Babec nastavio po svome, Rendulić vraćao dugove, Gorica pobijedila!
Nogometaši Gorice pobijedili su Šibenik 3-1 u 2. kolu HT Prve lige golovima Babeca, Matara i Lovrića, kojem je pomogao i branič Šibenika. S prva tri boda ide se u Pulu u subotu…
Nije previše vremena prošlo od trenutka kad su u Šibeniku odlučili SMS porukom uručiti otkaz Krunoslavu Renduliću. U subotu navečer upravo ih je on dočekao u Velikoj Gorici, kao trener Gorice, i vratio barem dio duga. Njegova Gorica sredila je njegov bivši klub s uvjerljivih 3-1, i to u utakmici u kojoj je ta pobjeda mogla biti i kudikamo uvjerljivija… Gorica je opet bila jako dobra, ovoga puta i efikasna!
U lov na prve bodove u sezoni, u prvu domaću utakmicu sezone, Goričani su ušli pomalo suzdržano, pa je početnu dominaciju imao Šibenik. Nije tu bilo pravih, izrazitih šansi, ali tek nakon 15-ak minuta Gorica se oslobodila. Prvu šansu skuhali su Šroler i Jovičić u 16. minuti, a desetak minuta poslije stigla je i druga, koju je Hrvoje Babec pretvorio u gol.
Posebna je ta priča koju imaju Šibenik i mladi vezni igrač iz Virovitice… U karijeri je Babec, do ove utakmice, zabio tri prvoligaška gola, od toga dva Šibeniku na Gradskom stadionu. Zabio je i ovoga puta, opet Šibeniku, opet u Velikoj Gorici. Lovrić je izveo aut, Matar mu je vratio, a on mekano i s osjećajem dao u sredinu za Babeca, koji je vrhom kopačke doveo Goricu u vodstvo.
Nakon vodstva Gorica se razigrala, a prečka koju je u 36. minuti zatresao Kristijan Lovrić vjerojatno se i dalje trese. Imala je Gorica još nekoliko (polu)prilika do kraja poluvremena, da bi u nastavak opet bolje krenuo Šibenik. U kategoriju kandidata za promašaj sezone upisao se Matar Dieye u 54. minuti, kad je s dva, tri metra poslao loptu nebu pod oblake, ali iskupio se Senegalac u 66. minuti.
Lovrić je izveo korner, to nabacivanje šibenska obrana je odbila daleko i krenula izlaziti prema naprijed, no Musa Muhammed vratio je loptu prema golu Šibenika, gdje je spreman čekao Matar. Uzeo je loptu i bez puno razmišljanja zakucao pod prečku šibenskoga gola.
Samo tri minute poslije, sve je bilo riješeno. Kristijan Lovrić primio je loptu na lijevoj strani, zaljuljao braniča, pucao u dalji kut, to je pokušao blokirati branič Šibenika Karlo Bilić, no zapravo je loptu poslao u nebranjeni dio mreže. Više je to vjerojatno autogol Bilića nego gol Lovrića, ali mi ćemo svejedno upisati Kikiju ovosezonski prvijenac.
Mogla je Gorica nakon toga i povećati rezultat, zabiti još poneki gol, no u 87. minuti zabio je Šibenik. Karlo Bilić je, ako već nije zabio autogol, zabio gol, i to nakon kornera, nisko i spretno. Pogodio je u sudačkoj nadoknadi Šibenik i prečku, učinio je to Stefan Perić, no rezultat je ostao. Pobjeda Gorice, bodovi u džepu, za lakši nastavak sezone.
Sljedeće kolo donosi gostovanje u Puli, a zatim slijede domaći ogled s Hajdukom i gostujući s Dinamom. Tek smo krenuli…
GORICA – ŠIBENIK 3-1
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Duje Strukan. Pomoćnici: Hrvoje Radić i Alen Jakšić (svi iz Splita). Četvrti sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). VAR: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). AVAR: Marjan Tomas (Vladislavci). STRIJELCI: 1-0 Babec (27), 2-0 Matar (66), 3-0 Lovrić (69), 3-1 Bilić (87)
GORICA: Banić – Musa, Jovičić, Krizmanić, Keita – Babec, Junior (od 87. Pršir) – Šroler (od 61. Dvorneković), Mitrović (od 61. Fruk), Lovrić (od 87. Steenvoorden) – Matar (od 79. Brodić). Trener Krunoslav Rendulić.
ŠIBENIK: Rogić – Batarelo, Perić, Bilić, Kvesić – Mesa, Ćurić (od 82. Bailone), Bačelić-Grgić (od 55. Jakoliš) – Delić, Marin (od 70. Sahiti) – Jurić (od 70. Julardžija). Trener Mario Rosas. ŽUTI KARTONI: Keita, Banić (Gorica), Perić, Julardžija (Šibenik)
Taekwondo kluba Velika Gorica osvojio je devet medalja na 19. Feniks Budosport turniru održanom 14. ožujka, na kojem je sudjelovalo više od 600 boraca iz četiri države i 50 klubova.
Velikogoričani su nastupili s 18 natjecatelja, a kući su se vratili s dvije zlatne, četiri srebrne i tri brončane medalje. Najuspješnije su bile Paula Kučiš u kategoriji kadetkinja do 55 kilograma te Lejla Lea Kajfeš među juniorkama do 63 kilograma, koje su osvojile zlato. Kajfeš je dodatno nagrađena titulom najbolje juniorke turnira. Srebrne medalje osvojili su Lana Petrović, Borna Ačkar, Borna Kralj i Ivan Lucas Brnić, dok su brončane medalje pripale Loti Borić, Sari Tubić i Katji Kajfeš u tehničkoj disciplini formi.
Turnir je ujedno bio i treći kriterijski za Svjetsko prvenstvo. Unatoč pobjedi na ovom natjecanju, Lejla Lea Kajfeš završila je ukupno druga u poretku zbog slabijeg bodovnog učinka na prethodna dva turnira.
Cityportal.hr redovno prati srednjoškolska sportska natjecanja, među njima su i pobjede Ekonomske škole Velika Gorica na Županijskom natjecanju u futsalu za učenike (19.02.2026.) odnosno učenice (24.02.2026.). Državno prvenstvo školskih sportskih društava u futsalu za srednje škole održava se u Poreču, od 18 do 20. ožujka 2026. godine.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Jučer smo dobili tekst iz Ekonomske škole ”Prvakinje i prvaci Zagrebačke županije u futsalu”, koji nam kazuje o euforiji koju su izazvale spomenute pobjede. Tekst objavljujemo u cijelosti.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
PRVAKINJE I PRVACI ZAGREBAČKE ŽUPANIJE U FUTSALU
Mogli bismo reći kako u našoj Školi vladaju „dani ponosa i slave“. I to već mjesec dana. Osim marketinga, računovodstva, bilance, lektire i brojeva, u hodnicima i učionicama, a pogotovo u sportskoj dvorani Ekonomske škole Velika Gorica, rađa se jedna sasvim drugačija priča — priča o strasti prema najvažnijoj sporednoj stvari na svijetu, priča o prijateljstvu, zajedništvu i ponosu. Riječ je o futsalu za učenice i učenike. I ne bi bila to samo jedna obična priča oko natjecanja u futsalu koja se tek eto „odradila“ i “dogodila” da ne govorimo o županijskim pobjednicima u futsalu – o prvakinjama i prvacima. Svaki gol koji postignu nije samo bod na semaforu, nego nagrada za vjeru u sebe, zajedništvo i poštovanje. Naše prvakinje i prvaci naučili su da je poraz lekcija, a pobjeda odgovornost.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Učenice Petra Sečenj, Fani Mikulčić, Elena Iličić, Valentina Vinetić, Lorena Šagovac, Ema Čunčić, Korina Drk, Lana Konjar, Maja Hruškar i Laura Turković osvojile su prvo mjesto na županijskoj razini za učenice u futsalu – osvojile su titulu prvakinja Zagrebačke županije. A prvaci Zagrebačke županije u futsalu su Filip Lučić, Niko Herak, Ivan Barišić, Luka Klafurić, Noa Petrović, Jakov Mihael Bagarić, Jurica Trčak, Ivan Maljković, Dario Župetić, Sebastijan Munđer i Filip Ferenček. Iza ove priče su i dvojica nastavnika – Marko Novaković koji je voditelj mentor učenicama te Kristijan Ban koji vodi futsal ekipu za učenike.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Županijsko natjecanje za učenike održano je 19. 2. 2026. u organizaciji naše Škole, a za učenice održano je 24. 2. 2026., a škola domaćin bila je Srednja strukovna škola Velika Gorica. Ta dva dana tribine su bile pune učenika, nastavnika i djelatnika škole. Napetost se mogla rezati u zraku, ali onaj osjećaj na kraju ne može se opisati. Sreća i ponos očekuje ih i na državnom natjecanju koje će se održati u Poreču od 18. 3. do 20. 3. 2026.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
U ime ravnateljice naše Škole, gospođe Vesne Brkljačić, kao i svih nastavnika mentora te učenika koji predstavljaju Školsko sportsko društvo Gorek na gradskim, županijskim i državnim natjecanjima od srca se zahvaljujemo svim sponzorima – Gorenc Transporti, Zlarin d.o.o., Iličić Mont, kao i svim ljudima velikog srca koji prate i podržavaju naše učenike u njihovim školskim sportskim uspjesima. Velike zahvale upućujemo i Alpas Hrvatska zbog kojih izgledamo ovako sportski moderno i lijepo.
Velika Gorica, 18.03.2026. Učenice i učenici Ekonomske kole Velika Gorica na Državnom natjecanju u futsalu u Poreču (18.-20.03.2026.). Foto: David Jolić/cityportal
Možda među njima raste budući profesionalni nogometaš ili nogometašica. Možda će većina krenuti nekim drugim putem — u poduzetništvo, financije ili menadžment ili nešto sasvim drugo. No jedno je sigurno – lekcije koje su naučili u dresu Ekonomske škole nosit će cijeli život. Lekcije o timskom radu, poštovanju i borbi do posljednje minute. Neki će ih bodriti u Poreču, ali mnogi će ih dočekati u njihovoj Velikoj Gorici, u njihovoj Ekonomskoj školi Velika Gorica.
Jer nogomet u Ekonomskoj školi Velika Gorica nije samo igra. To je priča o mladim ljudima koji dokazuju da se najveće pobjede često rađaju daleko od velikih stadiona – u srcima onih koji igraju iz ljubavi.
Cure i dečki, sretno u Poreču! (tekst: Sanja Mirenić)
Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje do 18 godina, održanom 15. ožujka u Zagrebu, članovi Judo kluba Pinky iz Velike Gorice osvojili su tri medalje među ukupno 320 natjecatelja iz 55 klubova, a klub je predstavljao devetero boraca pod vodstvom trenera Ibrice Mušinovića.
Najbolji rezultat ostvario je Jan Šipušić koji je u kategoriji do 90 kilograma stigao do srebrne medalje. Brončana odličja osvojili su Ivan Pereković (do 60 kg), Tena Pereković (do 57 kg) i Lucija Baković (do 63 kg). Bez plasmana su ovaj put ostali David Čonkaš, Tin Stepanić i Nika Martinović, dok je Damjan Radmanić završio na sedmom, a Zara Hrvojević na petom mjestu.
Dodatni razlog za veselje u klubu dolazi jer je Tena Pereković na Europskom kupu u slovačkom Šamorinu osvojila sedmo mjesto, što joj je bilo dovoljno za normu za nastup na Europskom kadetskom prvenstvu u Španjolskoj. Već sljedećeg vikenda dio ekipe, Tena Pereković, Tin Stepanić i Jan Šipušić, nastupit će na još jednom turniru Europskog kupa u češkim Teplicama, gdje će tražiti nove bodove i potencijalne norme za europsku smotru.
Paraatletski klub Uspon uspješno je otvorio novu sezonu nastupom na dvoranskom prvenstvu Hrvatske i prvom kolu Hrvatske paraatletske lige, održanima u nedjelju 15. ožujka u atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu. Klub je natjecanje završio s ukupno osam medalja, jednim državnim rekordom i nizom osobnih rekorda.
Najsjajniju medalju osvojila je Kristina Ivšić koja je slavila na 60 metara u kategoriji T20 s rezultatom 9:85 sekundi, a uz zlato u sprintu osvojila je i srebro u bacanju kugle (6,73 m). Državni rekord postavila je Martina Krog s hicem od 10,38 metara u bacanju kugle (F44-46-62-64), dok su srebrne medalje osvojili Stjepan Dereta (kugla muški T20, 8,88 m, osobni rekord), Dominik Počekal (kugla muški F57, 8,43 m) i Nataša Sobočan (kugla žene F55-57, 5,35 m). Bronce su uzeli Ivano Rajković (kugla muški T20, 8,56 m, osobni rekord) i Milena Vujević (kugla žene F37-38, 4,86 m, osobni rekord).
Među ostalim članovima Uspona, Stjepan Dereta zauzeo je 6. mjesto na 60 metara T20, dok je Toni Pemper bio 9. na istoj disciplini i 10. u skoku u dalj (3,36 m). Amar Jakupović zauzeo je 10. mjesto na 60 m T20, 8. mjesto u kugli T20 (10,01 m) i 8. u skoku u dalj (3,68 m, osobni rekord). Nikola Nestorović osvojio je 8. mjesto u kugli u muškoj kategoriji T20 (6,74 m), a Matej Hačić 17. mjesto u istoj disciplini (5,40 m, osobni rekord). Sara Pereković bila je 4. u kugli u ženskoj kategoriji T20 (5,50 m, osobni rekord), dok je Renata Celjak zauzela 4. mjesto u kugli žene F55-56-57 (4,18 m). U skoku u dalj, Dominik Nestić postavio je osobni rekord i osvojio 6. mjesto (4,17 m).
Sljedeći nastup članove kluba očekuje 12. travnja na paraatletskom mitingu u Velikoj Gorici, ujedno i drugom kolu Hrvatske paraatletske lige.
Rukometašice Gorice su u 13. kolu 3.HRL Središte pobijedile RK Moslavinu (Kutina) rezultatom 31:30 i tako zadržale vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaća ekipa je od početka utakmice određivala događanja na parketu i imala vodstvo od 2-5 golova (3:1, 7:2, 9:6, 16:12) te je na kraju prvog poluvremena bilo 17:14.
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Tijekom drugog poluvremena Gorica je držala prednost od 4-6 golova ( 18:14, 22:16, 26:21), a u 52. minuti bilo je 31:26. Nakon toga u posljednjih 8 minuta domaće nisu više poentirale, a igračice Moslavine nisu realizirale sedmerac i postigle su 4 gola za konačnih – 31:30!
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 14.03.2026. Treća HRL Sredite-13.kolo: ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30. Foto: David Jolić/cityportal.hr
ŽRK Gorica (11 10 0 1 332:239 20) je sa 20 bodova na prvom mjestu u trenutačnom poretku, na drugom mjestu je RK Sisak (12 10 0 2 355:286 20) s jednakim brojem bodova i jednom utakmicom više odigranom.
Galerija fotografija
Treća HRL Središte 2025./2026., 13. kolo
ŽRK Gorica – RK Moslavina 31:30 (17:14)
Velika Gorica. Sportska dvorana Srednje strukovne škole. Gledatelja 50. Subota, 14.03.2026., 15 sati. Suci: Goran Šimunčić (Varaždin) i Marko Zeko (Šenkovec). Delegat: Hrvoje Stipanović (Zagreb).