Povežite se s nama

Sport

Afirmacija Domagoja Desputa u Dugom Selu

Sižu ponude ali mladi Desput cijeni korektnost Dugoselčana

Objavljeno

na

Još jedan argument za već toliko puta napisano da igrači ponikli u školi nogometa HNK Gorice igraju u mnogim klubovima i na zaista raznim destinacijama. Mladi Domagoj Desput je jedan od njih a minulu polusezonu odigrao je standardno i zapaženo za trećeligaša Dugo Selo. Tko je Domagoj Desput koji je u velikogoričkom klubu proveo 12 godina (karijeru je započeo još u Radniku).

“Rođen sam prije 20 godina u Zagrebu a živim u Bukevju, mjestu sjeveroistočno od Velike Gorice. Nogomet igram od kad znam za sebe. Zapazili su me već kao klinci dok sam pucao po golu na turniru u Strmcu Bukevskom gdje je igrao i moj otac Željko od kojeg sam genetski i naslijedio ljevicu i ljubav prema nogometu. Stigao je poziv iz jednog kluba a na preporuku tatinog kolege Marija Paviše postao sam član Radnika iz Velike Gorice. Tako sam s 8 godina krenuo u svoju nogometnu priču a prvi trener mi je bio sadašnji pomoćnik Deana Klafurića u Legiji iz Varšave Ivan Prelec i donedavni trener mlađih uzrasta u HNK Gorici Dalibor Barić. U limačima mi je učitelj bio Damir Grlić Cico. Napredovanjem u mlađe pionire koji igraju na cijelom terenu trenirao me Mladen Arbanas a u to vrijeme saživjela je i HNK Gorica. Kroz starije pionire opet me trenirao Grlić a nakon toga u kadetima legendarni Zvonko Radoš. U juniorima moju generaciju je preuzeo Perica Vidak. Prilikom igranja kroz mlađe dobne kategorije bio sam redovit član selekcija Zagrebačke županije i selekcije igrača iz 4 županije koje su vodili Stjepan Grđan i iskusni strateg Stjepan Bašić iz Samobora. U svoje prve seniorske korake krenuo sam kao junior prilikom osnivanja druge seniorske momčadi HNK Gorice koja se natjecala u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Prvi seniorski trener bio mi je opet Perica Vidak. Zasigurno mogu reći da sam od svakog od spomenutih učitelja naučio nešto korisno u tehničko-taktičkom planu ali i karakterno i hvala im na tome. Uz igranje u drugoj seniorskoj momčadi povremeno sam trenirao i s prvom ekipom Gorice. Odradio sam prošlogodišnje ljetne pripreme kod Deana Klafurića a igrao sam i pripremne utakmice ali nakon ozljede vratio sam se u drugu momčad”-pričao je svoj nogometni put mladi Domagoj.

Foto: SportNews.hr

Imali smo prigodu pratiti ga i primijetiti njegov očiti konstantni napredak što su dakako primijetili i drugi pa i novoustoličeni trener Dugog Sela Velibor Vujić koji ga je pratio i kroz selektivne kampove.

“Uz podršku obitelji i trenera Perice Vidaka prihvatio sam poziv i izazov Dugog Sela i mislim da nisam pogriješio. Spletom nesretnih okolnosti za Vujića, zamijenio ga je ubrzo trener Dražen Biškup kod kojeg sam također uspio izboriti standardnost i punu minutažu. Uspjeli smo ostati u ligi što nam je i bio cilj”-skromno će Domagoj.

Pratili smo minulu polusezonu Dugog Sela i igre Desputa putem medija. Dečko je izabrao svoj samostalan put i izvrsno mu je išlo i ide kao i strategu Draženu Bikupu koji je ljetos ponovo preuzeo drugoligaša Lučko. Novi trener Dugog Sela je sada mlađi Draženov brat Damir Biškup koji je prije toga proslavio Udarnik i kasnije Kurilovec osvajanjem tri trofeja (četvrtoligaško prvenstvo, kup Zagrebačke županije i kup Grada Velika Gorica). Desput je ljetos imao ponuda da promjeni sredinu ali ništa od toga.

“Ljudi u Dugom Selu su iznimno korektni i stvarno imam samo lijepe riječi i zahvale Upravi, suigračima, dosadašnjim trenerima, navijačima i ovim putem ih sve pozdravljam. Iznimno mi je drago što sam tamo ostao još i jesensku polusezonu a onda na zimu opet planiramo sjesti za stol. Pripreme startaju u srijedu 18. srpnja u 18 sati. Cilj čelnika Dugog Sela je biti stabilan trećeligaš jer trenutno nema ambiciju borbe za ulazak u 2. HNL iako su uvjeti za rad odlični. Moji osobni nogometni ciljevi su da i dalje marljivo radim i da se maksimalno trudim iz treninga u trening te iz utakmice u utakmicu pa što Bog dade. Sigurno da mi je želja igrati u što kvalitetnijem klubu i isto tako u što jačem rangu. Znam da me čeka mnogo prolivenog znoja, još puno učenja i uloženog velikog truda ali najvažnije da posluži zdravlje i sreća jer motiva ima napretek. Želim paralelno uspješno završiti i započetu nogometnu akademiju za trenera na Uefa B razini te da još više napredujem kroz treniranje starijih pionira u prvoligašu Gorici”-zaključio je mladi Domagoj Desput, bočni igrač trećeligaša Dugog Sela.

