Povežite se s nama

Vijesti

ANRI TARGUŠ:”I danas kao pobjednik jednako sam ponosan na našu najsjajniju akciju “Oluja”, baš kao i prije 26 godina!”

Umjesto da se nastavi školovati, u obranu domovine otišao je sa šesnaest godina.

Objavljeno

na

Osim što se u Hrvatskoj danas slavi Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja, slavi se i obljetnica vojno redarstvene operacije “Oluja”.

Na današnji dan 1995.godine Hrvatska vojska oslobodila je okupirani Knin, te je ovom operacijom oslobođeno 10 400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske. Također, u hrvatski ustavno-pravni poredak vraćen je cijeli okupirani teritorij, osim istočne Slavonije.  “Oluja” je započela dan ranije, u svitanje 04. kolovoza 1995.  U 84 sata akcije u kojoj je sudjelovalo oko 200 tisuća vojnika ostvareni su svi zacrtani ciljevi u koje vjerojatno nitko, osim nas samih nije vjerovao.

Svjedoci ovog vremena i danas, 26 godina kasnije prisjećaju se svega što se tada događalo s velikim ponosom. Među njima je i naš sugrađanin Anri Targuš koji je u Domovinski rat otišao kao srednjoškolac sa svega 16 godina. Nije to više bila igra rata s prijateljima u dvorištu, to je bio stvarni rat.

Foto: Privatna arhiva

Gledajući iz današnje perspektive, nemoguće je zamisliti da bi današnji mladi naraštaji mogli napraviti nešto slično što je napravila Anrijeva generacija devedesetih godina.

-Smatram da smo bili zreliji i psihički i fizički od današnjih generacija te dobi. Da, bio sam 16-godišnjak, tek završio drugi razred srednje škole i umjesto da nastavim školovanje, osjetio sam duboko u sebi neobjašnjiv poziv da pomognem svom narodu i svojoj domovini. Ljubav prema domovini bila je jača od svega. Uvijek govorim i svjedočim da smo cijela ratna generacija dragovoljaca Bogom odabrani da sačuvamo svoj narod i hrvatsku domovinu od pobješnjelih četničkih hordi i tadašnje JNA. Neprijatelj je dugo planirao svoj zločinački plan i pitanje je što bi od hrvatskoga naroda i domovine danas bilo da nije bilo baš tih mladih, tada golorukih, ali hrabrih i odvažnih gardista. – govori Targuš.

Roditelji su mu također bili hrvatski branitelji, majka Mara bila je u sanitetu Kriznog štaba “Knez Branimir” u Osijeku, gdje je i sam započeo svoj ratni put, a otac Viktor  bio je pripadnik 153. brigade  HV-a iz Velike Gorice.

Kako je  rodom iz Osijeka, nakon što je njegov grad napadnut odlučio se prijaviti u Zbor narodne garde (ZNG), a zbog godina na početku je radio kurirske poslove i čuvao stražu.

-U srpnju 1991. godine počeo sam odlaziti na prve linije obrane Osijeka – kaže Anri, te ističe kako je nekoliko mjeseci kasnije, 01.prosinca 1991. postao dio Samostalnog izviđačkog voda 106.brigade s kojim je prošao slavonska ratišta, te je sudjelovao u obrani Bosanske Posavine.

Foto: Privatna arhiva

Nakon rasformiravanja 106. Brigade, stotinjak mladih gardista poslano je na daljnju specijalizaciju u specijalnu postrojbu Ministarstva obrane “Bojnu Zrinski” gdje nakon rigorozne selekcije i obuke ostaju njih sedmorica.

-Kao pripadnik specijalne postrojbe “Bojne Zrinski” prolazim mnoga teška ratišta Južnog bojišta. Ratovati kao pripadnik specijalne postrojbe je teško i vrlo složeno, jer su to manje borbene grupe koje se infiltriraju duboko u neprijateljske pozadine i imaju specifične zadatke. Svaki pripadnik je morao biti visoko motiviran te izrazito fizički, a ponajviše psihički spreman, budući da su napetost i strah neprestano bili prisutni.

Bojna Zrinski je 1994. godine prešla u Prvi hrvatski gardijski zdrug.

Foto: Privatna arhiva

-Akcija “Oluja” me zatekla kao pripadnika elitne padobranske bojne prvog  hrvatskog gardijskog zdruga gdje sam zajedno s ostalim suborcima helikopterskim desantom prebačen s livanjskog polja na područje okolice Zadra. Zadaća Prvog hrvatskog gardijskog zdruga koja je bila pod direktnim zapovjedništvom tadašnjeg predsjednika Franje Tuđmana je bila ovladavanje i čišćenje terena pravcem Obrovac-Gračac-Srb te izbijanje na granicu s BiH.- prisjeća se Anri i kaže kako te noći nisu spavali, znali su da se sprema nešto veliko, ali nisu bili svjesni što.

U tri sata ujutro, postrojeni su, te im je pročitana zapovijed predsjednika Franje Tuđmana za vojnu akciju Oluja. I dan danas se sjeća dijela zapovijedi u kojoj je stajalo da se akcija mora odraditi i pod cijenu života.

-Nakon pročitane zapovijedi predsjednika Franje Tuđmana srce mi je zatreperilo od uzbuđenja jer je došao i taj konačni obračun,  a možda i završetak brutalnog i krvavog rata od kojeg smo, iskreno rečeno već bili poprilično umorni nakon 4 godine neprestanog ratovanja.-prisjeća se Anri.

Foto: Privatna arhiva

-Kad smo ušli u Obrovac neprijatelj nije pružao otpor, kao ni dalje do Gračaca do kuda smo čistili teritorij. Poseban trenutak bio je kad smo doznali da je oslobođen Knin, ali mi smo još uvijek izvršavali zapovijed, pa nije bilo prostora za opuštanje. U Srb smo ušli 8. kolovoza.- kaže Anri, te prepričava kako je to tada izgledalo. -Gotovo cijeli dio čišćenja terena od Obrovca do Srba smo prošli pješke. Cijelim putem nas je pratila velika vrućina.  Na svu sreću nije bilo velikog otpora neprijatelja u povlačenju,  tako da su bježeći ostavili velik dio vojne tehnike i opreme. Tek kod Srba smo imali veći okršaj s jednom neprijateljskom postrojbom koju smo u vrlo brzom vremenu savladali,  te ih protjerali preko granice.

-I danas kao pobjednik sam jednako ponosan na našu najsjajniju akciju “Oluja”, baš kao i prije 26 godina. Akcija koja je okrunjena ulaskom pobjedničke, hrvatske vojske u grad Knin koji je simbol naše patnje i našeg ponosa, te pobjede za oslobođenje i opstanak naše države. – s ponosom ističe.

Foto: Privatna arhiva

Nažalost za njih rat tada nije bio gotov. Postrojba je preusmjerena natrag u BiH gdje su bili cijelo vrijeme nakon oslobođenja Kupresa, Livanjskog polja, Bos.Grahova i Glamoča odnosno akcija Cincar, Zima 94, Ljeto 95.

-Uslijedile su akcije Južni potez i  operacija Maestral gdje sam 12.rujna 1995. bio i ranjen u akciji prema oslobađanju grada Jajca zajedno sa nekoliko suboraca, među kojima je bio i zapovjednik Miljenko Filipović. Dva suborca su poginula, dozapovjednik Ante Šaškor i jedan od mojih najboljih prijatelja  Dario Tomašević koji je sa mnom došao u Bojnu Zrinski. Želim istaknuti da je on također bio maloljetni branitelj, mlađi od mene 5 mjeseci.

Foto: Privatna arhiva

Prisjetio se kako je jednom prilikom kada je predsjednik Franjo Tuđman posjetio specijalnu postrojbu ”Bojnu Zrinski” u Kumrovcu 1991. godine rekao je:-Junaci, po prvi put u povijesti imamo svoju vojsku, a vi ste njezin prvi odred .Za vaša junačka djela zna se samo dijelom u javnosti, ali znat će se, pisat će o njima povijest.

I bio je u pravu, a naš Anri Targuš zauvijek će ostati dio te teške, bolne, ali u konačnici slavne povijesti. Jer, upravo zahvaljujući njemu i ostalim hrvatskim braniteljima, obranjen je i sačuvan naš dom, naša domovina. Naša Hrvatska. Hvala im na tome!

Foto: Privatna arhiva

Za kraj hrvatski branitelj Anri Targuš, uputio je čestitku povodom današnjeg dana.

-Svim pobjednicima, hrvatskim braniteljima koji su u zajedništvu s hrvatskim narodom ostvarili najveću povijesnu pobjedu čestitam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja, a mir i pokoj vječni dušama naših poginulih branitelja.

Sport

Banovi imaju novog trenera: U Vukovinu stiže Tomislav Škrinjarić!

Službene potvrde još nema, ali nema ni previše dvojbi – novi trener Bana Jelačića bit će dugogodišnji voditelj omladinske škole Mraclina, dvaput i trener prve momčadi Mraclina i ponajbolji igrač veteranske lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Kad je jesenski dio prošle sezone NK Ban Jelačić iz Vukovine završio na drugome mjestu u Premijer ligi Zagrebačke županije, šestom razredu hrvatskoga nogometa, činilo se da nema velikih šansi da se s te pozicije do kraja previše pomakne. Na vrhu su NK Kobre bile nedodirljive, a sve što su “banovi” pokazali pod vodstvom Damira Milanovića Milke ukazivalo je na to da je društvo iz Vukovine definitivno druga najbolja momčad u ligi.

Međutim, nije ispalo baš tako…

U zimskoj stanci Dean Klafurić je dobio angažman u Širokom Brijegu, s njim je otišao i vjerni i korisni suradnik Milka, a u Vukovini su se odlučili dati priliku Zagrepčaninu Hrvoju Šiptaru. Samo tri kola duboko u proljetnom dijelu prvenstva ta je priča pukla po šavovima, Šiptar je otišao svojim putem, a Jelačić se do kraja sezone više nije uspio vratiti u normalu. Forma nekonstantna, izvedbe svakojake i na kraju tek šesto mjesto u prvenstvu.

I čim je prošla sezona završila, bilo je jasno da će se tražiti novi trener za novu sezonu. U Vukovini su imali ideju sličnu idejama koje su imali u posljednje vrijeme, željeli su na klupu dovesti mladog i ambicioznog trenera željnog rada i dokazivanja, sa stručnim i ljudskim kvalitetama koje će se uklapati u ono što uprava kluba želi. Tražili su, razmišljali, razgovarali i, kažu neslužbene informacije, došli do rješenja!

Službene potvrde, dakle, još nema, ali turopoljski nogometni kuloari govore da će novi trener Jelačića biti Tomislav Škrinjarić. Ponajbolji igrač velikogoričke veteranske lige u dresu VG Boysa, dugogodišnji voditelj mraclinske škole nogometa, u dva mandata i trener prve momčadi Mraclina, preselit će tako nešto bliže Velikoj Gorici, u kojoj živi i radi. U Jelačiću su očito procijenili da Tomi odgovara traženom opisu, da može ponuditi i znanje i energiju koje traže.

U ruke će Škrinjarić dobiti momčad s jako malo promjena u odnosu na prošlu sezonu, pri čemu se o jednom već ozbiljno priča. Na golu Jelačića, naime, u sljedećoj sezoni trebao bi biti mladi Matej Vidić, izdanak goričke škole nogometa, prošle sezone rezervni vratar sisačke Segeste.

Teren u Vukovini je renoviran i popravljen, novi trener je dogovoren, momčad je posložena… Vrijeme je za povratak najvišim ambicijama.

Nastavite čitati

Sport

Festival kardinalnih pogrešaka u Kranju: Gorica izgubila “generalku”

Nogometaši Gorice poraženi su 3-1 u posljednjoj pripremnoj utakmici od slovenskog drugoligaša Triglava iz Kranja. Prvom primljenom golu prethodila je velika pogreška, drugom još veća, a i treći je praktički autogol…

Objavljeno

na

Objavio/la

Na kraju slovenskog dijela priprema, s koferima već smještenim u bunker autobusa, nogometaši Gorice odradili su još jednu, osmu i posljednju provjeru u pripremnom ciklusu. Odjavili su se iz hotela u Kranjskoj Gori rano ujutro, pa već u 10 sati istrčali na stadion u obližnjem Kranju, dom slovenskog drugoligaša NK Triglava. Igrali su, očekivano, svi oni koji nisu sudjelovali u pobjedi protiv Ilirije 4-1 dan ranije, a očekivalo se da će i kiša lijevati kao iz kabla, što se i dogodilo…

Nije to pomoglo nogometašima Gorice, dapače, otežalo im je posao, ali prilično glupo i besmisleno bilo bi u uvjetima tražiti uzroke poraza 3-1 nakon ovih 90 minuta. Domaći Triglav, klub koji je na pomalo nevjerojatan način ostao bez promocije u najviši rang na kraju prošle sezone (dobili Domžale u gostima 3-1, pa doma izgubili 4-1), do pobjede je došao po jako dobro pripremljenom travnjaku, uz dozu svoje kvalitete, ali i uz neke nevjerojatne pogreške igrača Gorice.

U glavnim rolama u tom su, negativnom smislu bila dva nova igrača, branič Stefan Perić i golman Davor Matijaš, koji je nastavio ozbiljnu seriju kikseva na pripremama. Počelo je u 14. minuti, kad je desni stoper Perić poželio vratiti loptu Matijašu, no umjesto toga je u čistu šansu gurnuo protivničkog igrača Čadeža. Bila je to prilika koju napadač Triglava nije propustio pretvoriti u vodstvo.

Još lakše i jednostavnije Slovenci su došli do povećanja prednosti u 30. minuti. Situacija kao preslikana od ove prethodne, Perić vraća Matijašu, ovoga puta dovoljno snažno, a za novoga golmana Gorice i presnažno. Matijaš je promašio loptu, nakon čega ju je mogao samo pogledom ispratiti kako ulazi u mrežu. Autogol se piše Periću, ali pogreška je zapravo Matiješava, već treća te razine u Sloveniji. Protiv Klagenfurta je dodao loptu protivničkom igraču, protiv Charltona loptu ubačenu iz kornera unio u gol…

Samo minutu potom dogodio se i trenutak goričkog nadahnuća, jer naša je momčad uspjela ekspresno smanjiti zaostatak. Pršir je proigrao Kavelja, on lijevo vidio Ercega, a dobri stari Ante iz blizine je pogodio za 2-1.

Već do poluvremena Gorica je primila i treći gol, ovoga puta iz kornera za kojeg se Duraković bio spreman zakleti da se nije trebao ni dogoditi. No sudac je to vidio tako, lopta je otišla u kazneni prostor, a tamo su se igrači Gorice prema lopti odnosili kao prema vrućem krumpiru. Pucao je na kraju stanoviti Kregar, Čabraja je pokušao blokirati, a zapravo je prevario Matijaša.

I bilo je to konačnih 3-1, jer u drugom poluvremenu promjene rezultata više nije bilo. Svi su jedva čekali da završi ova utakmica za zaborav, utakmica s radnim naslovom “Festival kardinalnih pogrešaka u Kranju”. Ako su ovime Goričane takve pogreške barem djelomično ispucali, to je dobra vijest, jer rezultati će biti važni tamo od sljedećeg ponedjeljka i gostovanja u Varaždinu pa na dalje, ali da trener Carević ima zbog čega biti zabrinut, definitivno ima…

Vratarsko pitanje nakon svega se nameće kao ključno, jer Davor Matijaš dosad ničime nije pokazao da ga se može smatrati dostojnim nasljednikom Ivana Banića. I ne bi bilo nikakvo iznenađenje da na otvaranju sezone priliku dobiju Karlo Žiger ili Darjan Žarkov, koji su u ovim pripremama imali po tri teška kiksa manje od Matijaša. Moguće je da se u slučaju 26-godišnjeg Splićanina radi o sjajnom vrataru koji je samo u lošoj formi, ali moguće je i da to baš i nije tako.

Gorica je krenula u utakmicu u sastavu Matijaš – Perić, Filipović, Duraković – Mikanović, Pršir, Pozo, Čabraja – Kavelj, Vrzić – Erceg, ali sva je prilika da startnih 11 u Varaždinu 4. kolovoza neće izgledati baš tako. Društvo koje je nastupilo dan ranije pokazalo je puno više, njegov dio su i neupitni Mateo Leš i Ivan Fiolić, a puno toga dobroga pokazali su i još neki igrači iz tog sastava od četvrtka. Dodajmo tome da se Perić, jedan od kranjskih tragičara, još i ponovno ozljedio…

Nakon kraćeg predaha, na Gradskom stadionu slijedi završni dio priprema za početak osme goričke prvoligaške sezone…

Nastavite čitati

Vijesti

Kreće obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici! Saznajte sve detalje

Planirana rekonstrukcija uključuje učionice, kabinete, prostore za rehabilitaciju, prilagođene sanitarne čvorove, smještajne jedinice, kuhinju, sustave grijanja i hlađenja i vatrodojavni sustav.

Objavljeno

na

Objavio/la

Kreće obnova Centra za odgoj i obrazovanje u Velikoj Gorici. Riječ je o zgradi na adresi Zagrebačka 90, jednom od neprepoznatljivijih i povijesno najvrjednijih objekata u gradu, teško oštećenoj u razornom potresu 2020. godine. Nakon višemjesečnih odgoda i usklađivanja dokumentacije, otvorene su ponude za rekonstrukciju, a najnižu, u iznosu od 4.979.101 eura s PDV-om, podnijela je tvrtka Izgradnja Futura iz Donjeg Stupnika.

Zgrada koja danas služi kao dom djeci i mladima s intelektualnim teškoćama uskoro će dobiti novo, moderno ruho. Natječaj za obnovu raspisalo je Ministarstvo socijalne skrbi još u travnju, a prijavilo se čak 17 izvođača. Međutim, proces je usporen zbog dodatnih usklađivanja i žalbi, što je početak radova pomaknulo prema kraju ljeta.

Prema riječima ravnateljice Centra, prof. def. Nikoline Vučković Barišić, završna analiza dokumentacije je u tijeku, a očekuje se skoro potpisivanje ugovora s izvođačem.

„Obnova ove povijesne zgrade ključna je za povratak korisnika u domicilni prostor koji u potpunosti zadovoljava njihove potrebe, a čime će se svakako unaprijediti kvaliteta života najranjivijih skupina društva“, naglasila je ravnateljica.

Centar svoje aktivnosti trenutačno provodi na dvije alternativne lokacije, u Ulici Rudolfa Fizira, u blizini Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perišina, te na adresi u Kolodvorskoj, gdje su smještena 23 korisnika i provodi se poludnevni boravak za odrasle. Radovi neće ometati nastavu ni rehabilitacijske programe.

Planirana rekonstrukcija uključuje učionice, kabinete, prostore za rehabilitaciju, prilagođene sanitarne čvorove, smještajne jedinice, kuhinju, sustave grijanja i hlađenja i vatrodojavni sustav.

Povijest ove zgrade seže u davnu 1896. godinu, kada je izgrađena kao Kotarska bolnica prema projektu arhitekta Koste Tomca, a u izvedbi tada 29-godišnjeg Nikole Hribara. Brzinom koja bi i danas zadivila, završena je za samo pet mjeseci. Godine 1939. prenamijenjena je u „Zavod s pomoćnom školom za mušku i žensku mentalno retardiranu djecu i omladinu u dobi od 6 do 20 godina“, a danas, gotovo stoljeće i pol kasnije, ona ostaje mjesto gdje se djeci i mladima pruža sigurnost, podrška i šansa za kvalitetniji život.

Radovi bi, ako sve prođe prema planu, trebali započeti krajem ljeta.

Nastavite čitati

Vijesti

NOVA PRIJEVARA! Prevaranti traže hitne uplate uz obećanja brze zarade

Prevaranti se služe profesionalno izrađenim dokumentima, na kojima se nalaze krivotvoreni logotipi i potpisi stvarnih članova Upravnog vijeća Hanfe.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Leeloo The First/pexels.com

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa) upozorila je građane na aktualnu investicijsku prijevaru u kojoj se koriste lažni dopisi Hanfe, Europske središnje banke i organizacije FINRA, koja u dopisima imitira domaću FINA-u. Prijevara se događa putem internetskih platformi, posljednje zabilježene aktivnosti povezane su s platformom Horizons 28, a cilj joj je izvlačenje dodatnog novca od građana putem lažnih zahtjeva za uplatu, navodno radi isplate zarade ili glavnice.

Prevaranti se služe profesionalno izrađenim dokumentima, na kojima se nalaze krivotvoreni logotipi i potpisi stvarnih članova Upravnog vijeća Hanfe. U dopisima se građane uvjerava da se njihova sredstva nalaze “na čekanju” te da je za isplatu potrebno izvršiti dodatnu uplatu, često hitno, pod krinkom plaćanja poreza, naknada ili sklapanja police osiguranja.

Pojedini primatelji ovih dopisa iznenađeni su i točnošću osobnih podataka koje dokumenti sadrže, uključujući IBAN računa koji su sami prethodno, svjesno ili nesvjesno, dostavili prevarantima. Unatoč vizualnoj uvjerljivosti, dokumenti ne sadrže službene kontakte, telefonske brojeve niti druge elemente po kojima bi se institucije mogle legitimno prepoznati.

Podsjećaju da Hanfa nikada ne traži nikakve uplate od građana, bilo za potrebe investicija, poreznih obveza ili osiguranje sredstava, te poručuje kako su ovakvi dopisi uvijek dio šire prijevarne sheme u koju građani ulaze najčešće zbog nedovoljne informiranosti ili naivnosti.

Hanfa apelira na građane da se ne prepuštaju “financijskim savjetnicima” koji nisu ovlašteni za posredovanje i da sve investicije provjeravaju isključivo putem službenih registara na stranici Hanfe. U slučaju sumnje na prijevaru, savjetuje se prekid daljnje komunikacije s pošiljateljem te pravovremeno kontaktiranje policije ili Hanfe na broj 01/6173-281 ili e-mail [email protected].

Na internetu vrijedi isto pravilo kao i u stvarnom životu, ako nešto zvuči predobro da bi bilo istinito, najčešće i jest.

Nastavite čitati

Vijesti

Hrvatska pošta ulaže 6,9 milijuna eura! Stižu novi paketomati i električne trokolice

Uz 200 novih paketomata i više od 200 električnih trokolica, Pošta najavljuje ekološku i bržu isporuku paketa.

Objavljeno

na

Objavio/la

Hrvatska pošta pokrenula je modernizaciju dostavne mreže vrijednu 6,9 milijuna eura, kroz dva natječaja za nabavu 200 paketomata i 203 električne trokolice, piše N1. Natječaji su objavljeni 19. srpnja, a ponude se zaprimaju do 25. kolovoza. Projekt obuhvaća gotovo udvostručenje postojeće mreže paketomata te uvođenje električnih vozila u šest većih gradova, čime se želi postići brža, dostupnija i ekološki prihvatljivija dostava.

S većim naglaskom na online kupovinu i svakodnevne potrebe građana, paketomati su postali jedan od ključnih kanala za primanje i slanje pošiljaka. Novi natječaj za 200 dodatnih uređaja, vrijedan 5,6 milijuna eura, omogućit će da se trenutačna mreža od 300 paketomata gotovo udvostruči. Svaki uređaj imat će centralnu upravljačku jedinicu i četiri modula s pretincima, a građanima će biti dostupni 24 sata dnevno, bez redova, bez čekanja.

Ova investicija trebala bi posebno rasteretiti najprometnije lokacije na kojima su postojeći paketomati često preopterećeni. S obzirom na porast korištenja, cilj je povećati efikasnost sustava i dodatno olakšati korisnicima preuzimanje paketa kad im to najviše odgovara.

Paralelno s digitalizacijom dostave, Hrvatska pošta ulaže i u ekološki aspekt poslovanja. Kroz natječaj vrijedan 1,2 milijuna eura planira nabaviti 203 električne trokolice koje će biti raspoređene u šest gradova. Zagreb će tako dobiti 89 vozila, Split 39, Zadar 22, Bjelovar 21, Rijeka 18 i Osijek 14 trokolica.

Nova električna vozila dizajnirana su za gradske uvjete, nosivosti su do 280 kilograma, s dosegom od 95 kilometara i kapacitetom za sedam kutija standardnih dimenzija. Uz njih dolazi i čitav sustav održavanja, uključujući jamstvo od najmanje 48 mjeseci te servisnu mrežu u svakom gradu. Ako dođe do kvara koji se ne može riješiti u roku od 48 sati, dobavljač je dužan osigurati zamjensko vozilo unutar tri dana.

Hrvatska pošta ovim ulaganjima želi unaprijediti kvalitetu svojih usluga i odgovoriti na sve veće potrebe korisnika.

Nastavite čitati

Reporter 450 - 26.06.2025.

Facebook

Izdvojeno