Povežite se s nama

Sport

Skupština Gorice u novim bojama

Objavljeno

na

Nove boje hrvatskog nogometa slogan je Gorice u marketinškoj brošuri kojom klub predstavlja svoj rad. Skupština koja je bila redovna i planirana za kraj lipnja svoje svjetlo ugledala je u rujnu. Osim što je pomak datuma bio neplanski ipak je dobro došao jer zbog usklađenja sa Zakonom čiji su rokovi 01. listopada, neke su udruge bile prisiljene odraditi dvije sjednice Skupštine, a Gorica je ipak sve uspjela povezati u jednoj. Sva izvješća usvojena su jednoglasno, promijenjen je statut Udruge, izabran zlu ne trebalo likvidator, a na prijedlog predsjednika Skupštine Ervina Kolarca izabrani su i dopredsjednici – Renato Ivanuš i Marko Jurlina.

Črnko se zahvalio svim klupskim strukturama i najavio nove još kvalitetnije pomake

Predsjednik kluba Nenad Črnko u svom je izlaganju istaknuo da sve rezultate koji su postignuti tijekom izvještajnog razdoblja ne bi bilo moguće postići bez pomoći grada i županije te svih članova Izvršnog odbora, Skupštine i osoblja koje radi u klubu, te naravno igrača i trenera koji su ipak najzaslužniji za onaj, sportski rezultat. Poseban osvrt dao je na rezultate nogometne škole, broj registriranih igrača i selekcija u natjecanju jer je po svim pokazateljima naš klub vodeći u županiji.  Osvrnuo se i na stručni rad nogometne škole za koji je istaknuo da je zadovoljan, da se u školi kvalitetno radi i da očekuje nastavka pa i poboljšanje ovakvog trenda. Činjenice koji ukazuju na kvalitetan rad jesu i pokazatelji da su samo ove godine klub napustila dva trenera zbog poziva u Dinamo (M. Žirović) i H.Dragovoljac (M.Pancirov) a radi se o trenerima koji su se afirmirali u našem klubu. Klub će i dalje nastojati poboljšati uvjete trenerima za rad i edukaciju a od njih se očekuje odgovornost u radu nogometne škole i profesionalno obavljanje zadaća.

foto: HNK Gorica

foto: HNK Gorica

Tijekom ove godine izgrađen je i stavljen u funkciju teren s umjetnom travom koji ima certifikat UEFA Two Starr, što ga po kvaliteti trave čini trenutno i najkvalitetnijim nogometnim poligonom u Hrvatskoj. Za potpunu funkciju potrebno je još staviti u funkciju tehničke klupe, a potom i u dogledno vrijeme izgraditi i tribine za barem 100 gledatelja. Time bi u potpunosti ovaj teren bio u funkciji i na njemu bi se mogle igrati i najzahtjevnije utakmice.
Posebno je pohvalna činjenica da klub nema financijskih dubioza koje bi opterećivale rad kluba što je pokazatelj uspješnosti kluba, ne samo za izvještajno razdoblje već je takvo stanje općenito u klubu duži niz godina. Ovim podatkom se malo koja udruga u našem društvu u ovom trenutku može pohvaliti.
Istaknuo je i vrlo dobru suradnju između velikogoričkih klubova za koju je napomenuo da je sve bolja i sve kvalitetnija i svi velikogorički klubovi znaju da u Gorici imaju klub koji je uvijek spreman pomoći u skladu s mogućnostima.
Zahvaljujući svima klub postiže dobre rezultate u svim područjima djelovanja – klub ima financijsku stabilnost i poželio je da se ovakvi pa možda i još bolji rezultati ostvare u vremenu koje je pred nama – rekao je na kraju Črnko. Predsjednik Gorice nije zaboravio na proljeće kada je i pismeno ponudio ostavku predsjedniku Skupštine. “Smatram da sam i kao predsjednik i kao gradski vijećnik mogao i morao napraviti više ne bi li danas Gorica bila prvoligaš. Ja sam u Veliku Goricu došao sa tom vizijom koja nije bila prvenstveno moja već i vizija ljudi zbog kojih sam ovdje došao. Sam sebi predbacujem da nisam dovoljno lobirao da ovaj klub dobije na kraju ono što zaslužuje da bi napravio i taj iskorak prema I HNL, a to je stadionska infrastruktura i zato smatram da je od mene moralno i logično da ponudim svoj mandat na raspolaganje Skupštini.” – pojasnio je predsjednik Gorice. Skupštinari nisu tako mislili pa je ostavka ostala tek samo na ponudi mandata a takvo razmišljanje predsjednika Kluba jednoglasno je odbijeno od strane Skupštinara.

Kolarec poželio atraktivan nogomet i još više gledatelja na stadionu

Predsjednik Skupštine Ervin Kolarec je u svojem izlaganju rekao: “Ponosni smo na sve klupske rezultate i nitko nije mogao vjerovati da ćemo u tako kratkom vremenu postići sve što je navedeno. Napravljeni su veliki pomaci u radu kluba po svim pitanjima a posebice u nogometnoj školi.

foto: HNK Gorica

foto: HNK Gorica

Konačno smo stvorili kvalitetnu piramidu ali ne na račun bilo kojeg drugog kluba, pokazali smo još jednom da je Velika Gorica grad sporta, a vjerujem da će doći i bolja vremena kada ćemo još kvalitetnije moći pratiti cjelokupni velikogorički sport a time i nogomet. Nismo dozvolili da se ijedan klub s našeg područja ugasi a vjerujemo da ćemo moći pružiti još više svim klubovima a na tome već radimo i u proračunu za 2016.godinu. Vjerujem da će dolaskom Milinovića i Grlića klub nastaviti postizati bolje rezultate i da igrati kvalitetan i atraktivni nogomet i na taj način privući još više gledatelja na gradski stadion i to na, treba isto tako biti jedan od ciljeva.
Projekt prve lige smo emotivno doživjeli i kasnije smo vidjeli da u postojećim okolnostima ovaj projekt nije moguće pratiti. Nismo imali pravo u ime grada odvojiti dodatna sredstva koja su klubu bila potrebna jer su druge potrebe grada bile veće i prioritetnije i zato smo se odlučili na takav potez. U vremenima koja su pred nama, za nekoliko godina, cilj nam je svakako prva liga jer po svemu to i zaslužujemo. Dva puta smo već bili veoma blizu te realizacije i mislim da će i to vrijeme doći. I dalje moramo jačati nogometnu školu, kroz školu možemo iznijeti kvalitetu da u prvoj momčadi igraju naši igrači. Ostali igrači igrati će u ostalim VG klubovima i to će im biti velika pomoć. Klub financijski dobro stoji i nema dubioza za što pohvale idu svima koji rukovode klubom, prije svega predsjedniku i članovima Izvršnog odbora, a lijepo je vidjeti toliki broj predstavnika naših klubova na današnjoj skupštini i time je moje zadovoljstvo veće. Suradnju sa svim klubovima moramo nastaviti i dalje jačati i to je isto jedan od ciljeva kojem trebamo težiti. Posebna zahvala predsjedniku kluba Nenadu Črnku i Upravi kluba na svemu što je učinjeno i što se čini za klub, a dosadašnji rezultati daju nam za pravo da smo na dobrom putu i tako treba i nastaviti, dobre stvari učiniti još boljim.” 
– rekao je na kraju Kolarec.

Skupštini su se u svojim pozdravima obratili i nazočni gosti, a nakon završetka službenog dijela neformalno druženje nastavljeno je u klubu 100.

galerija fotografija:

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica završio sezonu na domaćem terenu

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice izgubili su u 11. kolu Superlige oba meča odigrana u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, protiv STK Star (Varaždin) 1:3 u subotu (29. ožujka) i STK Zagreb 0:3 (30. ožujka).

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domagoj Elger pobijedio je u prvom meču protiv varaždinske momčadi Leona Šanteka 3:2, ostala tri meča dobili su gostujući stolnotenisači.

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Marko Habijanec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ante Jakić je u susretu sa STK Zagreb uspio dobiti prvi set protiv Tomislava Kolareka, ali za eventualnu pobjedu nije imao realne šanse.

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Domagoj Elger. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. Superliga – 11.kolo: HSTK Velika Gorica-STK Zagreb 0:3. Ante Jakić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorička ekipa u posljednjem 12. kolu (12./13.04.2025.) igra oba meča u gostima, u Požegi i Osijeku.

Galerija fotografija

Superliga Muški 2024./2025., 11. kolo

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota / Nedjelja 29./30.03.2025.

HSTK Velika Gorica – STK Starr (Varaždin) 1 : 3 (4 : 11, 120 : 147)

Domagoj Elger – Leon Šantek 3:2 (11:6, 11:7, 8:11, 9:11, 11:5), Marko Habijanec – Ronald Ređep 0:3 (11:13, 5:11, 10:12), Ante Jakić – Mudit Dani 1:3 (5:11, 2:11, 11:5, 8:11), Domagoj Elger – Ronald Ređep 0:3 (7:11, 5:11, 6:11).

HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 0 : 3 (1 : 9,  75 : 105)

Marko Habijanec – Gabriel Marjanović 0:3 (9:11, 9:11, 8:11), Domagoj Elger – Luka Zlatkov 0:3 (5:11, 7:11, 8:11), Ante Jakić – Tomislav Kolarek 1:3 (11:6, 6:11, 7:11, 5:11).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kiša i loše vrijeme prorijedili raspored u Ligi veterana

Objavljeno

na

Objavio/la

Raspored utakmica u 15. kolu Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) prorijedile su kiša i loše vrijeme. Odigrane su samo dvije utakmice, dvije su prolongirane, a dvije odgođene.

Polet se pobjedom (2:0) protiv Lukavca podigao na 3. mjesto, strijelci su bili Goran Horvat i Igor Rožić.

Velika Gorica, 01.04.2025. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je sa 7:1 pobijedio Lekenik i pomaknuo se na 5. mjesto. Strijelci za visoku pobjedu: Selver Muhić 2, Roman Grabović 2, Dario Tkalec, Tihomir Mirenić i Mladen Bedić, za Lekenik Jurica Culović.

Velika Gorica, 01.04.2025. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 16. kola je utakmica VG Boys – Mladost Obrezina.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2024./2025., 15. kolo

Rezultati 15. kola (28./31.03.2025.): Polet (Buševec) – Lukavec 2:0, Vatrogasac (Kobilić) – Lekenik 7:1, Velika Mlaka 1947 – VG Boys (04.04.2025.), Buna (Mala Buna) – Kurilovec (04.04.2025.), Dinamo (Novo Čiče) – Klas (Mičevec) odgođeno, Hruševec (Donji Hruševec) – Mladost (Obrezina) odgođeno, Gradići slobodni.

Redoslijed nakon 15.kola: 1. VG Boys 35 (13 11 2 0 50:14), 2. Klas 28 (12 9 1 2 42:21), 3. Polet 26 (13 8 2 3 35:21), 4. Mladost 25 (13 7 4 2 25:19), 5. Vatrogasac 21 (14 6 3 5 30:19), 6. Velika Mlaka 1947 20 (13 6 2 5 32:23), 6. Buna 19 (13 5 4 4 20:22), 8. Kurilovec 15 (13 4 3 6 20:24), 9. Lekenik 14 (14 4 2 8 25:38), 10. Dinamo 12 (13 3 3 7 28:44), 11. Gradići(-1) 9 (13 3 1 9 18:41), 12. Lukavec 8 (13 2 2 9 9:30), 13. Hruševec 7 (13 2 1 10 14:32)

Nastavite čitati

HOTNEWS

Prijavite klince na besplatni VG teen fitness!

Funkcionalne treninge za mlade od 12 do 16 godina organizira Klokan sport.

Objavljeno

na

Funkcionalnim treningom pod vodstvom iskusnih trenera kineziologa i instruktora funkcionalnog fitnesa, usvajaju se i razvijaju motoričke sposobnosti, poput snage, koordinacije, ravnoteže, brzine i fleksibilnosti, ali i na poboljšanju kardiovaskularnog, aerobnog i anaerobnog kapaciteta, posebice kada je riječ o tinejdžerima čija tijela, zbog sjedilačkog načina života, vape za pokretom. 

Stoga je odlična prilika upisati ih na besplatne treninge uz stručno vodstvo koje Univerzalna sportska škola Klokan sport organizira u suradnji sa Športsko rekreativnim savezom Grada Velike Gorice. 

Treninzi VG teen fitness održavat će se kroz mjesec travanj u prostoru na katu Gradskog bazena svake subote u 10.30 sati, a namijenjen je djeci i mladima u dobi od 12 do 16 godina. 

Broj sudionika je ograničen, stoga su potrebne prijave (ime i prezime sudionika, dob i kontakt broj) putem maila: [email protected]. 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veliki preokret rukometašica Gorice za bod protiv lidera

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometašice Gorice su u 17. kolu 3. HRL Središte odigrale neodlučeno s vodećom ekipom Sesvete 2 rezultatom 28:28 te tako osvojile bod za plasman na 6. mjesto.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon izjednačenog rezultata (4:4) na početku susreta, Sesvete 2 je u prvom poluvremenu bilo u stalnom vodstvu (1 do 3 gola) do 27. minute (11:12). Serijom 4:0 gostujuća ekipa je na kraju prve dionice imala 5 pogodaka prednosti – 11:16.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kada su Sesvete 2 početkom drugog poluvremena povisile svoju prednost na 7 golova (11:18), činilo se da se rezultat lomi u njihovu korist. Ipak, domaće su iskoristile ležernost suparnica i s nekoliko kontranapada izjednačile rezultat u 46. minuti (21:21) pogotkom Maje Đuričić, koja je serijom od 4 gola bila najzaslužnija za veliki obrat, uz nekoliko obrana Lukrecije Čurek. Pogotkom Danijele Mihaljević domaće su u 48. prešle u vodstvo – 22:21!

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaća ekipa je u završnici uspjela četiri puta izjednačiti rezultat (23:23, 24:24, 27:27, 28:28), propustila je posljednji napad za pobjedu.

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 30.03.2025. 3.HRL Središte – 17.kolo: ŽŽRK Gorica-RK Sesvete 2 28:28. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (15 7 2 6 408:383 16) je sa 16 bodova na 6. mjestu u trenutačnom redoslijedu, a Sesvete 2 (16 13 1 2 470:414 27) su s 27 bodova na 1. mjestu.

Galerija fotografija

3.HRL Središte – Žene 2024./2025., 17. kolo

ŽRK Gorica – RK Sesvete 2 28:28 (11:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Nedjelja, 30.03.2025., 14:30 sati. Suci: Leon Babić i Patrik Cipriš (oba Dubrava). Delegat: Marijo Zečević (Zagreb).

GORICA: L.Čurek (V), D. Ciprić (V), M.Kett Karadak 3, E.Burić 2,  D.Mihaljević 4(1), M.Kos, L.Rukavina, T.Nurkić 5, T.Troha 1, S.Sremić, M.Đuričić 6, D.Katalinić 2(2), N.Vajdić, M.Devčić 5. Trenerica: Nika Vajdić.

SESVETE 2: M.Rezo (V), K.Huzanić (V), L.Franjić 8, L.Drezga Domanski 4, R.L.Maršić 2 (1), P.Korman 1, B.Dalmatin, M.Stipić 3, I.Bošnjak 6 (2), I.Kezić 2, A.Abaza 1, H.Zagorac, T.Hunjadi, N.Koščević, E.Koska, B.Mišura 1. Trenerica: Sanja Brčić.

Sedmerci: Gorica 3/4, Sesvete 2 3/6. Isključenja: Gorica 10 min., Sesvete 2 2 min.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Karate klub Centar „zaradio“ 12 medalja na dva turnira

Lara Dugonjić najtrofejnija!

Objavljeno

na

Karate klub Centar tijekom ove godine već je nastupio na pet turnira na kojima je zabilježio odlične rezultate. Mjesec ožujak bio je također plodonosan i to na dva jaka turnira.

Zagreb karate fun turnir okupio je gotovo 500 karatista iz 51 kluba, a Centar je nastupio s 5 natjecatelja koji su osvojili isto toliko medalja. Lara Dugonjić u uzrastima učenica i mlađih kadetkinja osvojila je zlato i srebro, a Sara Brletić u istim uzrastima srebro i broncu. Uz Laru i Saru, medalju je osvojila i Dora Paić u uzrastu mlađih učenica.

Na karate turniru u Križu bilo je gotovo 350 natjecatelja iz 35 klubova, a Centar je imao 5 natjecateljica koje su postigle najbolje uspjehe u godini. Naime, okitile su se sa 7 medalja, od čega čak 4 zlatne, 2 srebrne i 1 broncom.

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Zlata su osvojile Lara Dugonjić, Dora Paić i Kim Kumic, srebro Sara Brletić i Kim Kumic, a broncu Sara Brletić u starijem uzrastu mlađih kadetkinja.

Ponovno se Lara Dugonjić istaknula kao najbolja pojedinka, osvojivši u Križu dva zlata!

–Lara Dugonjić je aktualna prvakinja Hrvatske i veliki potencijal karate kluba Centar, ali i ostale cure koje zaista osvajaju puno medalja i dominiraju u svojim kategorijama. U travnju naše borce očekuje Kup Hrvatske u Zagrebu za koji su u tijeku aktivne pripreme u klubu – istaknula je predsjednica kluba Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.