Povežite se s nama

Sport

Dinamo Hidrel u Novom Čiču protiv Turopolja slavio prvu pobjedu u novom prvenstvu

Dvostruki strijelci bili su Nikola Beljan i Juro Varivoda, a jedan pogotak zabio je Mario Pavlović.

Objavljeno

na

U 3. kolu prvenstva Jedinstvene 1. županijske lige u Novom Čiču Dinamo Hidrel je visokim rezultatom 5-0 svladao susjede iz Turopolja. Rezultat je zaista uvjerljiv, ali početak dvoboja nije to nagovijestio. Već u prvoj minuti gostujući Ivan Benke desno je doveden u veliku prigodu da zabije, ali netko od domaćih s gol linije izbacio je loptu i nije bilo ništa od slavlja gostujućih navijača na sjevernoj tribini. Gosti su imali još pokoju zgodu da povedu, ali vratar Dinama Ivan Šimić nije im to dozvolio i skinuo ono što su već mnogi vidjeli u mreži.

Foto: Mato Paviša

Dinamovci su poveli u 23. minuti nakon kornera s desna i udarca glavom visokog Nikole Beljana. To je domaćim igračima dalo dodatnu sigurnost i počeli su redati napade i prigode. U 36. minuti suci su zbog zaleđa kojeg bilo nije zaustavili opasan napad Hidrela, a minuti kasnije nisu vidjeli očito i pustili da Mario Pavlović zabije za 2-0. Kad je u 44. minuti  strijelac bio Luka Balabanić Džoić za 3-0, sve je bilo riješeno što se pobjednika tiče.

Nakon odmora, posao su završili dečki s puno duže klupe za pričuve dinamovaca, a probudili su se i navijači igrača u plavim dresovima.

Foto: Mato Paviša

Veliki pljesak dobio je u 55. minuti Juro Varivoda kad je ulazio u igru. Radi se o domaćem momku koji je za Dinamo Hidrel igrao još prije 13 godina u ondašnjoj 4. HNL dok su bili puno ljepši dani kluba iz Novog Čiča, što se ranga i rezultata tiče.

Foto: Mato Paviša – Juro Varivoda prvi s desna

I upravo je Juro dovršio posao za Dinamo Hidrel. Zaigrao je klasičnu špici iako je po vokaciji plemeniti vezni. Stasiti i hrabri Varivoda dva puta je pobjegao gostujućoj obrani i majstorski poentirao za konačnih 5-0. Gosti su zaslužili barem počasni pogodak, ali tako nije želio vratar Hidrela Ivan Šimić koji je također imao svoj dan.

Foto: Mato Paviša – Juro Varivoda u plavom dresu

I na kraju, što ti je nepredvidiv nogomet. U prva dva uvodna kola Dinamo Hidrel nije zabio ni pogotka (porazi 0-2 i 0-1) pa zabio pet Turopolju koji je pak u 1. kolu vani dobio Jamnicu 0-3.

DINAMO HIDREL-TUROPOLJE 5-0

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Gledatelja 150. Sudac: Marin Sudar (Velika Gorica). Pomoćnici: Matej Mrkoci (Mraclin) i Katarina Čulumović (velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1-0 Beljan (23), 2-0 Pavlović (37), 3-0 Balabanić Džoić (44), 4-0 Varivoda (75), 5-0 Varivoda (83).

DINAMO HIDREL: Šimić, Smilović, Dinko Škrtić, Balabanić Džoić, Beljan, Đuksi (od 55. Babić), Pravdić (od 70. Fabrizio Hrkovac), Groznica (od 70. Kvakan), Pavlović (od 55. Varivoda), Leo Hemen (od 47. Čurla), Kadoić (od 55. Slivak). Trener: Mario Paviša

Turopolje: Seki, (od 46. Culović), Kapović, Ceković, Benke (od Rešić), Karlović (od 62. Badallaj), Golubić, Ivanković, Mario Kos, Josić (od 46. Robić), K. Lučić, T. Lučić. Trener: Goran Smolčić

Sport

Završeno 7. kolo Lige cestovnog trčanja! Donosimo rezultate

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.

Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).

U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).

Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).

Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).

Detaljni rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – prvo okupljanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje

REZULTATI  01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).

02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).

03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).

04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).

Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).

Nastavite čitati

Sport

Stjepan Žugaj delegat na finalu Hrvatskog nogometnog kupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije

I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele

Objavljeno

na

Objavio/la

Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.

Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.

Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.

Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.

Nastavite čitati

Najave

Mali olimpijci preuzimaju Gradski stadion! Najavljen 22. Olimpijski festival dječjih vrtića

Djeca iz šest vrtića natjecat će se u raznim sportskim aktivnostima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.

Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.

Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.

Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.

Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.

Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno