ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

U Veliku Goricu stiže više od 600 retrivera na specijalnu izložbu ‘Retriever weekend’

Organizatori su pripremili i zanimljiv edukativni program koji među ostalim donosi prezentaciju rada policijskih pasa, a u sklopu izložbe vidjet će se najtrofejnije svjetske retrivere, a najudaljeniji stiže čak iz Malezije.

Objavljeno

na

Više od 620 retrivera iz 33 zemalja svijeta za vikend stižu u Veliku Goricu na specijalnu izložbu ‘Retriever weekend’ u sklopu Svjetske izložbe pasa koja se od 25. do 28. travnja održava na zagrebačkoj Velesajmu, a okupit će više od 15 tisuća pasa.

Organizator ove manifestacije, prvog ovakvog događaja u Hrvatskoj je Retriever klub Hrvatske u suradnji s Gradom Velika Gorica. Posjetitelje i ljubitelje pasa očekuje zanimljiv dvodnevni program koji će se odvijati na livadi iz Osnovne škole Eugena Kvaternika.

– Riječ je o dvije najvažnije specijalne izložbe za uzgajivače u ovoj godini u cijelom svijetu. Oni koji su prijavljeni za zagrebačku izložbu u petak, u subotu i nedjelju sele se u Veliku Goricu. Posjetitelji će imati priliku vidjeti neke od najtrofejnijih pasa, a najudaljeniji pas stiže čak iz Malezije – govori nam Marijana Račić, predsjednica organizacijskog odbora izložbe.

Pse će ocjenjivati specijalisti suci iz Škotske, Engleske, Sjedinjenih Američkih Država, Francuske, Finske i Švedske.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Inače, postoji šest pasmina retrivera. Među najpoznatijima su labradori i zlatni retriveri, a sve ćete ih moći vidjeti na izložbi u našem gradu.

– Posebno je zanimljivo da retriveri u Hrvatskoj služe za detekciju droge i eksploziva, kao vodiči slijepih i slabovidnih osoba, oni su psi pomagači i potražni spasilački psi. Kroz edukativni program, građani će imati priliku upoznati se sa samom ulogom retrievera – dodaje Račić.

U subotu 27. travnja od 10 do 14 sati organiziran je program u kojem će se moći vidjeti kako se ti psi školuju, što se s njima radi i koje su sve njihove mogućnosti.

– Od 10 sati MUP će doći sa svojim školovanim psima i prezentirati njihov rad poput traženja droge i eksploziva. Nakon toga u 11 sati svoj će rad prezentirati Udruga za dobrobit i zaštitu životinja INDIGO. Član Retriever kluba Hrvatska, Zoran Horina održat će predavanje o spasilačkim i potražnim psima čiju je važnost javnost spoznala nakon potresa. Njegov klupski kolega Damir Vučić prezentirat će rad terapijskih pasa i pasa pomagača, odnosno kako štene postane terapijski pas – govori nam organizatorica događanja.

Foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

U 13 sati prezentirat će se i jedna nova kinološka disciplina ‘Nosework’, kako podići istančani pseći njuh na novu razinu te kako psa psihički umoriti bez da ga istrčavate.

– Pozivamo sve da nam se pridruže, pogotovo roditelje i djecu jer smatramo da zdrav odnos sa psom treba graditi od malena. Djeci treba prezentirati da pas nije životinja koja će ih napasti i rastrgati već da je onakav kakav ga je vlasnik odgojio. Psi nam služe u različitim situacijama i život bez njih bio bi potpuno drugačiji nego što ga mi danas znamo – poručila je Mirjana Račić i pozvala sve da dođu 27. i 28. travnja na ‘Retriever weekend’ koji će se održati iza Osnovne škole Eugena Kvaternika.

CityLIGHTS

Velika Gorica i Osijek učvrstili suradnju na ECO CITY WASTE FESTU

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: VG Čistoća

Predstavnici VG Čistoće sudjelovali su na III. ECO CITY WASTE FESTU događaju posvećenom održivosti, inovacijama i razmjeni iskustava u gospodarenju otpadom.

Tijekom dvodnevnog programa u Osijeku, susreli su se s kolegama iz Unikoma s kojima su razmijenili znanja i primjere dobre prakse. Suradnja dvaju gradova dodatno je osnažena, a susret je potvrdio važnost kontinuirane komunikacije i povezivanja komunalnih poduzeća.

Sudionici ističu kako Osijek prednjači u području gospodarenja otpadom u Hrvatskoj, služeći kao primjer drugim sredinama.

Iz VG Čistoće poručuju kako su ponosni na sudjelovanje u inicijativi koja okuplja gradove i stručnjake s ciljem stvaranja čišćeg i održivijeg okoliša.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velika Gorica dobila modno pojačanje: Triumph stigao i donosi -20% popusta!

Triumph se ističe kao vodeći svjetski brend donjeg rublja, kupaćeg i spavaćeg programa, s fokusom na vrhunsku kvalitetu, suvremeni dizajn i duboko razumijevanje ženskog tijela.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Otvorenje nove trgovine u Velikoj Gorici obogatilo je lokalnu ponudu – svjetski poznati brend Triumph sada je dostupan i Goričanima.

Riječ je o brendu koji desetljećima gradi reputaciju na kvaliteti, udobnosti i prepoznatljivom dizajnu, a nova trgovina donosi širok izbor proizvoda za svakodnevne i posebne prilike.

U ponudi se mogu pronaći žensko i muško donje rublje, spavaći program, sportska kolekcija te kupaći asortiman. Triumph je poznat po spoju funkcionalnosti i estetike s posebnim naglaskom na udobnost i prilagodbu različitim oblicima tijela.

Povodom otvorenja, kupce očekuje posebna pogodnost – od 16. do 25. travnja, uz kupnju iznad 30 eura, ostvaruje se 20% popusta na cjelokupan asortiman, izuzev kupaćeg programa. Riječ je o prilici za upoznavanje s kolekcijama i kvalitetom koju brend nudi.

Nova trgovina nalazi se na adresi Zagrebačka cesta 31, čime se pridružuje već postojećim modnim odredištima u gradu poput Benetton i Tom Tailor, dodatno jačajući modnu ponudu Velike Gorice. Radno vrijeme trgovine je od ponedjeljka do petka od 8:00 do 20:00 sati, subotom od 8:00 do 14:00 sati, dok je nedjeljom zatvoreno.

Povodom otvorenja, iz tvrtke Aria d.o.o istaknuli su zadovoljstvo širenjem poslovanja. Voditeljica maloprodaje Sanela Novosel naglasila je kako je riječ o 16. Triumph trgovini u Hrvatskoj, čime se dodatno učvršćuje prisutnost brenda diljem zemlje – od Zagreba i Istre do Slavonije i Dalmacije.

Triumph se ističe kao vodeći svjetski brend donjeg rublja, kupaćeg i spavaćeg programa, s fokusom na vrhunsku kvalitetu, suvremeni dizajn i duboko razumijevanje ženskog tijela. Upravo ta kombinacija znanja i iskustva čini ga jednim od najprepoznatljivijih imena u industriji.

Tvrtka Aria d.o.o, koja stoji iza ovog projekta, posluje od 2002. godine te danas zapošljava 70 djelatnika. Dugogodišnje iskustvo i kontinuirano ulaganje u edukaciju zaposlenika osiguravaju visoku razinu usluge i kvalitetu ponude, s ciljem maksimalnog zadovoljstva kupaca.

Fotogalerija: Morena Martinović/Cityportal.hr

   

Nastavite čitati

HOTNEWS

Uskočite na bicikl i pridružite se jedinstvenoj vožnji „Put bijele rode“

Organizatori su osigurali poklon paket dobrodošlice, stručno vođenu vožnju, kao i vježbe zagrijavanja i istezanja prije starta.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Jubilarna, deseta biciklijada „Put bijele rode“ održat će se 1. svibnja u Ivanić-Gradu, a sudionike očekuje lagana vožnja kroz prirodne ljepote i bogat popratni program.

Riječ je o rekreativnom događaju koji iz godine u godinu okuplja ljubitelje biciklizma, prirode i boravka na otvorenom, a ovogodišnje izdanje donosi i novitet – rutu koja prvi put prolazi područjem Ivanić-Grada, jednog od najvećih staništa bijelih roda u Zagrebačkoj županiji.

Ruta kroz prirodu i tradiciju

Naziv manifestacije simbolično upućuje na krajolike u kojima čovjek i priroda još uvijek koegzistiraju. Sudionici će voziti kroz sela, livade i polja, uz rijeku Savu i šumu Žuticu, prolazeći i pokraj tradicionalnih posavskih drvenih kuća.

Ruta je kružnog tipa, duga približno 27 kilometara te je prilagođena širokom krugu sudionika. Vozi se umjerenim tempom, uz predviđene stanke za odmor, fotografiranje i okrjepu.

Detalji događaja

Biciklijada starta u petak, 1. svibnja 2026. godine u 10 sati, a polazište i cilj su u Sportskom parku Zelenjak u Ivanić-Gradu.

Sudjelovanje je besplatno, no prijave su obavezne i otvorene do 24. travnja u podne. Organizatori su osigurali dodatnu pogodnost za najbrže – prvih 100 prijavljenih dobit će majicu s logotipom manifestacije.

Bogat program za sudionike

Uz samu vožnju, pripremljen je i niz sadržaja za sudionike. Organizatori su osigurali poklon paket dobrodošlice, stručno vođenu vožnju, kao i vježbe zagrijavanja i istezanja prije starta.

Sudionici će imati priliku izmjeriti šećer i krvni tlak, sudjelovati u nagradnom kvizu o rodama te razgledati izložbe „Poleti sa mnom“ i „Dabar i vlažna staništa“. Za sve je osiguran i ručak.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Sisačko-moslavačka županija među najuspješnijima u cjelodnevnoj nastavi: rezultati nadmašili očekivanja

Eksperimentalni program cjelodnevne osnovne škole trenutačno se provodi u ukupno 62 škole diljem Hrvatske.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Sisačko-moslavačka županija

Sisačko-moslavačka županija ubraja se među najuspješnije u Hrvatskoj u provedbi eksperimentalnog modela cjelodnevne škole, koji se već treću godinu provodi u tri osnovnoškolske ustanove.

Riječ je o Osnovnoj školi Jasenovac, Osnovnoj školi Davorina Trstenjaka u Hrvatskoj Kostajnici i Osnovnoj školi Zorke Sever u Popovači, čiji su ravnatelji i učitelji danas u Sisku predstavili dosadašnja iskustva i rezultate provedbe programa. Prezentacija je održana u suradnji sa županijom, uz sudjelovanje predstavnika Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih te župana Ivana Celjaka.

Govoreći o dosadašnjoj realizaciji projekta, župan je naglasio kako je županija u potpunosti ostvarila planirane ciljeve, ali i nadmašila pojedine zadane okvire.

„U potpunosti smo realizirali sve planirane aktivnosti, čak i više od toga. Sjećamo se početaka i svih izazova pri uvođenju programa, ali sada možemo reći da smo bili vrlo uspješni u tome. Sisačko-moslavačka županija, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i mladih, nastoji osigurati što bolje uvjete za rad u školama, za sve naše učenike i zaposlenike na čemu kontinuirano radimo i dalje. Tom smo se cilju snažno posvetili, od energetske obnove školskih objekata, uređenja kuhinja, pa sve do uvođenja eksperimentalnih programa. U posljednjih nekoliko godina značajno smo ulagali u obrazovanje, a rezultati tih ulaganja već su vidljivi i vraćaju nam se kroz kvalitetniji sustav i bolje uvjete za sve“, istaknuo je župan Celjak.

U proteklih pet godina na području županije izgrađeno je i obnovljeno ukupno 25 školskih objekata, čime se nastoji osigurati ravnomjerna kvaliteta obrazovnih uvjeta bez obzira na lokaciju škole.

„Želimo osigurati kvalitetne uvjete u svakoj školi, bez obzira na mjesto stanovanja, odnosno bilo da se radi o školi koja je u gradu ili u ruralnim područjima. Želimo da svi obrazovni programi budu održivi i dostupni svima. Ulažemo puno truda i energije kako bismo unaprijedili obrazovanje u našoj županiji. Ipak, najveći teret nose naši učitelji i nastavnici, oni su ključ razvoja obrazovanja“, dodao je župan Celjak.

Eksperimentalni program cjelodnevne osnovne škole trenutačno se provodi u ukupno 62 škole diljem Hrvatske. Predviđeno trajanje programa je četiri školske godine, a njegovi rezultati trebali bi poslužiti kao temelj za donošenje odluke o mogućem uvođenju cjelodnevne nastave u sve osnovne škole u zemlji.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Dani osmijeha i otvorenih vrata stomatologije u Velikoj Gorici

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da iskoriste priliku, posjete novu ordinaciju i informiraju se o mogućnostima brige za vlastito oralno zdravlje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Depositphotos

Građani Velike Gorice ovog će četvrtka i petka imati priliku besplatno provjeriti zdravlje svojih zubi i upoznati novu stomatološku uslugu u sklopu Medicinskog centra Gorica.

U prostorima nove ordinacije dentalne medicine, smještene na adresi Zagrebačka 95 (nekadašnja Poliklinika Runje), održat će se „Dani osmijeha i otvorenih vrata stomatologije“. Program traje oba dana od 8 do 20 sati, a namijenjen je svim zainteresiranim građanima.

Tijekom dvodnevnog događanja posjetiteljima će biti omogućeni besplatni preventivni pregledi, kao i individualni razgovori sa stomatologom. Uz to, organizirane su demonstracije pravilne oralne higijene, a građani će moći preuzeti i stomatološke uzorke.

Poseban naglasak stavljen je na najmlađe, za koje su pripremljene edukacije i radionice o važnosti očuvanja oralnog zdravlja.

Iz Medicinskog centra Gorica naglašavaju i kako nova ordinacija prima pacijente u sustavu HZZO-a, čime se dodatno širi dostupnost dentalnih usluga na području grada.

„Cilj nam je građanima Velike Gorice i okolice osigurati kvalitetnu, dostupnu i profesionalnu stomatološku uslugu, uz individualan pristup svakom pacijentu“, poručila je Petra Dijanić, dr. med. dent.

Organizatori pozivaju sve zainteresirane da iskoriste priliku, posjete novu ordinaciju i informiraju se o mogućnostima brige za vlastito oralno zdravlje.

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno