ktc
Povežite se s nama

Vijesti

Bore se za drugu priliku za sretan život, a u tome im pomažu i konji

Ivan Miklin: Prvih 10-ak minuta ne dišu, a onda ne žele prestati jahati

Objavljeno

na

Osmijeh na licu i uzbuđenje nakon sata jahanja bili su jasan pokazatelj kako je Terapijska zajednica PET PLUS iz Orla za svoje štićenike, bivše ovisnike, izabrala odličnu aktivnost. Naime, kada su se iz udruge javili Ivanu Miklinu, on nije dugo razmišljao. Odlučio se uključiti u projekt REZ (Resocijaliziraj, educiraj, zaposli) i ponuditi udruzi svoje znanje i iskustvo. Zahvaljujući njemu, članovi udruge od travnja u Bukevju uče jahati, ali se i brinuti za konje.

– Bilo mi je izazovno kada su mi se obratili i bilo mi je privlačno pomoći i tim dečkima nekako pružiti drugu priliku. Najviše me veseli kad vidim taj napredak. Dečki na početku konjima prilaze s jednom dozom strahopoštovanja i čak straha, ne znaju što očekivati. Prvih 10-ak minuta kada sjednu na konja ne dišu zrak i u grču su, a onda se počnu opuštati i ne žele sići s konja. Taj osmijeh i pozitiva i u nama izazivaju dobar osjećaj jer možemo pomoći. Učimo ih da postoji i taj jedan drugi, nježniji i bolji svijet  – kazao je Ivan Miklin, vlasnik Konjičkog centra Miklin i objasnio kako su, unatoč svojoj veličini i snazi, konji u glavi mirni, pametni i staloženi, a tu svoju mirnoću prenose i na ljude.

2.6.2023. Bukevje – Terapijsko jahanje štićenika Udruge 5 PLUS u Konjičkom centru Miklin. Foto: Vanja Stanojević/Cityportal.hr

Već i sam boravak uz ove plemenite životinje na ljude ima terapijski učinak, a posebno je to očito kod ljudi s teškoćama, kao što su i članovi Udruge PET PLUS. Naime, udruga skrbi o 15 ovisnika o alkoholu, drogama i kockanju, a na terapijsko jahanje u Bukevje idu svi čije zdravlje to dopušta. Dio je to trogodišnjeg projekta REZ čiji su partneri Općina Orle i Pučko otvoreno učilište Zagreb, a financira ga Ministarstvo zdravstva.

– Osim što smo pokrenuli grupe podrške za naše štićenike, za projekt je važan i segment edukacija. Pa tako oni koji dođu u fazu resocijalizacije imaju mogućnost upisati prekvalifikaciju za neka jednostavna deficitarna zanimanja kako bi bili konkurentni na tržištu rada jednom kada izađu iz programa. Treći segment kojim se udruga bavi je planiranje slobodnog vremena jer je za ovisnike slobodno vrijeme jedan veliki rizičan faktor, budući da su ga do sada koristili na loše načine, većinom na drogiranje i planiranje kako nabaviti neko sredstvo – objasnila je Tihana Vukasović, socijalni pedagog u udruzi PET PLUS.

Upravo u dio gdje svoje štićenike uče kako konstruktivno provoditi slobodno vrijeme, stručnjaci iz udruge uključili su Konjički centar Miklin, jer su željeli aktivnost koja može imati terapijski učinak. Iduće godine štićenici udruge učit će kuhati i čuvati hranu, a u trećoj godini na redu je radionica gline. No, bez obzira na to, zbog odličnih reakcija polaznika škole jahanja, u planu su već i neke nove zajedničke aktivnosti Konjičkog centra Miklin i Terapijske zajednice PET PLUS.

Galerija fotografija

Sport

Velikogorički “Paraatletski miting” donio osam državnih rekorda – donosimo sve rezultate

Okupilo se 144 natjecatelja iz 16 klubova, a uz jaku konkurenciju i 155 nastupa, dan je obilježila serija državnih rekorda i uspješni nastupi domaćih sportaša.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Gianna Kotroman/Cityportal

Velika Gorica je 12. travnja na ŠRC-u Velika Gorica bila domaćin paraatletskog mitinga u organizaciji Paraatletskog kluba Uspon, koji je okupio 144 natjecatelja iz 16 klubova iz cijele Hrvatske, kao što smo pisali ovdje. Tijekom natjecanja zabilježeno je 155 nastupa u različitim disciplinama, a cijeli je događaj protekao u visokom natjecateljskom ritmu i dobroj atmosferi.

Sportaši su se natjecali u bacačkim disciplinama, a miting je donio i niz vrhunskih rezultata, uključujući čak osam državnih rekorda, što je dodatno potvrdilo kvalitetu natjecanja. Među rekordima posebno se istaknula Martina Krog (PAK Uspon), koja je u bacanju kugle u kategoriji F46 ostvarila rezultat od 10,46 metara. Državne rekorde postavili su i Deni Černi, Matija Sloup, Erik Fabian Kaurin, Mikela Ristoski, Karla Hergotić, Ivan Katanušić i Marijan Presečan.

Domaći predstavnici ponovno su bili među zapaženijima. Velimir Šandor osvojio je prvo mjesto u bacanju diska, dok je Dominik Počekal bio drugi u istoj disciplini u kombiniranim kategorijama. U bacanju kugle slavila je i Kristina Ivšić (F20), dok je Nataša Sobočan (F56) zauzela drugo mjesto.

Dobrih plasmana nije nedostajalo ni u ostatku programa. Stjepan Dereta bio je treći u kugli, Renata Celjak četvrta, Ivan Palčić sedmi, a Dominik Nestić šesti u skoku u dalj. U juniorskom dijelu natjecanja nastupili su Tin Posavec, Amar Jakupović i Toni Pemper, koje organizatori ističu kao sportaše u usponu.

Na kraju mitinga proglašeni su i najbolji pojedinci. U muškoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Deni Černiju (PAK OTOS), ispred Matije Sloupa (PAK Odisej Kutina) i Erika Fabiana Kaurina (PAK Zagreb). U ženskoj konkurenciji slavila je Martina Krog (PAK Uspon), druga je bila Mikela Ristoski (PAK Medulin), a treća Karla Hergotić (AK Sloboda).

Iz kluba posebno zahvaljuju svim posjetiteljima, donatorima VIA gradnja, Gradnja Nestić, Pesla – Pekarsko slastičarska zadruga, Pekara Dinara, Medicinski centar Gorica, Lidl Hrvatska, Caffe Bar A1, Caffe VAR, Mesnica Samoborac te City Radiju kao medijskom pokrovitelju.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

KTC u Velikoj Gorici dijeli vrijedne nagrade i zove kupce da okušaju sreću

Tijekom travnja u fokusu su glavne nagrade poput automobila Renault Captur i Peugeot 2008.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: KTC

Otvorenje novog KTC trgovačkog centra u Velikoj Gorici privuklo je velik broj posjetitelja, koji su imali priliku sudjelovati u raznovrsnom programu, degustacijama i nagradnim aktivnostima.

Velika Gorica dobila je novo mjesto koje spaja kupnju, druženje i priliku za osvajanje vrijednih nagrada, a interes građana već na otvorenju pokazao je da će KTC brzo postati jedna od glavnih gradskih destinacija. Brojni posjetitelji koji su stigli na otvorenje imali su priliku uživati u programu, degustacijama i iznenađenjima, dok je posebnu pažnju privukla tombola u kojoj je čak stotinu kupaca nagrađeno. No, uz dobru atmosferu, ono što trenutačno najviše privlači pažnju su – nagradne igre.

Nagrade koje se ne propuštaju

Kupci u KTC-u trenutačno mogu sudjelovati u čak pet nagradnih igara, a među glavnim nagradama ovog mjeseca ističu se automobili Renault Captur i Peugeot 2008. Posebna prilika čeka i kupce poljoljekarne, gdje je moguće osvojiti i Škodu Kamiq.

Nagrade se dijele i tijekom cijele godine. U sklopu KTC ugostiteljstva sudionici mogu osvojiti dizajnerski blagovaonski set – stol i stolice brenda Prostoria, dok na benzinskim postajama sudjeluju u igri za Piaggio skuter.

Drugim riječima, dolazak u kupnju ovdje lako može završiti – s nagradom.

Otvorenjem centra KTC dodatno širi svoju maloprodajnu mrežu, a građani Velike Gorice dobivaju prostor koji objedinjuje široku ponudu na jednoj lokaciji. Supermarket se prostire na 1700 četvornih metara moderno uređenog prodajnog prostora, gdje se može pronaći sve za domaćinstvo – od dnevno svježeg voća i povrća, mesa iz mesnice i pekarskih proizvoda, do kućanskih aparata, elektronike, tekstila i opreme za kućne ljubimce.

Mjesto za predah, ali i proslave

U sklopu centra nalazi se i restoran kapaciteta do 350 gostiju, koji uz a la carte ponudu svakodnevno nudi i pet vrsta toplih obroka. Prostor je prilagođen i većim događanjima poput svadbi, domjenaka i proslava, uz dodatnu pogodnost apartmana za mladence te usluge cateringa i dostave. KTC poljoljekarna donosi bogat izbor proizvoda za uređenje vrta i okućnice, ali i za profesionalne poljoprivrednike. Posebna vrijednost je educirano osoblje koje kupcima pruža savjete i prenosi nova znanja iz područja zaštite bilja.

Uz kombinaciju široke ponude i atraktivnih nagradnih igara, novi KTC centar na adresi Ulica Franje Kuharića 4 nudi više od klasične kupnje. Za one koji još nisu svratili, razlog je sada još konkretniji – jer osim što mogu obaviti sve na jednom mjestu, imaju i realnu priliku otići kući s vrijednom nagradom.

Nastavite čitati

Sport

Prvi reketi županije: Četiri različita kupa i nekoliko medalja za goričke klince

Na terenima pokraj srednje škole odigrano je HTS-ovo županijsko prvenstvo, na kojem su sjajne rezultate zabilježili brojni domaći predstavnici

Objavljeno

na

Ove je nedjelje na teniskim terenima pokraj srednje škole bilo vrlo živahno. Velikogorički klub iTeam VG bio je domaćin i organizator županijskog HTS-ova turnira za tenisačice i tenisače do 14 godina, turnira koji je okupio 38 natjecatelja iz osam klubova: TK Gorica (Sv. Križ Začretje), ŠK Ivanić, TK Karlovac, TK Samobor, TK Vrbovec, TK Movens te domaćin TK iTeam VG.

Boje našega kluba branilo je 15 mladih tenisačica: Eva Lukac, Kiara Brestovec, Nika Meštrović, Ana Đurašin, Leonarda Tomašković, Natali Medanović, Gabrijela Babić, Marta Zagorac, Maša Žužić, Mia Ćujo, Katja Marin, Jasna Pličanić, Vinka Antolović, Lucija Ešegović i Marta Kovačević. Uz njih, bilo je tu i osam tenisača: Stjepan Zagorac, Leo Ključević, Matej Mihelić, David Pohorelyi, Ivano Radočaj, Dominik Omazić, Jan Troha i Ivan Mikulčić.

Kvalifikacije su se igrale kroz deset skupina, u kojima je svatko išao na svakoga, nakon čega su se dobili plasmani. Pobjednici skupina igrali su “zlatni kut”, drugoplasirani “srebrni kup”, trećeplasirani “brončani kup”, a četvrtoplasirani “žuti kup”.

– Ovakav sustav natjecanja pokazao se jako dobrim, jer djeca odigraju prilično veliki broj mečeva na kojima stječu iskustva za turnire koji slijede – poručuju iz našega kluba, iz kojega su se imali i za pohvaliti rezultatima.

ZLATNI KUP
🏆1. mjesto – Stjepan Zagorac, TK ITeam VG
🥈2. mjesto – Eva Pelin, TK Gorica
🥉1/2 finale – Eva Palčić, Tenis Klub Samobor
🥉1/2 finale – Leo Ključević, TK iTeam VG

SREBRNI KUP
🏆1. mjesto – Matej Mihelić, TK iTeam VG
🥈2. mjesto – Mateo Parent, TK Karlovac
🥉1/2 finale – Samanta Kecerin, TK Movens
🥉1/2 finale – Evan Balen, TK Zaprešić

BRONČANI KUP
🏆1. mjesto – Tea Drobec, TK Gorica
🥈2. mjesto – Katja Marin, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Leonarda Tomašković, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Sara Križan, TK Vrbovec

ŽUTI KUP
🏆1. mjesto – Ana Đurašin, TK iTeam VG
🥈 2. mjesto – Marta Kovačević, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Maša Žužić, TK iTeam VG
🥉1/2 finale – Jasna Pličanić, TK iTeam VG

Nastavite čitati

Crna kronika

Novi detalji tragedije – sumnja se da je 52-godišnjakinja ubila maloljetnu članicu obitelji (17)

Istraživanje se nastavlja…

Objavljeno

na

PU zagrebačka objavila je nove detalje o tragediji koja se jučer, 12. travnja oko 10:50 sati, dogodila u Velikoj Gorici.

Kako potvrđuje policija, 52-godišnjakinja se bacila sa stambene zgrade, a u stanu je potom pronađeno tijelo maloljetne ženske osobe (17), članice obitelji.

Sumnja se da je smrt maloljetnice nastupila kao posljedica nasilne smrti tupim predmetom

Tijela su prevezena na Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku, dok se kriminalističko istraživanje nastavlja.

Nastavite čitati

Sport

Obaranje ruke u muzeju! Gorički “vikinzi” kući se vratili s tri medalje

U Sinju, u Muzeju Sinjske alke, održano je Prvenstvo Hrvatske u obaranju ruke, na kojem je svoje predstavnike imao i velikogorički klub KOR Viking VG. Imao je predstavnike, a imao je i lijepe uspjehe…

Objavljeno

na

Objavio/la

Grad Sinj polako se pretvara u dom obaranja ruke u Hrvata, sporta koji sve više i sve ozbiljnije to i postaje. Klubovi rade, obarači ruku se natječu, cijela scena raste, kao i interes za vjerojatno jedan od najstarijih sportova na svijetu. U sve to uključili su se i naši Velikogoričani, koji imaju svoj klub nazvan KOR Viking VG, a u vikendu iza nas sudjelovali su i na Prvenstvu Hrvatske koje se održalo, naravno, u Sinju.

Da stvar bude bolja, ruke su se obarale u – muzeju! Pravom pravcatom, uz prisustvo onog neobičnoga gradonačelnika, jer sportsko borilište ovoga je puta postavljeno u interpretacijsku dvoranu Muzeja Sinjske alke! Okupila se tu sama elita ovoga sporta u hrvatskim razmjerima, svi najbolji odmjerili su snage u nekoliko kategorija, a naši Vikinzi kući su se vratili s tri medalje, s još nekoliko vrijednih rezultata i s gomilom novih iskustava.

Pa, krenimo redom…

Edi Šprajcar osvojio je dvije medalje, u kategoriji početnika do 85 kilograma bio je brončani u nadmetanju desnom rukom i srebrni u natjecanju lijevom rukom, u kojem je zlatna medalja pripala Marinu Ramljaku, još jednom Vikingu.

U kategoriji seniora do 80 kilograma Ivan Kajtaz bio je četvrti u natjecanju lijevom rukom, u kojem je sedmi bio Toni Dugošija, petoplasirani u obaranju desne ruke. Kod seniora do 90 kilograma Dorian Azenić je uzeo jedno deveto i jedno deseto mjesto, Matko Štambuk završio je također na desetome mjestu, a kod početnika u kategoriji 85+ imali smo dva uspješna predstavnika: Ivan Gabrijel Vuksan bio je četvrti desnom rukom, a Filip Debijađi sedmi lijevom i deseti desnom rukom.

– Jako smo zadovoljni rezultatima, pogotovo s obzirom na to što je ovo bio naš tek drugi dolazak na državno prvenstvo. Na sljedeće idemo još jače i ozbiljnije, po još bolje rezultate – poručili su iz KOR Vikinga VG.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno