Povežite se s nama

Sport

Nakon Hamada, stigao Hameed! Novi švedski Iračanin stigao u Goricu

Abdullah Talal Hameed, 27-godišnji krilni igrač, novo je pojačanje HNK Gorice. Riječ je o Iračaninu koji je nogometno odrastao u Švedskoj, a to se u prošlosti pokazao kao prilično dobra kombinacija

Objavljeno

na

Za koji dan navršit će se četiri godine otkad je HNK Gorica u svoje redove dovela prvog Iračanina u klupskoj povijesti. Jiloan Hamad došao je kao “kapitalac”, kao igrač s belgijskim Standardom i njemačkim Hoffenheimom u svom nogometnom životopisu, sa Švedskom kao zemljom u kojoj je igrački odgojen. I ostavio je dobar dojam, iako možda ne potpuno u skladu s najavama, ali Hami je dao svoje na terenu, a izvan njega bio je – sjajan. Jedan od boljih likova koji je prošao kroz prvoligašku Goricu u ovih zadnjih pet i nešto godina…

Četiri kolovoza kasnije, u Goricu je opet došao jedan Iračanin. Opet ofenzivac, primarno lijevo krilo, opet sa Švedskom kao zemljom odrastanja, ali i sa znatno siromašnijim CV-jem. I, realno, s puno manjim očekivanjima. Abdullah Talal Hameed ima 27 godina, a stigao je iz mađarskog ZTE-a.

– Ne poznajem Hamada osobno, ali znam da je igrao ovdje. U Švedskoj je on veliko ime, igrao je za velike švedske klubove, prošao i jake europske lige, a igra i za iračku reprezentaciju. Znam sve o njemu – kazao je Hamadov nasljednik Hameed.

Za Goricu je potpisao na jednu godinu, do ljeta 2024.

– Jako sam sretan što je konačno sve gotovo, iznimno sam motiviran i veselim se svemu što nas čeka. U Mađarskoj nije ispalo idealno, bio sam ozlijeđen, imao sam dosta problema i nije ispalo kako sam se nadao i očekivao. Međutim, to je život. Nekad nudi uspone, nekad padove. No sad je sve to iza mene i spreman sam za ono što nas čeka – kazao je Hamadov nasljednik Hameed.

Nije u Hrvatsku “pao s Marsa”, daleko od toga.

– Bio sam ranije u Hrvatskoj, u Crikvenici, Splitu, nekoliko puta u Zagrebu… Odmah sam shvatio da je Hrvatska jako lijepa zemlja, mislim da je već sad prilično dobro poznajem – kaže Abdullah, koji je u ranijoj fazi karijere igrao i u još jednoj susjednoj zemlji.

– Bio sam u Taboru iz Sežane, u Sloveniji, i pratio sam već tad hrvatsku ligu, budući da sam igrao s nekim igračima koji su bili na posudbi iz splitskog Hajduka. Bilo je to dobro iskustvo za mene, ali sad se radujem prilici da igram nogomet u Hrvatskoj, mislim da će mi odgovarati još bolje. Znam puno toga u hrvatskoj ligi, znam da se ovdje igra jako dobar nogomet, tehnički vrlo kvalitetan, a to je ono što mi odgovara.

Hameed se u Švedsku doselio kao dijete, nogomet je počeo igrati u akademiji Mjällbyja, promijenio još nekoliko švedskih klubova, nogometnu sreću tražio je i u Austriji, u nekoliko mađarskih klubova, a bio je i u domovini, u iračkoj prvoj ligi.

– Naravno da mi je želja pomoći momčadi Gorice na najbolji mogući način, dobiti što više utakmica, ali imam i osobni cilj. Želim se izboriti za mjesto u reprezentaciji i to mi je velika motivacija – zaključio je Hameed, koji će u Gorici nositi dres s brojem 99.

Posljednji s tim brojem bio je Cherif Ndiaye, bude li barem približno uspješan, ovo će biti dobar posao za Goricu…

Sport

Kapetanica završila, nasljednica već krenula: Hvala Guja, dobrošla Luana!

Rukometašice Udarnika poražene su 19-18 od Samobora na domaćem terenu u prvoj utakmici nastavka sezone, ali poraz je pao u drugi plan zbog jednog emotivnog oproštaja i jednoj obećavajućeg debija

Objavljeno

na

Objavio/la

Bilo je to jedno neobično otvaranje drugog dijela sezone. Rukometašice Udarnika dočekale su Samobor na parketu Gradske dvorane, desetkovane ozljedama važnih igračica, samim time i značajno oslabljene, a na sve to nadovezala se i jedna odluka koja je izazvala ozbiljne emocije… Katarina Gujić Topić, kapetanica ekipe, odlučila je zaključiti svoju karijeru!

Predsjednik kluba Josip Mučnjak predao joj je buket cvijeća i mali znak pažnje, padali su i zagrljaji, možda je krenula i poneka suza… Emotivna je, uostalom, i poruka koju su objavili iz kluba:

“Naša kapetanica Katarina Gujić Topić oprostila se od igranja uoči početka proljetnog dijela natjecanja u 2. HRL Zapad. S nama je od 2018. godine. Godine predanosti, borbe, odgovornosti i pravog kapetanskog vođenja ekipe. Na terenu je uvijek davala maksimum, a izvan terena bila oslonac suigračicama.

Po struci je svi znate kao medicinsku sestru, a u svlačionici je bila naš ‘doktor’, uvijek spremna pomoći, savjetovati i pobrinuti se za ekipu.

Guja, hvala ti na svemu što si dala ovom klubu. Tvoj doprinos ostaje zauvijek dio naše priče. Vjerujemo da ćemo te uz rukometne terene uskoro viđati u drugačijoj ulozi.

Jednom kapetanica – uvijek kapetanica!”

Simpatična Guja, kako je cure zovu, odsad će tako biti najveća navijačica, a očito i nešto više od toga, dok će dolje na parketu svoje priče krenuti ispisivati neke nove cure. Ispalo je, eto, da je već u prvoj utakmici u kojoj kapetanica Katarina više nije igračica svoj seniorski debi odradila 14-godišnja Luana Bigec Sabljak. Tata Saša je na Bliskom istoku, nije bio u prilici ispratiti veliki trenutak u mladoj karijeri svoje kćeri, pa mu je Luana morala prepričati kako je zabila svoja prva dva seniorska gola…

Luana je i reprezentativka Hrvatske u svom uzrastu, svi mjerodavni tvrde da je riječ o iznimno talentiranoj djevojci, što će potvrditi i ovakav debitantski nastupa, u društvu 10-15 godina starijih igračica. U Udarniku je prostora za mlade igračice uvijek bilo, nema nikakve dvojbe da će ga kod trenerice Ljiljane Ivaci do kraja sezone dobivati i Luana.

U svemu tome nekako je u drugi plan pala činjenica da je Udarnik izgubio utakmicu 19-18, doživio četvrti poraz ove sezone, ali i ostao na četvrtome mjestu na tablici. U subotu će djevojke na gostovanje kod Sesveta II, u lov na prve proljetne bodove.

Nastavite čitati

Sport

Šćitarjevo ide dalje: Derbi protiv Kravarskog za titulu prvaka grada

Na gradskom prvenstvu u odbojci za sedme i osme razrede osnovnih škola najbolji su bili klinci iz OŠ Šćitarjeva, koji su u zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici protiv vršnjaka iz Kravarskog došli do iduće razine

Objavljeno

na

Objavio/la

Priča o Kravarskom i odbojci već je odavno ispričana, upoznali smo još davnih dana Matiju Ribića, profesora tjelesnog iz Velike Gorice koji je došao u ovu općinu i djeci – otkrio odbojku. Izašlo je iz toga svega puno dobroga, rodili su se i neki trenuci za povijest, sve dok profesor Ribić nije otišao u Šćitarjevo.

Njegov posao u Kravarskom nastavio je profesor Leon Levar, odbojka u domu Slavka Kolara živi i dalje punim plućima, pa je i prikladno da se ovogodišnji gradski turnir u odbojci za učenike sedmih i osmih razreda održao baš u školi koja nosi ime čuvenoga književnika.

Očekivano, u turniru sa četiri prijavljena sudionika sve su oči bile uperene upravo u ogled Levarova Kravarskog i Ribićeva Šćitarjeva, a upravo tako sve se i razvijalo. Nakon što su s uvjerljivih 2-0 u setovima pobijedili OŠ Vukovina, nakon toga istim rezultatom i OŠ Eugena Kvaternika, klinci iz Šćitarjeva u ključnoj su utakmici nadjačali i vršnjake iz Kravarskog.

Bio je to meč koji je opisan kao “ljepotica turnira”, nije tu nedostajalo ni neizvjesnosti, prave borbe, no OŠ Šćitarjevo na kraju je slavilo sa 25-17 u prvom i 25-23 u drugom setu. Time su, jasno, odbojkaši iz Šćitarjeva izborili i nastup na županijskom natjecanju u odbojci, na razini koju ova škola od Ribićeva dolaska redovno prolazi.

Prošle godine OŠ Šćitarjevo je u kategoriji sedmih i osmih razreda otišlo sve do državne završnice, na kojoj je osvojeno osmo mjesto, dok je OŠ Kravarsko na završnici osvojilo drugo mjesto u državi u konkurenciji petih i šestih razreda.

Za pobjedničku momčad nastupalo je sljedeće društvo: Marko Ivić, Ivan Križić, Ante Martinović, Roko Bekavac, Patrik Cik, Luka Blatnjak, Niko Vrdoljak, Alexandar Nesvanulica, Jakov Martinović, Patrik Urošević, Mihael Pastrečka, Robert Lončar

Nastavite čitati

Sport

Operacija „Maksimir“ u punom jeku – Kurilovec piše povijest protiv Dinama

Objavljeno

na

Objavio/la

NK Kurilovec ušao je u završnu fazu priprema za najveću utakmicu u svojoj povijesti. Nakon što je na redovitoj izbornoj sjednici Skupštine potvrđeno novo (staro) vodstvo kluba, sva pažnja usmjerena je prema srijedi, 4. ožujka u 17 sati, kada će Kurilovčani na Stadionu Maksimir istrčati protiv GNK Dinama u četvrtfinalu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Poseban dres za povijesni susret
Za ovu prigodu izrađen je poseban dres. Damir Golubić, član Izvršnog odbora i njegova tvrtka VEGO sport (zastupnik brenda Alpas), donirali su prigodnu garnituru, dok je član Nadzornog odbora Damir Suša omogućio nabavu dodatnog kompleta kako bi igrači jedan dres zadržali za uspomenu, a drugi razmijenili s igračima Dinama.
U tijeku je i završno prikupljanje sponzora čiji će logotipi biti otisnuti na dresu (prsa, leđa, rukavi i gaćice). Zainteresirani se mogu javiti u klub, gdje se primaju i predbilježbe za navijačke dresove s personaliziranim brojem i imenom.

500 ulaznica za Kurilovčane
GNK Dinamo ustupio je NK Kurilovec 500 ulaznica za zapadnu tribinu. Iako se razmatrala mogućnost otvaranja južne tribine, ona za ovu utakmicu neće biti u funkciji, pa će gledatelji moći na zapad ili sjever.
Zbog ograničenog broja ulaznica, u klubu se zaprimaju predbilježbe, kao i prijave za organizirani autobusni prijevoz do Maksimira.

Velik interes i podrška s tribina
Interes među igračima mlađih kategorija, roditeljima i navijačima iznimno je velik. Na tribinama će biti i kurilovečka navijačka skupina Red Boysi, koja priprema glasnu podršku uz bubnjeve i zastave.
Kurilovec je pred povijesnim izazovom.
Srijeda, 4. ožujka, 17:00 sati – Stadion Maksimir.
GNK Dinamo – NK Kurilovec.
Svi na Maksimir!

