Povežite se s nama

Vijesti

Za titulu najljepše sportašice bore se i Lara, Laura, Leona i Ena

Koja djevojka će ponijeti titulu najljepše doznat ćemo 11. srpnja.

Objavljeno

na

Do finala izbora za Miss sporta Hrvatske dijeli nas još 5 dana. Tko će ponijeti titulu najljepše sportašice saznat ćemo u četvrtak, 11. srpnja u Pučkom učilištu Velika Gorica. Nakon predstavljanja prvih tri finalistica, vrijeme je za predstaviti iduće četiri.

Osamnaestogodišnja Zagrepčanka Lara Silić bavi se atletikom, no taj sport nije bio njezin prvi odabir. U osnovnoj školi trenirala je ritmičku gimnastiku, a na atletiku krenula u 6., pa je tako dvije godine trenirala dva sporta. Naposljetku je ipak prevladala ljubav prema atletici te se specijalizirala za duge staze. Upisuje Fakultet političkih znanosti s ambicijama bavljenja politikom i sportom u budućnosti. Već sad je jako politički aktivna i članica je mladeži jedne hrvatske stranke.

Laura Oković ima 20 godina i dolazi iz Čakovca. Studira na Sveučilištu Sjever i aktivno se bavi fitnessom u klubu Gibi Gib u Varaždinu. Teretana joj nije samo hobi, već način života kojim održava fizičku formu i mentalno zdravlje. Uz to, voli motore i jahanje, a u slobodno vrijeme bavi se fotografiranjem i uređivanjem fotografija. Slobodno vrijeme provodi u prirodi sa psima, voli ššumom i promatrati životinje, a interes za svijet mode odražava kroz želju da se dodatno izrazi i istakne svoj osobni stil.

Zabočanka Leona Bartolin ima 19 godina, studira na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu i trenira kickboxing. Ima tri naslova prvakinje Hrvatske u različitim kategorijama i disciplinama; Pointfightu, light contactu i kick lightu. Bila je i članica hrvatske reprezentacije s kojom je nastupila na Svjetskom prvenstvu u Italiji i osvojila sjajno 5. mjesto. Uz to, redovno je osvajala medalje na europskim i svjetskim kupovima, a 2022. i 2023. bila je proglašena za najbolju sportašicu Grada Zaboka do 18. godina. U slobodno vrijeme voli jahati po Zagorskim bregima, daleko od grada.

Zagrepčanka Ena Srna, ima 19 godina i bavi se sinkroniziranim klizanjem Klubu sinkroniziranog klizanja Zagrebačke pahuljice te je do sada nastupila na tri juniorska svjetska prvenstva. Završila je IB program na engleskom jeziku u XV. gimnaziji. Obožže da druženja često pretvara u aktivne izlaske poput igranja teniskih parova s bliskim prijateljima iz razreda ili pak odlaska na skijanje u zimskim mjesecima. Želja joj je studirati molekularnu biologiju ili medicinu, a odluka je pala na upravo ove studije iz osobnih interesa za pobliže poznavanje ljudskoga tijela i svih molekula koje nas tvore. Slobodno vrijeme voli provoditi u prirodi, planinariti, čitati knjige, volontirati unutar zajednice u osnovnoj školi i klizačkom klubu i izrađivati umjetnost, a sa svojim umjetničkim djelima sudjelovala je u Tehničkom muzeju Nikola Tesla u sklopu izložbe završnih radova maturanata IB programa.

Sportašice će se okupiti u ponedjeljak, 8. srpnja u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici gdje će se pripremati za finale izbora.

Na fotografiji Lara Silić/Ena Srna/Leona Bartolin i Laura Oković – Foto: Renato Branđolica

Vijesti

Arena Centar evaukiran zbog dojave o bombi

Policija je na terenu, a posjetitelji su u panici napuštali prostor.

Objavljeno

na

Objavio/la

Arena centar Izvor: Pixsell / Autor: Emica Elvedji/PIXSELL

Danas poslijepodne , trgovački centar Arena u Zagrebu evakuiran je zbog sumnje na eksplozivnu napravu, potvrdila je zagrebačka policija, prenosi 24sata. Do incidenta je došlo u poslijepodnevnim satima, a evakuacija je uzrokovala gužvu i kaos na parkiralištu.

Prema riječima očevidaca, preko razglasa je više puta zatraženo da svi posjetitelji odmah napuste prostor centra.

„Preko zvučnika su nas zamolili da napustimo trgovački centar kroz najbliži izlaz”, ispričala je jedna osoba koja se u tom trenutku zatekla u unutrašnjosti centra. „Ponavljali su to više puta na hrvatskom i engleskom jeziku. Nastao je kolaps na izlazu s parkinga.”

Na mjesto događaja stigla su i policijska vozila, a sve trgovine u centru su zatvorene. Ispred zgrade okupio se veći broj ljudi koji su napustili prostor, dok zaštitari nisu željeli otkriti dodatne informacije.

Iz Policijske uprave zagrebačke kratko su poručili kako je u tijeku postupanje zbog moguće eksplozivne naprave u trgovačkom centru Arena, bez dodatnih pojedinosti.

Više informacija bit će poznato nakon završetka policijskog očevida.

Nastavite čitati

Vijesti

Marija Zagorac ima najljepše uređenu okućnicu u Kravarskom

Izbor je organizirala Udruga žena Općine čime potiče kreativnost i nagrađuje uloženi trud.

Objavljeno

na

Članice Udruge žena Općine Kravarsko organizirale su već tradicionalni natječaj za izbor najljepše uređene okućnice i balkona čime nagrađuju kreativnost i marljivost svojih sumještana u uljepšavanju životnog prostora.  

Članice Udruge obilazile su najljepše uređena mjesta i ocjenjivale okoliš oko kuća, a titulu najljepše okućnice ove je godine osvojila gospođa Marija Zagorac iz Kravarskog. 

–Njezina okućnica obiluje raznolikim cvjetnim vrstama i ukrasnim detaljima koji stvaraju čarobnu atmosferu. Ocjenjivanjem okućnica želimo promovirati ljepotu, ali potičemo i zajedništvo te svijest o važnosti brige za okoliš. I ubuduće ćemo se truditi odabrati najljepše uređenu okućnicu i balkon jer je to poticaj svima da se potrude uređivati svoja dvorišta kako bi naša zajednica bila ljepša – naglasila je Dragica Ceković, predsjednica Udruge. 

Nastavite čitati

Sport

Otvara se prilika: Licence, ispadanja, izbacivanja i – Kurilovec u trećoj ligi!

Prođe li prijedlog da se drugi rang proširi na 16 klubova, među kojima bi bile i druge momčadi Dinama i Hajduka, u trećem rangu će se otvoriti prostor za čak sedam novih klubova! Među njima bi mogao biti i jedan naš…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ponedjeljak je trebao biti “dan D” za budućnost brojnih nogometnih niželigaša. Za prvi dan ovoga tjedna najavljena je odluka o tome koliko će koja liga brojiti klubova, koji će klubovi igrati u kojem rangu, za što će se tko morati početi pripremati… Međutim, nije ispalo baš tako, jer proces je toliko kompliciran da je moralo doći do odgode od dan ili dva prije konačne odluke.

Zasad je jasno da će u SuperSport HNL-u i dalje igrati deset klubova, pri čemu će Vukovar 1991 zamijeniti Šibenik. Klub sa Šubićevca, koji je i ove i pretprošle sezone bio glavni rivali Gorici u borbi za ostanak, neko vrijeme to sigurno neće biti, jer Šibenčani iduće sezone neće igrati u drugom rangu, nego u četvrtom, odnosno u 3. NL Jug. Budući da je i Zrinski Osječko nestao s hrvatske nogometne mape, promjene su se automatski povlačile i prema trećem rangu, ali za početak treba smisliti što s drugim…

Prijedlog je bio da se druge momčadi Dinama i Hajduka, koje se vraćaju u pogon, krenu vraćati iz četvrtoga ranga, da bi se potom rodila ideja da to ne bi imalo previše smisla i da je logičnije da Dinamo II i Hajduk II krenu iz drugog ranga. Samim time SuperSport 1. NL bi se s 12 klubova povećala na 16, a budući da u njoj ne bi bilo ni Šibenika, otvorila bi se dva dodatna mjesta za klubove koji dolaze iz trećega ranga. Dugopolje ne bi u tom slučaju moralo igrati kvalifikacije s Karlovcem, koji bi se kao drugoplasirani pridružio prvaku Hrvacama.

Uz njih, u drugi rang ovakvim bi se raspletom plasirala i dva bjelovarska kluba, NK Bjelovar i NK Mladost Ždralovi, čime bi se kompletirala brojka od 16 klubova. Problem je nastao što svi klubovi iz 1. NL moraju na ovakvu opciju pristati, a to nije bio slučaj u prvom pokušaju. Sporno je to što je prvotna ideja uključivala odredbu po kojoj druge momčadi Dinama i Hajduka ne bi mogle ispasti iz lige, prema čemu postoji otpor. S druge strane, naša dva najveća kluba financijski moraju popratiti priliku da krenu iz drugoga ranga, što im u slučaju mogućeg ispadanja i nije baš neka opcija…

Uglavnom, dođe li do dogovora o proširanju, u SuperSport 1. NL igralo bi sljedećih 16 klubova:

Opatija, Orijent, Sesvete, Dubrava Tim Kabel, Cibalia, Rudeš, BSK, Croatia Zmijavci, Jarun, Dugopolje, Hrvace, Karlovac, Bjelovar, Mladost Ždralovi, Dinamo II, Hajduk II

Dođe li do ovakve vrste preslagivanja, to će se izravno reflektirati i na treći rang, odnosno 2. NL. U toj je ligi i dosad bilo 16 klubova, toliko bi ih trebalo biti i dalje, ali svim nabrojenim pretumbacijama, kao i ispadanjem porečkog Jadrana i Grobničana, tu se otvara puno prostora. Točnije, traži se čak sedam novih klubova u ovom natjecanju!

Budući da prvaci pet skupina u 3. NL ne bi morali igrati kvalifikacije, oni bi popunili četiri mjesta. Ne i svih pet, budući da Halubjan nema ambiciju ići u viši rang. Preostaje, dakle, posljednja tri mjesta popuniti s klubovima iz četvrtoga ranga koji su dobili licenciju, a ujedno imaju i plasman do trećega mjesta. To su NK Zadar s juga, požeška Slavonija s istoka i – naš Kurilovec!

Tu pričamo o mogućnosti koja je i dalje otvorena, o prilici koja zvuči fenomenalno. Na Udarniku žele u viši rang, žele pokušati iskoračiti, a kad već to nisu uspjeli učiniti osvajanjem prvoga mjesta u 3. NL Centar, nije nimalo nerealno da se to dogodi na ovaj način, kroz sva ta preslagivanja… Vijesti iz HNS-a se osluškuju, nada postoji, a u sljedeća 24 sata trebali bismo doznati i koliko je ova opcija realna.

Prema nekim izvorima, u ovom trenutku najrealnija je opcija da sve ostane onako kako je i bilo dosad, a da druge momčadi Dinama i Hajduka krenu od četvrtoga ranga, što će donijeti i kvalifikacijske okršaje za ulazak u drugi, odnosno treći rang, pa bi se tu još štošta mijenjalo, ali najbolje je pričekati još malo i doznati konačnu odluku.

Bude li na kraju “po našem”, u trećem rangu igrali bi sljedeći klubovi:

Jadran Ploče, Solin, Radnik Križevci, Kustošija, Uljanik, Trnje, Segesta, Hrvatski dragovoljac, Dugo Selo, Varteks, Đakovo Croatia, Uskok, Lučko, Kurilovec, Zadar, Slavonija Požega

Ovakav bi rasplet, nema nikakve sumnja, bio dobar i za HNK Goricu, koja kreće u novu fazu suradnje s Kurilovcem. Bude li klub s Udarnika u trećem rangu, bit će to jako dobar poligon za mnoge mlade igrače koji su na rubu ulaska u prvu momčad Gorice, a takvih uvijek ima. Jasno, sve je to kudikamo složenija priča nego što možda djeluje na prvu, ali kao ideja na papiru zvuči jako dobro.

Čekamo “bijeli dim” iz HNS-a…

Nastavite čitati

Najave

Buševske chefice pozivaju na Štruklijadu – prijave u tijeku!

Društvo žena Buševec spremno očekuje primjerke za 8. Buševsku štruklijadu, a ocijenit će i gibanice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljski štrukli, koje su u prošlosti hranile generacije težaka, danas je prepoznata delicija našega kraja, a posebno je cijenjena u Buševcu.

Društvo žena Buševec, domaće rađeno tijesto sa sirom, no u novije vrijeme i s raznim drugim nadjevima, svake godine stavlja u centar pažnje posebnom manifestacijom.

Buševska štruklijada 19. lipnja će se održati u svojem 8. izdanju za Doma kulture u Buševcu od 13 sati, a ocijenit će i domaće gibanice.

Natjecatelji imaju osigurane osnovne namirnice za izradu štrukli tijekom manifestacije, a gibanice je na ocjenjivanje potrebno donijeti već pečene.

Posjetitelje očekuje i bogata gastro ponuda poput turopoljskog gulaša, kotlovine i ćevapa.

Nastavite čitati

Najave

PUNE TAČKE Stiže Petek na Gorice uz legiće i Tai Chi!

Prije ljetne stanke park Plemenite općine turopoljske zove na domaće okuse, radionice izrade nakita i pilinga, ples i preventivne preglede

Objavljeno

na

Objavio/la

Pred nama je posljednji Petek na Gorice prije ljetne pauze na kojem vas u hladovini parka Plemenite opčine turopoljske očekuju lokalni proizvođači, domaće delicije, radionice i besplatni preventivni pregledi u suradnji s Ljekarnama Zagrebačke županije, a Udruga Motivacija poučit će vas Tai Chi.

Također, ljubitelji lego kockica i STEMA-a dobrodošli su na besplatne ForSTEM LEGO radionice pored Turističke zajednice u prizemlju uz terasu Ledane, namijenjene djeci školskog uzrasta.

Termini radionica:

17:00 – 17:45

18:00 – 18:45

19:00 – 19:45

Broj mjesta je ograničen na 10 djece po radionici, stoga je potrebna prijava OVDJE.

  • Na LEGO radionici djeca će imati priliku zakoračiti u svijet znanosti, tehnologije i inženjerstva kroz igru, istraživanje i praktičan rad. Sve je osmišljeno kako bi potaknulo radoznalost, logičko razmišljanje i kreativnost

ForSTEM LEGO radionice bit će organizirane i 16., 18., 25. i 26. lipnja, također u popodnevnim satima, na istoj lokaciji.

Projekt je sufinanciran sredstvima Europske unije kroz ESF+ i uz podršku Turističke zajednice Grada Velike Gorice.

Nastavite čitati

Reporter 448 - 14.05.2025.

Facebook

Izdvojeno