnije juniorke u svojoj kategoriji.

Prema aktualnom poretku Svjetske karate federacije, nalazi se na 17. mjestu svjetskog rankinga u juniorskoj kategoriji do 59 kilograma.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Početak priprema Turopoljca s novim trenerom i dva pojačanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Premier ligaš NK Turopoljac (Kuče) započeo je danas (nedjelja, 01. veljače 2026.) pripreme za proljetnu polusezonu 2026. na svom igralištu. Termin sastanka u 11 sati ispoštivali su svi igrači, nitko nije zakasnio, jednako tako i članovi klupske uprave.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na prvom treningu pod vodstvom novog trenera Romana Župetića bilo je 18 igrača. Treba naglasiti da nitko iz jesenskog kadra nije otišao iz kluba, a na treningu su bila i dva pojačanja. Vratio se kapetan Tomislav Horvat, koji je cijelu jesen bio odsutan zbog poslovnih obveza, a Turopoljcu je pristupio Marko Preradović, koji bio mogao biti istinsko pojačanje ako ga ”zaobiđu” eventualne ozljede.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treniralo bi se tri puta tjedno (utorak, četvrtak, petak), utakmice nedjeljom –tako je dogovoreno s igračima. Uz trenera na klupi sjedio bio Mislav Čunčić, koji se krajem jesenske polusezone 2025. oprostio od aktivnog igranja.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nezvanično smo saznali da će na skoroj izbornoj sjednici Skupštine NK Turopoljac doći do reizbora – bit će izabran novi predsjednik kluba, a dosadašnji predsjednik Zagorac bio ostao u klubu s novom funkcijom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prva pripremna utakmica planirana je za slijedeći vikend (07./08.02.2026.) na domaćem terenu, ako to vremenske (ne)prilike dozvole. Prvu službenu utakmicu u ovoj godini Turopoljac bi, prema rasporedu, trebao odigrati  protiv Vatrogasca u Kobiliću, u prvom kolu Kupa Grada Velike Gorice (21./22.02.2026.). Nakon današnjeg treninga (80 minuta) svi su se gostili prvoklasnim domjenkom.

Kuče, 01.02.2026. NK Turopoljac – pripreme za nastavak prvenstva u Premier ligi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (17 7 3 7 23:24 24) se s 24 boda plasirao u Premier ligi na 10. mjesto u jesenskoj polusezoni 2025.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Više od 70 trkača na Ključić Brdu otvorilo novu sezonu Trail lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Na Ključić Brdu jučer, u subotu 31. veljače, održano je sedmo kolo Turopoljske lige trail trčanja, koje je okupilo više od 70 trkača i hodača, dok je njih 68 službeno zabilježilo rezultate.

Na kraćoj stazi od 4,3 kilometra do pobjeda su stigli Josip Martinović u muškoj te Vedrana Janjić u ženskoj konkurenciji. Na pobjedničko postolje kod muškaraca još su se popeli Jan Marić i Mario Sečenj, dok su kod žena druga i treća mjesta zauzele Ivana Novak i Aljona Sokić.

Na dužoj stazi od osam kilometara prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Robi Zemljić. Iza njega u cilj su redom stigli Filip Gršić, Vedran Planinšek, Slavko Parlov i Darko Radić. U ženskoj konkurenciji na dužoj stazi nastavila se dominacija Sanje Đapić Štrige, koja je slavila i sedmi put zaredom. Druga je bila Marija Zulić, a treća Jasna Mikulić.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno