Povežite se s nama

HOTNEWS

Velika inspekcija! Istražili smo za vas gdje je u Gorici najbolje kupovati…

Obišli smo svih šest velikogoričkih velikih trgovina, svih šest isti dan, 17. rujna, pri čemu smo se trudili pronaći proizvode koji nisu bili na bilo kakvom sniženju. I, na koncu, dobiti odgovore gdje je najugodnije i najpovoljnije kupovati u našem gradu…

Objavljeno

na

Talijanski trgovački lanac Eurospin, poznat po diskontnim cijenama, stigao je nedavno u Veliku Goricu. Konkurenciji je to bio znak da još jače krenu u borbu za svakog kupca, pa je Lidl osmislio akciju kojom bi dodatno zadržao svoje kupce. Naime, prilikom svake kupovine iznad 120 kuna, na blagajni su građani dobili kupon kojim se ostvaruje popust za kupnju tjedan nakon. I dok supermarketi pokušavaju privući kupce sniženjima i uvjeravaju nas u kvalitetu svojih proizvoda, zapitali smo se gdje se u Gorici najviše isplati kupovati, pa smo krenuli u trgovine provjeriti cijene.

Obišli smo šest najvećih trgovina u našem gradu – Maxi Konzum, Lidl u Ulici kneza Ljudevita Posavskog, Kaufland, Eurospin, Spar kod Doma zdravlja te KTC na Tržnom centru. Naša košarica sadržavala je 12 proizvoda, a pokušali smo naći najjeftinije u svakoj od trgovina. Trudili smo se i pronaći proizvode koji nisu na sniženju kako bi saznali što realnije cijene, no to nije uvijek bilo moguće. Naime, taj dan, baš je sav krumpir u Kauflandu bio na sniženju. Na kraju se pokazalo kako se 17. rujna najviše isplatilo kupovinu obaviti u novootvorenom Eurospinu. Financijski najlošije ste prošli ako ste iste stvari taj dan kupili u KTC-u. Razlika između ta dva računa bila je 13,25 kuna.

Konzum je, po nama, pak pobjednik kategorije izbora proizvoda. Jedina zamjerka ponudi bile su “crne” banane, ali u ovoj trgovini zadovoljavajući je izbor voća i povrća. Tu je i velik broj proizvoda za kućanstvo, bebe, kozmetike… Po raznolikosti ponude, među goričkim konkurentima najsličniji mu je Kaufland. KTC, osim cijenom, nije zadovoljio niti kvalitetom voća i povrća, kao ni općenitom ponudom.

Treba uzeti u obzir i kako je ovo najmanja od svih trgovina koje smo posjetili, pa ne čudi ni manji broj proizvoda. No ono na čemu bi, unatoč veličini, trebali poraditi su kvaliteta. U vijeme našeg posjeta ovoj trgovini i krumpir i banane vapili su za natpisom “sniženje zbog isteka roka valjanosti”, a izbor mesa i kruha također je nešto čime se ova trgovina na taj dan nije mogla pohvaliti.

Nije nas se dojmio ni raspored artikala u trgovini, a minus je i lokacija ukoliko kupnju obavljate automobilom. Naime, vrećicu sa stvarima morat ćete nositi iz podruma Tržnog centra do nekog od obližnjih parkirališta. Ostale trgovine, pa čak i Spar na Tržnom centru, tu su u nešto boljoj poziciji. Osim velikih trgovačkih kolica, kupovinu će vam olakšati i to što nema stepenica, pa bile one i pokretne.

Lidl, inače, po uređenju i poslovnoj filozofiji najsličniji Eurospinu, na ovaj je dan bio skuplji od Spara, ali zauzeo je visoko treće mjesto najjeftinijeg trgovačkog centra u Gorici. Trgovina je odnedavno i preuređena pa su voće i povrće sada na samom ulazu. U Lidlu ponudu ne možemo nazvati lošom, ali često od nekog proizvoda imaju tek jednu ili dvije marke, pa ova trgovina ne pripada onima najbolje opremljenima. Pohvale svakako zaslužuje za veličinu parkirališta, kao i natkriveni dio istoga te, osim uobičajenog mjesta za osobe s invaliditetom, mjesta za roditelje s djecom koje se nalazi odmah pored ulaza.

Ovo potonje ima još jedino Spar. Dojma smo i kako Eurospinov parking nije dovoljno velik. No talijanski trgovački lanac svakako ima najuredniju trgovinu. Razlog tome može biti i to što je tek nedavno otvoren, pa ćemo čistoću prostora moći procijeniti tek u narednim mjesecima. KTC, Kaufland i Konzum, u kojemu je neuredno izgledao dio sa svježim voćem i povrćem, također nas nisu impresionirali čistoćom prostora, ali Maxi Konzumu idu pohvale za raspored proizvoda. Prednošću smatramo i to što su osnovne namirnice, po koje najčešće idemo, poprilično logično organizirane, a velik dio trgovine moguće je preskočiti ukoliko s tog odjela ništa ne trebamo.

Organizacijski, ne oduševljavaju ni KTC, Kaufland i Spar. Lidl i Eurospin u ovoj su kategoriji tek za nijansu “lošiji” od Konzuma. Manji je izbor proizvoda različitih proizvođača, no u trgovinama se lako snaći i pronaći ono po što ste došli. Iz ove ocjene isključit ćemo dio trgovine gdje se nalaze razne kućanske potrepštine, odjeća, namještaj i ostalo što čini periodičnu ponudu trgovina. Istini za volju, ne znamo tko se tu može snaći niti isprve pogoditi gdje bi mogle stajati, na primjer, muške potkošulje.

Zanimljivo je bilo provjeriti i porijeklo proizvoda, a po deklaracijama na kutijama, na taj dan u Lidlu i Kauflandu mogli ste pronaći rajčicu istog hrvatskog dobavljača po identičnoj cijeni od 7,99 kn/kg. Najskuplju rajčicu tog je dana prodavao Konzum po cijeni od 9,99 kn/kg, a radi se o proizvodu iz Poljske. Kilogram rajčice taj dan najmanje je koštao u Eurospinu. Proizvod je, kaže deklaracija, uzgojen u Hrvatskoj, čak na istom području kao one iz Lidla i Kauflanda, ali od drugog dobavljača, i cijena mu je bila dvije kune jeftinija od konkurentskih Lidla i Kauflanda – koštala je 5,99 kn/kg. Općenito smo dojma kako je Eurospinov odjel voća i povrća, iako ne pretjerano raznolik ili velik, cijenom jedan od povoljnijih od ovih trgovačkih lanaca.

Što se tiče ostalih proizvoda, trgovci uglavnom imaju vrlo slične, a često i iste cijene određenih proizvoda. Očito prate konkurenciju i prilagođavaju se. No ono na čemu se na dan naše kupovine moglo najviše osjetiti razlika u cijeni je kilogram riže. I dok je njegova cijena u ostalim trgovinama od 7,79 do 7,99 kuna, u KTC-u je kilogram riže koštao čak 11,99 kuna. U ovom trgovačkom lancu naći ćete i najskuplji dodatak jelima, kojeg uglavnom čine sušeno povrće i sol. Vrećica od 250 grama ovdje će vas koštati 5,39 kuna.

Kaufland će vam istu stvar, ali svoje robne marke, prodati za 4,79 kuna, a ostali trgovci to će vam naplatiti ispod četiri kune za 250 grama. Zapravo, kada pogledamo račun, u KTC-u niti jedan proizvod s naše liste nije bio najjeftiniji u usporedbi s drugim trgovinama. Najnižu cijenu imali su u dva slučaja – ulje i brašno, ali i tu im konkurencija nije dopustila primat, pa jednake cijene imaju i neki od konkurencije. Najjeftinija jaja na taj dan nudio je Lidl, a bila su za 50 lipa do 1,50 kuna jeftinija od ostalih trgovina.

U inspekciji po trgovačkim centrima promatrali smo i zaposlenike trgovina. Najlakše ćete do pomoći trgovca doći u Konzumu i Eurospinu, a u najnovijem trgovačkom centru u Velikoj Gorici i osoblje je bilo najljubaznije. Zamjerke nemamo ni na Konzumove zaposlenike s kojima smo razgovarali taj dan. Ukoliko ste u potrazi za nekim artiklom ili pomoći, najteže ćete, po našem iskustvu, do informacije doći u Kauflandu i Lidlu. U KTC-u su zaposlenici bili ljubazni i i spremni pomoći.

Na kraju, svatko ima svog favorita i trgovinu u koju najradije odlazi, a za značajnije uštede jednostavno je potrebno pratiti letke i akcije trgovaca. Većina je sada dostupna i putem interneta, na stranicama trgovina, a mnoga kućanstva letke dobiju i u poštanske sandučiće. No kako se ne bi previše zanijeli popustima, stručnjaci ipak savjetuju da prije odlaska u kupovinu napravite popis potrebnih stvari i kupujete zaista samo to što se na njemu nalazi.

U planiranju će vam pomoći i ako unaprijed odredite budžet za namirnice te u trgovinu ne nosite previše novca. Dobro je popis napraviti na temelju tjednog jelovnika koji ste unaprijed osmisili, a koji će osim uštede donijeti i racionalnijoj iskorištenosti namirnica te tako višak neće završiti u smeću. Nije loše imati na umu i kako trgovci često stavljaju proizvode koje najviše žele prodati u visinu očiju, što je samo jedan od “trikova” koji se koristi u praktički svim trgovačkim centrima na svijetu.

To je još jedna zamka u kojoj će vam pažljivo izrađen popis namirnica značajno pomoći. Također, savjet stručnjaka je da u trgovinu ne odlazite umorni i gladni jer ćete tada prije posegnuti za slatkišima, grickalicama i nepotrebnim namirnicama. Uštedjeti se može i ako svaki put u kupovinu odlazite sa svojom vrećicom jer ju tada ne morate kupovati.

HOTNEWS

HVZ: Situacija na poplavljenom području je pod kontrolom

U protekla 24 sata zabilježeno je 110 vatrogasnih intervencija na kojima je sudjelovalo 120 vatrogasnih organizacija s više od 400 vatrogasaca i 138 vatrogasnih vozila.

Objavljeno

na

U okolici Orahovice, gdje su vatrogasci tijekom 29. ožujka aktivno radili na obrani od poplave i sanaciji poplavljenih područja, došlo je do plavljenja stambenih i gospodarskih objekata te prometnica. Na obrani od poplave prema evidenciji, ukupno je angažirano 146 vatrogasaca s 44 vatrogasnih vozila s područja Virovitičko-podravske županije – javlja Hrvatska vatrogasna zajednica. 

– Situacija je na poplavljenom području pod kontrolom i vatrogasci su odradili sve sanacije na koje su izašli, no i dalje ostajemo u pripravnosti te aktivno radimo na obrani od poplave – izvijestio je v.d. županijskog zapovjednika Robert Teskera. 

Na obrani od poplava u Osječko-baranjskoj županiji ukupno je angažirano 418 vatrogasaca s 94 vatrogasna vozila, a najteže stanje je na području Općine Đurđenovac gdje je veliki broj objekata poplavljen te se radi na ispumpavanju. 

– Na području Đurđenovca vatrogasci Vatrogasne zajednice Đurđenovca ispumpavali su vodu u zgradi koja ima zajednički podrum za više kućnih ulaza, a zbog električnih instalacija koje se nalaze u istoj kako bi djelatnici HEP-a pustili električnu energiju natrag u zgradu. Ostale intervencije odnose se na ispumpavanje podruma obiteljskih kuća. Na intervencijama je sudjelovalo 30-tak vatrogasaca s 5 vatrogasnih pumpi – rekao je zapovjednik Vatrogasne zajednice Osječko-baranjske županije Zoran Pakšec. 

Na području Požeško-slavonske županije ukupno je odrađeno 7 tehničkih intervencija koje su se uglavnom odnosile na ispumpavanja vode iz stambenih i gospodarskih objekata i bunara, čišćenje prometnica od blata te jedno spašavanje vozila i osobe iz vode. Ukupno je angažiran 21 vatrogasac s 10 vatrogasnih vozila iz JVP Požega, JVP Požeško – slavonske županije te DVD-i: Čaglin, Jaguplije, Ruševo i Biškupci. 

Prema evidenciji zaprimljenih i obrađenih vatrogasnih intervencija u sustavima za upravljanje vatrogasnim intervencijama u protekla 24 sata zabilježeno je 110 vatrogasnih intervencija na kojima je kumulativno sudjelovalo 120 vatrogasnih organizacija s ukupno 401 vatrogascem i 138 vatrogasnih vozila. 

Prognoza vremena za iduće dana je optimistična po pitanju padalina. Već danas će biti manje kiše za razliku od proteklih dana a moguća su i kraća sunčana razdoblja, osobito u zapadnim predjelima – stoji u prognozi HDMZ-a. Prema sedmodnevnoj prognozi u četvrtak se očekuje porast dnevnih temperatura, bez kiše. 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Vatrogasci i dalje angažirani u obrani od poplava

Na području Zagrebačke županije odrađeno je13 intervencija ispumpavanja vode te uklanjanja stabala s prometnica.

Objavljeno

na

Objavio/la

Obilna kiša na području nekoliko županija izazvala je bujične poplave, a riječ je o Virovitičko-podravskoj, Osječko-baranjskoj, Požeško-slavonskoj, Sisačko-moslavačkoj i Zagrebačkoj županiji. 

Najteža situacija je u Virovitičko-podravskoj i Osječko-baranjskoj županiji, javlja Hrvatska vatrogasna zajednica, gdje su tijekom jučerašnjeg dana i noći na području grada Orahovice i mjesta Slavonske Bare vatrogasci aktivno radili na obrani od poplave i sanaciji poplavljenih područja. Došlo je do izlijevanja rijeke Vučice i plavljenja stambenih i gospodarskih objekata te prometnica. U posljednja 24 sata ukupno je kumulativno angažirano 80 vatrogasaca s 24 vatrogasnih vozila s područja županije. 

– Situacija na području županije je pod kontrolom, a vodostaji su u opadanju. Na području Orahovice se još radi na nekoliko ispumpavanja, a slična situacija je i na području Slavonske Bare i Zokovog Gaja. Na području Crnca je došlo do puknuća nasipa, ali srećom i tu se vodostaj povlači, a vatrogasci i dalje rade na punjenju vreća – rekao je županijski vatrogasni zapovjednik Robert Teskera.  

Foto Hrvatska vatrogasna zajednica

Osječko-baranjska županija 

Na području Osječko-baranjske županije ukupno je angažirano 340 vatrogasaca sa 75 vatrogasnih vozila s područja županije na obrani od poplava, jer je velik broj objekata na području Općine Đurđenovac  poplavljen te se radi na ispumpavanju. Prema riječima županijskog vatrogasnog zapovjednika Zorana Pakšeca, vatrogasci su i dalje na terenu, radilo se cijelu noć te s ispumpavanjem objekata nastavljaju i danas. 

Požeško-slavonka županija 

Na području Požeško-slavonske županije ukupno je odrađena 21 tehnička intervencija, uglavnom ispumpavanja vode iz stambenih i gospodarskih objekata, bunara te jedno spašavanje vozila i osobe iz vode, a angažirana su 102 vatrogasca sa 23 vatrogasna vozila sa područja županije. 

Foto: Hrvatska vatrogasna zajednica

Sisačko-moslavačka županija 

Na području Sisačko-moslavačke županije kiša je uzrokovala plavljenje objekata na području Siska, Petrinje, Novske i Kutine. Ukupno je odrađeno 15 tehničkih intervencija ispumpavanja vode iz objekata gdje je ukupno angažirano 36 vatrogasaca s 18 vatrogasnih vozila iz Javnih vatrogasnih postrojbi grada Siska, Petrinje, Novske i Kutine. 

Zagrebačka županija 

I na području Zagrebačke županije bilježi se povećan broj tehničkih vatrogasnih intervencija koje su posljedica obilne kiše. Ukupno je odrađeno 13 intervencija ispumpavanja vode te uklanjanja stabala s prometnica gdje su ukupno angažirana 73 vatrogasca s 19 vatrogasnih vozila. 

Foto: Hrvatska vatrogasna zajednica

Vodostaji u porastu, najkritičnije kroz vikend

Vodostaji rijeka u slivu Save nastavljaju rasti, a najkritičniji trenuci očekuju se tijekom vikenda i početkom idućeg tjedna. Rijeka Una u Hrvatskoj Kostajnici mogla bi tijekom današnjeg dana doseći razinu koja zahtijeva izvanredne mjere obrane od poplava. Kupa i Korana u Karlovcu svoj vrhunac očekuju u nedjelju oko podneva, dok srednji i donji tok Save od nedjelje ulazi u dulje razdoblje visokih vodostaja zbog obilnih dotoka iz Bosne i Hercegovine te domaćim pritocima nakon kišnih dana – stoji u prognozi DHMZ. 

Najavljen prestanak oborina 

U razdoblju 27. do 28. ožujka do podneva na području Hrvatske najviše oborine zabilježeno u Slavoniji, Banovini, Žumberku i u Gorskom Kotaru, obavijestio je HDMZ, što je vidljivo na radarskoj slici. 

Foto: HDMZ

Prema objavi prognostičkog portala Kad će kiša, subota će još biti kišovita. 

– Današnji dan će još biti oblačan, prohladan i kišan uz umjeren sjeverac i temperaturu oko desetke. Sutra prijepodne i sredinom dana još malo kiše ili pljuskova, a poslijepodne i malo sunca pa će biti koji stupanj ugodnije. Pokoji pljusak moguć je i početkom tjedna, ali će vrijeme ipak polagano ići na bolje – dodaju prognostičari s portala. 

Foto: Cityportal

Nastavite čitati

HOTNEWS

VELIKA GORICA 23 posto više posjetitelja i 19 posto više noćenja u odnosu na prošlu godinu

Objavljeno

na

Objavio/la

Grad Velika Gorica sa svojom okolicom sve je poželjnija turistička destinacija, što pokazuju i brojke dolazaka turista i posjetitelja te broj noćenja. Naime, naš grad bilježi 23% više posjetitelja i 19% više noćenja u odnosu na prošlu godinu, što je pokazatelj da naše područje ima što ponuditi turistima, te da je briga o turističkim sadržajima prepoznata od strane posjetitelja. Također, porast broja dolazaka dugoročno se odražava na cijelu lokalnu zajednicu – istaknuto je na drugoj sjednici Skupštine Turističke zajednice Velike Gorice.

Foto: TZ grada Velike Gorice

Također, posebni naglasak gradska Turistička zajednica stavila je na izradu Plana upravljanja destinacijom koji stavlja održivost u središte razvoja turizma, uz očuvanje prirodnih i kulturnih bogatstava Turopolja te odgovorno upravljanje resursima i poticanje ekološki osviještenih inicijativa.

– Velik je interes za manifestacije poput AirVG-a, Gastro Turopolja, Adventa u Gorici, a sa izgradnjom nove biciklističke infrastrukture razvijamo se i kao cikloturistička destinacija – rekao je gradonačelnik grada Velike Gorice Krešimir Ačkar.

Slijedom toga će Turistička zajednica podržati projekte vezane uz eko-turizam, biciklističke rute, razvoj ruralnog turizma i digitalizaciju usluga čime će Velika Gorica i Turopolje ojačati svoju turističku poziciju.

– Nastavak je to naše vizije Velike Gorice kao održive destinacije budućnosti, gdje turizam i priroda idu ruku pod ruku – poručila je direktorica Turističke zajednice grada Velike Gorice Maja Toth..

Foto: Josip Škof

Nastavite čitati

HOTNEWS

ZBOGOM ZIMO Počinje ljetno računanje vremena

U noći sa subote na nedjelju spavat ćemo jedan sat kraće…

Objavljeno

na

Ovog vikenda počinje ljetno računanje vremena. U noći sa subote na nedjelju, u 2 sata ujutro kazaljke će se pomaknuti jedan sat unaprijed, što znači da će se dva sata računati kao tri. Zbog toga ćemo spavati jedan sat kraće.

S ljetnim računanjem vremena dolazi i do promjene u obračunu skuplje i jeftinije struje. Onima koji imaju jednotarifno brojilo cijena kilovatsata uvijek je ista i cijelog se dana električna energija obračunava prema dnevnoj, skupljoj tarifi. Kod višetarifnog brojila električna energija obračunava se prema višoj i nižoj tarifi, odnosno dnevnoj i noćnoj. Ono što je važno znati jest da je cijena kilovatsata električne energije tijekom noći upola jeftinija.

Viša tarifa računa se od 8 do 22 sata, a niža tarifa od 22 do 8 sati.

No, važno je naglasiti da je korištenje dnevnih svjetala na automobilima obavezno do 31.ožujka, bez obzira na ljetno računanje vremena.

Naime, u Hrvatskoj je obaveza paljenja dnevnih svjetala na automobilima na snazi od 1.studenog do kraja ožujka, a to znači kako od utorka, 1.travnja više ne morate imati upaljena dnevna svjetla na svom vozilu.

Također, vozači mopeda i motocikala imaju obvezu tijekom cijele godine voziti s upaljenim dnevnim svjetlima. U slučaju da se vozači ne drže ove odredbe, morat će platiti kaznu od 30 eura.

Nastavite čitati

HOTNEWS

ŽUPANIJA U posljednje 4 godine udvostručen iznos za poljoprivredu

Pravo na poljoprivredne potpore tijekom posljednje četiri godine iskoristilo je 3 tisuće poljoprivrednika kojima je Zagrebačka županija dodijelila gotovo 4 milijuna eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Zagrebačka županija raspisala je 1,1 milijun eura vrijedne javne pozive za dodjelu bespovratnih potpora poljoprivrednicima.

573 tisuće eura osigurano je za potpore male vrijednosti u poljoprivredi, ruralnom razvoju i šumarstvu, 340 tisuća eura za ekološku poljoprivredu i ruralni razvoj, 70 tisuća eura izdvojeno je za poticanje energetske učinkovitosti i nabavu i ugradnju obnovljivih izvora energije na poljoprivrednim gospodarstvima, a 150 tisuća eura je na raspolaganju za nabavu poljoprivrednog materijala za sjetvu i sadnju, kao i kreditiranje nabave poljoprivrednog repromaterijala.

Važno je istaknuti i činjenicu da jedan poljoprivrednik može istovremeno biti korisnik svih poljoprivrednih potpora Zagrebačke županije.

Foto: Cityportal

– Pitanje poljoprivrede i samoodrživosti je pitanje nacionalnog interesa, a činjenica da smo u posljednje 4 godine udvostručili iznos za poljoprivredu pokazatelj je u kojoj  mjeri Zagrebačka županija brine o poljoprivrednicima i ovoj strateškoj gospodarskoj grani. Zbog toga smo odlučili pomoći mjerama koje idu u tri smjera. Prvi je gradnja i modernizacija gospodarstava i proizvodnje čime osiguravamo opstanak naših ruralnih područja. Drugi smjer postepena preorijentacija poljoprivrede na ekološku proizvodnju kako bismo očuvali ekosustav te usmjerili se prema održivim izvorima energije. Time naši poljoprivrednici postaju energetski neovisniji, smanjuju troškove svog obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva i pridonose očuvanju okoliša. Treći smjer pomoći je potpora sjetve i sadnje, gdje zbog previsokih cijena repromaterijala želimo smanjiti pritisak na poljoprivrednike – istaknuo je župan Stjepan Kožić.

Ekološka poljoprivredna proizvodnja odvija se na 2.125 hektara zemlje koju za ekološki uzgoj koristi 244 aktivnih gospodarstava na području županije, za koje je Županija pripremila široku paletu potpora. Konvencionalni proizvođači mogu ostvariti potporu do 15 tisuća eura godišnje, dok ekološki proizvođači mogu ostvariti godišnje do 20 tisuća eura potpore.

Foto: Cityportal

Osim tih mjera, već četvrtu godinu zaredom Zagrebačka županija sufinancira ugradnju fotonaponskih sustava za proizvodnju električne energije na zgradama poljoprivredne namjene, a od ove godine i nabavu te postavljanje dizalica topline. Riječ je o 70 tisuća eura vrijednom javnom pozivu kojim poljoprivrednici mogu ostvariti do 10 tisuća eura bespovratnih sredstava.

Također, sa 150 tisuća eura Zagrebačka županija sufinancira troškove nabave i subvencionira kamatu na kredite za nabavu poljoprivrednog repromaterijala za sjetvu ratarskih kultura te sjetvu i sadnju presadnica.

Dodajmo kako je u posljednje četiri godine pravo na poljoprivredne potpore iskoristilo 3 tisuće poljoprivrednika kojima je Zagrebačka županija dodijelila gotovo 4 milijuna eura, a aktualni javni pozivi otvoreni su do 15. studenoga.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom

Nastavite čitati

Reporter 446 - 20.03.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.