Povežite se s nama

Sport

‘Dečki su izgubili, ali ispoštovali su sebe. Dalje idemo jači za dvojicu igrača…’

Rukometaši Gorice poraženi su od 35-31 od našičkog Nexea u svojoj dvorani, što im je drugi uzastopni poraz, nakon posrtaja u Čakovcu. Bez dvojice važnih igrača pali su u posljednjih pet minuta utakmice…

Objavljeno

na

Dekor i pozornost ni ovoga puta, nažalost, nisu bili na razini onoga što se događalo na terenu, tribinice u Gradskoj dvorani bile su samo solidno popunjene, dok je na parketu – frcalo! U goste je došao našički Nexe, klub koji je sve ranije odigrane utakmice protiv Gorice riješio u svoju korist. Svih 12. Tjedan dana uoči novog pokušaja vjerovali smo da je trenutak idealan za prekid crnog niza, ali onda je Gorica u Čakovcu “zakopana” na 14 golova minusa…

I idealna situacija u trenutku je postala bitno drukčija. Kako su se na to nadovezale ozljede Marina Lisca i Tomislava Barišić, koji nisu igrali ni taj susret u Čakovcu, postalo je jasno da zapravo nije mogao biti gori trenutak za jednu ovakvu utakmicu. Odnosno, za lov na podvig.

Kako Lisac nije mogao, priliku je dobio 18-godišnji Marko Grubišić, a to je dalo naslutiti da će gorička vanjska linija morati izdržati bez ijedne promjene tijekom svih 60 minuta. To se i dogodilo, trener Matej Mišković maksimalno je skratio rotaciju, ali jako dugo su mladi Grubišić i samo nešto starija dva Jakova, Dujić i Neralić, uspijevali pratiti ritam.

Praktički sve do 54. minute igrala se utakmica “gol na gol”, pri čemu nitko nije mogao otići na više od tri gola razlike. Gorica je cijelo vrijeme lovila Nexe, znala i doći do nekih svojih trenutaka, pa je utakmica bila itekako živa do same završnice. Usporedno se vodila i bitka za titulu prvog igrača utakmice, jer blistali su i Tin Lučin kod gostiju i Jakov Dujić kod domaće Gorice.

Obojica su završila na deset golova, a Nexe je posao uspio završiti serijom 4-0 u završnici. Konačnih 35-31 možda i ne otkriva najbolju sliku ove utakmice, jer Gorica je i ovakva, oslabljena, bila vrlo konkurentna do same završnice. I to bez prave pomoći golmana, budući da je Marin Sorić imao samo jednu obranu u prvih 38 minuta. Na kraju ih je skupio osam, ali dogodilo se to u razdoblju kad je već nestalo snage na drugom kraju parketa.

– Kvalitetna utakmica s naše strane, mislim da se vidjelo da smo se dobro pripremili za jednog ovakvog protivnika, a na kraju mi je najviše žao što nismo bili kompletni. I što ih nismo istestirali do kraja… Na kraju moramo čestitati Nexeu na pobjedi, ali prije svega želim čestitati svojim igračima. Ispoštovali su dogovor, ispoštovali su sami sebe. Napravit ćemo i analizu, vidjeti što je moglo biti i još malo bolje, ali generalno sam jako zadovoljan načinom na koji smo u ovom sastavu parirali Nexeu, koliko god uvijek kažem da poraze neću slaviti – kazao je trener Mišković.

Gorica je tako ostala na trećemu mjestu u Ligi B domaćeg prvenstva, s tri boda manje od drugog Čakovca i dva više od četvrte Bjelin Spačve. Upravo će Vinkovčani biti sljedeći protivnici Gorice. Eventualna pobjeda na ovom gostovanju širom bi otvorila vrata plasmana u Ligu za prvaka, u koju će ići tri najbolje momčadi iz svake od dviju skupina.

– Ako ništa drugo, sjajno je što nam se vraćaju ozlijeđeni… Idemo dalje, raditi, trenirati i skupljati bodove – poručuje trener Matej.

Sport

FOTO OK Velika Gorica II bolja od Plavog zmaja u tri seta

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkašice Velike Gorice II su u šestoj utakmici ‘Doigravanja za plasman od 13. do 18. mjesta 2. lige Regija Sjever’ pobijedile rezultatom 3:0 ekipu Plavog zmaja iz Duge Rese. Ovaj rezultat bi se mogao okvalificirati i kao iznenađenje, ako se pogleda trenutačno stanje na ljestvici.

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice domaće ekipe izbjegle su gubitak drugog seta i tako usmjerile utakmicu prema pobjedi u tri seta. Simpatično je bilo pratiti ekipu Plavog zmaja, a dodatne simpatije su zarađene dolaskom kompletne ekipe s 15 igračica i dvoje trenera, što je inače rijetkost vidjeti na gostovanjima.

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje utakmice 64 minute, poeni 76:64.

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2025. Druga liga-Regija Sjever:OK Velika Gorica II-OK Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

OK Velika Gorica II slijedeću utakmicu igra doma s OK Totovec (Totovec).

Galerija fotografija

2.liga Regija Sjever – Doigravanje za plasman od 13. do 18. mjesta

OK Velika Gorica II – OK Plavi zmaj 3:0 (25:20, 26:24, 25:20)

Velika Gorica, 09.04.2025. Sportska dvorana OŠ Vukovina. Gledatelja 30. Srijeda, 09.04.2025. Suci: Dario Rukavina i Lena Hudan. Zapisničarka: Mirna Molnar.

VELIKA GORICA II: Jurja Markulin (L), Ana Patljak (L), Melani Gršetić, Ana Gašparac, Eva Josić, Isabella Marić, Petra Jagustin, Leona Zgodić, Lucija Cindrić (cap.), Leona Stijaković, Gabriela Tomić, Nika Krišto, Lea Milišić, Nika Sever. Trenerica: Marija Ježovit.

PLAVI ZMAJ: Dora Kožul, Lana Šeketa, Klara Laskač (L), Nika Babić, Lucija Barešić, Tea Šutej, Nika Špoljarić (cap.), Lucija Senna Božičević, Tereza Laskač, Dora Kasunić, Lana Pavlinić, Tara Vukmanić (L), Ema Pahanić, Fani Grgurić. Trener: Dino Vasiljević. Pomoćna trenerica: Kristina Sudac.

Rezultati (05./06.04.2025.): OK Totovec (Totovec) – OK Pakrac 3:1, OK Cratis Varaždin II – OK Ogulin 3:1, OK Velika Gorica II – Plavi zmaj (Duga Resa) 3:0.

Poredak: 1. OK Cratis Varaždin II 12 (8 6 2 20:11), 2. OK Ogulin 12 (8 6 2 21:12), 3. OK Plavi zmaj 10 (8 5 3 18:15), 4. OK Totovec 8 (8 4 4 17:15), 5. OK Velika Gorica II 4 (8 2 6 10:20), 6. OK Pakrac 2 (8 1 7 9:22)

Nastavite čitati

Sport

Čista desetka! Juniori Gorice nepobjedivi, Šibenik pao kao “deja vu”…

Juniorska momčad Gorice neporažena je još od 2. studenog i domaćeg posrtaja protiv Dinama, nanizali su dečki trenera Ivana Parlova šest pobjeda i četiri remija u posljednjih deset utakmica te došli do četvrtoga mjesta

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorska momčad Gorice, uhvaćena u vrtlog najneobičnije sezone u HNL-u otkad je Lige 10, vodi svoje bitke, s protivnicima i sa samim sobom, a u sklopu cijele te priče priprema se za zahtjevan ogled s Istrom 1961 na svom travnjaku u subotu. Borba sa Šibenikom traje i očito će potrajati još najmanje neko vrijeme, tako barem sve govori…

A kad smo već kod Šibenika, idemo na – juniore! Momčad koju vodi Ivan Parlov (41), suprug pjevačice Vande Winter i bivši igrač Zagreba, Intera, Slaven Belupa, ciparskog APOEL-a, nekoliko austrijskih klubova…, na Šubićevcu je gostovala u vikendu iza nas. I podsjetila na neke sretne dane u povijesti gorički bitaka za ostanak, jer juniori Gorice pobijedili su vršnjake iz Šibenika 4-0 u gostima, baš kao što su to pod Sopićem nekoć učinili Fruk, Mitrović, Ndockyt i društvo iz proljeća 2023.

Četiri komada u mreži Šibenika, u briljantnoj partiji, donijelo je goričkim juniorima sjajno četvrto mjesto na tablici! Peti Slaven Belupo ima bod manje, ali i dvije utakmice više, pa su ispred Gorice još samo vodeća Lokomotiva, Hajduk i Dinamo! Sezona je ovo koja podsjeća na premijernu juniora Gorice u HNL-u, kad su se praktički do kraja sezone borili za naslov prvaka, što ovom prilikom nije slučaj, no unatoč tome sezona je – vrhunska.

Trener Parlov ima razloga biti itekako zadovoljan napretkom velikog dijela igrača koji bi po svakoj logici morali biti pretendenti za iskorak u prvu momčadi. Uz to, ima razloga biti zadovoljan i širinom i kvalitetom kadra, a to će najbolje potvrditi rezultati na travnjacima diljem Hrvatske.

Pomogao je u Šibeniku i Luka Vrzić, dečko koji je već dugo s prvom momčadi, kao i Medin Gashi, koji također i dalje čeka ozbiljnu minutažu među seniorima. Dok čekanje traje, ovaj dvojac spremno se “spustio” u juniore i odigrao sjajnu utakmicu, čime su obojica pokazali i vrlo zanimljiv karakter, koji u njihovim slučajevima i nije bio upitan.

Za prvu momčad nastupao je i Senegalac Arona Fall, jedini igrač u ovoj momčadi rođen 2005. godine, koji se juniorima priključio već nakon prvih nekoliko kola ove sezone. Već nekoliko priprema s prvom momčadi odradio je i stoper Zvonimir Josić, mladi reprezentativac koji se jako podigao ove sezone i danas definitivno izgleda kao ozbiljan potencijal za promociju među seniore.

Uz njih, ove sezone blista i Stjepan Kučiš, još jedan klinac koji je dijete kluba, u kojem je već 13 godina, klasična “desetka” koja i kreira i zabija, a na golu se nakon odlaska Josipa Cundekovića u seniore drugoligaša Dubrave profilirao Tin Došen.

Kapetan ove momčadi je Lovro Dukić, tu su i Patrik Horvat, Ivan Brtan, Fran Stunja, Bugarin Georgi Stojanov, Benjamin Dulčić, Ivan Barišić, Ivan Fran Dragaš, Gabriel Đivoje… Uz sve njih, rođene 2006. godine, u kadru su i godinu mlađi Petar Topić, Fran Kasumović, Marin Kuzmanić, Franko Jakšić, Husein Sumbuljević, Jacob Adam Rujnić… Jako puno igrača, puno talenta, pri čemu se oni koji smo eventualno propustili navesti, nadamo se, neće naljutiti.

Takva momčad, koja nudi jake argumente onima koji tvrde da će juniori Gorice i sljedeće sezone biti jako dobri, u velikom je nizu od deset utakmica bez poraza, što je samo kulminiralo ovom visokom pobjedom za vikend.

Posljednji posrtaj ove generacije zabilježen je još 2. studenog, u domaćem okršaju s Dinamom (0-1), nakon čega je jesen zaključena pobjedama protiv Slaven Belupa i Varaždina te remijima s Kustošijom, Rudešom, Hajdukom na Poljudu i Istrom doma. Nova godina otvorena je sa četiri uzastopne pobjede, protiv Graničara, Mladost Ždralova, Sesveta i za kraj Šibenika. Šest pobjeda i četiri remija za skok na to impresivno četvrto mjesto.

Ove nedjelje u goste će im doći Osijek, a nakon toga se ide vodećoj Lokomotivi, pa čeka Rijeku i ide Dinamu. Neugodan raspored, ali neugodni su i svakom protivniku momci koje uspješno vodi talentirani trener Ivan Parlov. Neka serija potraje…

Kadeti rastu igrački i na tablici, pioniri odmah iza najboljih

Dok juniori vode svoje borbe, za status u HNL-u zajednički se bore pioniri i kadeti Gorice. Njihovi bodovi se zbrajaju, na temelju toga određuje se tko će ispasti iz elitnog ranga, a odrađeno dosad dovelo nas je u situaciju da Gorica u tim pričama ne sudjeluje.

Kadeti trenera Borisa Trivunova su izuzetno mladi, velikim dijelom posvećeni dečkima iz generacije 2009., koja je prošle sezone bila senzacionalni prvak države kod pionira, a slijedom toga je i bilo manjih problema s rezultatima tijekom jeseni. Sad je, međutim, situacija puno bolja, na dvoznamenkastoj su bodovnoj udaljenosti od dna, na diobi devetoga mjesta.

Pioniri trenera Denisa Banića rezultatski su još uspješniji, drže šesto mjesto, sa po sedam pobjeda, remija i poraza, miljama daleko od bilo kakvih priča o ostanku. Ispred njih su također Dinamo, Hajduk i Lokomotiva, ali i Varaždin i Osijek, dok za vratom puše Rudeš.

Nastavite čitati

Gospodarstvo

Sve spremno za otvorenje radova na kampu i novi dolazak Andreja Plenkovića

U petak u 9 sati bit će službeno otvoreni radovi na budućem kampu HNS-a, domu hrvatskog nogometa. Na adresi Avenija Pape Ivana Pavla II bb okupit će se ovim povodom vrh države, županije, grada, Saveza…

Objavljeno

na

Samo devet dana nakon što je posljednji put bio u Velikoj Gorici, tom prilikom zbog prvog sastanka Vijeća za urbani razvoj, predsjednik Vlade RH Andrej Plenković ponovno će doći u naš grad. Ovoga puta povod je otvaranje gradilišta važnog za budućnost hrvatskog nogometa, odnosno službeni početak radova na nacionalnom kampu HNS-a.

“Zadovoljstvo nam je pozvati vas na svečano otvaranje gradilišta budućeg kampa Hrvatskog nogometnog saveza u Velikoj Gorici koje će biti održano u petak 11. ožujka s početkom u 9:00 sati na samom gradilištu (Avenija pape Ivana Pavla II bb, Velika Gorica – preko puta Tehničko-zrakoplovnog centra)”, stoji u pozivu iz HNS-a.

Na spomenutoj lokaciji nema više livade kakvu smo poznavali do ovog ponedjeljka, kad su počeli pripremni radovi za svečano otvaranje. Uklonjen je prvi sloj humusa i napravljena podloga prikladna za dolazak velikog broja ljudi iz svih sfera društveno-političkog života našega grada, županije, ali i cijele Hrvatske. Jer, Velika Gorica će ovim postati središnja točka hrvatskog nogometa…

“Na svečanom otvaranju sudjelovat će, između ostalih, premijer Andrej Plenković s izaslanstvom Vlade Republike Hrvatske, gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar uz predstavnike Grada, župan Stjepan Kožić s delegacijom Zagrebačke županije i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uz rukovodstvo i Izvršni odbor HNS-a”, navedeno je u pozivu.

Već u petak u 9 sati, uz sve te visoke goste, moći ćemo vidjeti koliko je ono što će se događati u sljedećih 18 mjeseci važno za hrvatski sport, ali i za naš grad, koji će postati još prepoznatljiviji. U punoj mjeri to će se dogoditi krajem 2026. godine, kad je u planu početak funkcioniranja novoga kampa, ali već je sad lijepo vidjeti tablu koja govori što će se tu događati, jer sad više nema nikakve dvojbe…

Velika Gorica bit će dom hrvatskog nogometa!

Nastavite čitati

Sport

Ivica Bačurin prvi put u životu otkazao meč, ali bit će vrhunskog boksa!

U subotu u 18 sati počinje Noć profesionalnog boksa, a alfa i omega velikogoričkog boksa Ivica Bačurin morat će propustiti ovu priredbu u ulozi boksača. U ulozi trenera imat će pune ruke posla…

Objavljeno

na

Objavio/la

Povijest velikogoričkog boksa bit će ispisana ove subote navečer. Prvi put u svojoj karijeri, naime, Ivica Bačurin neće boksati već dogovoreni meč.

– Da, u subotu od 18 sati počinje Noć profesionalnog boksa u dvorani srednjih škola, ali ovoga puta bez mene u ringu – otkrio je Ivica i nastavio:

– Ovoga puta ja neću u ring iz zdravstvenih razloga. Bolestan sam već neko vrijeme, trenutačno sam i na antibioticima, tako da sam bio prisiljen otkazati svoj meč. Ne osjećam se dobro i ništa nisam htio riskirati, budući da već tri tjedna uopće ne treniram. I moramo sam prvi put u životu morao otkazati meč… Morao sam valjda i to doživjeti.

Međutim, u svemu tome lošem postoji i nešto jako dobro.

– Dragi Bog je to tako posložio da ovoga puta mogu biti sa svojim dečkima koje treniram, koji će nastupiti u amaterskom dijelu priredbe. Ispalo je jako dobro jer ću ih ovako moći psihički pripremati za ono što ih čeka, budući da će, od njih šestorice, petorici će ovo biti prvi javni, službeni meč u životu. Moj sin Emanuel otvorit će priredbu, boksat će s prijateljem iz kluba Matijom Peternacom, a nastupit će i Petar Graovac, Filip Cahun, Franko Malek, Matej Abramović, Bruno Zelenbrz i Ivan Pereković – nabrojio je trener Ivica.

Nakon što na djelu vidimo mlade goričke boksače, na red će doći i profi borbe. Nakon osam ili devet amaterskih mečeva, čeka nas i još sedam profesionalnih.

– Meč večeri u amaterskom dijelu trebao bi biti onaj između Gabriela Debanića, brončanog s Europskog prvenstva do 22 godine, i Antonija Tkalčića, još jednog izvrsnog boksača. BK Leona, bronca na Ep-u do 22 godine, vrhunski boksač, protiv Antonija Tkalčića, meč večeri u amatarskim borbama, dogovaramo i još jedan dobar meč, slične razine. Uz to, uvijek imamo drage nam goste iz BiH, oni će imati svoja međusobna tri-četiri meča – rekao je Ivica i nastavio:

– Posebno bih izdvojio nastup našeg Velikogoričanin Ivana Njegača. Posljednji meč nesretno je izgubio u Italiji, čak je i slomio šaku, ali uspio se nekako zakrpati i pripremiti. Imao je veliku želju nastupiti opet u svom gradu i bit će spreman.

Ukratko, ispati se subotu navečer provesti u dvorani srednjih škola.

– Očekujem od dečki koji kod mene treniraju dobre i kvalitetne mečeve, vjerujem da ćemo vidjeti i neke atraktivne nokaute, tako da oni koji vole boks i sport općenito sigurno neće požaliti ako dođu u “bakarić” u subotu! – zaključio je Bačurin.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HOK Gorica je osigurala povratak u 1.B ligu

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica u ‘Doigravanju za poredak od 1. do 6. mjesta u 2.ligi Regija Sjever’ pobijedila je ekipu OK Olimpik II rezultatom 3:0 i tom pobjedom je osigurala prvo mjesto u ‘Ligi 6’, kao i povratak u 1.B ligu – Regija Sjever.

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice domaće ekipe nisu dobro otvorile utakmicu, ali su zaostatak 3:7 serijom 12:1 okrenule na 15:8 i dobile set za manje od dvadeset minuta. Slijedeća dva seta Gorica je riješila u svoju korist na sličan način.

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trener Luka Bišćan je u završnici setova u igru uvodio i igračice koje inače imaju manju minutažu, a one su dobro iskoristile i rezultat nije trpio. Igračice Olimpik II igrale su ozbiljno u sva tri seta do kraja, trudile su se za svaki poen. Bila je to u cjelini vrlo dobra utakmica.

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2025. Druga liga-Regija Sjever, Doigravanje za poredak od 1. do 6.mjesta: HOK Gorica-OK Olimpik II 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta bilo je 63 minute, omjer poena 75:55.

Galerija fotografija

2.liga Regija Sjever – Doigravanje za poredak od 1. do 6. mjesta

HOK Gorica – OK Olimpik II 3:0 (25:16, 25:19, 25:20)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 40. Utorak, 08.04.2025., 20:30 sati. Sutkinje: Ana Pavlović i Tea Škreblin Borovčak. Zapisničarka: Mirna Molnar.

GORICA: Lucija Drezga, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (cap.)(L1), Maša Strineka, Vita Đurković, Katja Cvitanović, Lea Ribić, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Ema Đurak, Dora Radman (L2). Trener: Luka Bišćan.

OLIMPIK II: Ema Tomić, Dora Stanzl, Lana Varenica, Ana Vučić, Lea Simić, Sara Krakić, Lota Kalinski (L), Korina Klarić, Mara Stastny, Petra Derniković, Maja Šuler (cap.), Laura Bukovac. Trenerica: Karla Klarić.

Poredak: 1. HOK Gorica 16 (8 8 0 24:5), 2. OK Medveščak II 10 (7 5 2 15:8), 3. HAOK Dubrava II 8 (8 4 4 16:16), 4. OK Olimpik II 6 (8 3 5 14:18), 5. OK Dugo Selo 6 (7 3 4 12:16), 6. Bedex 0 (8 0 8 6:24).

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.