Nije zaboravio glasni i jasno zahvaliti se svima u HNK Gorici a samo je potiho i skromno dodao da bi se jednog dana rado vratio i kao igrač. Zašto ne?

Najave

NK Torpedo odavno je ugašen, ali nogomet se ove nedjelje vraća u Okuje!

Ove će se nedjelje malonogometaši iz te “trećine” našega kraja okupiti na igralištu u Okuju, na kojem je nekad davno egzistirao lokalni NK Torpedo. U međuvremenu se pojavio i Marcelo, a sad je vrijeme za mali nogomet…

Objavljeno

na

Kao i ostale ljetne malonogometne lige, a imamo ih tri u našem kraju, i Malonogometna liga Turopolja i Posavine svakog vikenda ima novog domaćina. Došla je ta liga već do šestoga kola, koje će lokalni nogometni heroji odraditi ove nedjelje, i to u – Okuju!

Tako je, naučili su nas, pravilo reći, da Okujci žive u Okuju, a vrlo ispravnom čini se i vratiti nogomet u to mjesto, barem na ovaj način. Mjesto je ovo, naime, poznato po nogometašu svjetskoga glasa, po najvećem nogometašu kojeg je Turopolje ikad imalo, po našem Marcelu Brozoviću. I pomalo čudno zvuči da selo koje je svijetu nogometa dalo igrača takvoga kalibra nema svoj nogometni klub, pogotovo kad znamo da ih u turopoljskom kraju egzistira čak 19, ali baš je zato još veća čar dolaska malonogometaša u “selo by Marcelo”.

Lokalni NK Torpedo godinama je funkcionirao, djelovao, igrao, ali početkom devedesetih ta se priča ugasila. I nikad više klub u Okuju nije ponovno “oživljen”… Povijesni izvori kažu da je u tim predratnim i prvim ratnim godinama ugašen cijeli niz klubova iz manjih turopoljskih mjesta: NK Budućnost Lekneno, NK Croatia Dubranec, NK Šiljak Šiljakovina, NK Mladost Rakitovec,
NK Sava Bukevski Strmec, NK Sloboda Bukevje, NK Posavina Veleševec…

No, da se vratimo u sadašnjost… U nedjelju će program biti otvoren u 16.30 sati, kad će igrati Pešćenica i Lazina, nakon njih slijede Ribnica i Okuje, zatim Čička Poljana i Drnek, pa Mraclin i Rakitovec, Jagodno i Novo Čiče te na kraju, od 19.50 sati, Kuče i Turopolje. Kako najavljuju iz Okuja, uz nogomet će u ponudi biti i “hladne cuge, tople hrane i muzike uživo”…

Nastavite čitati

Sport

KVALIFIKACIJE Lejla, Katarina i Dora idu na Taekwondo Grand Prix!

Najbolje plasirana u Srbiji bila je Lejla Lea Kajfeš koja je osvojila 3. mjesto i brončanu medalju.

Objavljeno

na

U Vršcu u Srbiji se održao E3 kvalifikacijski turnir za ETU Grand Prix, za uzrast kadeta i juniora, na kojem je nastupilo više od 560 natjecatelja iz više od 20 država.  

Naš Taekwondo klub Velika Gorica predstavljale su juniorke Lana Gavrilov, Lana Horvat, Katarina Bačurin, Lejla Lea Kajfeš i Dora Habijančić. 

Najbolje plasirana je bila Lejla Lea Kajfeš koja je osvojila 3. mjesto i brončanu medalju, dok su Katarina Bačurin i Dora Habijančić zaustavljene u borbama za medalju, te su se morale zadovoljiti sa 5. mjestom. No unatoč tome bile su među 8 najboljih u svojoj kategoriji što im je osiguralo plasman na Grand Prix, koji će se u rujnu ponovo održati u Vršcu. 

Inače, Grand Prix je pozivni turnir na kojem nastupa najboljih 32 u kategoriji, a 22 sportaša sa ETU rang liste imaju direktan ulazak na turnir, odnosno 8 sportaša sa kvalifikacija plus 2 wild carda.

–Krajem godine održat će se i Finalni Grand Prix na kojem će nastupiti samo 16 najboljih u kategoriji, te se nadamo kako ćemo i tamo imati našeg predstavnika. Ovo je veliki uspjeh za naš klub i ponosni smo na uspjehe naših sportašica. Navikle su nas na velike rezultate i svaki put nas razvesele sa novim uspjehom. Čestitke na ostvarenom rezultatu – poručio je klub. 

Sa ovim turnirom ujedno je završila natjecateljska polusezona u kojoj je klub odradio 24 turnira, a nakon odmora, 15. srpnja sportaši već kreću s pripremama za drugi dio sezone.

Nastavite čitati

Sport

Ndockyt iz Gorice, ali ne iz HNL-a: Treća hrvatska postaja – Rijeka!

Nakon 78 nastupa u dresu s goričkim grbom u posljednje tri godine, Merveil Ndockyt postao je igrač prvaka Rijeke. Nakon Gradskog vrta i našega Gradskog stadiona, sad će mu dom biti Rujevica

Objavljeno

na

Objavio/la

Prošle su pune tri godine otkad je Merveil Ndockyt iz Osijeka stigao u Goricu. Dečko iz Konga, bivši igrač Barcelone B, stigao je kao igrač koji je davao neke dobre naznake, ali u osječkom dresu nije se do kraja potvrdio u HNL-u. U Gorici je u tome uspio. Udomaćio se u Turopolju, igrao je jako dobar nogomet, a onda ovog ljeta dočekao kraj ugovora.

Već neko vrijeme bilo je jasno da Ndockyt neće produžiti ugovor s Goricom, da će napustiti naš klub, ali budući da je ugovor trajao do 30. lipnja, uredno se pojavio prvog dana na pripremama. Ranije od ostalih otišao je na tuširanje i tako se u skraćenom programu oprostio od Gorice. Koja se dva dana kasnije oprostila od njega.

“Nakon gotovo tri godine u dresu Gorice, po isteku ugovora klub napušta Merveil Ndockyt. Tijekom svog boravka u Velikoj Gorici, Merveil je za našu momčad upisao ukupno 78 službenih nastupa, postigao sedam pogodaka i podijelio pet asistencija. Miljenik mnogih – zbog svoje igre, borbenosti i srčanosti na terenu, ali i zbog zaraznog karaktera izvan njega. Uvijek spreman na šalu, često na hrvatskom jeziku, Doki je svakodnevno unosio pozitivnu energiju u svlačionicu i klub. I zato, našem dragom Merveilu ovim putem iskreno zahvaljujemo na svemu što je dao za Goricu u ove tri godine. Sretno, Doki brate”, stoji u goričkom pozdravu igraču koji je ostavio dubok trag.

I isključivo pozitivan dojam, kakav će nedvojbeno ostaviti i u Rijeci, na sljedećoj postaji svog nogometnog puta. Nije česta pojava da nogometaš iz dalekog Konga promijeni čak tri kluba u Hrvatskoj, ali Doki je u tome uspio. Preko Osijeka i Gorice do Rujevice.

– Sretan sam i uzbuđen što sam ovdje. Ovo je pravi trenutak za mene da dođem u Rijeku. Jedan od najboljih klubova u Hrvatskoj me htio i to je bilo dovoljno za mene. Želim da Rijeka opet bude prvak, da ostvarimo što bolje rezultate u Europi i da uživam u nogometu – rekao je Ndockyt nakon potpisa ugovora s Rijekom.

Odsad će četiri puta godišnje biti na “krivoj” strani, tamo gdje su u zadnje vrijeme bili i Fruk, Janković i Rukavina, ali takvom je liku teško ne poželjeti sve najbolje i najljepše. Osim, naravno, kad igra protiv Gorice…

Nastavite čitati

Sport

Sjajni nastupi Karate Cluba Centar – čak 16 medalja na kraju sezone!

Zvijezda natjecanja – Sara Brletić!

Objavljeno

na

Karate Club Centar iz Velike Gorice zaključio je natjecateljsku sezonu s odličnim rezultatima na dva velika natjecanja, čime je potvrdio kvalitetu rada i pokazao da ima perspektivne mlade borce spremne za najveće izazove.

Naime, prvo natjecanje je održano 30. svibnja u Sisku, gdje je u sportskoj dvorani Zeleni Brijeg organiziran Sisak Cup. Na turniru je sudjelovalo 208 natjecatelja iz 27 klubova iz cijele Hrvatske. Karate Club Centar nastupio je sa sedam natjecatelja, a kući su se vratili s impresivnih šest medalja: tri zlata, jedno srebro i dvije bronce. U ukupnom poretku svih klubova u konkureniciji borbi zauzeli su visoko četvrto mjesto.

Sara Brletić bila je prava zvijezda natjecanja s dvije zlatne medalje u konkurenciji učenica (U12 godina, -39 kg) i mlađih kadetkinja (U14 godina, -37 kg).

Zlatom se okitio i Patrik Jeromić u kategoriji mlađih kadeta (U14 godina, -50 kg).

Srebrnu medalju osvojila je Dora Paić (učenice -39 kg), dok su bronce pripale također Dori Paić (mlađe kadetkinje -37 kg) i Kim Kumic (mlađe kadetkinje -42 kg).

Samo dva tjedna kasnije, 14. lipnja, održano je Prvenstvo Zagrebačke županije u Križu, među deset klubova, Centar je nastupio s 13 natjecatelja i osvojio čak deset medalja: četiri zlata, četiri srebra i dvije bronce, čime su zauzeli šesto mjesto u ukupnom poretku klubova.

Ponovo je briljirala Sara Brletić osvojivši dva zlata: među učenicama (-44 kg) i mlađim kadetkinjama (-37 kg). Zlatne medalje donijeli su i Patrik Jeromić (mlađi kadeti -55 kg) te Mihaela Pavlečić (učenice -34 kg).

Srebrne medalje osvojili su:

  • Toma Novosel (mlađi kadeti -50 kg),
  • Dora Paić (učenice -44 kg),
  • Mihaela Pavlečić (mlađe kadetkinje -37 kg),
  • Mihael Jurlina (učenici -39 kg).

Brončane medalje osvojili su Dora Paić (mlađe kadetkinje -37 kg) i Patrik Jeromić (kadeti -52 kg).

–Broj medalja mogao je biti i veći, no dio članova nije mogao nastupiti zbog školskih obveza pred kraj nastavne godine te zbog bolesti. Ovim dvama natjecanjima zatvorili smo još jednu iznimno uspješnu sezonu. Već sada s nestrpljenjem iščekujemo nove izazove na jesen, s time da se treninzi nastavljaju krajem kolovoza, a svi zainteresirani pozvani su da im se pridruže u maloj dvorani Osnovne škole Nikole Hribara i postanu dio naše sve brojnije i uspješnije karate obitelji – poručila je Ines Grdenić, predsjednica kluba.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lijepe slike Alpasa: ‘Ponosni smo što njegujemo istinsku bit nogometa!’

Iza nas je ostalo 14. izdanje Alpas Cupa Grada Velike Gorice, koje je i ovoga puta okupilo 40 klubova iz cijele Europe, ali i šire. Naše kamere bile su na Udarniku ovih dana…

Objavljeno

na

Odrađeno je 14. izdanje Alpas Cupa, odrađeno je i pospremanje na Udarniku, a nakon svega toga došlo je vrijeme sabiranje dojmova. Iz Kurilovca su to učinili objavom s porukom svima…

“Kad su se malo slegli dojmovi, kada su svi stigli svojim kućama, organizatori oživjeli, ovim putem se želimo zahvaliti svim akterima našeg Alpas Cup-a 2025.; od klinaca, trenera, voditelja, sudaca, organizatora, sponzora, donatora, roditelja, apsolutno svih koji su se utkali u ovaj jedan praznik nogometa!

Veoma smo ponosni što imamo ovakvo jedno bogatstvo i zajedništvo kojim njegujemo onu istinsku bit nogometa, a to je druženje i respekt! Preponosni smo na činjenicu da su nam na ovom našem turniru ponovili i istaknuli to naši najmlađi a najveći nogometaši!

Čestitke idu FK Crvena zvezda na zasluženo osvojenom glavnom turniru, nadamo se da je sve prošlo u najboljem redu i da ste osim rezultatski, zadovoljni i svim ostalim segmentima Alpas Cup-a 2025.

Kao domaćini, dati ćemo si za pravo i istaknuti kako smo najviše ponosni na naše male Kurilovčane koji su nas sve zajedno zbližili u jednom veselju i ponosu, osvojili Utješni turnir, te nam pokazali kakve male španere imamo u najmlađim kategorijama, i da za budućnost i kvalitetu našeg Kurilovca ne moramo brinuti!

Osim nogometa, te male igračine, kao i svi sudionici Alpas Cup-a, pokazali su i jedno ogromno srce pruživši podršku našem Ivanu Šćepini koji je mogao vidjet da smo svi zajedno tu za njega i da ćemo uvijek biti podrška u njegovom oporavku!

Još jednom ogromno hvala svima te se nadamo da je svima bilo ugodno i lijepo na našem Udarniku, da se vidimo ponovo, a u komentarima možete ostaviti dojmove ili podijeliti slike sa turnira!

Hvala i sportski pozdrav!”, poručili su iz kluba.

A mi smo sve skupa obuhvatili u jedan video uradak…

Nastavite čitati

Reporter 450 - 26.06.2025.

Facebook

Izdvojeno