Nastavite čitati

Sport

Iz Gorice u kijevski Dinamo?! “Konobar” s desnog boka hit na tržištu…

Slovenac Žan Trontelj ove je sezone u Gorici na posudbi iz ukrajinske Zorje Lugansk, a upravo u Ukrajini mogao bi i nastaviti karijeru, i to u dresu najvećega kluba iz glavnoga grada…

Objavljeno

na

Objavio/la

Dok u velikogoričkom prvoligašu traju pripreme za prvi sljedeći izazov, i to iznimno važan izazov, jer u nedjelju u Turopolje dolazi Vukovar, traju i aktivnosti na tržištu. One najjače europske lige zatvorile su svoje prijelazne rokove, ali značajan je i broj zemalja u kojima je tržnica nogu i dalje otvorena. Među njima je i Hrvatska, budući da će se prijelazni rok kod nas zatvoriti 17. veljače u ponoć.

Do tog bi se datuma mogle događati još neke promjene i u Gorici, koja je ove zime osnažila svlačionicu dovođenjem četvorice igrača – stigli su golman Šahinović, bek/krilo Bogojević te ofenzivci Epailly i Wisdom – ali se trener Carević zasigurno nada još barem jednom pojačanju. Neki pregovori su propali, postojali su navodno kontakti s jednim iskusnim stoperom koji je na kraju odabrao inozemnu destinaciju, pa se može pretpostaviti da se pojačanje traži u srcu obrane.

S druge strane, bit će važno i zadržati ono najbolje što imaš u ovoj završnici prijelaznog roka. U tu kategoriju svakako spada i Žan Trontelj, desni bek i krilo, igrač koji je oduševio praktički otkad je došao u Goricu. Gotovo da se pretvorio u neku vrstu nogometnoga konobara, jer velike prilike napadačima priprema kao na pladnju, a da je društvo iz vrha napada bilo samo malo spretnije, mogla je i Gorica puno više profitirati od vrhunskih izdanja svog Slovenca.

Trontelj je u Goricu stigao iako ga je navodno željela i ljubljanska Olimpija, a već tijekom jeseni krenule su priče kako su na 26-godišnjaka iz Grosuplja oko bacili svi naši najjači klubovi, u prvom redu Rijeka. U toj priči Gorica ima čak i sporednu ulogu, budući da je Trontelj ovdje na posudbi iz ukrajinske Zorje Lugansk, pri čemu ne znamo postoji li u tom dogovoru fiksna cijela za eventualni otkup.

Ako toga nema, riječ će ovdje imati isključivo Zorja, koja je prema pisanju ukrajinskih medija primila ponudu za Trontelja od Dinamo Kijeva tešku čak 3,5 milijuna eura?! S obzirom na dogovor o posudbi, za pretpostaviti je da će Trontelj ostati u Gorici do kraja sezone, budući da i Ukrajinci pišu kako je ovaj transfer planiran za ljetni prijelazni rok. Trontelju bi tako Gorica mogla poslužiti kao dobra odskočna daska, pogotovo ako nastavi igrati onako kako je igrao dosad…

Nastavite čitati

Sport

Prilika za mlade sportaše! Zajednica sportskih udruga otvorila natječaj za stipendije

Stipendije se dodjeljuju prema sportskim rezultatima i socijalnom statusu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Zajednica sportskih udruga Grada Velike Gorice otvorila je natječaj za dodjelu stipendija perspektivnim mladim sportašima za 2026. godinu, namijenjen učenicima do 18 godina s najmanje tri godine članstva u goričkim sportskim klubovima. Prijave su otvorene od 10. veljače do 10. ožujka, a stipendije se dodjeljuju prema sportskim rezultatima i socijalnom statusu.

Cilj ovog natječaja je pružiti podršku mladim sportašima u njihovom sportskom razvoju i olakšati im nastavak treniranja i natjecanja.

Natječaj je otvoren do 10. ožujka 2026. godine, a sve dodatne informacije i detalji o prijavi dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno