Povežite se s nama

HOTNEWS

Kreće zamjena cjevovoda u centru grada, promet će na nekim dionicama biti obustavljen

Rekonstrukcija vodoopskrbnog cjevovoda u Zagrebačkoj ulici od križanja s ulicom Hrvatske bratske zajednice do ulice Rudolfa Fizira, ukupne duljine 1 350 metara.

Objavljeno

na

Idućih nekoliko mjeseci, počevši od utorka 16. srpnja, kreću radovi na zamjeni cjevovoda na području grada stoga će Zagrebačkom ulicom biti otežan promet, javljaju iz VG Vodoopskrbe. Prvi radovi kreću na na dionici križanja HBZ-a i Kolodvorske gdje će promet u potpunosti biti obustavljen do 25. srpnja kada se očekuje završetak dionice.

– Molimo građane za razumijevanje, jer radi se na poboljšanju usluge opskrbe vodom. Prometovat će se otežano, jednim prometnim trakom, pa apeliramo na građane, koji su u mogućnosti, da koriste alternativne prometne pravce – poručuju iz Vodoopskrbe.

Radovi se izvode u sklopu projekta „Rekonstrukcija vodoopskrbnog cjevovoda Zagrebačka ulica od križanja s ulicom Hrvatske bratske zajednice do ulice Rudolfa Fizira“, ukupne duljine cca 1 350 metara.

–  Postojeći cjevovod je dotrajao, nedovoljnog kapaciteta i sklon puknućima, zbog čega dolazi do prekida u opskrbi vodom te je potrebno izgraditi novi cjevovod od kvalitetnijeg materijala i većeg profila (projektom je određen profil PEHD DN 225 mm). Projektom je predviđeno polaganje zamjenskog cjevovoda u sjeverni (desni) vozni trak Zagrebačke ulice. Kako bi se pronašlo najbolje rješenje za promet, a gužve svele na minimum, trasa je podijeljena na 12 dionica – dodaju iz Vodoopskrbe.

Promet će se odvijati preko postojeće biciklističke staze te djelomično u južnom (lijevom) prometnom traku, što će, nažalost, obustaviti biciklistički promet.

– Najveći problemi u prometu očekuju se na raskrižju HBZ i Kolodvorske, na raskrižju Zadarske i Zagrebačke ulice kao i raskrižje, odnosno desno skretanje iz Zagrebačke u Ulicu Rudolfa Fizira. Na navedenim dionicama bit će ili obustavljen promet ili posebno reguliran, o čemu će sudionici u prometu biti upozoreni putem prometnih znakova i znakova upozorenja – kažu iz Vodoopskrbe.

Tijekom trajanja radova ZET-ove linije 268 i 290 neće se mijenjati, dok će Arriva – Linija 1 u vrijeme izvođenja radova na dionici 12 biti preusmjerena. Promet će iz smjera gradske četvrti Pleso biti preusmjeren sa ulice HBZ na ulice Avenija Ivana Pavla II. – Ulica J.Dobrile – Zagrebačka ulica – Ulica Lj.Posavskog – Kolodvorska. Iz tog razloga će biti ukinute dvije stanice na ulici HBZ.

Prikaz obilazne trase autobusa – Arriva Linija 1 sa stanicama koje se privremeno ukidaju

– Trajanje putovanja linije bit će produljeno za pet minuta pa sve putnike molimo za razumijevanje. Pozivamo građane na strpljenje te apeliramo na sudionike u prometu da koriste alternativne pravce. O svim aktivnostima, terminima radova i obilaznim pravcima, VG Vodoopskrba redovito će obavještavati građanstvo na svojim mrežnim stranicama. www.vgvodoopskrba.hr – poručili su.

 

Crna kronika

Poznat uzrok požara u Sopu Bukevskom

Požar se dogodio u nedjelju u ranim jutarnjim satima

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska uprava zagrebačka danas je objavila detalje požara koji se dogodio u nedjelju 27. srpnja  u ranim jutarnjim satima u naselju Sop Bukevski u kojem su samohrani otac i malo dijete ostali bez doma.

– Obavljenim očevidom utvrđeno je da je požar najvjerojatnije izbio uslijed kvara na električnim instalacijama zamrzivača. – javljaju iz PUZ-a.

Požar je ugašen brzom intervencijom vatrogasaca, a na sreću ozlijeđenih osoba nije bilo.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Utakmice 06. kola 5.MNL VG Sjever kao dio dvodnevne proslave Dana Velike Mlake

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmice 06. kola 5.Malonogometne lige VG Sjever biti će dio dvodnevne proslave Dana Velike Mlake (26.-27. srpnja 2025.).

Velika Gorica, 25.07.2025. Najava 06. kola 5.MNL VG Sjever. Foto: David Jolić/cityportal.hr

”Vijeće Mjesnog odbora Velika Mlaka poziva sve vas da u čim većem broju dođete na ŠRC Jure Mihalj – Đuro, 26.07.2025. od 18:30 i da se svi skupa podružimo i proveselimo povodom blagdana Svete Ane i Dana našeg mjesta Velike Mlake.”

Galerija fotografija

5.Malonogometna liga VG Sjever 2025., 06. kolo

Raspored 06. kola (Velika Mlaka, subota, 26.07.2025.): 18:30 Obrezina – Šćitarjevo, 19:10 Kurilovec – Petrovina, 19:50 Rakarje – Pleso, 20:30 Gradići – Mičevec, 21:10 Velika Mlaka – Kosnica,

Rezultati 05. kola (Pleso, subota, 19.07.2025.): Pleso – Kosnica 2:2, Velika Mlaka – Kurilovec 2:0 (J.Marić, S.Vidović), Rakarje – Obrezina 2:1, Mičevec – Šćitarjevo 1:3 (L. Celčić /A.Smajić, Š.Matić, M.Šorša), Gradići – Petrovina 4:2.

Redoslijed: 1. Šćitarjevo 13 (5 4 1 0 18:3), 2. Kurilovec 10 (5 3 1 1 12:5), 3. Velika Mlaka 10 (5 3 1 1 11:4), 4. Obrezina 9 (5 3 0 2 13:10), 5. Rakarje 7 (5 2 1 2 8:8), 6. Pleso 7 (5 2 1 2 8:12), 7. Petrovina 6 (5 2 0 3 9:10), 8. Gradići 6 (5 2 0 3 9:13), 9. Mičevec 3 (5 1 0 4 5:9), 10. Kosnica 1 (5 0 1 4 3:22).

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Šljeminho u lovu na goričke talente – s 8-godišnjakom snimio Ludog kuhara

Franjo je najmlađi reper u Hrvatskoj koji je snimio studijsku pjesmu!

Objavljeno

na

(Foto: Privatni album, tekst: Gianna Kotroman)

Karlo Milinković, kojem je u javnosti poznatije umjetničko ime Šljeminho, velikogorički je raper koji nas oduševljava satiričkim stihovima, a nedavno je u svojem studiju imao „pojačanje“.

Osmogodišnji Franjo Đuričić Frenki, učenik OŠ Eugena Kumičića, koji glazbenika zna od kad zna za sebe, predložio je suradnju na novoj pjesmi „Ludi kuhar“, a Šljeminhu nije trebalo dvaput reći…

– Frenki i ja smo familija a svakodnevno, na putu do škole, prolazi pored mog kafića u Velikoj Gorici kada si malo pospikamo i dotaknemo se i poslovnih tema. Tako mi je predložio da zajedno snimimo pjesmu, što sam objeručke prihvatio. Tekst pjesme prati kuhara u restoranu, koji mukotrpno radi a ja se ljutim na njega i tjeram ga da radi još više. Suradnja je bila zabavna, Frenki je ritmički polovio sve brzo, ima dara i postao je najmlađim reperom u Hrvatskoj koji je snimio studijsku pjesmu. Bilo je fantastično raditi s njim! – rekao nam je Šljeminho uz nadu da će se publici pjesma svidjeti.

S Frenkijem, kaže, očekuje i nastavak suradnje, a tome se veseli i mladi Velikogoričanin.

– Karlo mi je bio veliku uzor i sad kad smo snimili pjesmu očekujem koncert na Hipodromu za 10 godina! – našalio se simpatični osmogodišnji Franjo Đuričić Frenki i ispričao anegdotu o tekstu pjesme „Ludi kuhar“.

–Ja sam najprije napisao tekst i dao Karlu, ali on ga je izgubio, pa je morao napisati novi tekst. Ali, jako mi je bilo zabavno snimati pjesmu, nagutao sam se usput i soka, i ispala je super. Jako sam ponosan – ispričao je Frenki, a mama Maja još je nadodala da ga kroz život vodi upornost, kao i kod nastanka ove pjesme.

– Ono što zamisli, to i ostvari. Oduvijek je govorio da će biti pjevač ili bankomat! – misli da ako radiš u kutiji od bankomata,  svaki dan brojiš novce i pun si para, ali mislim da mu je ovo s pjevačem ipak pametnija ideja. Znači, Karla je obilazio stalno, na putu do škole, do pekare…odnio mu je test pjesme na nekakvoj kuverti i ispostavilo se na kraju da su odličan glazbeni par. Inače, Karlo je sin od moje sestrične tako da sve ostaje u familiji – ispričala je Maja Đuričić, ponosna mama najmlađeg hrvatskog repera.

Tako je gorička glazbena scena od ovog ljeta bogatija za novu nadu repa, a evo što su to Šljeminho i Frenki skuhali:

Nastavite čitati

HOTNEWS

Ačkar obišao 1,2 milijuna eura vrijedne radove na Gradskom stadionu

Grad i HNK Gorica podijelili financiranje 50:50

Objavljeno

na

Objavio/la

Veliki infrastrukturni radovi na travnjaku velikogoričkog Gradskog stadiona napreduju punom parom.

Gotovo 4 desetljeća star travnjak otišao je u povijest, a zamijenit će ga novi i to kroz dvije faze radova.

Prva faza obuhvaća pripremne radove terena sa drenažom vrijedne oko 600 tisuća eura koje financira Grad Velika Gorica putem Ustanove za upravljanje sportskim objektima.

Druga faza je postavljanje grijanja i samog travnjaka, a radove vrijedne također oko 600 tisuća eura financira HNK Gorica uz pomoć Hrvatskog nogometnog saveza i Zagrebačke županije.

– Nakon 38 godina Gradski stadion u Velikoj Gorici dobit će novi travnjak čime će se osigurati vrhunski uvjeti za trening i natjecanja, kako za prvoligaša HNK Goricu, tako i za mlađe kategorije, te brojne sportske klubove i udruge koje koriste stadion – poručio je  gradonačelnik Krešimir Ačkar prilikom obilaska gradilišta.

Prema najavama i dinamici radova travnjak će biti završen u drugoj polovici kolovoza, dok će na njemu prva utakmica biti odigrana 20. rujna.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Konzum odgovorio: Zatvaranje prodavaonica u Turopolju i Ščitarjevu rezultat je poslovne odluke

Upitali smo njihovu Službu korporativnih komunikacija o prekidu rada lokalnih trgovina

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što su našoj redakciji pristigli mailovi i pozivi razočaranih stanovnika Turopolja i Šćitarjeva, koji gube mogućnost kupnje u svojim naseljima u Konzumovim trgovinama, a koje se zatvaraju ili su pred zatvaranjem, o čemu smo pisali OVDJE, poslali smo službeni upit njihovoj Službi korporativnih komunikacija u potrazi za konkretnim odgovorom. 

Evo što su nam odgovorili: 

 – Zatvaranje prodavaonica u Turopolju i Ščitarjevu rezultat je poslovne odluke nastavno na istek ugovora o zakupu, a svi djelatnici iz zatvorenih prodavaonica nastavljaju raditi u drugim obližnjim Konzumovim prodavaonicama, vodeći pritom računa o njihovoj blizini stanovanja i osobnim okolnostima. Briga o ljudima i očuvanje radnih mjesta u svakom procesu promjena ostaju naš prioritet. Planove vlasnika prostora ne možemo komentirati – stoji u dopisu. 

Također, Konzum je kupce uputio na najbliže prodavaonice: Stara cesta 8 u Vukovini i Velikogorička 38B u Novom Čiču, te u Velikoj Gorici na tri lokacije, uključujući Super Konzum. 

Tako stanovnici spomenutih naselja u budućnosti neće moći u svojoj neposrednoj blizini kupovati u Konzumovoj trgovini ili, ako to žele, morat će na udaljeniju lokaciju, s tim da mještani Turopolja sada više nemaju u naselju ni jednu trgovinu i organizirana im je dostava svježeg kruha, dok je Šćitarjevu ostala jedna, no cjenovno i asortimanom lošija – kažu. 

No, možda u narednom periodu neki drugi trgovački lanci prepoznaju velikogoričku okolicu kao tržišno isplativu, bez obzira na trošak zakupa prostora… 

Nastavite čitati

Reporter 450 - 26.06.2025.

Facebook

Izdvojeno