Povežite se s nama

Crna kronika

Pijana vozila bez vozačke pa se u Podvornici zabila u ogradu i pobjegla s mjesta nesreće

Policija ju je pronašla iste večeri te utvrdila kako joj je vozačka ukinuta zbog negativnih bodova.

Objavljeno

na

Prometna policija je na području cijele Policijske uprave zagrebačke za vikend provela preventivno-represivnu akciju pojačanog nadzora vozila i vozača, a utvrđeno je 493 prometna prekršaja.

Kod nekih vozača, kako ističu, utvrđena je koncentracija alkohola veća od 1,5 promila u krvi, a evidentirano je i osam mladih vozača koji su vozili pod utjecajem alkohola. Ukupno je 46 vozača vozilo s promilima u krvi.

Tako je s promilima ‘uhvaćena’ i 36-godišnjakinja koja se u nedjelju 30. lipnja oko 17 sati vozila Podvorničkom cestom gdje je dolaskom kod kućnog broja 11 imala prometnu nesreću.

Naime, sletjela je vozilom u odvodni kanal, nakon čega je udarila u dvorišnu ogradu te se udaljila s mjesta nesreće bez da je vlasniku oštećene ograde ostavila podatke o sebi i vozilu. Inače, izmjereno joj je 2,06 promila alkohola u krvi.

Iste večeri policijski su je službenici pronašli i uhitili nakon čega je smještena u posebne prostorije policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva. Policija je naknadnom provjerom utvrdila da je vozila za vrijeme dok joj je ukinuta vozačka dozvola zbog sakupljenih negativnih bodova. Vozačica će uz optužni prijedlog biti dovedena na nadležni prekršajni sud.

 

Crna kronika

Krađa automobila u Velikoj Gorici! Šteta iznosi nekoliko tisuća eura

Objavljeno

na

Objavio/la

U Velikoj Gorici, u Ulici Gudci, između 28. i 29. siječnja nestao je automobil 88-godišnjeg muškarca.

Radi se o automobilu marke Lada, a procijenjena šteta iznosi oko 3.000 eura. Policija trenutačno istražuje tko stoji iza krađe te će više informacija biti dostupno po završetku istrage.

Nastavite čitati

Crna kronika

Razbili terasu i zapalili lokal – detalji podmetnutog požara u Jakuševcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pexels/Francesco Paggiaro

U ranim jutarnjim satima u srijedu, 28. siječnja, u Jakuševečkoj ulici u Novom Zagrebu izbio je požar u ugostiteljskom objektu u prizemlju stambene zgrade, a policija je očevidom utvrdila da je riječ o namjerno izazvanom požaru, koji su prouzročili zasad nepoznati počinitelji.

Kako je priopćila policija, nepoznate osobe razbile su staklenu stjenku terase ugostiteljskog objekta te kroz otvor ubacile zapaljivo sredstvo, nakon čega su se udaljile s mjesta događaja. U požaru je u potpunosti izgorjela unutrašnjost i inventar lokala, a vatra je oštetila i fasadu zgrade te prozore i zidove stanova koji se nalaze iznad ugostiteljskog objekta.

Svi stanari su na vrijeme i sigurno napustili zgradu, a u trenutku izbijanja požara u lokalu nije bilo gostiju ni zaposlenika te nitko nije ozlijeđen.

Materijalna šteta procjenjuje se na nekoliko stotina tisuća eura, dok policija nastavlja kriminalističko istraživanje kako bi se utvrdile sve okolnosti i pronašli počinitelji.

Nastavite čitati

Crna kronika

Upali u poštu u Donjoj Lomnici i zaprijetili oružjem ! Policija traga za počiniteljima

Objavljeno

na

Objavio/la

Dvojica nepoznatih razbojnika opljačkala su danas oko 13 sati poštu u Donjoj Lomnici. Uz prijetnju vatrenim oružjem su otuđili novac, a policija je odmah pokrenula kriminalističko istraživanje.

Nakon što su uzeli novac, udaljili su se s mjesta događaja. Počinitelji su zasad nepoznati

Kriminalističko istraživanje je u tijeku, a više informacija bit će poznato nakon očevida.

Nastavite čitati

Crna kronika

Ubojstvo u okolici Velike Gorice – usmrtila partnera nožem?!

Kriminalističko istraživanje i očevid je u tijeku…

Objavljeno

na

Foto:Ilustracija

U ranim jutarnjim satima u Selnici Šćitarjevskoj dogodio se strašan zločin u obiteljskoj kući. Kako doznajemo, 40-godisnjakinja je najvjerojatnije uporabom oštrog premeta usmrtila 52-godišnjeg člana obitelji.

Prema neslužbenim informacijama riječ je o njezinom partneru, a po dolasku policijskih službenika osumnjičena je odmah stavljena pod policijski nadzor.

Okolnosti krvavog obračuna razjasnit će kriminalističko istraživanje i očevid koji je u tijeku.

 

Nastavite čitati

Crna kronika

Poznat uzrok požara u Sopu Bukevskom

Požar se dogodio u nedjelju u ranim jutarnjim satima

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska uprava zagrebačka danas je objavila detalje požara koji se dogodio u nedjelju 27. srpnja  u ranim jutarnjim satima u naselju Sop Bukevski u kojem su samohrani otac i malo dijete ostali bez doma.

– Obavljenim očevidom utvrđeno je da je požar najvjerojatnije izbio uslijed kvara na električnim instalacijama zamrzivača. – javljaju iz PUZ-a.

Požar je ugašen brzom intervencijom vatrogasaca, a na sreću ozlijeđenih osoba nije bilo.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno