Povežite se s nama

Vijesti

Ankica (86) živi u kući bez poda, stropa i vrata. Pomozite i omogućite joj dostojanstvenu starost

VG Legacy ekipa pokrenula je akciju Dom je tamo gdje je srce, kojom skuplja sredstva za kupnju stambenog kontejnera

Objavljeno

na

VG Legacy pokrenuo je novu humanitarnu akciju pod nazivom “Dom je tamo gdje je srce”, kojom je cilj starijim ljudima osigurati dostojanstvenu starost. Kako bi to postigli, humanitarci prikupljaju sredstva za kupnju stambenog kontejnera, potpuno opremljenog za život osoba starije životne dobi.

Foto: VG Legacy

– Razumijemo da ti ljudi žele ostati u njima poznatim okruženjima, a realnost je takva da se svi boje da zbog svojih godina neće više dočekati ponovnu izgradnju svojih domova. Dostojanstvena starost bi morala uključivati wc, kupaonicu i kuhinju koji nisu smješteni pod vedrim nebom, u štalama koje se ruše niti u priručnim nastambama zatvorenim komadom najlona i udaljenim par sto metara od mjesta gdje spavaju – opisuju članovi VG Legacyja prizore koji su ih potaknuli da odmah krenu u akciju.

Stambeni kontejneri koje planiraju kupiti su veličine 15 četvornih metara, opremljeni spavaćim prostorom, kuhinjom, kupaonicom s wc-om te klimom za grijanje i hlađenje. Objekti su napravljeni kako bi i osoba sa štakama njima mogla nesmetano kretati, a posebno se mislilo na rasvjetu koja je osmišljena tako da sve bude vidljivo i sigurno. Cijena stambenog kontejnera s dostavom i postavljanjem je 4.000 eura, odnosno 30 tisuća kuna. Kontejner dolazi iz Bosne i Hercegovine, od tvrtke od koja je dala najpovoljniju ponudu.

Foto: VG Legacy

Prvi od kontejnera koji planiraju kupiti namijenjen je 86-godišnjoj Ankici.

Foto: VG Legacy

– Baka Ankica sa dvije štake i kukovima koji ne prate njenu volju i bistrost, hrabro svakodnevno prevali rutu od mjesta gdje spava pa do priručne kuhinjice, barem 10 puta. U njoj kuha, u njoj je i kantica za kupanje, u njoj je sve besprijekorno čisto i posloženo, bez obzira što nema poda, nema stropa i nema vrata. Molimo Vas sve da nam pomognete da njen dom ostane tamo gdje joj je srce, da se riječi bake Ankice “još to malo koliko imam ću izdržati” pretvore u “koliko god još imam ću uživati” – poručili su iz VG Legacyja.

Svi koji žele pomoći, mogu to učiniti donacijom na broj računa Humanitarne udruge VG Legacy  HR9124840081135191457. Obavezno prilikom plaćanja treba pod opis plaćanja navesti Dom je tamo gdje je srce.

Foto: VG Legacy

HOTNEWS

IN MEMORIAM Ivica Potočnik – njegova tišina sada je glasnija od svake melodije

“Dragi naš gospon Potočnik, hvala za svaki stih i notu koje ste nesebično pisali…”

Objavljeno

na

S dubokom tugom opraštamo se od Ivice Potočnikavelikogoričkog glazbenika, skladatelja i producenta, koji je preminuo u 83. godini životačije su note govorile više od riječi. 
Kroz svoju glazbu ostavio je trag koji nadilazi vrijeme, dirajući srca onih koji su je slušali i živjeli.

Ivica Potočnik bio je profesionalni glazbenik Tamburaškog orkestra HRT-a svoje je vrijeme i stručnost posvetio je razvoju kulturno-umjetničkog amaterizma u Velikoj Gorici, poticao je osnivanje KUD-ova u Kravarskom i Pokupskom te se brinuo za opći i kulturni život tog područja. Zapisao je i obradio, te na taj način sačuvao, mnoge tekstove i note izvorne narodne glazbe ovoga kraja te je snimio brojne nosače zvuka kao glazbeni urednik i producent.  

Kao dugogodišnji suradnik Ansambala Jane iz Velike Gorice, Ivica je svojim talentom, predanošću i ljubavlju prema glazbi obogatio kulturni život zajednice i ostavio neizbrisiv trag u glazbenom stvaralaštvu. Autor je i brojnih pjesama na kajkavskom narječju, kao i glazbe za “himnu” ansambla: Mi smo Jane, Janice! 

Dragi naš gospon Potočnik, hvala za svaki stih i notu koje ste nesebično pisali za ansambl oblikovavši JANE u ono što smo danas. Uvijek blag, strpljiv i pozitivan od prvog do zadnjeg dana. Vaša energija i dobrota ostat će zauvijek u našim srcima.” – piše u objavi na facebook stranici Jana. 

Njegovoj obitelji i najbližima izražavamo iskrenu sućut, dok prijateljima i suradnicima ostaje zahvalnost što su dijelili njegov put, glazbu i životne trenutke. 

Dragi Ivica, počivaj u miru.

Nastavite čitati

Sport

Gorica voli dramu! Preko slobodnjaka do nove pobjede u gostima

Košarkaši Gorice pobijedili su Novi Zagreb 84-79 i došli do osmog trijumfa ove sezone, do čega su povukla četvorica “dvocifrenih” igrača. U sljedećem kolu na redu je novi težak izazov, još zahtjevnije gostovanje…

Objavljeno

na

Objavio/la

Pokošeni virozama, izmučeni izostancima, košarkaši Gorice zatvorili su prošlu godinu u lošem ritmu, s dva poraza u prvenstvu, no to je trener Damir Cici Miljković iskoristio da bi učinio jedino što je mogao učiniti. Ajmo se zatvoriti u dvoranu i raditi… Tako to nekako kod njega ide, tako je išlo i ovoga puta, a kad je već tako, red je da se uloženo vrati i na parketu.

Upravo to dogodilo se u zagrebačkom Trnskom u subotu navečer, u dvorani koja nosi ime legendarnog Pepsija Božića, na mjestu na kojem je košarkaški, ali i životno, pod Pepsijevom palicom rastao i sam Cici. Nakon velike, vrijedne i u dramatičnim okolnostima izborene pobjede protiv vodećeg Škrljeva vikend ranije, ovoga puta Goričani su išli u goste Novom Zagrebu, momčad iz donje polovice tablice.

Bez obzira na to, bilo je jasno da ovdje neće biti lako doći do osme pobjede, koja je na kraju ipak izboreno. Završilo je 84-79, ponovno je završnica bila tijesna i uzbudljiva, a pobjeda je ponovno otišla na stranu “bikova” iz Turopolja.

Prva četvrtina i pol protekla je u izjednačenoj košarkaškoj predstavi, da bi u završnici prvog poluvremena domaćin ipak uspio izgraditi prednost od sedam koševa. Gorica je imala problema u igri, a nije puno toga išlo po guštu trenera Miljkovića ni u trećoj četvrtini, tijekom koje je Novi Zagreb nekoliko puta imao i rekordnih deset koševa prednosti.

Pravo lice Goričani su tako pokazali tek na ulasku u zadnju četvrtinu. Prvih pet minuta iskoristili su da bi se iz minusa vratili u potpuni egal, a u preostalom vremenu trebalo je napraviti i onaj ključni korak. Potrajalo je to, jer Gorica ni u jednom trenutku nije vodila više od pet razlike, ali to malo poena prednosti sačuvala je do samoga kraja. U posljednje tri minute Goričani nisu ubacili niti jedan koš iz igre, ali zato su pogodili četiri od pet slobodnih bacanja i – proslavili pobjedu.

– Čestitke objema momčadima na trudu, volji i želji, jer mislim da je ovo bila jedna dobra, zanimljiva utakmica. Novi Zagreb je bio bolji u prvom poluvremenu, no mi smo se uspjeli vratiti kroz treću četvrtinu i uz pametnu igru, strpljivo i uz malo sreće, na kraju smo završili utakmicu na pravi način – rekao je trener Miljković.

Goricu je predvodio Niko Rimac sa 19 koševa, Kristijan Validžić ubacio je pet trica za svojih 15 poena, koliko je dodao i Roko Ivanković, dok je Filip Kalajdžić dao svoj doprinos sa 13 koševa i devet skokova.

U sljedećem kolu košarkaši gostuju kod četvrtoplasiranih Kaštela, koja imaju pobjedu više (9-4) od šestoplasirane Gorice (8-5). U prijevodu, bit će to još teže gostovanje od ovoga.

Nastavite čitati

Vijesti

Sutra počinje akcija darivanja krvi u Velikoj Gorici – provjerite termine

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gradsko društvo Crvenog križa Velika Gorica

Sutra, u ponedjeljak 19. siječnja, u Velikoj Gorici počinje trodnevna akcija dobrovoljnog darivanja krvi koju organizira Crveni križ Velika Gorica, a održavat će se u prostoru na adresi Cvjetno naselje 16.

Prvog dana darivanje će biti moguće od 9 do 13:50 sati. U utorak, 20. siječnja, akcija se nastavlja u terminu od 12 do 17:50 sati, uz pauzu od 15:15 do 16 sati. Posljednji dan, u srijedu 21. siječnja, darivatelji mogu doći između 13 i 18:50 sati, uz pauzu od 15:45 do 16:30 sati.

Organizatori pozivaju sve koji su u mogućnosti da se odazovu i darivanjem krvi pomognu onima kojima je ona potrebna.

Krv mogu darivati sve punoljetne osobe dobrog zdravstvenog stanja, između 18 i 65 godina, koje teže više od 55 kilograma. Muškarci mogu darivati krv najviše četiri puta godišnje, a žene do tri puta. Prije dolaska na darivanje preporučuje se lagani obrok i dovoljan unos bezalkoholnih napitaka.

Nastavite čitati

Vijesti

Donatorski koncert „Zlatna snaga“ stiže u Goricu! Romantični evergreeni za vrijedan cilj

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: POUVG/FB

U srijedu, 4. veljače u 19 sati, u Velikoj dvorani Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica održat će se donatorski koncert „Zlatna snaga – večer ljubavi i života“, na kojem će nastupiti sopranistica mr. art. Antonella Malis uz klavirsku pratnju prof. mr. art. Vladimira Babina, u organizaciji Lige protiv raka Zagrebačke županije, kao dio obilježavanja mjeseca posvećenog zdravlju i ljubavi.

Organizator koncerta je Liga protiv raka Zagrebačke županije, uz potporu Veleučilišta Velika Gorica, Turističke zajednice Grada Velike Gorice i Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica. Događaj je ujedno zamišljen kao poklon Gradu Velikoj Gorici, ali i Hrvatskoj ligi za borbu protiv raka koja 2026. obilježava 60 godina djelovanja.

Ulaznice za koncert bit će besplatne, a moći će se preuzeti na blagajni Pučkog otvorenog učilišta nekoliko dana prije događaja. O točnom datumu podjele organizatori će na vrijeme obavijestiti javnost.

Nastavite čitati

Sport

Mali košarkaši, veliki snovi: ‘Ako klinci budu uživali u igri, doći će i rezultat’

Pretkadeti KK Gorice u nedjelju će u dvorani srednjih škola igrati kvalifikacijski turnir za Jedinstvenu kadetsku ligu, u kojoj će sudjelovati 12 najboljih klubova u državi. Protivnici će Hanijevim dečkima biti Cibona i Kvarner…

Objavljeno

na

Nakon što su regularni dio Prve lige Košarkaškog saveza Zagreba završili na četvrtom mjestu, pretkadeti KK Gorice izborili su plasman kvalifikacije za Jedinstvenu pretkadetsku ligu, koja će okupiti 12 najboljih hrvatskih klubova. Regularni dio naši su dječaci završili s omjerom 7-7, a bolji učinak od njih imali su jedino Cedevita (14-0), Novi Zagreb (10-4) i Podsused (10-4).

– Uspjeh je tim veći jer smo u konkurenciji više od 50 klubova, koliko ih ima u ovoj regiji zauzeli četvrto mjesto, pri čemu nam u leđa gledaju jedna Cibona, Dubrava i Samobor. Odrađenim do sad jako sam zadovoljan, jer važno je napomenuti kako tijekom prvog dijela sezone nismo bilo kompletni, što zbog ozljeda, što zbog raznoraznih viroza – kaže trener Hani Istanbuli.

Postignuti rezultat omogućio je našim mladim košarkašima da u razigravanju s Kvarnerom i Cibonom, koja je kvalifikacije izborila odlukom Hrvatskog košarkaškog saveza, izbore i nastup u Jedinstvenoj pretkadetskoj ligi. Kako bi se u tome uspjelo, na kvalifikacijskom turniru kojem je domaćin upravo naš klub, potrebno je zauzeti jedno od prva dva mjesta.

– Spremamo se i radimo. Bila bi velika nagrada za sve nas u klubu da u nastavku sezone igramo protiv najboljih hrvatskih klubova. Pritisak nemamo, neka djeca samo uživaju kao i do sad, i vjerujem da će rezultat doći – ističe Istanbuli.

Kvalifikacijski turnir na rasporedu je u nedjelju, 18. siječnja u Dvorani srednjih škola. Prva utakmica između naših dječaka i KK Cibone na rasporedu je u 12,30 sati, nakon čega u 15.15 igraju Cibona i Kvarner, dok se u posljednjoj utakmici, od 18 sati, sastaju Gorica i Kvarner.

Jedinstvenu pretkadetsku ligu izborit će dva prvoplasirana kluba.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno