Povežite se s nama

FOTO Gorica nokautirala Varaždin na početku susreta

na

Rukometaši Gorice su u susretu s Varaždinom demonstrirali u prvom poluvremenu, od 1. do 18. minute uraganski tempo koji je u tom razdoblju otpuhao Varaždince s parketa: vodstvo 8:3 (6’36”) i 15:8 (17’36”) dalo je naslutiti katastrofu gostujuće momčadi. Ipak, gosti su se pribrali (18:16, 28’11”) i na početku drugog poluvremena zaostatak smanjili na samo jedan pogodak (19:18). Za nešto više nisu imali snage protiv izuzetno motivirane momčadi domaćina. Ivan Laljek je odigrao perfektnu partiju, a odlično su svoje role ”odvrtili” Davor Čavar i Ivan Matić te Ivan Žarković i uvijek pouzdani Tomislav Sladoljev.

Premijer liga rukometaša – 09. kolo

HRK Gorica – RK Varaždin 1930 35:31 (19:16)

Velika Gorica. Dvorana srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 25.11.2017., 18 sati. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik: Vojo Musulin (Kaštel Gomilica).

GORICA: Sladoljev (10+2 ), N. Lončar (1+0), J. Dijanić, Ceković 1, Laljek 13(5), Matić 7, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Čavar 7, Žarković 4,  Horvačić, Barišić. Trener: Hrvoje Pekera.

VARAŽDIN: Špikić (9+0), Črnila (4+0), Meštrić, Špruk 5, Zobec 5, Novak 1, Glavaš 5(1), Hutinec, Vidaček 1, Sklepić, Levak 7(2), Jurišić 3, Marić 1, Vrdoljak 1, Koprek, Stojanović 2. Trener: Željko Čagalj.

Sedmerci: Gorica 5(5), Varaždin 5(3). Isključenja: Gorica 4 minute, Varaždin 8 minuta.

Rezultati 09. kola (24./25.11.2017.): Gorica – Varaždin 35:31, Poreč – Umag 26:25, Sesvete – Metalac 30:24, Zamet – Karlovac 31:24, Dubrava – Vinkovci (29.11.).

Redoslijed: 1. Poreč 13 (9 6 1 2 224:214), 2. Varaždin 11 (9 5 1 3 254:238), 3. Umag 10 (9 5 0 4 234:219), 4. Dubrava 10 (8 5 0 3 253:246), 5. Vinkovci 10 (8 4 2 2 203:201), 6. Gorica 9 (9 4 1 4 256:245), 7. Karlovac 8 (9 4 0 5 242:250), 8. Sesvete 7 (9 3 1 5 242:261), 9. Zamet 6 (9 3 0 6 234:248), 10. Metalac 4 (9 2 0 7 238:258).

Osijek stiže bez svojih Goričana: ‘Doma smo, idemo dobiti bez obzira tko je protivnik’

Nogometaši Gorice u nedjelju od 17 sati na svome stadionu dočekuju Osijek, za koji ovom prilikom neće nastupiti Kristijan Lovrić i Slavko Bralić, a vjerojatno ni Kristian Fućak. Gorica će, s druge strane, biti bez Mitrovića i Krizmanića

na

Objavio/la

Dva vezana poraza su iza nogometaša Gorice, dva posrnuća u sudarima s momčadima koje se bore za naslov prvaka, a ni prvi sljedeći izazov neće biti ništa puno lakši. U srce Turopolja stiže Osijek, koji je spojio tri pobjede na posljednja tri gostovanja, i nema nikakve sumnje da Goričane čeka težak zadatak.

– Nakon Dinama i Rijeke, očekuje nas još jedna jako zahtjevna utakmica. Možda Osijek nije odigrao najbolju sezone, sve to skupa bilo je dosta “šareno” od njih, ali ove zadnje utakmice pokazuju da je kolega Zekić dobro posložio stvari. Slavili su na zadnja tri gostovanja, kod Hajduka, Rudeša i Slaven Belupa, a i protiv Istre su do isključenja bili apsolutno bolja momčad – uvodno je istaknuo trener Gorice Rajko Vidović.

Ionako skraćeni roster našeg prvoligaša bit će ovoga puta još kraći, budući da su se na listi onih koji nisu na raspolaganju Matavžu i Ndockytu priključili i ozlijeđeni Krizmanić te kartonirani Mitrović. S druge strane, u sastavu Osijeka neće biti nijednog od trojice bivši igrača Gorice, budući da kartone imaju Kristijan Lovrić i Slavko Bralić, a iz ozljede se još nije vratio Kristian Fućak.

– S obzirom na dva poraza iza nas, ovo nam je izuzetno bitna utakmica. Neće biti lagana, ali mene veseli ono što smo pokazali u Rijeci. Ne u smislu rezultata, ali pristup, volja, želja i htjenje bili su na razini. Nadam se da će se ovaj put okrenuti na našu stranu, da ćemo realizirati sve ono što nismo protiv Dinama i Rijeke. Sve u svemu, veselimo se utakmici, očekujem da ćemo biti dobri i svakako rezultatski uspješniji nego u prethodne dvije – kaže Vidović.

Gorica dočekuje Osijek kao sedma momčad na tablici, daleko od borbe za Europu, zahvaljujući Rudešu još dalje od bilo kakvih briga oko ostanka u ligi, ali imaju se Goričani za što boriti. Osječani se, s druge strane, s Lokomotivom bore za izlazak u Europu.

– Da, Osijek je u borbi za Europu, koliko god im možda na proljeće ne ide sve onako kako su oni željeli, ali imamo i mi svoju računicu. Igramo doma, nikoga se ne smijemo bojati, a na svoje igrače želim prenijeti stav da na svom stadionu uvijek idemo pobijediti, bez obzira na to tko je s druge strane. Učinit ćemo sve da napravimo dobar rezultat – poručio je trener Gorice, koji je u jako dobrim odnosima s trenerom Osijeka Zoranom Zekićem, poznatom po čestim promjenama sustava i načina igre, čak i unutar jedne utakmice.

– Dobro poznajem kolegu Zekiću, to je trener koji možda i najviše mijenja sustave igre, ali dobro smo se pripremili na sve opcije, dobro smo ih analizirali. Imamo i mi svoj plan, a ja vjerujem da ćemo znati odgovoriti na svaku varijantu na koju se Zekić odluči – zaključio je Vidović.

Krenuo je na klupi Gorice s pobjedom protiv Varaždina, nastavio s remijem kod Lokomotive, pa povezao dva poraza… Pravi je trenutak da se novim zvučnim “skalpom” njegova momčad vrati u pobjednički ritam.

Nastavite čitati

FOTO Turopolje nije uspjelo zaustaviti dominaciju Bestovja

na

Objavio/la

Turopolje, 27.04.2024. 1.ŽNL Jug-20.kolo: NK Turopolje-NK Bestovje 1:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopolje je u 20. kolu 1.ŽNL-e skupina Jug izgubilo rezultatom 1:5 od vodeće momčadi Bestovja, koja je 16. pobjedom u dvadeset odigranih utakmica nastavila dominaciju u prvenstvu.

Gosti su došli u vodstvo u ranoj fazi susreta golovima kapetana Brune Duvnjaka (8.) i  Josipa Martića (10.), propustili su realizirati u slijedećih desetak minuta tri velike prigode, u dva navrata odlično je reagirao vratar Nikolas Culović. Efektan pogodak Andreasa Šejića udarcem s dvadesetak metara u 25. minuti primirio je momčad gostiju i do odlaska na odmor odvijala se ravnopravna igra.

Iznenadni pogodak Antuna Jedvaja, koji je u 55. udarcem iz daljine pogodio rašlje za 1:3, odredio je tijek utakmice do kraja. Silovit udarac Tomislava Lučića zaustavila je vratnica, a Duvnjak je svojim drugim golom konačno prelomio rezultat u korist gostiju. U završnici je nakon prodora po lijevoj strani Marino Crnolatac poentirao za – 1:5!

Turopolje (20 9 3 8 53:41 30) je s 30 bodova na 8. mjestu, a Bestovje (20 16 3 1 76:16 51) je s 51 bod na 1. mjestu.

Prva ŽNL skupina Jug 2023./2024., 20. kolo

NK Turopolje – NK Bestovje 1:5 (1:2)

Turopolje. ŠRC Turopolje. Gledatelja: 50. Subota, 27.04.2024., 17 sati. Sudac: Marko Vuković. Pomoćni suci: Nikola Kamenarić i Dorian Škof (svi Sveti Ivan Zelina). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelci: 0:1 – Duvnjak (8), 0:2 – Martić (10), 1:2 – Šejić (25), 1:3 – Jedvaj (55), 1:4 – Duvnjak (76), 1:5 – Crnolatac (88).

TUROPOLJE: Culović, Robić (od 65. Blagušević), Ceković (cap.), Zdunić, Perić, Šejić, T.Lučić, Jambrešić, Ž.Josić, K.Lučić, Ivanković (od 55. Karlović). Trener: Goran Smolčić.

BESTOVJE: Budić, Jedvaj (od 64. Gajger), Šolčić, Bartol (od 77. Jaklenec), Briševac (od 46. Crnolatac), Duvnjak (cap.)(od 80. Banovec), Galenić, Šporčić, Đurđević (od 80. Žabić), Martić (od 64. Regvar), Sviben. Trener: Slavko Golub.

FOTO Juniori Gorice odigrali neodlučeno s Lokomotivom

na

Objavio/la

Velika Gorica, 27.04.2024. 1.NL Juniori-25.kolo: Gorica-Lokomotiva(Z): 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori HNK Gorice su u 25. kolu Prve lige-Juniori 2023./2024. odigrali neodlučeno, bez golova 0:0, protiv favorizirane Lokomotive. Ovim bodom Gorica se za još jedan korak odmaknula od pozicije koja vodi u niži rang natjecanja.

Lokomotiva je na početku susreta izgledala vrlo dobro i sustavno je vršila pritisak na vrata domaćih. Gorica je u prvih 15 minuta imala i dozu sreće, jer su gosti dva puta pogodili okvir vrata, a u dvije-tri kritične situacije vrlo dobro je reagirao i vratar Tin Došen.

Domaća momčad je u drugom poluvremenu uspostavila ravnotežu na terenu i tražila je šanse brzim kontranapadima. Lokomotiva je u konačnici pokušala sve da dođe do prednosti, ali Gorica se mirno branila i sačuvala svoju mrežu nataknutom za zasluženi bod.

Gorica (25 6 8 10 27:38 22) je s 26 bodova na 13. mjestu, a Lokomotiva (24 16 1 7 52:30) je s 49 bodova na 3. mjestu.

Prva nogometna liga – Juniori 2023./2024., 25. kolo

HNK Gorica – NK Lokomotiva (Z) 0:0

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 50. Subota, 27.04.2024., 10 sati. Sudac: Darko Jurčević (Karlovac). Pomoćni suci: Patrik Krmar (Zagreb) i Adrijano Delač (Karlovac). Delegat: Ban Juraj (Zagreb).

GORICA: Došen, Dukić, Raguž, Knežević, Horvat, Stunja, Nezirović (cap.)(od 85. Agatić), Radočaj (od 69. Dragaš), Dulčić (od 77. Stoyanov), Šimić Josić. Trener: Igor Čagalj.

LOKOMOTIVA: Marić, Baškarad (od 80. Kahlina), Šangulin, Godec, Damjanić (cap.), Matić (od 63. Pernar), Ružić, Baždarić, Kovačević (od 63. Crnjak), Subotić, Ivančić (od 87. Kosović). Trener: Nikica Jelavić.

Redoslijed: 1. GNK Dinamo 58 (23 18 4 1 61:23), 2. HNK Hajduk 52 (24 16 4 4 46:26), 3. NK Lokomotiva 49 (24 16 1 7 52:30), 4. NK Osijek 46 (25 14 4 7 48:32), 5. HNK Rijeka 37 (25 11 4 10 54:35), … , 13. HNK Gorica 26 (24 6 8 10 27:38), 14. HNK Šibenik 21 (25 5 6 14 28:53), 15. NK Dugopolje 19 (24 5 4 15 25:52), 16. HNK Cibalia 14 (25 3 5 17 20:62).

Kurilovec nadigrao Maksimir golovima Sedlačeka i Blagoeva

na

Objavio/la

Vrlo dobro odigrao je Kurilovec prvo poluvrijeme, napadački, pa tako iz prvog dijela treba spomenuti šanse domaćih – zicer Knežića iz 12. minute, priliku Sedlačeka u 28., zicer utakmice Lukavečkog iz 38. minute, te fin udarac u sami kut Sedlačeka iz 41. minute kada se istaknuo golman gostiju Išek. Nakon neiskorištenih šansi, na asistenciju Šarića s lijeve strane, u završnici prve dionice konačno je pogodio u mrežu gostiju Sedlaček.

Nastavak dvoboja nakon odmora opet je pripao domaćoj momčadi, koja vodstvo diže golom Blagoeva u 66. minuti, on pogađa s distance u sami lijevi kut nemoćnog maksimirskog vratara. Do kraja jako dobra utakmica Kurilovca koji tijekom cijele utakmice drži sve pod kontrolom. Uspješno neutraliziraju domaći sve napade gostiju, prijete kontrama, no padom koncentracije u sudačkoj nadoknadi Maksimir ipak preko Hajdinjaka smanjuje na konačnih 2:1.

III. NL Centar, 27. kolo

KURILOVEC – MAKSIMIR 2:1

SRC Udarnik. Gledatelja 70.
Sudac: Al Iasa Ammar (Zagreb). Pomoćnici: Sumpor (Stubica) i Bedeniković (Zelina).

STRIJELCI: 1:0 – Sedlaček (42), 2:0 – Blagoev (66), 2:1 – Hajdinjak (90+2).

KURILOVEC: Tor, Šarić, Knežić (od 87. Milković), Mrvičin (od 82. Saiti), Ćosić, Sedlaček, Žlebečić, Lukavečki (od 75. Bolješić), Završki, Čurek, Blagoev (od 82. Pušić). TRENER: Senad Harambašić.

MAKSIMIR: Išek, Katona (od 72. Lučić), Kondres, Batistić, Regvar (od 66. Hajdinjak), Mamić (od 46. Štefić), Barkić, Pirš, Ivković (od 72. Dasović), Krznar, Hodak (od 66. Novak). TRENER: Zoran Santrač.

FOTO Pioniri HNK Gorica na pragu osvajanja šampionske titule!

na

Objavio/la

Velika Gorica, 26.04.2024. Prva NL Pioniri-24.kolo: HNK Gorica-NK Varaždin 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pioniri HNK Gorica su u 24. kolu Prve nogometne lige pobijedili NK Varaždin rezultatom 2:1 golovima Aranha Elisandro Kožine i Francis Chinedu Echue te tako 16. pobjedom povećali prednost na vodećoj poziciji.

Gorica dva kola prije kraja prvenstva ima prednost od 7 bodova ispred Hajduka i Lokomotive (oba kluba imaju utakmicu manje odigranu) i s 55 bodova nalazi se pred osvajanjem titule državnog prvaka!! Gorica u idućem kolu igra kao gost protiv Solina (11. mjesto s 15 bodova), a u posljednjem 26. kolu igra doma protiv Rijeke (7. mjesto s 37 bodova). Dovoljna su joj minimalno tri boda (možda čak i manje) da nakon 26 utakmica osvoji 1. mjesto!

Prva nogometna liga – Pioniri 2023./2024., 24. kolo

HNK Gorica –NK Varaždin 2:1 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 100. Petak, 26.04.2024., 11 sati. Sudac: Zvonimir Radinić (Karlovac). Pomoćni suci: Igor Marić (Sisak) i Roberto Jakovac (Karlovac). Delegat: Antonio Pavlečić (Zagreb). Strijelci: 1:0  – Kožina (5), 1:1 – Mikulčić (15), 2:1 – Echue (61-11m). Isključenje: Luka Čolić (70.+2 – dvije opomene).

GORICA: Karkachov, Čolić (cap.), Kožina, Radujković (od 67. Čagalj), Župetić (od 52. Rezek), Miholić (od 67. Prahir), Cindrić (od 60. Hranilović), Echue (od 67. Šebek), Bilobrk, Frigan, Drčelić (od 67. Miletić). Trener: Boris Trivunov.

VARAŽDIN: Cigula, Hrelec, Vugrin, Debelec, Mikulčić (od 70.+2 Večković), Flinčec (od 46. Levanić), Leljak (od 36. Benko), Babok, Stojaković, Habek (od 44. Pavlina), Stamenković. Trener: Josip Brezovec.

Redoslijed nakon 24. kola: 1. HNK Gorica 55 (24 16 7 1 50:19), 2. HNK Hajduk 48 (23 13 9 1 39:10), 3. NK Lokomotiva 48 (23 14 6 3 40:16), 4. GNK Dinamo 46 (23 15 1 7 55:29), 5. NK Osijek 45 (23 13 6 4 38:21), 6. Rudeš 41 (24 11 8 5 37:24), …