Povežite se s nama

Sport

Agonija u gostima traje i dalje: Gorica povela pa – nestala s terena…

Nogometaši Gorice poraženi su 2-1 na gostovanju kod Slaven Belupa u Koprivnici. Poveli su Goričani golom Gashija u osmoj minuti, ali domaćin je uspio izvesti preokret u drugoj polovici drugog poluvremena…

Objavljeno

na

Nešto više od sat vremena sve je izgledalo savršeno. Gorica je vodila od osme minute, iza sebe ostavila jedno jako dobro poluvrijeme u Koprivnici, ali tu su negdje kola krenula nizbrdo… I nisu se zaustavila sve dok nisu tresnula u zid, sve dok nije uništeno sve dobro što je postojalo na ovom opako teškom gostovanju.

Nepunih tjedan dana nakon pobjede Hajduka bilo bi fenomenalno da je na tom golu Medina Gashija i ostalo, da je Gorica drugom uzastopnom pobjedom u samo šest dana skočila s posljednjeg na peto mjesto tablice (?!), ali nije se dogodilo. Posao je na stadionu Ivan Kušek Apaš odrađen doslovno polovično, jer nevjerojatno je koliko je drugačija dva poluvremena ovog petka odigrala momčad trenera Marija Carevića.

I na kraju, u konačnom zbroju, upisala 12. uzastopni poraz u gostima! I zatvorila ovosezonski krug. Sa svim protivnicima Gorica je po jedanput igrala u gostima, a bodovni saldo je i dalje na užasavajućoj nuli…

Umjesto kartoniranog Kolara u vrhu napada krenuo je Gashi, u sredini je svoje mjesto zadržao Gurlica, dok je Ndockyt iznenađujuće svoje prepustio Viti Čaiću. Za pretpostaviti je da je Doki bio jedan od onih s lakšim ozljedama, o kojima je Carević govorio u najavi utakmice, ali Čaić je odradio jako dobar posao. U prvih 11 nakon suspenzije se vratio Šlogar, a zadnja linija ostala je netaknuta u odnosu na Hajduk.

To je društvo u utakmicu krenulo jako dobro, pa zaslužilo nagradu u obliku ranoga gola. Krizmanić je loptu donio do opasne zone, Šlogar je proslijedio za Jakova Gurlicu, koji je to poslao prema vrhu peterca. Tamo je spreman čekao 18-godišnji Kosovar Medin Gashi i samo laganim dodirom prvu veliku priliku na utakmici pretvorio u svoj prvi gol u HNL-u.

Jurica Pršir u tom prvom dijelu je dominirao travnjakom u Koprivnici, bio je lagan i agilan, vukao druge za sobom. Dvaput se našao u dobrim situacijama, opasno prijetio, pokušao je jedanput i Šlogar, a Slaven Belupo imao je dvije-tri opasne situacije. Sve u svemu, Gorica je u prvom poluvremenu bila bolja momčad.A onda izašla na teren u drugom poluvremenu i – nestala! Odmah se protivnik nametnuo, Carević je u 63. minuti ritam pokušao promijeniti uvođenjem Ndockyta i Djua, ali malo potom stvari su krenule u krivom smjeru. Jednu tečnu akciju domaćina u 66. minuti Alen Grgić je okončao ne idealnim, ali udarcem dovoljno dobrim da ta lopta završi iza leđa Ivana Banića.

Gol je, kako se to kaže, visio u zraku, a nakon što je do njega i došlo, promijenilo se nije praktički ništa. Osim što je domaćin krenuo naprijed još žešće i žustrije, a Gorica na to nije imala odgovor. Konačni preokret stigao je u 82. minuti, nakon ubacivanja Boseca i dobre reakcije mladog Adriana Jagušića iz blizine. Banić je bio nemoćan, Gorica je ostala bez bodova…

I dogodilo se to na kraju, teška srca treba priznati, zasluženo. Gorica, naime, u drugom poluvremenu nije uputila ni jedan jedini udarac na gol Slaven Belupa! Čista nula. U prvom poluvremenu pucali su četiri puta, sva četiri u okvir gola, a na toj statistici ostali su i nakon što je sudac Patrik Kolarić posljednji put punhuo u svoju zviždaljku.

Gorica je tako nastavila užasan gostujući niz i ostala na osmome mjestu, s jednako bodova kao i Šibenik te dva više nego Lokomotiva, pri čemu i jedni i drugi tek moraju odigrati svoju utakmicu ovoga kola. Goričanima, pak, do kraja polusezone ostaje još samo ogled s Lokomotivom sljedeće subote od 15 sati na Gradskom stadionu.

Ogled u kojem bi, razumije se, bilo jako lijepo uzeti sva tri boda…

HOTNEWS

FOTO Ban Jelačić i Sava odigrali neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić i Sava (Drenje) su u 30. kolu Premier lige NSZŽ-e odigrali neodlučeno rezultatom 2:2. Domaći su došli u vodstvo golom Marka Rovišana u 18. minuti. Taj pogodak nije izbacio goste iz ravnoteže i oni su strpljivom igrom izjednačili golom Matije Šoštarića u 31. minuti, nakon brze akcije kroz sredinu terena.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora momčadi nisu mijenjale način igre, jedino su gosti većinu svojih napada izvodili po bočnim pozicijama i u 60. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Lovro Markuš je pogodio suprotni kut za – 1:2.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić je ekspresno odgovorio u 62. minuti kada je Ivan Smok brzi kontranapad kroz sredinu pretvorio u izjednačenje – 2:2!

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (30 10 7 13 49:54 36) je sa 36 bodova na 11. mjestu u trenutačnom poretku, a Sava (30 13 6 11 47:41 45) je sa 45 bodova na 6. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 30.kolo

NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2 (1:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gedatelja: 40. Srijeda, 20.05.2026., 18 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćni suci: Mihael Milin i Dario Pranjić (svi Dugo Selo). Delegatkinja: Tea Riđanec (Bapče). Strijelci: 1:0 – Rovišan (18), 1:1 – Šoštarić (31), 1:2 – Markuš (60), 2:2 – Smok (62).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan (cap.), Landeka (od 79. Softić), Drezga, Markov, Smok, Grižić (od 79. Grgić), Pavlić, Prizmić (od 57. M.Nikić), Klasnić (od 57. Milatović), Kotrman (od 83. Rupčić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

SAVA: Suljić, Pašalić, Šoštarić, Kunjas (od 57. Davunić), Lenić (od 84. Bašimamović), Brezni (od 46. Jurić), Markuš, Mazalović, Preskar, Dugonjić, Fistrić. Trener: Davor Bagarić.

Nastavite čitati

Sport

Završeno 7. kolo Lige cestovnog trčanja! Donosimo rezultate

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.

Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).

U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).

Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).

Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).

Detaljni rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – prvo okupljanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje

REZULTATI  01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).

02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).

03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).

04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).

Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).

Nastavite čitati

Sport

Stjepan Žugaj delegat na finalu Hrvatskog nogometnog kupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno