Povežite se s nama

HOTNEWS

Tin Pavličić: ‘Moj otac Dudo tu je krenuo, pokušat ću i ja’

Objavljeno

na

U subotu ujutro sletio je u Veliku Goricu nakon cijele noći na putu iz Španjolske i odmah otišao u klub. Tin Pavličić (20), sin legendarnog Dubravka Pavličića, novi je igrač HNK Gorice. Rođen je u Španjolskoj, živio je u Alicanteu cijeli život, a u očev rodni grad dolazio je svakih nekoliko godina. A sad ga je put doveo u isti taj grad, igrat će na istom stadionu kao njegov tata nekad.
– Počeo sam u Herculesu iz Alicantea, u kojem je igrao i moj otac, a ja sam bio u B momčadi. U proljetnom dijelu prošle sezone igrao sam za Alcoyano, klub iz treće španjolske lige, a sad sam se odlučio na novi izazov, na skupljanje novih iskustava – objašnjava Tin Pavličić razloge zbog kojih se mladi nogometaš mjesec dana prije 20. rođendana odluči vratiti u Hrvatsku, u domovinu oca i majke Višnje.
– Ima i još jedan razlog. Moja djevojka Mariu studira medicinu, a sad joj se otvorila prilika da nastavi studij u Češkoj ili Hrvatskoj. Nismo puno dvojili, odlučili smo oboje doći ovdje. Ja sam već tu, pripreme počinju već u ponedjeljak, a ona će mi se priključiti za dva, tri mjeseca – priča nam Tin na solidnom hrvatskom.
Sa snažnim španjolskim naglaskom, naravno.

08.07.2017. Velika Gorica – Tin Pavličić stigao u Goricu foto: hnk-gorica.hr

– Oduvijek su roditelji s nama razgovarali na hrvatskom, a mi smo im s vremenom počeli odgovarati na španjolskom. Tako nam je ipak lakše, ali zato danas ja hrvatski puno bolje razumijem nego što ga govorim. Ali vjerujem da ću sad i to popraviti – sa smiješkom kaže Tin.
Mama je ostala u Španjolskoj, zajedno sa sestrom Teom (16), iznimno talentiranom tenisačicom, te bratom Lukom (14), također nogometašem. Imaju i obiteljski biznis s autopraonicom, to je i Tinu “rezervna opcija”. Najveća želja je uspjeti kao nogometaš. Baš kao tata…
– Igram nogomet otkad sam prohodao, doslovno oduvijek. Tata me učio prvim osnovama, kako dodati loptu, kako pucati na gol… Uvijek je pratio moju karijeru, nakon svake utakmice mi davao savjete, govorio mi kako da budem još bolji, ali sve je to radio mirno, s mjerom. Obožavao je i padel, sport koji je jako popularan u Španjolskoj, pa smo i mi djeca svi igrali padel. Tako je sesta i završila u tenisu, ali ja se nisam dao iz nogometa – kaže Tin.
Kad je već bilo tako, tata Dudo je uživao. Imali su tata i sin svoja mala natjecanja.
– On bi mi, recimo, zadao koliko puta moram tehnicirati da mi lopta ne padne, nekad nogom, a nekad i glavom, pa rekao: ‘Ako uspiješ, vodim te u aquapark!’ To je bila nagrada. I kad bih uspio, svaki put bi održao riječ – sjeća se Pavličić junior.
Tinov otac bio je sjajan igrač, reprezentativac s 22 nastupa u ‘kockastom’ dresu, osvajač svjetskog omladinskog zlata s Jugoslavijom u Čileu 1987., ali i frajer koji je velikoj Barceloni zabio čak dva gola. Jedanput i na velebnom Nou Campu. Iako je, sjetit će se svi imalo bolji poznavatelji nogometa, bio branič. Na istoj poziciji igraju i oba sina, i mlađi Luka i stariji Tin.
– Ma htio sam ja igrati u napadu, ali treneri se baš nisu složili s tim, ha, ha… Moji idoli su Messi i Ronaldinho, a najdraži broj na dresu ‘desetka’. Kako sam stoper, a tata je nosio peticu, moj broj je sad 15. Nadam se da ću ga i u Gorici dobiti – sa smiješkom kaže simpatični Tin.
Voli i Mascherana, divi se načinu na koji Argentinac čita igru, a navijač je Barcelone. I, ako se prebacimo na hrvatski nogomet, za Dinamo i – Rijeku.
– Da, i jedni i drugi su mi jako dragi. Ipak su to dva kluba za koje je tata igrao… Iznenadio sam se kad sam vidio da je prošle sezone Rijeka bila bolja, ali nije mi krivo, draga su mi oba kluba – kaže Pavličić.
Ima i španjolsko i hrvatsko državljanstvo, ali kaže da seosjeća kao Hrvat. I veliki je navijač svih hrvatskih reprezentacija.

08.07.2017. Velika Gorica – Tin Pavličić stigao u Goricu foto: hnk-gorica.hr

– Tetak Dražen mi javi kad igra neka od naših reprezentacija i ja gledam sve što mogu, od nogometa, košarke, rukometa… Najviše volim kad Hrvatska u bilo kojem sportu pobijedi Španjolsku, uživam provocirati ove moje Španjolce – smije se Tin.
Kad je o nogometnoj kvaliteti riječ, zasad je nepoznanica, no šansu se sasvim sigurno dobiti. Još je vrlo mlad, uskoro će napuniti 20 godina, a već ima iskustvo igranja trećeg ranga španjolskog nogometa. Geni su tu, valjda postoji i potencijal…
– Što očekujem od ove sezone? Prije svega da ću igrati i napredovati. Samo to mi je važno, postati što bolji igrač i pomoći Gorici kako god mogu. Već sam čuo da je Gorica stalno u vrhu druge lige, da želi ići u prvu, a upoznao sam se već i s trenerom. Kratko smo razgovarali, pitao me malo o ocu, obitelji, koju poziciju igram… Stadion je jako lijep, sve mi se sviđa i jedva čekam da krenemo – kazao je Tin.
Još u nedjelju se mogao odmarati, zbrajati dojmove, a onda kreće jedna nova avantura. Srećom, koliko god je u novoj sredini, opet je nekako doma. Ovdje živi baka, tetke, cijela obitelj… I pomoći će sigurno u prilagodbi na život u Velikoj Gorici, ondje gdje je odrastao i njegov otac, gdje je i Dudo počeo svoj nogometni put. Koji je završio visoko, u reprezentaciji…
– Ja u reprezentaciji? Uh, to bi bilo lijepo… Odigrao sam dvije utakmice za U-17 reprezentaciju kad je izbornik bio Ivan Gudelj. Rekao mi je da sam mu se svidio, da će mi se javiti, ali nikad mi se više nitko nije javio. Od te 2012. nisam ni bio u Hrvatskoj, sad sam se prvi put vratio – završava svoju priču Tin Pavličić
Fizički je vrlo sličan ocu, za Goricu bi bilo odlično da i u nogometnom smislu bude kao legendarni Dudo…

HOTNEWS

Nova ulaganja u sportsku infrastrukturu: Stigla nova rasvjeta na Udarnik

Grad je financirao investiciju u vrijednosti oko 40 tisuća eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Najnoviji projekt Grada Velike Gorice vezan uz ulaganja u sportsku infrastrukturu, unaprjedit će uvjete treniranja na SRC-u Udarnik.

Naime, na pomoćnom terenu Nogometnog kluba Kurilovec postavljena je nova, moderna rasvjeta vrijedna oko 40 tisuća eura, koja će omogućiti kvalitetnije održavanje treninga i sportskih aktivnosti u večernjim satima, posebno tijekom zimskih mjeseci.

–Nastavljamo s ulaganjem u sportsku infrastrukturu kako bi našim sportašima omogućili što bolje uvjete rada. NK Kurilovec je klub s bogatom tradicijom i snažnom bazom mladih igrača, a nova rasvjeta omogućit će im bolje uvjete za rad i napredak. Nova rasvjeta znači više treninga, više nogometa i ono najvažnije više djece na terenu – poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nova rasvjeta omogućit će i veću dostupnost terena sportašima tijekom cijelog dana, čime se dodatno povećava iskorištenost sportske infrastrukture.

–Imamo više od 300 mladih nogometaša koji svakodnevno treniraju na našim terenima, a sada kada imamo reflektore možemo raditi na unaprjeđenju rada nogometne škole, ali time su nam se otvorila vrata za nove projekte poput razvoja amaterskog nogometa u Velikoj Gorici. Ova investicija za nas znači jako puno i zato  zahvaljujem Gradu na čelu s gradonačelnikom Ačkarom što je prepoznao naš rad s djecom – komentirao je trener i sportski direktor NK Kurilovca, Senad Harambašić.

Još jedno u nizu ulaganje Grada Velike Gorice u sportsku infrastrukturu, stvara kvalitetnije uvjete iza sportaše ali i za građane koji žele aktivno provoditi slobodno vrijeme na otvorenom.

Podsjetimo da je nedavno otvoreno i novo igralište s umjetnom travom u Mraclinu, a u tijeku je i izgradnja nove polivalentne dvorane u Rakarju.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Petek na Gorice – svega u izobilju uz akciju „Težina brojki“

Na zdrav način života ukazuje javnozdravstvena akcija koju provode studenti Medicinskog, Prehrambeno-biotehnološkog i Kineziološkog fakulteta.

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvi majski „Petek na Gorice“ u organizaciji Turističke zajednice grada Velike Gorice još je jednom privukao velik broj naših sugrađana koji su kod Muzeja Turopolja došli kupiti domaće proizvode lokalnih OPG-ova, od rukotvorina, meda, kolača, sireva, suhomesnatih proizvoda, do nakita i nezaobilaznih Štrukli by Ivana Belošević.

Današnje izdanje manifestacije naglasak je stavilo na zdrav način života, na što je ukazala javnozdravstvena akcija „Težina brojki“, a proveli su ju studenti Medicinskog, Prehrambeno-biotehnološkog i Kineziološkog fakulteta.

–Svi znamo da je zdravlje kombinacija pravilne prehrane i tjelesne aktivnosti, a ovdje želimo ljudima približiti da čak i malim koracima mogu i svoju svakodnevicu u postizanju zdravlja. Mi danas mjerimo Velikogoričanima šećer i krvni tlak i savjetujemo ih zajednički što bi trebali promijeniti kako bi vrijednosti bile bolje. No, moram priznati da su svi do sada imali super vrijednosti, tako da smo zadovoljni rezultatima – rekla je Lara Nika Sasiov, studentica Medicinskog fakulteta.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Zbog epidemije sjedilačkog načina života, kontinuirana tjelesna aktivnost i vježbanje izuzetno je važno za zdravlje – upozorili su studenti.

– Donijeli smo dinamometar koji stiskom šake pokazuje snagu tijela. Centili ovog uređaja pokazuju vrijednosti ovisno o mišićnoj masi. Time osvještavamo građane o njihovoj snazi tjela i što mogu učiniti ako imaju donje vrijednosti – naglasio je Patrik Bajić, student Kineziološkog fakulteta.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Pravilna prehrana, također je jedan važan čimbenik održavanja zdravlja našeg organizma, poručila je Jana Bulušin, studentica Prehrambeno-biotehnološkog fakulteta.

–Želimo skrenuti pažnju na naizgled sitne stvari, a koje čine veliku razliku. Primjerice na unos dovoljne količine vode te svježeg voća i povrća tijekom dana, a mjerenjem sastava tijela također građani dobivaju uvid u stanje svojeg organizma – objasnila je Bulušin.

Foto: Marija Vrbanus/Cityportal

Ovakva akcija studenata već je održana u Varaždinu, a nakon Velike Gorice, studenti će ju održati u gradu Zagrebu.

FOTOGALERIJA:

Nastavite čitati

HOTNEWS

LOKALNI IZBORI Za župana 5 kandidata, za skupštinu 7 kandidacijskih lista

Krešimir Ačkar nositelj koalicijske liste (HDZ – HSU – DP) za izbor članova Skupštine Zagrebačke županije.

Objavljeno

na

Županijsko izborno povjerenstvo objavilo je pravovaljane kandidacijske liste za izbor članova Županijske skupštine Zagrebačke županije i kandidature za izbor župana i zamjenika župana Zagrebačke županije na lokalnim izborima 18. svibnja 2025.

Sve navedene liste i kandidature dostupne su ovdje.

Inače, za mjesto župana Zagrebačke županije bori se ukupno pet kandidata. Uz dosadašnjeg župana Stjepana Kožića, tu su još Gabrijel Deak, Fokusov kandidat, zatim Velikogoričanin Danijel Pukšić, kandidat 7 županijskih nezavisnih lista kojem su potporu dali Dario Zurovec i Marija Selak Raspudić te jedina žena, odvjetnica Barbara Knežević, koja dolazi uz potporu desnog političkog spektra.

Dodajmo kako je dosadašnji gradonačelnik grada Velike Gorice Krešimir Ačkar nositelj koalicijske liste (HDZ – HSU – DP) za izbor članova Skupštine Zagrebačke županije, a slijede ga redom i dosadašnji gradonačelnik Zaprešića Željko Turk, zatim dosadašnji predsjednik županijske Skupštine Mato Čičak, te dosadašnji gradonačelnik Ivanić Grada Javor Bojan Leš.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Gradsko izborno povjerenstvo objavilo kandidacijske liste za gradonačelnika i zamjenika, te Gradsko vijeće

Na listama za vijeća gradskih četvrti i mjesnih odbora HDZ već pobijedio u više od polovice

Objavljeno

na

Sve je spremno za lokalne izbore u Velikoj Gorici.

Gradsko izborno povjerenstvo Grada Velike Gorice sastavilo je i objavilo Zbirnu listu pravovaljanih kandidatura za izbor gradonačelnika i zamjenika gradonačelnika Grada Velike Gorice, zatim pravovaljane kandidacijske liste za izbor članova Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, te kandidacijske liste za izbor članova vijeća gradskih četvrti i mjesnih odbora, na lokalnim izborima koji će se održati 18. svibnja 2025. godine.

Od ukupno 50 gradskih velikogoričkih gradskih četvrti i mjesnih odbora, u njih 26 kandidacijsku listu samo je istaknula Hrvatska demokratske zajednica.

Kandidacijske liste pogledajte na poveznicama:

Kao što je već poznato, Velika Gorica ima tri kandidata za gradonačelnika. To je aktualni gradonačelnik Krešimir Ačkar – kandidat koalicije HDZ-a, HSU-a, HSS-a, HSLS-a, SKNL i BM365, zatim kandidatkinja Nada Finderle koju podržava MOST, HSP, Hrvatski suverenisti i HSS Stjepan Radić te Ivana Mlinar, kandidatkinja koalicije SDP-a, Možemo, GLAS-a i DOSIP-a.

Velikogoričani će moći birati između pet lista za Gradsko vijeća.

Nositelj liste Platforme nezavisnih lista je Ivan Godinić, listu stranke Dom i nacionalno okupljanje (DOMiNO) predvodi dr. Zvonimir Lovrić. Nositelj kandidacijske liste koalicije HDZ-a i partnera je Krešimir Ačkar.

Damir Slojšek je nositelj liste koalicije MOST-a i pridruženih stranaka, dok Ivana Mlinar predvodi listu koalicije SDP-a.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Nacionalni dan hitne medicinske službe – djelatnici hitne educirali građane, riječi podrške uputio i gradonačelnik

Dr. Golub: Ovo je jedinstvena prilika da nekoga možete „puknut“ sa strujom a da vam je kasnije zahvalan!

Objavljeno

na

Objavio/la

U svih 9 gradova Zagrebačke županije, u organizaciji županijskog Zavoda za hitnu medicinu, nizom aktivnosti obilježava se Nacionalni dan hitne medicinske pomoći. Cilj je edukacija građana o pružanju prve pomoći reanimacijom te o važnosti pravodobne medicinske pomoći.

U Velikoj Gorici ovaj dan na platou Tržnog centra djelatnici velikogoričke Hitne službe „odrađuju“ u interakciji s građanima učeći ih masaži srca i umjetnom disanju, te upotrebi automatskog vanjskog defibrilatora.

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

–Simboličnom pokaznom vježbom ili akcijom naši djelatnici svake godine sudjeluju u obilježavanju ovog dana, jer želimo našim sugrađanima skrenuti pozornost da je jako važno steći vještine oživljavanja unesrećene osobe. Ova lokacija u Velikoj Gorici odabrana je jer tu već postavljan automatski vanjski defibrilator i ovo je jedinstvena prilika da nekoga možete „puknut“ sa strujom a da vam je kasnije zahvalan – kroz šalu je ispričao voditelj velikogoričke Hitne pomoći, dr. Siniša Golub, specijalist hitne i obiteljske medicinske.

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

Naime, ovaj uređaj ključan je u postizanju vitalnih znakova života do dolaska hitne pomoći, te je zato važno laicima naučiti njime rukovati.

Dodajmo da Zavod za Hitnu medicinu Zagrebačke županije ovogodišnji Nacionalni dan hitne medicinske pomoći obilježava uz naglasak na prepoznavanje moždanog udara. Tiskane letke u sklopu današnje akcije podijelit će građanima, a na njima su navedeni savjeti za prevenciju i precizno su navedeni simptomi moždanog udara kako bi ih na vrijeme znali prepoznati, jer je pravodobna reakcija osoba koje se nađu u društvu osobe koja doživljava moždani udar, ključna u daljnjem oporavku.

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

–Naša ispostava godinama je u odličnoj suradnji s interventnom neurologijom u Zagrebu. Imamo direktne brojeve koje zovemo kada na terenu prepoznamo slučaj moždanog udara. U tom slučaju pacijent ne čeka na postavljanje dijagnoze već direktno odlazi na odjel gdje će mu biti pruženo daljnje adekvatno liječenje. Zato se i dalje trudimo biti na usluzi građanima u brizi za zdravlje, što je prepoznato i od Grada Velike Gorice i gradonačelnika Krešimira Ačkara koji ima sluha za sve naše potrebe u radu – istaknuo je Golub.

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

A gradonačelnik je i danas obišao punkt kako bi pohvalio rad djelatnika Hitne pomoći i pružio im podršku u misiji brige za zdravlje i spašavanja života sugrađana.

Golub je poručio kako se grad ubrzano širi i ponekad je izazovno pružiti pomoć u najkraćem roku, no čine sve što je u njihovoj moći uz kapacitete kojima raspolažu da adekvatno odgovore na svaki poziv u pomoć!

FOTO GALERIJA:

Nastavite čitati

Reporter 447 - 17.04.2025.

Facebook

Izdvojeno